Keresés

Részletes keresés

Sophie27 Creative Commons License 2013.11.20 0 0 10336

Ez szuper...

Előzmény: boxerkutya (10335)
boxerkutya Creative Commons License 2013.11.20 0 0 10335

A summaed sem tudja kiölni a borreliát, már szedtem minocycynnel kombinálva,de most is fenn áll a betegségem. A mino a legerősebb a ceftriaxon után, és gyomorbarátabb mint a doxi. Ez nyomja le legjobban a lymphocyta % számomat, ami a vérben levő baktérium mennyiségének a csökkenésére is utal.

Előzmény: One of the millions (10332)
Sophie27 Creative Commons License 2013.11.20 0 0 10334

E-mail címem, ha érdekel titeket az elérhetőség: devil-or-angel@freemail.hu

Előzmény: AsdfxxxXx (10331)
Sophie27 Creative Commons License 2013.11.20 0 0 10333

Sziasztok!

 

Mivel én gyöngyösi vagyok (bár Pesten dolgozom), Gyöngyösön rendel a doktornő is. Úgy hívják, hogy Dr. Murvai Margit, telefonszámot küldök e-mailben, akinek tényleg szüksége van rá. Érdekes, hogy kardiológus, és mégis a Sumamedet, valamint azt az Azo....azt ajánlja. Biztos tisztában van vele, hogy ritmuszavart okozhat, de ma úgyis vissza kell mennem hozzá, és kifaggatom ezzel kapcsolatban mit mond.

 

Egyelőre lekopogom, bírja a gyomrom a cseppeket, bár elég sok vízben, és étkezés után, 10-15 cseppet csak. SZerintem valamelyest javít. Ja, és ha gyomorsavam van, akkor Salvus vizet iszom, 1-2 dl-t. Undi íze van, de nagyon hatékony, és jól lúgosít.

 

Kérdés: Ti glutén- és laktózmentesen étkeztek? Valamint a cukrot is teljesen el kell hagynom? Nem hangzik túl jól, mivel nincs étvágyam, és örülök, ha mondjuk egy hambit, vagy egy akármi "műt" megkívánok....Saláta, gyümölcs, és fehér húsok? No cukor? No szénhidrát? No állati eredetű tej? Pfúúú...ez ilyen kemény???

Mi lenne akkor, ha mondjuk véletlenül a Western Blot eredményem negatív lenne....Bár kizárt :) De akkor sem tuti, hogy negatív, igaz???

Köszi!

 

Szép napot Nektek!

Előzmény: milla10 (10327)
One of the millions Creative Commons License 2013.11.20 0 0 10332

Sziasztok!

 

2 jó hírem is van:

 

1: Discoun​ted Cowden Support programban immáron részt veszek.:) Havonta kell leveleznem és 100EUR/Hó+szállítás(9 hónapon keresztül). Ha valaki már elkezdte akkor lehet pl. a 4-ik hónaptól is folytatni kedvezményesen.

 

Köszönet neked Xynitta! I owe you one!

 

2: Január 18-i rendezvényre(a részvétel ingyenes!) az asszonnyal már regisztráltunk.

 

Pá!

 

AsdfxxxXx Creative Commons License 2013.11.20 0 0 10331

Sziasztok!

tegnap ujbol belefutottam az orvosi lekezelesbe es abba, h a tuneteim pszichesek es sosem volt es nincs is lyme korom...engem igazan ez huz le nagyon lelkileg!

van itt vki koztetek, akinek van tapasztalata a minocyclinrol?

Sophie! Engem is erdekelne az elerhetoseg!

 

rozita76 Creative Commons License 2013.11.19 0 0 10330

igen , tudom hogy uaz. épp azért írtam a hatóanyagot.

Előzmény: milla10 (10329)
milla10 Creative Commons License 2013.11.19 0 0 10329
Mindegy hogy azibiot vagy sumamed ,uaz. Megnyult qt idot okozhat. De az nem tudom mi es a nemetek kethetente ekgt javasolnak mellette. hogy ez mennyire szukseges nem tudom. De azert egyeztess egy kardiologussal,hogy o mit gondol errol.
Előzmény: rozita76 (10328)
rozita76 Creative Commons License 2013.11.19 0 0 10328

Azithromycint az is szedhet akinek tachycardiája van?

 

Nekem az első körben Azibiot volt, nem Sumamed de nem mertem bevenni a szívzűrök miatt..mert állítólag növeli a szívritmuszavar kockázatát.

Valakinek ilyen tapasztalat?

milla10 Creative Commons License 2013.11.19 0 0 10327

Sophie! meg tudod esetleg osztani ennek az orvosnak az elérhetőségét? már ha esetleg van magánrendelője vagy ilyesmi. lehet, később másnak is jól jön. köszönöm milla

Előzmény: Sophie27 (10318)
rozita76 Creative Commons License 2013.11.19 0 0 10326

Sziasztok,

 

Doki nálam sem talált semmit, még az UH-ra sem akaródzott küldeni. Mondjuk azért kaptam időpontot szerencsére. Attól, hogy nem látja nekem még szúrhat a szívem.

 

 

 

(Vajon miért kérdezik meg minden alkalommal, hogy maga miből gondolja, hogy Lyme-ja van?)

 

Jön a hideg időszak, kezdik fűteni az épületeket, és újra kezdődik a szédelgés a fűtött helyeken...:(  

mylyme24 Creative Commons License 2013.11.19 0 0 10325

örülök,hogy kiderült a szívproblémád és remélem,sikeres lesz a kezelés!

 

Együtt tudok érezni amúgy, nekem sincs étvágyam a tinidazol óta és nagyon kivagyok ... mély és hosszú gyógyító alvásra vágyom

Előzmény: Sophie27 (10318)
mylyme24 Creative Commons License 2013.11.19 0 0 10324

hogy bírod a grapefruitot refluxos gyomorral?? Én is az vagyok,és nem tudom szedni

:(

Előzmény: Sophie27 (10318)
mylyme24 Creative Commons License 2013.11.19 0 0 10323

te is most sumamedet szedsz? Milyen adagban szedte az az orvos? Sajnos ezt így magunktól nem tudjuk kitalálni,hogyan és mit kéne pont a mi esetünkben.... az ember azt hinné,Esztó személyre szabottan írja fel a gyógyszert,de a tapasztalatok ezt erősen kérdésessé teszik. 

 

A banán magas cukortartalma miatt sajnos nem ajánlott.

Előzmény: Sophie27 (10318)
milla10 Creative Commons License 2013.11.19 0 0 10322

ezen oldalon találtam:

http://www.lifeforyou.hu/zoeld-teazo/item/489-elegunk_volt_a_hasmenesbol.html

A megbízható megoldás Az olyan gyulladásos bélbetegségek, mint a Colitis Ulcerosa és a Crohn betegség megnyomorító betegségek, az azoktól szenvedők olyan tüneteket tapasztalhatnak, mint a súlyos hasmenés, hányás és hasi fájdalom. Placebo kontrollált vizsgálatok kimutatták, hogy a S.boulardii szignifikánsan redukálta a bél permeabilitását és a bakteriális translokalizációt. A székletek gyakorisága is csökkent. Szignifikáns volt a visszaesők számának csökkenése is.
A S.boulardii csökkenti a gyulladást a béltraktusban, mert gátolja a gyulladásért felelős citokinok termelődését. További előnye, hogy ugyanitt növeli az IgA szintet, ezzel immunstimuláló hatást fejt ki. Tekintettel arra, hogy a S.boulardii 100%-ban antibiotikumrezisztens, ellenáll a gyomorsavnak, ellenáll a fejérjebontó enzimeknek, így a lenyelt mennyiség biztosan teljes egészében lejut rendeltetési helyére, a vastagbélbe.

bárdi56 Creative Commons License 2013.11.19 0 0 10321
milla10 Creative Commons License 2013.11.19 0 0 10320
Nagyon orulok! :) Tegyetek mindannyian igy.azok is,akik nem beszelgetnek csak olvassak a forumot . Higgyetek el csak osszefogva egysegesen lehet kitorni abbol,ami most korulvesz bennunket. Ha nem tortenik semmi , ez a lehetetlen allapot sosem fog megszunni. Adjatok egy lehwtoseget annak hogy elkezdjen valami megvaltozni. :)
Előzmény: Sophie27 (10319)
Sophie27 Creative Commons License 2013.11.19 0 0 10319

Jelentkeztem :)

Előzmény: milla10 (10296)
Sophie27 Creative Commons License 2013.11.19 0 0 10318

Hali Mindenkinek!

Köszönöm a válaszokat!

 

Tegnap egy nagyon érdekes, tanulságos kardiológiai kivizsgáláson estem át, megosztanám Veletek, aki érintett, annak hátha segítségül szolgál.

 

Képzeljétek el, az egész ott kezdődött, hogy a kardiológus orvosom az 1990-es években átesett ezen a betegségen, amiben mi is szenvedünk, őt majdnem el is vitte. Mind az agyára (agyhártya), mind pedig a szívére ráment ez a csúnyaság. 1 évig súlyos szívizom/burok gyulladásban szenvedett...ritmuszavar, extra blokk vagy mi a fene, erős mellkasi fájdalom, láz, szédülés, hányás, émelygés, ájulás, HÓNAPOKON át. Utána bővült neki az ízületi fájdalmakkal, izomzat gyengüléssel, stb... Kigyógyult. Elmesélte, hogy milyen vizsgálatokon volt, Western Blot, és társai, és ami érdekes volt, hogy ő nem hagyta a sorsát más orvosokra, hanem önmaga találta meg a legmegfelelőbb antibiot. Sumamedet szedett, és semmi mást. Valamint meg van botránkozva a libamájhízlaló Doxin. Azt mondja, hogy nagyon veszélyes, és nem is épül be úgy a sejtbe, mint a Sumamed. Mindemellett azért hozzáteszem, hogy nyilván egy olyan orvos véleményére adok(Esztó), aki több száz, ha nem ezer különböző lyme-os beteggel találkozott már. Szóval betartom, amit Esztó mond, de amit ez a doktornő mond, az is érdekes. Egyébként én egy nagyon különleges eset vagyok több szempontból is, mert van egy velem született rendellenességem, egy szindrómám, ami a szívbillentyű zavarral függ össze (jól lehet kezelni). Most meg nem mondom a nevét, de a durván görbe ujjaimból állapította meg mind a két doktornő. Esztó is le akarja fotózni, mert olyan ritkaság. Szóval nekem mindig kell nézetnem a szívemet, hogy van-e rosszabbodás, és ha van, akkor műtét, de azt mondja, hogy szépen el lehet vele élni. Ez egy kis kitérő volt. (akit nem érdekel, attól elnézést kérek, csak hátha van, akinek van hasonló betegsége).

Szóval a lényeg, hogy 15 éve tünetmentes Ő is, és a férje is. (Ugyanis a férje is durván benne volt). Élmény volt velük találkozni, mert hihetetlenül pozitívan állnak mindenhez, vannak gyerekeik, mind fiatal még, mert a legyengült szív, és egyebek mellett nem vállalhatott gyermeket, csak 5 év után. Szóval elég későn szült, de a gyerekek makk egészségesek.

Egyébként ettől elkanyarodva én vitaminnak spirulina/chlorella algát eszem, 15 csepp grapefruitmag kivonatot, és Protexint a beleimre. A gyomromra nekem is vigyáznom kell, mert erősen refluxos vagyok, de igyekszem enni. (az első pár nap iszonyú hányingerem volt, és semmit nem tudtam enni banánon kívül) Apropó: A banán miért nem ajánlott a lyme-os betegeknek???

Na elnézést kérek a hosszú bejegyzésért, csak meg szerettem volna Veletek osztani a tegnapi napomat.

Üdv!

mylyme24 Creative Commons License 2013.11.18 0 0 10317

köszi Boxerkutya! A centrum komplexvitaminban van mangán,szerintetek baj,hogy azt szedem? A szememnek csak az segít.

 

én gyomorvédőt szedek mindig,antibio alatt is,de nekem gyenge a gyomrom és refluxom isi van.

Előzmény: boxerkutya (10316)
boxerkutya Creative Commons License 2013.11.18 0 0 10316

Az immunrendszer vonja el  a vasat a baktériumok elől,  de azt nem tudja, hogy ez csak más baktériumok ellen hatásos. A borrelia nem a vasat használja, hanem a mangánt. Ezért a vashiány.

Előzmény: mylyme24 (10309)
milla10 Creative Commons License 2013.11.18 0 0 10315

köszönöm!!!!

rozita76 Creative Commons License 2013.11.18 0 0 10314

Igen. Citromfű teával és bőségesebb étkezéssel az antibio előtt sikerült megszüntetni.

Előzmény: milla10 (10312)
tőzike1 Creative Commons License 2013.11.18 0 0 10313

Nekem fájt, és nem csak fájt, de hányingerem volt.  Lehet rajta segíteni, ha reggel reggelizel, de rendesen, mert 1-2 falat nem elég.  Ha szükséges volt, B6 vitamint szedtem hányinger ellen, de már nagyon vártam a kúra végét, mert nagyon megviselte a gyomromat.

 

Előzmény: milla10 (10312)
milla10 Creative Commons License 2013.11.18 0 0 10312

sziasztok!

 

fájt vknek a gyomra antibiotól, mit szedtetek rá?

 

köszi

rozita76 Creative Commons License 2013.11.18 0 0 10311

Szerintem is ez lehet a magyarázat. Márl 2 napja nem szedek semmit és most semmi légszomj.

Előzmény: mylyme24 (10310)
mylyme24 Creative Commons License 2013.11.18 0 0 10310

már úgy értem,a tüdőben pusztulnak a bacik.

Előzmény: mylyme24 (10309)
mylyme24 Creative Commons License 2013.11.18 0 0 10309

nekem az oregáno sokat segített légszomjban ,azt hiszem.Épp pár napja hagytam abba.Most nagyon letámadott a fulladhatnék,de a tinidazolt is most kezdtem,úgyhogy nagyonis lehet összefüggés.

Előzmény: rozita76 (10308)
rozita76 Creative Commons License 2013.11.18 0 0 10308

Nehézlégzésre elvileg a klaritromicin használ, sajnálatos módon viszont mellékhatásként nehézlégzést okoz.

Amerikai fórumozók legalábbis ezt írják. Azt hiszem, felhívom a dr.nőt, hogy akkor mi is legyen.

 

Pont tegnap olvastam ezt a mangános cikket, de pótolni én is főleg a vasat próbálom.

Előzmény: mylyme24 (10307)
mylyme24 Creative Commons License 2013.11.18 0 0 10307

hát ugye,mindenképpen lyme-eredetű a légszomj szerintem,mivel asztmát is okozhat,nekem okozott is. Asztmagyógyszereken és szteroidos befújón éltem egy darabig,na az aztán kicsinálja a szívet! Szerencsére az asztmám aztán javult, és egyszerűen elhagytam a gyógyszert,fújót,mindent,kivéve az allergiagyógyszert. Azóta sem vagyok rendben, most is rosszabb időszakom van,olyan fulladhatnék. Az asztmaorvos azt mondta,egész életemben szednem kell a gyógyszereit,de szerencsére abba tudtam hagyni.Azóta is rettegek,mert néha rosszabbodik.Nagyon durva tudott lenni.(megjegyzem, azelőtt sosem volt sem asztmám,sem allergiám)Nálam minden egyszerre jött elő.

 

bárdi! Esztó azt mondta, a vashiány a lymetól van.Tudom,hogy a mangánt eszik,de ezek szerint nemcsak...

Előzmény: rozita76 (10306)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!