Keresés

Részletes keresés

morpet Creative Commons License 2001.07.17 0 0 121
Nyár van... eszembe jut az E5vös tábor... ... ...
azesz Creative Commons License 2001.06.14 0 0 120
latom nem tul aktiv az eotvos garda ugyhogy roviden a tenyek en 92-ben erettsegiztem es a barati tarsasag egy jelentos resze meg ma is onnan van, 4 ev buli volt a gimnazium (puskin mozi, ibolya, favo stb)ugyhogy mindannyian sok pozitiv elmennyel vagyunk tele

ott voltam mind az elso mind a masodik balon jo volt kulonosen az idei hogy lattuk az uj epuletet, bar meg csak 9 eve volt hogy erettsegiztunk de ez a mai mar egy masik iskola

udv

a.

Qkac Creative Commons License 2001.06.12 0 0 119
Én jelenlegi 10-edikes e5vös-diák vagyok.
A suli hivatalos homepage-e nem túl érdekes, ugyanakkor érdemes megnézni (csak internet explorerrel) az ejg.homeip.net címet. Ezt jelenlegi e5vös-diákok készítették egy sulihomepagekészítőversenyre.
perenyi Creative Commons License 2001.06.11 0 0 118
Megtörtént a találkozó, 12-en voltunk, 2 fő igazoltan, 1 igazolatlanul hiányzott.( Nem volt téma sem a szex, sem a betegség, a régi hülyéskedésekre emlékeztünk. Senki nem mutatta családi fotóit, csak a régi osztályképeket.)
Néhányan a közelmúltban voltak a felújított suliban, nagyon tetszett nekik. Sajnos, az E5vös "baráti kör" illetékese nem veszi fel velünk a kapcsolatot, pedig mindnyájan kíváncsiak vagyunk régi iskolánkra. De mit várhatunk a gyermekeinktől, akik most a tanáraitok. Felejtést. És nem írhatjuk be az ellenőrzőjükbe! (Van még ilyen?) Még az érettségi tablónk sincs kint a falon, állítólag nem találják.
De mi nem felejtünk. Bár fogyatkozunk létszámban, lélekben mi maradtunk a "IV. a, minőségi osztály".
HAJRÁ, EÖTVÖS!!!!
Allia Creative Commons License 2001.06.06 0 0 117
Mi meg csak öt évente találkozunk úgy amblokk mindenkivel. Persze vannak, akik tartják a kapcsolatot, de van, aki már az érettségi után egyhónappal tartott bulira se jött el.
Előzmény: morpet (116)
morpet Creative Commons License 2001.06.05 0 0 116
Hmmm. Nekünk már most sem sikerül minden évben 15 főt összekolompolni, pedig még csak 6 éve érettségiztem és egész jó osztály voltunk...
Előzmény: perenyi (115)
perenyi Creative Commons License 2001.06.04 0 0 115
Üdv az ifjú nemzedéknek!
Hogy lássatok még egy példát az E5vös szellemből:
Osztályunk, a IV.a. ("Minőségi osztály") 1954-ben, a Centenáriumi évben érettségizett. A 41 főből 14-en távoztak örökre, 1-ről nem tudunk.
Minden év júniusában, (ez évben 9-én) találkozunk a Kinizsi utcai Kaltenberg sörözőben. Az idei a 47. érettségi találkozónk, amelyre 15-en jelezték a részvételüket.
Mi még a z utolsó 8 opsztályos gimit végeztük, igaz, később "általános" osztályok néven, gimnáziumi tantervvel, szuper tanarakkal. Több, mint 30-an szereztünk felsőfokú végzettséget, vannak köztünk orvosok, mérnökök, egyetemi és gimis tanárok, nemcsak itthon, hanem külföldön is. Az "indítást" az E5vös adta nekünk.
Hasonló sikereket és összetartást kívánok nektek!
drVese Creative Commons License 2001.05.13 0 0 114
Sziasztok!
Van itt valaki,aki 1963-ban érettségizett?
Üdv és halló:drVese
morpet Creative Commons License 2001.05.10 0 0 113
Haverom kérdezte a hétvégén, mikor lesz az E5vös-bál. Úgy tűnik, megtréfált néhányakat, hogy idén ilyen korán volt.
Allia Creative Commons License 2001.05.10 0 0 112
Sziasztok!

Láttam az új épületet! Egész klassz, csak majdnem eltévedtem benne. :-) Igaz, még januárban voltam, de csak most jutott eszembe, hogy beírjam ide. :-) Igazából a tablónkat akartam megkeresni, de nem leletem. Nem tud valaki valamit a 92-ben végzett D osztály (ofő Kiss Mária) tablójáról?

Üdv, Allia

KÉM42 Creative Commons License 2001.04.27 0 0 111
Ja, E5vös-bál...
Jó volt, bár én személyzet minőségben voltam jelen. Doba beleadott apait-anyait, volt ott nagyszínpad a tornateremben, kisszínpad a díszteremben, büfé, kaja (állítólag szar), mindenki értettségiket meg E5vösdiákokat másolt. Volt kórus, tanári palotás, iskolai bandák, tablók, fényképek, minden.
A hangulatról én nem nyilatkozhatok, de mi nagyon jól éreztük magunkat ^_^
Spy
morpet Creative Commons License 2001.04.27 0 0 110
NA MESÉLJEN MÁR VALAKI, MILYEN VOLT AZ E5VÖS BÁL!!!!!!!!!!

(Én sajnos nem tudtam elmenni, vidékre kellett mennem.)

morpet Creative Commons License 2001.04.18 0 0 109
Szomorú vagyok: úgy néz ki, nem tudok menni az E5 bálba. Meg sem kérdezem, hogy ti, kedves topiktársak, mentek-e, mert kezdek kételkedni, hogy vannak-e még topiktársak.
morpet Creative Commons License 2001.04.06 0 0 108
Ezt a topikot még az E5vös-bál sem képes feldobni?
Peka Creative Commons License 2001.03.24 0 0 107
Olvasom, hogy "ofő: Fila Edit". Kérdezzétek már meg tőle, hogy az édesapja nem F. István volt-e? Engem u.i. ő latinra tanitott az 50-es években, az E5VÖS-ben.
Előzmény: Tóth Attis (60)
csuti_ Creative Commons License 2001.03.19 0 0 106
Heló!
Én is ismerek úgymond régebbi eötvösösöket. pl. az apukám, aki 1966-ban érettségizett, vagy neki egy munkatársa aki asszem 1953-ban...
Peka Creative Commons License 2001.03.19 0 0 105
Kedves, fiatal Barátom! Most látom, hogy él még a régi Eötvös szellem, nem tudjátok elfelejteni régi Alma Materotokat. Én 1945-ben(!) léptem be először a Reáltanoda utcai kapun. 8 év múlva, 1954-ben, a Centenáriumi évben érettségiztem. Osztályunk minden év júniusának első szombatján találkozót tart, ahol, sajnos, egyre kevesebben jelenünk meg. Sok sikert kívánok nektek, tartsatok továbbra is össze: Egy régi Eötvösista.
Előzmény: Vah úr (-)
morpet Creative Commons License 2001.03.14 0 0 104
Wow, egész jó kis honlap lett ott.
2. E5vös bál a gimi épületében?
A múltkori helyszín pedig nem volt rossz.
És mi kerül 2200 Ft-ba így? Ha eljönnek 2000-ren, akkor az ugye 4,4 mila. Te még ezer fő esetén is több mint kétmillió. Na, bocs az ünneprontásért.
Előzmény: medvemacs (103)
medvemacs Creative Commons License 2001.03.12 0 0 103
Sziasztok!
'93-ban, Zatykó tanárnő osztályában végeztem.
Javaslom, hogy kukkantsatok el a www.eotvos.hu/ -ra...
morpet Creative Commons License 2001.03.10 0 0 102
Például ez elégséges válasz, köszi. :-)
Előzmény: KÉM42 (101)
KÉM42 Creative Commons License 2001.03.08 0 0 101
Most mit mondjak... E5vösben végzett, matek-fisic-számtek szak, most épp az ő szakkörén ülök.
morpet Creative Commons License 2001.03.02 0 0 100
pl. ki az a Schmieder László?
Előzmény: KÉM42 (99)
KÉM42 Creative Commons License 2001.03.02 0 0 99
Üdvözlet!
Itt a friss vér ^_^
Most vagyok 9.-es, osztályom igen nagy hírnévnek örvend a suliban (Nem túl jónak), ofőm Schmieder László.
Az új épület nekünk is szokatlan volt, de szép lassan Benő-jük :)
Az iskolában van internet, csak kulcsra zárva és neház hozzájutni. Hát, ennyi, én is vagyok, ha valami érdekel, lehet kérdezni...
morpet Creative Commons License 2001.02.26 0 0 98
Múltkor voltam valami konferencián, s ebédnél kiderült, hogy az asztálnál 4-ből hárman az Eötvösben végeztünk.
perdix Creative Commons License 2001.02.23 0 0 97
Sziasztok! Örültem a topiknak! Én egy régi generáció vagyok! 72-76... és még van ebből az időből származó Eötvös ujságom! A Dobával akkor kezdtük megszervezni az Eötvös klubbot! Jó fej volt!
morpet Creative Commons License 2001.02.19 0 0 96
Na, most már be kéne néznem valamikor, lassan egy éve voltam utoljára - akkor persze még a poros átépítés volt. A beléptető rendszer nagyon falanszter jellegű, utópisztikus, de lássuk be, valahol ez a tanulók biztonságát (is) szolgálja. Gondolom reggel 8-kor ezután sem kell vonalkód, és talán kifele menet sem lesz szükséges. Azt meg reméljük, hogy a tanulók bentlétének ellenőrzésére nem fogják használni.
Előzmény: csuti_ (95)
csuti_ Creative Commons License 2001.02.16 0 0 95
Sziasztok!Én is az E5vösbe jártam, tavaly (2000-ben)végeztem.Még idén is néha visszajárok, de nem túl gyakran,mert a tanárok eléggé megváltoztak és már a környezet sem a régi.Most egy igen röhejes rendszer kialakítását kezdték meg: minden gyereknek és tanárnak vonalkódot osztanak ki, amit majd blokkolniuk kell a belépéskor (komolyan!!) ezt a rendszert tavaszra építik ki. Olyan,mintha börtönben lennének.Persze azért ez nem olyan szörnyű,mint ahogy hangzik,hiszen a portásbácsi még mindig korrupt :) Mindenesetre el tudom képzelni,ahogy Dobát nem engedik be,mert otthonhagyta a vonalkódját hehe:) Különben a felújítás igen jól sikerült,azért mégis örülök,hogy mi a régi e5vösbe járhattunk (habár tavaly mi szívtuk az építkezéssel járó port és kerülgettük a büdös munkásokat...)az iskola az átépítéssel teljesen elveszítette számomra a hangulatát. Ennyi. Sziasztok!!!
morpet Creative Commons License 2001.01.29 0 0 94
Nem tudja valaki, hogy mikor van/volt a Baráti Társaság éves közgyűlése? Attól tartok, lemaradtam.
morpet Creative Commons License 2001.01.26 0 0 93
Linkajánlat: www.ejg.hu
A nemrég felújított oldalon különösen a Képeket javaslom megnézni.
Alig ismerek rá volt gimimre. Persze azért megismerem...
morpet Creative Commons License 2000.12.12 0 0 92
:-))))
Előzmény: Kiskörte (91)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!