Keresés

Részletes keresés

Uldin Creative Commons License 2008.01.30 0 0 133

A konyhai rendszerek kis nyomáson dolgoznak 3-6 bar körül. Ezért dolgoznak pazarlóan. Nagyobb nyomást, pedig nem adhatsz a membránra, mert elszakadhat.

 

Az ipari membránok 20-25 bárt is elviselnek, jó hatásfokkkal dolgoznak és a bejövő víz sótartalma is magasabb lehet, árban, viszont konyhai használatra megfizethetetlen.  

 

A mocskos vizet ha sajnálod elengedni, gyűjtsd össze és a buditartály feltöltését megoldhatod vele, vagy viráglocsolásra is kiválóan hasznosítható.

Előzmény: naveed (128)
naveed Creative Commons License 2008.01.29 0 0 132

Köszi a választ!

Utólag átgondolva tényleg nem vészes mennyiség. (Ha nem egy afrikai törzs szemszögéből nézzük.) :)))

Előzmény: Mormogi7 (130)
naox Creative Commons License 2008.01.28 0 0 131
a hazi keszulekek ilyen arannyal dolgoznak? 10-szeres koncentralast (nem sos) vizbol minden membran ki szokott birni....
Előzmény: Mormogi7 (130)
Mormogi7 Creative Commons License 2008.01.28 0 0 130

Tényleg durvának tűnik első hallásra de...

Az arány, ha jó a nyomás vagy nyomásrásegítő szivattyúsat veszel 1:3, de néha 1:2

 

Az Ro készülékek ivó és főző vizet termelnek. Nem használjuk zuhanyozásra, mosásra, mosogatásra WC tartály feltöltésre.

 

Csak isszuk- főzzük!

 

Havonta egy 3 fős család ivó és főzővíz felhasználása kb. 250 liter. Víz készítés közben ezért még a gép 750 Litert  elenged szennyvízként a csatornába. Ez összesen 1 köbméter, ami kb 7-800 Ft havi + víz és csatorna díjat jelent.

Ennyit nem ér meg a cipekedésmentes otthoni tisztavízforrás?

 

Ugyanez a család, ha naponta 4X /fő lehúzza a WC-t =napi 120 liter, az majdnem havi 4 köbméter.

Akkor mi is a pazarlás?

Előzmény: naveed (128)
naox Creative Commons License 2008.01.28 0 0 129
hat nemtom. Az ozonos technologiake a jovo, nem kerdes, de elegge komoly laborhatter kell hozza. Nem hinnem, hogy hazi felhasznalasra alkalmas lenne a dolog.
Ez a leiras ket komoly bakit tartalmaz (ettol a cucc meg lehet jo, siman lehet, hogy boccseszlany forditotta a prospektust):
"Ioncserés membrán segítségével, lehetővé vált az ózon előállítása és azonnali beoldása közvetlenül a kezelendő vízben."
ez ertheto. van egy ioncsere-membrannal szeparalt ter, ahol pl. kensavat elektrolizal, a membranon at diffuzioval jut az ozon a vizbe. OK, de a membran meddig birja az ozont? Es membranhiba eseten megy az elektrolit a vizbe. Az ozonos technikak lenyege pont a nagy megbizhatosag, nem kell vegyszert szallitani, etc. Amig aram van, ozon is van. Ezt a dolgot folyamatos uzemben valszeg 1-2 havonta szervizelni kell.
" hatásfok annyira nagy, hogy a MEMBREL® készülékkel létrehozott oldott ózonkoncentrációt, hagyományos ózongenerátorral szinte lehetetlen elérni."
mivan? az ozon eleg jol oldodik, ha van mivel reagalnia, nem szokott gond lenni az oldhatosaggal. Raadasul az oldhatosag nem fugg az eloallitas modjatol, ugyhogy nem epp vilagos a dolog. (ja, vizes osszigenben alt. nem lehet tul jo ozon koncentraciokat elerni, mondom, a reszletek ismerete nelkul ez a mondat nagyonis parasztvakitasnak tunik)
Előzmény: Uldin (123)
naveed Creative Commons License 2008.01.28 0 0 128

Sziasztok!

Mit lehet kezdeni azzal a vízzel amit szennyezett vízként szűr ki az RO rendszer?

Ha jól tudom viszonylag nagy mennyiségű szennyvizet produkál a rendszer, mivel csak a befolyt mennyiség 1/4 része lesz tiszta víz.

 

Ez azért elég nagy pazarlás, nem?

 

Üdv:

naveed

CyberShot Creative Commons License 2008.01.27 0 0 127
Orgonos vizet mindenkinek!!!! :) agyrém.....
r0226 Creative Commons License 2008.01.27 0 0 126
Ezt az orgon készüléket meg se nézd mert úgy jársz mint anev és mehetsz a potenciagond topikba.:-))
Előzmény: r0226 (125)
r0226 Creative Commons License 2008.01.27 0 0 125
Engem a Lux meggyőzött, 80l/h vízhozam, nincs tartály benne, kompakt rendszer dobozban, sípol ha valami baj van, nem tablettás, állítható a "víz vezetőképessége" by-pass segítségével, stb.
Előzmény: Tokaji Faszú (121)
r0226 Creative Commons License 2008.01.27 0 0 124
Na ez a készülék átverés.:-))
Meg is érdemli aki ilyen vesz.:-)
Nekem Luxom van.
Tudom megérdemlem ha ilyet veszek.:-)))
Előzmény: anev (122)
Uldin Creative Commons License 2008.01.27 0 0 123

Klórozó berendezést nem találtam, viszont helyette találtam ózon berendezést.

 

http://www.venturi.hu/index.php?mod=static&pageid=6

 

A készülékek közül a legbarátságosabb:

 

MEMBREL® elektrolízises ózongenerátor
Ózonteljesítmény: 3 - 9 g/h Ioncserés membrán segítségével, lehetővé vált az ózon előállítása és azonnali beoldása közvetlenül a kezelendő vízben. Ezzel a technológiával nincs szükség levegőre vagy tiszta oxigénre és ezáltal külön ózonadagoló rendszerre sem. Mivel az elektrolitikus generátor a víz elektrolízisével álltja elő az ózont közvetlenül a vízben, ezért az adagolás és az oldódás egyaránt tökéletes. A hatásfok annyira nagy, hogy a MEMBREL® készülékkel létrehozott oldott ózonkoncentrációt, hagyományos ózongenerátorral szinte lehetetlen elérni.

VP12519 Membrel MKII/1 elektrolízises ózongenerátor 3gr/h

VP12520 Membrel MKII/3 elektrolízises ózongenerátor 6gr/h

VP12521 Membrel MKII/3 elektrolízises ózongenerátor 9gr/h

Előzmény: naox (119)
anev Creative Commons License 2008.01.26 0 0 122
Az Orgon készüléket ismered?
Előzmény: Tokaji Faszú (121)
Tokaji Faszú Creative Commons License 2008.01.22 0 0 121
Átfutottam a topikot, gondoltam megosztom saját gondolataimat.
Jóideje törtem én is a fejem, hogy vegyek egy víztisztótót, a vezetékes vizünk nem igazán nyerő, ami egyértelműen érezhető, hogy folyamatosan klóros, de nyilván van még benne ez-az. Már elég erősen hajlottam egy RO szerkezet megvásárlása felé, de győzött bennem a szkepticizmus. Ami azt illeti, én sem igazán bízom a kétes eredetű szerkezetekben, és hát sajnos a kis hazánkban uralkodó viszonyok nem teszik könnyűvé azt, hogy egy igazán korrekt kereskedőt találjon az ember, igazán korrekt áruval. Az egészség ígérete - hatalmas biznisz, sokan visszaélnek vele. Egyszerűen nem találtam olyat, akiben megbíztam volna, mindenütt ugyanazok a hangzatos (túlságosan is) szövegek. Az ár sem igazán jó fogódzó, mert sokszor csak a termék mögött meghúzódó MLM rendszer pumpálja fel a végösszeget - nem is kicsit.
Ezért végülis egy egyszerűbb, olcsóbb szűrőt vettem, ami egy mechanikai és egy ezüsttel impregnált aktívszenes szűrőből áll. Ahogy azt már többen elmondták, ez sokmindent nem képes kiszűrni, de mindenképpen jobb lesz tőle a vizem, mintha simán a csapból innék.
Eközben nyitva maradt a lehetőség, hogy ha egyszer valaki igazán sikeresen meggyőz az RO készülékekkel kapcsolatban és egy megbízható, minőségi készülékkel is kirukkol, akkor majd elgondolkodom a cserén. Addig egy kicsit a tökéletesség hamis illúziójának érzem a dolgot.
Uldin Creative Commons License 2008.01.21 0 0 120
Klóradagolót nem találtam még...gondolom beszerezhető.... ha, találok valamit megírom.
Előzmény: naox (119)
naox Creative Commons License 2008.01.21 0 0 119
kloradagolora, es nem hipoadagolora gondoltam
Előzmény: Uldin (117)
Uldin Creative Commons License 2008.01.21 0 0 118

www.inaqua.hu ez a jó cím.

Előzmény: Uldin (117)
Uldin Creative Commons License 2008.01.21 0 0 117

> (arulnak hazi keszletet a klorozasra? nem tudom, de erdekelne...)

 

INAQUA Hungary Kft-nél www.inaqa.hu

CHD-60-2.2 hipoklorit adagoló berendezés, árat nem tudok.

 

Van egy Prominent gyártmányú vegyszeradagoló membránszivattyúm, úgyhogy a fenti berendezés nélkül is meg tudom oldani az adagolást, ha szükséges.

Előzmény: naox (116)
naox Creative Commons License 2008.01.19 0 0 116

Igen, klortol As V fog keletkezni, ami ugyanugy akvakomplexet kepez vizben, mint az As3, es az akvakomplex gyenge savkent viselkedik. Tehat nem As5+ ion van jelen, hanem H3AsO4, vagy H2AsO4- komplex ion (az As3+-nal hasonlokeppen). Az As3 kulonosen nehezen kotodik meg ioncserelon, mert az arzenessav (H3AsO3) igen gyenge sav, minden normalis ivoviz pHn gyakorlatilag nem disszocial, nem visel toltest. Az arzensav kicsit erosebb, igy mar elofordul H2AsO4- formaban, de ez az ion is szarul fog kotodni, mert kicsi a toltessurusege (az az egy toltes egy eleg nagy molekulan oszlik el). Ha meg is koti az ioncsere gyanta, biztos lehecc benne, hogy akar egy Ca2+ is leszorithatja.

(http://www.epa.gov/ORD/NRMRL/pubs/600r00086/600r00086.pdf errol beszelek, diagrammok 2. oldalon)

(mas kerdes, hogy speci gyantakon akkor is van kotodes, ha H3AsO3-oldatot vizsgalsz, mert ezek a gyantak olyan erosen kotik az As-t, hogy a disszociacios egyensuly eltolasaval vegul az osszes As-t kihalasszak az oldatbol. Ehhez viszont hosszu tartozkodasi idok kellenek.)

A megoldas az, hogy olyan abszorbereket hasznalnak, amik nagyon oldhatatlan komplexet kepeznek az arzenattal/arzenittel, ezek kozul legjobbak a kulonfele hidratalt vas-oxidok ("rozsdak"). Neked ilyen van a vizedben, ha elkezded kiszurni, akkor a szuron ki fog alakulni egy szepen novekvo abszorber reteg, ami a vizbol folyton frissul is. Es ez valszeg szepen fogja kotni az arzent (es csak nehany tiz evente kell cserelni). Pont ezert nem is membranszurot javasolnek, hanem valami homokagyas megoldast, amire az elejen levalasztasz rozsdat (vasgalic oldva vizben, homokagyra ratolt, hozzaad mososzoda, hagy ulepedni nehany napig, majd vizzel alaposan kimos.) Egy ilyen szurot siman epithetsz eleg nagyra, igy meg is valosul a nagy tartozkodasi ido. De arulank hasonlokat keszen boltban is.

Es igy a klorozas is elmaradhat (marha a bacik miatt nem szukseges) (egyebkent ha nyitott a kutad, inkabb AsV-t tartalmaz). (arulnak hazi keszletet a klorozasra? nem tudom, de erdekelne...)

 

Előzmény: Uldin (115)
Uldin Creative Commons License 2008.01.19 0 0 115

Az oxidációnál arzén(III) arzén(V) átalakulásra gondoltam.  Erre jó lehet az klór, vagy ózon. A vas mangán esetén a csapadék kiszűrését nyilván meg kell oldani. Az arzén(V) esetén az ioncserélőnek dolgoznia kell. Vagy megfelelő adalék segítségével kicsapódik, és kiszűrhető a vízből.

 

Cumpika küldött nekem egy összefoglalót a használható módszerekről, lesz egy kis időm, majd kitalálom melyik módszert alkalmazzuk.

 

>egyebkent ha megszurod a vizet, valoszinuleg az arzen nagy resze is elmegy.

 

De az is lehet tényleg, hogy túllihegtem a dolgot, a membrán szűrőt még nem próbáltam ki a kútvízre. 

 

Előzmény: naox (112)
Uldin Creative Commons License 2008.01.19 0 0 114
Köszönöm a segítséget.
cumpika Creative Commons License 2008.01.16 0 0 113
Nem olyan egyszerű az egész,mailban küldtem egy kis olvasnivalót, remélem hasznát veszed.
Előzmény: Uldin (110)
naox Creative Commons License 2008.01.16 0 0 112
egyebkent ha megszurod a vizet, valoszinuleg az arzen nagy resze is elmegy. Az arzenszuronek hasznalt gyantak is soxor vas-hidroxidot tartalmaznak:
http://purolite.infoservecm.com/ProductID/320/FolderID/197/PageVars/Library/Products/ProductDetails.htm
Előzmény: naox (111)
naox Creative Commons License 2008.01.16 0 0 111
<i>egy kis oxidáció pl. klórozás segítene a vas-mangán kiszedése érdekében és az arzént szintjét is csökkentené...</i>
nem hinnem. A szokasos pHkon a vas/Mn kolloidalis csapadekkent van jelen, igy nem is valoszinu, hogy az ioncserelo megkotne. Ezen a klor nem segit. Szures?
Az arzen is csak savasabb pH-kon fog a kationcserelore kotodni (tehat mongyuk 5-6korul sokkal inkabb, mint 8on, persze eros savban lejon). Ha nagyon bazisos a vized, mert pl. meszes, akkor a kationcserelo nem lesz tul hatekony az arzenre. A klorozas ezen se segit sokat, az As5 ugynaigy viselkedik.
valami speci arzenre tervezett ioncserelo?
Előzmény: Uldin (110)
Uldin Creative Commons License 2008.01.16 0 0 110

 

Arzén mentesítésről tudna valaki írni valami okosságot?

 

A kútvíz, amit tisztítani kell jó arzénes 54 mikrogramm/liter az arzén a vízben.

Vas 779 mikrogram/liter, mangán 132mikrogram/liter.

Az arzén az ioncserélő után is határérték környékén van. Arra gondoltam egy kis oxidáció pl. klórozás segítene a vas-mangán kiszedése érdekében és az arzént szintjét is csökkentené az ioncserélő jobb hatásfokkal dolgozik.

 

A klórozás után a klór kiszedésére az aktívszénen kívül van valami más 5let?

cumpika Creative Commons License 2007.12.30 0 0 109
Neked is hasonló jókat kívánok!
Előzmény: Mormogi7 (108)
Mormogi7 Creative Commons License 2007.12.30 0 0 108

Az a jó, hogy veled mint vevővel el tudták hitetni, hogy minőséget vettél, jól jártál.  A lényeg: Neked megérte! Érezd jól magad! Én is ezt kívánom.

 

Jól csinálja a cég van mit tanulni tőlük! Jó a bizalom felépítő szöveg stratégiájuk.

Ez tényleg egy átlagos éves víztisztító karbantartási díj költség.

A vételár meg úgy emlékezem (másik fórumon úgy írtad) bízalom ébresztően 300 ezer feletti.

 

Ebből az árrésből ami így ezen lehet nekik, akár 10 évig is lehet szuper 24 órás szervízt csinálni.

 

Nekem meg az a bajom, hogy túl olcsón adom a jót és ebből kiindulva egyesek mindjárt rásütik, hogy kínai hulladékalapú műanyag.

 

Vidám Szilvesztert, Boldog újévet, egészséges ivóvizet kívánok neked és minden olvasónak!

Előzmény: cumpika (107)
cumpika Creative Commons License 2007.12.30 0 0 107
Díjazom a stílusodat, szépen visszatereltél a normális beszélgetés irányába.
Sajnos sokszo esem abba a hibába,hogy alapból támadok.
Nem mentségemre, csak indoklásképp mondom, ezt valószínűleg a se szeri se száma gagyiárus, tisztességtelen cégek sokasága teszi.

Mintha nálunk kihalt volna a tisztesség.
Töménytelen mennyiségű szart adnak el az embereknek,csodaszereket, csodakészülékeket, szemetet ennivaló gyanánt, szennyvizet innivalónak, stb...

Na szóval örülök,hogy normálisan beszélgetünk.

A három helyett, kétlépcsős, rádaásul kissebb térfogatú előszűrés nem okoz sűrűbb membránkárosodást vagy sűrűbb karbantartást a hazai trutymós ivóvíznek eladott hálózati vizektől? Hozzá tenném még: és ezáltal költségnövekedést?

Engem ez nem érint, mivel a cég átalánydíjas karbantartási szerződésben vállalja a szervízelést, a gép jelzi ha a szűrők telítődnek, jönnek és cserélik mindegy hányszor egy évben.
Viszont évente egyszer mindenképp elvégzik a karbantartást.
Az átalánydíj évi 36500 Ft.

Nyilván úgy van kalkulálva,hogy ne veszítsen rajta a cég sem.
Nekem is megér ennyit.
Előzmény: Mormogi7 (106)
Mormogi7 Creative Commons License 2007.12.29 0 0 106

Gratulálok! Köszönöm válaszaid.

Ha értékesítő vagy valahol, ezt a határozozott szakszerű mellébeszélést a direkt eladóknak taníthatnád!

De tényleg örülnék, ha én ezt tudnám így nyomni. Ez kell a népnek.

 

Ha vásárló vagy ilyet kívánok mindenkinek!

Jól megdumálod magad és másokat is, hogy jól döntöttél.

Életemben két ilyen azóta is általam irigyelt embert ismertem, akik ha a legnagyobb fekáliába is keveredtek mindig  dumával és érvek sorozatával olyan optimistán vázolták fel a helyzetet (mármint, hogy miért jó ez így nekik), hogy a végén őszintén sajnáltuk miért is nem vagyunk a helyükben.

 

"Egy Rolls-Roys-ba sem piszkálhat bele a gyártó szervízén kívül más, nem cserélhető a fékbetét másmilyenre. "

 

De belepiszkálhat! Csak esetleg veszti a garanciát! De nem kell szakember kikódolás vevőszédítő kütyü!

(sima beépített vezetőképesség változás érzékelő OHM mérő, előírt TDS érték feletti letiltás kódhoz kötve. Ha kell a szomszéd bütykölő Karcsi barátom negyed áron csinál ilyet )

"Már miért lenne titkos?
Mert a weboldalra nem írják ki?
Számomra ez szimpatikus volt, hogy ne az árak alapján válasszon aki megoldást keres."

Ha pénz nem számít akkor tényleg így kell választani.

 

Nekem gyanús, ha nem a saját telephelyének képét teszi fel valaki és nem vállalja saját magát. Erre másik konkrét víztisztítós céget is tudok. Pedig nem gagyi a saját irodája, de egy rongyrázósabb kép van a weblapján alátámasztandó állítását, hogy ő a leg. Ez már dezinformálás.

 

Egy kérdésemre elfelejtettél válaszolni:

A három helyett, kétlépcsős, rádaásul kissebb térfogatú  előszűrés nem okoz sűrűbb membránkárosodást vagy sűrűbb karbantartást a hazai trutymós ivóvíznek eladott hálózati vizektől? Hozzá tenném  még: és ezáltal költségnövekedést?

 


 

Előzmény: cumpika (105)
cumpika Creative Commons License 2007.12.29 0 0 105
Most van tartály vagy nincs?
A leírásból azér egyértelmű, hogy van tartály.Nem kölönálló hanem egybeépített a berendezéssel.

Ha van, vagy nincs mennyi a csap térfogatárama?

Ez nem tudom miért lényeges, de a Kedvedért megmértem, 3 l/perc

A lényegeges viszont, hogy a tartályban levő víz csíramentes.

Értse ezt úgy a vevő, hogy csak tőlem vehetsz szűrőt, csak én tudom karbantartani és ennek az árát piaci verseny nélkül majd megmondom?
Ha meg nem akarsz velem a vásárlás után is együtműködni eldobhatod az egészet?


Számomra ennek más az értelme.
Biztos lehetek abban, hogy a megfelelő minőségű szűrőket és membránt lehet felhasználni, nem lehet buherálni házilag.
Ha lehetne, hol a biztonság amire vágyom?

Egy Rolls-Roys-ba sem piszkálhat bele a gyártó szervízén kívül más, nem cserélhető a fékbetét másmilyenre.

Pontosan hol lehet a tanusítványt és egyéb állítások papírjaiezt megnézni?

Rossz helyre címezted a kérdést.

De azért válaszolok Neked, a forgalmazó,vagy a gyártó rendelkezésre bocsájtja ezeket.
Erről magam győződtem meg mielőtt beszereltettem a berendezést.

Miért titkosak a készülék, alkatrész, kiszállási árak, munkadíjak? Nem gyanús ez neked?

Már miért lenne titkos?
Mert a weboldalra nem írják ki?
Számomra ez szimpatikus volt, hogy ne az árak alapján válasszon aki megoldást keres.

Nem gyanúsak neked azok a cégek akik nagy irodaházzal akarnak nagynak látszani, de csak építész tervezőprogramjából van fent látkép?

Nem gyanús, mert a CEASA igen ismert és elismert vízkezelő berendezés gyártó,már 30 éve.

Ha van több kérdésed nyugodtan felteheted annak aki ebben illetékes, fordulj bizalommal akár a gyártóhoz, akár a hazai képviseletéhez.
Bizonyára minden kérdésre kielégítő választ fogsz kapni.
Én is kaptam.

Utoljára még felhívom a figyelmedet arra a lényeges tényre, miszerint használója vagyok a berendezésnek,és nem érdekeltje.

A jókívánságaidat azért köszönöm, mégha nem egem illet is, a szándékod üdvözlendő.
Előzmény: Mormogi7 (104)
Mormogi7 Creative Commons License 2007.12.29 0 0 104

Közben rájöttem. (kicsit lassú vagyok)

 

Mi a szakvéleményed cumpika:

 

"Nincs különálló víztartály.

A víztároló tartály nincs nyomás alatt, szivattyú juttatja a vizet a csaphoz.

A teljes biztonság érdekében az UV csírátlanító lámpa a víztartályba van építve."

 

Most van tartály vagy nincs?

Ha van, vagy nincs mennyi a csap térfogatárama?

 

"Nem csereszabatos, különleges minőségű előszűrők, utószűrő betétek és fordított ozmózis membrán (tehát más minőségű és gyártmányú alkatrészekkel nem helyettesíthetőek).

 A vezérléshez csak speciális kiolvasó műszerrel lehet hozzáférni, minden berendezésnek saját egyedi azonosító kódja van, amit a szervíztechnikus a kiolvasó műszerbe kell, hogy beírjon: csak így lehet hibát kiolvasni, újraindítani stb."

 

Értse ezt úgy a vevő, hogy csak tőlem vehetsz szűrőt, csak én tudom karbantartani és ennek az árát piaci verseny nélkül majd megmondom?

Ha meg nem akarsz velem a vásárlás után is együtműködni eldobhatod az egészet?

 

"Szigorúan minősített orvosi műanyagból készült.

NSF tanúsítvány az anyageltávolítási képességekről részletes összetevők szerint."

 

Pontosan hol lehet a tanusítványt és egyéb állítások papírjaiezt megnézni?

 

Miért titkosak a készülék, alkatrész, kiszállási árak, munkadíjak? Nem gyanús ez neked?

 

"Egyedülálló jótállás a víz minőségére és a berendezésre, teljes élettartam alatt!"

 

Nem kellene az apróbetűs részt is a honlapra feltenni: csak ha renszeresen velünk tartja karban?

 

Nem gyanúsak neked azok a cégek akik nagy irodaházzal akarnak nagynak látszani, de csak építész tervezőprogramjából van fent látkép?

 

 

A három helyett, kétlépcsős, rádaásul kissebb térfogatú  előszűrés nem okoz sűrűbb membránkárosodást vagy sűrűbb karbantartást a hazai trutymós ivóvíznek eladott hálózati vizektől?

 

Lenne még kérdésem, de nem akarom, hogy kötekedésnek vedd.

Ezért nem is írom ide érdekeltséged elérhetőségét.

 

Látom próbálod több lábon állva megteremteni a mindennapit.

Ezt én nagyrabecsülöm.

Sok sikert!

 

A webmester különben dicsérhető!

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!