Keresés

Részletes keresés

joevagyok68 Creative Commons License 2011.04.15 0 0 4210

Ha alágyújt....:-))

Siettem...nem volt már időm arra ia kitérni.

Csak viszonyításképpen írtam,ha....

Előzmény: Blue_Sky_007 (4209)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.04.15 0 0 4209

És hol fog tudni 50-es deltát előállítani egy nyomorult füstcsőre tekert spirállal? ;-)

Előzmény: joevagyok68 (4208)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.04.15 0 0 4208

nem sok értelme lenne....:-) szerintem..

A 140 literes tartály édes kevés, kb. 0,6m3 gáznak megfelelő energiát tudna tárolni..50fok Dt-vel.

És a 2 hőcserélővel felfűteni.......nem sok értelme van...

 

Akkor már inkább közvetlenül fűtsd fel , de akkor már inkább egy nagyobb tartályt!

Ami pénz ebbe ölnél, rakd félre/bele a nagyobb pufiba....

Előzmény: muell (4203)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.04.15 0 0 4207

Ilyen van nekem is. A felkanyarulós. ;-)

Pestre ingyen felhozták, az utánfutómra ingyen feltargoncázták és egyedül levettem,  nejemmel beállítottuk, mert olyan 100 kg körül volt csak.

Előzmény: oldember (4206)
oldember Creative Commons License 2011.04.15 0 0 4206

Hát én most ezzel szemezgetek és talán rábeszélem magam a vásárlásra. Ez is olyan felkanyarodós mint amiről írsz.

Még a logisztikával van némi bajom, mert nagyon messzi lakom.

 

http://www.magnet-kft.hu/admin/kepek/file/katalogus/msh.pdf

Előzmény: Blue_Sky_007 (4201)
muell Creative Commons License 2011.04.15 0 0 4205

íme a séma :)

Előzmény: muell (4204)
muell Creative Commons License 2011.04.15 0 0 4204

:)

Előzmény: muell (4203)
muell Creative Commons License 2011.04.15 0 0 4203

No így gondoltam...

hozzáteszem közöm nincs a gépészethez...

Amolyan ezermester félének gondolom magam, én fogom összerakni...

a méretezésről fogalmam nincs van egy 140 l es tartályom először azt gondoltam használni..

 Aztán ha van értelme  akkor majd cserélem.. remélem, nagyobbra.. :)

Valami termosztát kapcsolgatná a motorokat és a szelepeket..

Vélemény?

Előzmény: joevagyok68 (4198)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.04.15 0 0 4202

A gond a méretezéseknél lehet.

A szivattyúk és a csővek (mérete) határozzák majd meg, hogy jól fog-e működni, vagy sem.

Előzmény: oldember (4200)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.04.15 0 0 4201

Tök mindegy alapvetően, hogy melyik bekötést használod a kazán és a radiátor szempontjából.

Ott leírtam, melyiknek mi az előnye és a hátránya.

 

Azt kérdezted, hogy melyik a "T" bekötés. Az első.

Ott nem kell terelő lemez a puffer belsejében, hanem mehet a tetején, ahogy látszik.

 

A második a magnetes (hőcserélő nélküli) tartály bekötési lehetősége, ahol a cső a tartályon belül felfelé kunkorodik.

 

A harmadik az általában házilag tákolt pufferek bekötése.

Előzmény: oldember (4200)
oldember Creative Commons License 2011.04.15 0 0 4200

Csak, hogy jól értsem!

 

Tehát az első és második képen, de főleg az elsőn szinte direktbe van kötve a kazán a radiátorral, csak közben leágazik a pufferbe!

Laikus logikával úgy tudom elképzelni, hogy amikor a szobatermosaztát azt érzékeli, hogy kell a fűtés akkor "egyenesbe" megy a radiátorokra a melegvíz.

Ha azonban a termosztát lezár akkor a fűtött víz nemtud a radiátorok felé menni, ezért a pufferba kénytelen áramlani, amit elkezd melegíteni egészen addig amíg a termosztát újból ki nyitja a radiátorok felé az utat!

 

Ha ez így van, akkor bizony mégsem mindegy hogy milyen is az a tartály belseje! :-)))  

 

Én így gondolom józzan paraszti ésszel! Aztán vagy jó vagy nem!

Remélem eldöntitek! 

Előzmény: Blue_Sky_007 (4199)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.04.15 0 0 4199
Előzmény: oldember (4194)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.04.15 0 0 4198

na visszaolvastam:

"gondolom, hogy a kémény által a lakásba leadott túl sok hőt kellene tárolni valhogy ebben a kufferben :) és miután leégett a tűz akkor még bepörgetne egy kis meleget a racsikba"

 

Tehát miután leégett a tűz, fűteni szeretnél a "betárolt energiával"....igaz ?

Na az a tartály a puffer

 

Az indirekt , az amiben a háztartási melegvizet tartod, és a vizét hőcsrélőn keresztül  melegíted fel..

 

Akkor úgy kérdem mekkora tartályra gondoltál ???

Előzmény: muell (4195)
muell Creative Commons License 2011.04.15 0 0 4197

Ja, igazából fűtővizet szeretnék csinálni, a vízteres kandalló füstcsövéről...ha leégett a kandalló, indul a tartalékból a keringetés

Előzmény: joevagyok68 (4193)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.04.15 0 0 4196

Nem konkrét T-t keress , hanem "kvázi" T...:-)) , mert nem biztos, hogy a pufi csonkjánál ágazik el konkrétan T-vel ....

 

A puffer alsó és felső bekötése olyan, hogy:

-a felső csonkra van kötve a puffer előre és a radiátor kör előre

-az alsóra pedig a puffer visszatérő és a radiátor kör visszatérő.

 

Előzmény: oldember (4194)
muell Creative Commons License 2011.04.15 0 0 4195

mi az az indirekt tartály??

hogy kell kötni?

 építész vagyok, nem gépész.. :-)

Előzmény: joevagyok68 (4193)
oldember Creative Commons License 2011.04.15 0 0 4194

Tudom, hogy gyenge vagyok fűtésszerelésből meg rajzolvasásból is, de én sajnos nem fedeztem fel ezt a T-ket!

Hacsak  nem arra a T 100 R megnevezésű valamire gondoltál!

Az meg valami termosztát, ha jól sejtem! 

Előzmény: joevagyok68 (4189)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.04.15 0 0 4193

Most te tulképpen melegvizet HMV szeretnél csinélni + ban ?

Mert, ha:

"kell rézcső , köpenycső, hőszig, egy tartály, keringető szivatyyú..." ezeket "megszerzed", akkor már simán beköthetnéd mint indirekt tartály a vegyeshez...:-)))

és beraksz 1 pillangót a füstcsőbe...., hogy a füstgáz hívesebb legyen

 

És ugyan ott vagy, és nem lutri a végeredmény....:-)))

Előzmény: muell (4191)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.04.15 0 0 4192

A pozitív hozzáállás kevés lesz. Mert a csőköpenyben nem fog tudni felvenni elég hőt a rézcsövetek.

Ha cellásra csináljátok, akkor meg a hülő füstgázzal lesz gond.

 

De ha van pénzetek.....

Előzmény: muell (4191)
muell Creative Commons License 2011.04.15 0 0 4191

Vérge egy pozitív hozzáállás .. :-)

 

El is kezdem beszerezni a szükséges anyagokat ..

amiben eddig biztos vagyok, kell rézcső , köpenycső, hőszig, egy tartály, keringető szivatyyú...

 

És még mi??  mi kell egy ilyen rendszerhez??

ja persze az is kérdés, hogy mekkora tartályt kellene megfűteni.....

indul a sufni tuning, de fő a lelkesedés  :)

 

Előzmény: archer01 (4190)
archer01 Creative Commons License 2011.04.15 0 0 4190

Én is pont ezen gondolkodtam a napokban!

Ha a vízcsövet  nem a füstcsőre tekerem, hanem valamennyivel távolabb helyezem el egy külső burkolattal és hőszigeteléssel takarva, akkor talán nem keletkezne magában a füstcsőben a hideg felület miatti párakicsapódás. Mert maga a visszatérő 20-30-40 fokos víz nem érintkezik a füstcsővel, tehát azt nem hűtheti annyira vissza, bár tény, hogy a hőmérséklete biztosan csökkenni fog. (Na de a 2 méter kopasz füstcső után még úgy átforrósítja a szigetelt szerelt kéményt, hogy azt alig lehet megfogni kívűlről!)

És ha nem körbetekernék egy szál csövet, hanem függőlegesen több csővel venném körbe, aminek a tetejéről vinném el a melegvizet mondjuk egy radiátorhoz, úgy még akár gravitációsan is meg tudná fordítani a vizet szerintem. A visszatérőbe meg betenni egy kis nyitott kiegyenlítőtartályt persze.

Ismétlem, csak gondolkodom!  

Igaz, nekem lent a szutiban van 2 méter 200-as füstcsövem, ami sugároz lent rendesen, csinál is kb 20 fokot, és ez a hő jól jönne fönt egy helyiségben, ami csak temperálva van. 



Előzmény: muell (4171)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.04.15 0 0 4189
Előzmény: oldember (4188)
oldember Creative Commons License 2011.04.15 0 0 4188

"...1-1 T-vel van bekötve,..."

Ez mi is? 

Gondolom nem T elágazóidom!

Előzmény: joevagyok68 (4187)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.04.15 0 0 4187

A tömegáramokkal játszik....

Mert a puffertöltő szivattyú megy ahogy be van állatva.

A radiátor körbe általába keverőszelep van beépítve, hogy ne a 70-80 fokos víz menjen a radiátorokba.

A keverőszelep 80 nyolcvan fokos vízből keveri ki a - mondjuk- 60 fokosat , úgy, hogy a radiátor visszatérőből kever hozzá hidegebbet.

Tehát -elvileg - nem használja el a puffertöltő szivattyú által tárolt összes "meleget", hanem csak 1 részét. Bár ha a háznak nagyobb a hőigénye akkor ez nem igaz..:-)  De amelyik háznál 70-80 fokos víz kell a kifűtéshez, ott már amúgy is baj van.......

A többi megy a pufferba.

 

 De működik ez úgy is, hogy a puffer 1-1 T-vel van bekötve, nálunk is úgy működik hibátlanul...

Meg még sokféle képpen....

Olvasgass vissza...:-))

Előzmény: oldember (4186)
oldember Creative Commons License 2011.04.15 0 0 4186

Ok. Ez így igaz, de...!   ;-))) 

Azt láttam már különböző oldalakon, hogy némelyik olyan mint egy karácson fa! :-))) , de azokat tudom miért vannak.

Engem az érdekelt , hogy ha a legegyszerűbb esetet vesszük(leszámítva a hőmérőt, töltő, légtelenít csonkokat, stb.,stb.) és  csak egyszerűen átfolyik rajta a pl.: vegyeskazán fűtött vize, akkor hogyan tárolja?

Nincs benne valami terelő, vagy "rétegező" vagy mittudom én?

Olyan hihetetlen így laikusként, hogy mint a séma rajzokon is látom, a kazánból az előremenő a tartály tetejéhez közel csatlakozik a tartályba és szinte vele szemben ugyanabban a magasságban megy tovább a radiátorokba.

Hogyan lesz ebből tárolás?  

Ezek szerint, akkor bármilyen tartály jó aminek van minimum 4 kivezetése és kibír 2-3 bárt?

Előzmény: joevagyok68 (4185)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.04.15 0 0 4185

"Ha van benne valami, akkor mi és hogyan?"

Általában víz ......:-))) és vagy hideg vagy meleg .....

 

Amúgy igen...........egy "sima" tartály, szükségletnek megfelelő számú kivezetéssel.... csonkok a csatlakoztatáshoz, a légtelenítőnek esetleg külön, a hőmérőknek, esetleg a töltő-ürítő csapnak...... ízléstelenség szerint...:-))

Előzmény: oldember (4183)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.04.15 0 0 4184

Lehet azért, mert méterenként - most meg nem mondom fejből, de talán 15 fokot hül a füstgáz hőmérséklete -, és ha alacsony az induló, gondot okozhat a kémény tetejénél.......>kátrány,kondenz....ha 50-60 fok alá hűl....

szerintem... 

Előzmény: muell (4182)
oldember Creative Commons License 2011.04.15 0 0 4183

Biztosan volt már szó róla a több mint 4ezer hozzászólásban és elis kezdtem olvasgatni az elejétől, de valahol 6-700 környékén feladtam!

Arra kekreseűm a választ, hogy egy hőcserélő nélküli puffertartály hogyan néz ki belülről? 

Ha van benne valami, akkor mi és hogyan?

Ha nincs akkor végül is csak egy edény amin van (a legegyszerűbb esetben!!) 4 kivezetés?

Gyakorlatilag olyan mint egy 1000L-es óriás radiátor? 

Mi a különbség?

 

muell Creative Commons License 2011.04.15 0 0 4182

Köszi a korrekt választ!

 

Laikus hitetlenségem illetve tettre készségem mégis két alapelven nyugszik:

 

1. Amikor begyújtásnál még hideg a kémény mondjuk30 C a huzat tökéletes. mért baj az hogy üzem közben mondjuk nem 290 C lesz hanem csak 150.... akkor is működnie kéne nem? hiszen a 150 C sokkal nagyobb mint a kezdeti 30, amikor szintén jó a huzat....

Ezt már több szájból is hallottam, de nem tudom megérteni...

 

2.   290 fok?!!! és én azt egész télen nyomom az udvarra.... bent meg hideg van... csakazért is hasznosítani kellene ezt a hőt valahogy... Az a gáz hogy nincs gáz.. :) mármint a környéken ahol lakom... pedig úgy híjják hogy főváros... :-(   és amikor fűtök a kályhával akkor dög meleg van , de reggelre vacog a család... gondolom, hogy a kémény által a lakásba leadott túl sok hőt kellene tárolni valhogy ebben a kufferben :) és miután leégett a tűz akkor még bepörgetne egy kis meleget a racsikba... mondjuk beállítanám, hogy reggel 5 kor induljon be.. és akkor melegre kelnének a gyerkőcök..... No egy kicsit elkalandoztam....

csak van valami megoldás....

 

Hajrá Budapest hajrá XXI. század.. :)

Előzmény: spucc (4180)
spucc Creative Commons License 2011.04.14 0 0 4181

http://biosolar.hu/forum/83

 

Ez a pufferes.

Előzmény: brott67 (4179)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!