Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.04.07 0 0 1688
Szia kapáló! A felpörgés a benzin elfogyására utal.Nézz körül a karburátor környékén.
Előzmény: kapáló (1687)
kapáló Creative Commons License 2010.04.06 0 0 1687

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.

Vettem használtan, egy Strauss 4.0-ás rotációs kapát.

10 percet használtam, felpörgött a motor, és leállt. Azóta se indul.

Amikor megpróbálom berántani, akkor csak puffogó hangot ad ki magából, és nem indul.

Mikor még működött, a berántásnál lehetett érezni, hogy van kompresszió, erősen kellett rántani. Mióta nem indul, pedig csak simán tudom húzogatni a berántó zsinort.

Megnéztem a gyertyát, hát ha az a problémája, de van szikra, és meg is ráz.

Sajnos nem értek hozzá, de saját kezűleg szeretném megcsinálni.

És még szeretnék hozzá egy gépkönyvet is (mert nem kaptam hozzá), megtudjátok e mondani hogy hol találok?

Kérlek titeket, ha tudtok segítsetek.

Segítségeteket előre is nagyon szépen köszönöm.

tibor6740 Creative Commons License 2010.04.06 0 0 1686

Sziasztok!

 

Érdeklődni szeretnék, hogy a Kipor KDT 610E egytengelyű kertitraktorról van e valakinek tapasztalata, vagy ismeri e valaki ezt a gépet? Segítő válaszaitokat előre is köszönöm.

iskra Creative Commons License 2010.04.06 0 0 1685
ha ráérsz egy kicsit az enyémet lefényképezem és holnap felteszem.
Előzmény: Fuxy. (1684)
Fuxy. Creative Commons License 2010.04.06 0 0 1684
jahh kössz iskra :)

kapálás közben szétugrott az egész cucc szóval gőzöm sincs hogy hogyis történt a szét"esés"ugyanis kb 2 másodperc alatt játszódott le.ha van rajzotok belőle akkor megköszönném ha elküldenétek a címemre vagy feltennétek ide.köszi
Előzmény: iskra (1683)
iskra Creative Commons License 2010.04.06 0 0 1683
a szétszedés forditott sorrendjében
Előzmény: Fuxy. (1682)
Fuxy. Creative Commons License 2010.04.06 0 0 1682
sziasztok!
robi 151 géphez a berántólyát hogyan kéne összarakni.van rajzotok belőle?mert már ideges vagyok.köcce
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.04 0 0 1681
Üdv! Csak a gyertyát cserélted? A megszakítóval mi a helyzet?
Előzmény: tulaj72 (1679)
Pakcsi Creative Commons License 2010.04.04 0 0 1680
Kellemes nyulat minden fórumozónak!
tulaj72 Creative Commons License 2010.04.04 0 0 1679
A gyertyát kicseréltem újra. Ha bedugom egyik újjam a gyertyapipába, a másikat a hengerhez-ráz-mégsincs szikra. A gyertya rángatás után benzines. Miért nem indul be? Miért nincs szikra? Még csak meg sem kapja. 
Előzmény: Törölt nick (1676)
Rex maxi Creative Commons License 2010.04.02 0 0 1678
Sziasztok
a megszakítós dolog nekem is mindig bejött még simsonos korszakomból. :D
Előzmény: Kecskefej (1675)
gabesz961 Creative Commons License 2010.04.02 0 0 1677
A kipufogónál van a szelepdekni azt vedd le a szelep végén levő tányért le tudod tolni a szelep végéről. Szerintem ha nem eszi az olajat csak a szelephézagot kellene beállítani és akkor ujra visszajön az ereje.
Előzmény: serfati (1673)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.02 0 0 1676
Szerintem tisztisd meg a megszakítót, ha kell csiszold meg és állísd be a megszakító hézagot(amikor teljesen nyitva van) 0.4 mm-re.
Ha szerencséd van, csak a negszakító van oxidálódva.
Előzmény: tulaj72 (1674)
Kecskefej Creative Commons License 2010.04.02 0 1 1675
A szikrát akkor adja le a trafó, amikor a kalapács nyit. Nem számít mikor zár, felső holtpont előtt kell nyitnia egy picivel.
Nem tudom a tomos hogy van megoldva, én úgy szoktam, hogy egy kis csavarhúzót eresztek a gyertya helyére, és kézzel forgatom a főtengelyt (vagy kulcsal) amikor a forgásirány szerinti felső holtpont előtt van a dugattyú, akkor kell nyitnia a kalapácsnak.
Ha viszont abszolút nincs szikra semmikor, akkor a gáz vagy a trafónál van, vagy a kalapács és az üllő közötti érintkezőt sem árt felcsiszolni kicsit.
Ha ez sem megoldás, akkor le kell mérni a trafót, nincs-e szakadása. Az is előfordul, hogy csak a gyertya rossz, ezt konnyen megállapíthatod, ha hajlandó vagy magad megrázatni. (bal mutató ujjad a pipába, bal hüvelykujjad a hengerre, jobbal rántod)
Ha ezek után minden rendben van, és minden úgy működik, ahogy kell, és mégsem menne, akkor kell izgulni.
Ha viszont 10 éve nem ment, benzintartály kimos, karbi kitakarít, szűrők csere, olaj csere, aztán hajrá.
Előzmény: tulaj72 (1674)
tulaj72 Creative Commons License 2010.04.02 0 0 1674

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Egy Tomos UMO-06 (v.színűleg ez a tipusa) rotátor már vagy 3 éve nenm volt beindítva. Nincs szikra-cseréltem gyertyát-átmozgattam a kábeleket, majd a gyújtást megnéztem-mozog a kalapács-bár nem úgy tűnik, hogy jól (alsó holtponton zár). Szerintem ettől még szikrának kellene lenni. Még sincs.

Mit tegyek? Ha gyújtást kell állítani, v.ki leírná a pontos menetét? (naggyából tudom, bár tizenéve csináltam utoljára még simsonon.) Vagy esetleg cseréljek v.mit? (trafót...)

Köszi

 

serfati Creative Commons License 2010.04.02 0 0 1673
Üdv kedves kapálógépes fórumozók!
Van egy briggs 3.75 hp-s briggsmotorral szerelt kapálógépem kb 10 éves. Gyenge lett a kompresszió,ezért szétszedtem.Az lenne a kérdésem,hogy a 2 szelep hogyan jön ki a motorból?(mozgató csapok azok kijöttek) Gondoltam veszek bele új gyűrűket, tömítést a hengerfejhez,és szelepeket kicserélném. Akkor elvileg jónak kéne lennie. Köszi a válaszokat!
Kecskefej Creative Commons License 2010.04.01 0 0 1672
Nagyon szívesen.
Remélem ez volt a baj. Mindenesetre nem ártana beszerezned egy thermometert a gépedhez, és azt bekötni a motor hengeréhez. Akkor figyelemmel tudod kísérni a motor felmelegedését. Hiszen egy ilyen apróság, mint a szikra nélküli üzem csak kicsit kellemetlennek tűnő dolog, de a szimeringek könnyen kikeményednek magas hőfokon, ami olajszivárgást, füstölést eredményez, valamint a hengerben a dugattyú tágulása is nem megengedett mértéket ölthet, ami dugattyú, gyűrű töréshez vezethet, valamint súlyosabb esetben beálláshoz, vagy főtengelydeformációt okoz.
Ha nem áll helyre, írj csak bátran, továbbgondoljuk a problémát.
Előzmény: 2ttNovesz (1671)
2ttNovesz Creative Commons License 2010.04.01 0 0 1671
Jah bocsánat, állandó jellegel teszi(kopogásos égés)  igen!
Előzmény: Kecskefej (1669)
2ttNovesz Creative Commons License 2010.04.01 0 0 1670

Nagyon szépen köszönöm a választ!

 

Megnézem! Ha az voplt a probléma akkor meg köszöntem!

Ha más akkor jelentkezem! rendben?

Nagyon nagyon szépen köszönöm a segítséget!

 

Gábor

Előzmény: Kecskefej (1669)
Kecskefej Creative Commons License 2010.04.01 0 0 1669
Utógyújtásnál a motor sokkal jobban melegszik, mint holtpont előtti gyújtásnál. Bizonyos idő elteltével, az üzemi hőmérséklet (110-120°C) feletti hőmérséklet áll elő, és az öngyulladást idéz elő a sűrítési ütem végén szikra nélkül is.
Azért kérdeztem, hogy állandó jelleggel teszi-e ezt, vagy sem, mert ha állandóan akkor utógyújtás, ha nem, akkor pedig megerőltette és azért melegedett föl (vagy kevesebb az olaj benne).
Előzmény: gabesz961 (1666)
Jánosom Creative Commons License 2010.03.31 0 0 1668

Szia!

Hogy az éjszaka még hátarlévő idejében legyen mit csinálni:

www.honda-engines-eu.com/en   (Service fül alatt)

Bocs gabesz961, de itt volt előttem a link cime egy fecnire felirva  és hátha  nem veszed zokon.

Üdv: Jánosom

Előzmény: bandikoma (1667)
bandikoma Creative Commons License 2010.03.31 0 0 1667
Helló Gabesz! Köszi a választ, de nincs infóm a karbiról, nem létezne egy "robbantott" rajz a gcv 160-as karbicsekről? Csupán csak azért, hogy melyik a fő, és alapjárati fúvóka. Sok-sok évig volt egy Robi 52-m, annak a gépkönyve tele volt a fő egységek robbantott rajzaival. Mindig én tartottam karban... Üdv, bandikoma 
Előzmény: gabesz961 (1659)
gabesz961 Creative Commons License 2010.03.31 0 0 1666
Ha utógyujtásod van és leveszed a gyertyapipát, mivel megszűnik a gyujtás akkor mitől megy tovább a motor?
Előzmény: Kecskefej (1665)
Kecskefej Creative Commons License 2010.03.31 0 0 1665
Szia!
Vagy utógyújtásos, vagy túlmelegedett. Azt nem írtad le, hogy egyszeri vagy állandó jelleggel ismétlődő probléma volt.
Normál gyújtásnál ugyebár a szikra a dugattyú holtpontjának elérése előtt esedékes, figyelembe véve, hogy a gyulladás és az égés is időigényes munkamenet.
Ha túl hamar kapja a szikrát, akkor vagy nem is gyullad be (nincs összesűrítve a cucc), vagy pedig a dugattyút az ellenkező irányba löki vissza a robbanás.
Utógyújtásnál viszont a holtponton, vagy azon túl kapja a szikrát, ilyenkor pedig előfordul, hogy nem hajlandó leállni. Nézd meg a gyújtást, ha az rendben van, akkor továbblépünk, de 90%-ban ez okozhatja a hibajelenséget.
Előzmény: 2ttNovesz (1660)
Kecskefej Creative Commons License 2010.03.31 0 0 1664
Bakter képzelj el egy csövet, ami középen még ki is van fúrva az egyik vége a szívótorok, a másik a levegőszűrős vége.
Amikor a motor egyre gyorsabban szívja a levegőt, a kis lukon vaacum képződik.
Na ehelyett a kis luk helyett képzeld oda a membránt.
Vagy tuti van porszívód. A nyelén szokott lenni egy luk, amit el lehet zárni egy műanyag retesszel.
nézz utánna ezeknek: Vaacumos fékrásegítés, stb akkor megérted.
Előzmény: Bakter1234 (1663)
Bakter1234 Creative Commons License 2010.03.31 0 0 1663
Szia!

Köszi a választ, a szelepeket, és a kartergázcsövet értem.

Az viszont továbbra sem világos, hogy a membrán mitől mozog.
Ha a motorban keletkező vákum mozgatja, akkor azt nem értem, hogy ez a vákum miért a membránt szívja fel, és miért nem a levegőszűrön keresztül szívja be a levegőt(mivel a szívócsonk a légszűrő elé megy közvetlenül). Mivel szerintem ez sokkal kisebb ellenálás.
Előzmény: gabesz961 (1661)
LittleHornet Creative Commons License 2010.03.31 0 0 1662

Sajnos sok előnye mellett ez a típus nagyon hajlamos ilyenre. Komolyan kell venni, a benzinleeresztést ha nem használod, meg addig járatni a motort, amíg le nem áll benzin hiányában.

 

Előzmény: gabesz961 (1659)
gabesz961 Creative Commons License 2010.03.31 0 0 1661
Szia!
Az a cső vezeti el a kartergázt vissza a motorba.
A membrént a motorban keletkező vákum működteti.
Valóban így lehet állítani a szelephézagot.
Azért csökken mert bekopik a szelep.
Így van egy acél persely van besajtolva az aluba.
Előzmény: Bakter1234 (1656)
2ttNovesz Creative Commons License 2010.03.30 0 0 1660
Sziasztok!

Szeretném kérni a segítségeteket!
Van nekem egy MPM Sicilai tipusu kerti traktorom elvileg universal 10-es karburátorral de pontosan nem tudom milyen, hogy néz ki a gyári.
Jelenleg nem tudok alapjáratot állítani rajta pedig a szimering csere megtörtént, ha tudtok hozzá robbantott ábrát vagy bármilyen szakmai információt azt szívesen venném. Továbbá olyan problémám volt vele, hogy kopogásos égés volt mert gyertya pipa nélkül sem akart leálni a gép.

Válaszotokat előre is köszönöm!
Novozánszki Gábor
gabesz961 Creative Commons License 2010.03.30 0 0 1659
Ha nem vállik be szét kell hogy szedd a karbit mert megszűkült a főfúvóka és eldugult az alapjárati fuvóka a karbiban.
Előzmény: bandikoma (1657)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!