Keresés

Részletes keresés

Csimpolya Creative Commons License 2011.05.19 0 0 282

Tegnap láttam a tévében Molnár Ferenc : Ibolya c. egyfelvonásosát. Jó régen láttam színházban is, a Marsall és az Előjáték a Lear királyhoz c. darabokkal együtt. Nos, ennek az előadásnak nem kellett szégyenkeznie az elődjével összehasonlítva. Határozottan szellemes volt, tökéletesen kihasználták a szellemes dialógusokat, jó színészek, jó rendezés, egyszóval: érdemes volt megnéznem.

dmmddm Creative Commons License 2011.04.29 0 0 281

Pedig ha akarsz magadnak egy gondtalan félórát, érdemes!:)

Bár tudom,hogy ott ahol az ember lakik,kevésbé hajlamos "turistáskodni".

Előzmény: jutiq (280)
jutiq Creative Commons License 2011.04.28 0 0 280

Én mindennap Vácott járok :-))

 

És még mindig nem néztem meg a Sajdik kiállítást...:-((

Előzmény: dmmddm (274)
Csimpolya Creative Commons License 2011.04.27 0 0 279

Lassacskán én is kezdek rájönni, hogy csak egy módon előzhetem meg a nagybevásárlást: nem viszek sok pénzt magammal, csak egy-két könyvre elég, ami nálam van. Az viszont jó, hogy ott helyben általában adnak kedvezményt, kb. 15-20% értékben.

Előzmény: dmmddm (278)
dmmddm Creative Commons License 2011.04.27 0 0 278

Mindig gondolkodom,hogy el kellene menni a könyvfesztiválra is, de le is beszélem magam rögtön, mert ha pénzzel mennék, azt elkölteném, ha meg pénz nélkül, az olyan lenne, mintha a cukrászdában csak nézelődni szabadna:)

Inkább a könyvhétre "gyúrok" - anyagilag is - , ami most június elején lesz, talán jún.3-7?, ebben nem vagyok teljesen biztos. De már írtam listát a megjelenő-megveendő könyvekről... 

Előzmény: Csimpolya (277)
Csimpolya Creative Commons License 2011.04.26 0 0 277

Ottvoltam a könyvfesztiválon, és rájöttem, milyen helyénvaló a "bőség zavara" kifejezezés. Azt sem tudtam, merre is nézzek, de szép lassan minden helyrekerült, és nagyon tetszett mind a nyüzsi, mind a könyvek. Még az elektronikus könyvek is, bár ezekkel kissé nehéz megbarátkoznom.

Csimpolya Creative Commons License 2011.04.26 0 0 276

Ehhez valóban csak gratulálni lehet! Újabb kétszázötven évet, könyvesbolt! Bármilyen adathordozóval.

Előzmény: CrispoMiki (275)
CrispoMiki Creative Commons License 2011.04.26 0 0 275

Itt egy kis érdekesség, Portugáliából:

 

A világ legrégebbi könyvesboltja

1732-es nyitása óta, a Lisszabon Chiado részének Bertrand könyvesboltja folyamatosan működik, ezzel az intézmény a világ legrégebbi, ma is működő könyvtára, amit a múlt hét közepe óta már Guiness rekordnak is elismernek.      [...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

dmmddm Creative Commons License 2011.04.26 0 0 274

Húsvéthétfőn Vác volt a program és azon kívül,hogy a borongós záporos idő ellenére kellemes időtöltés volt sétálgatni a Főtéren meg a parti sétányon, nagy örömömre nyitva volt a Sajdik Ferenc-kiállítás. Léleküdítő volt nézni a színes karikatúrákat, portrékat, a képekre írt magyarázatokat és az  ottlévő hölgy szívesen mesél. Mindenkinek csak ajánlani tudom,ha Vácott jár.

jutiq Creative Commons License 2011.03.22 0 0 273

Még bepótolhatod... Tarkovszkíj!!

Előzmény: dmmddm (272)
dmmddm Creative Commons License 2011.03.21 0 0 272

A  cím ismerős,de azt hiszem,nekem Iván gyermekkora kimaradt :)

Előzmény: jutiq (271)
jutiq Creative Commons License 2011.03.21 0 0 271

És az Iván gyermekkorára emlékszel? Minden évben lejátszották a tévében. Az első komoly film, ami már akkor, gyerekfejjel is tetszett nekem...

Előzmény: dmmddm (268)
Csimpolya Creative Commons License 2011.03.19 0 0 270

Lehetséges, hogy ez a férfi szokott zenélni a Vörösmarty téren? Mert ott sokszor és nagy örömmel hallgattam, és ezzel nem voltem egyedül!

Előzmény: KZGB (267)
Symbolic90 Creative Commons License 2011.03.19 0 0 269

Köszönöm azoknak akik eddig kitöltötték a Művészetek Palotájával kapcsolatos kérdőívem, de sajnos összességében eddig még nem elég embertől kaptam válaszokat. 
5 percet szánjatok rá légyszi, tényleg egyszerű és gyorsan kitölthető! 

http://ripet.hu/feedback.php?kid=smoh25kp89zocxba

dmmddm Creative Commons License 2011.03.18 0 0 268

Mai fejjel én sem hiszem,hogy biztosan rossz film lenne, ha jól rémlik,Oleg Tabakov  volt a főszereplő.

Láttam én már jó, nekem nagyon tetsző szovjet filmet,amit emlegettem is ebben a topikban,az volt a Ballada a katonáról, meg a mostaniak között is volt, ami tetszett, pl. a Vera sofőrje, meg a Szibériai borbély (habár azt hiszem,az kooprodukció volt), meg még egy másik,amiben szintén Oleg Menysikov játszott, a címe nem jut eszembe, az általa alakított orvos visszatér a francia emigrációból francia feleségével és kisfiával a sztálini SZovjetunióba.

Előzmény: jutiq (266)
KZGB Creative Commons License 2011.03.18 0 0 267

Láttátok már ezt a produkciót? http://www.glasso.hu

Glasso, az Éneklő poharak néven. Ez egy üvegzenei produkció, pusztán a kezével és az ütővel is játszik rajta az ürge...király!

jutiq Creative Commons License 2011.03.18 0 0 266

Nekem az egyik nagy kedvencem a Ragyogj ragyogj csillagom. A vezénylést viszont ellenzem. Mi egyszer a Hószakadást szenvedtük végig...Most már lehet, hogy az is tetszene...

 

 

Előzmény: dmmddm (264)
dmmddm Creative Commons License 2011.03.18 0 0 265

S ha már kultúra,  kérhetek ajánlót kecskeméti látnivalókhoz ?

 

2 nap lesz rá.

Tudom,hogy lehet interneten is keresgélni,de hátha tud valaki valamit más szemszögből is ajánlani, mint a honlapok.

 

(Amit a jó múltkor kértem,hogy ajánljatok budapesti látnivalókat, azt elküldtem az illetékesnek és úgy tudom,fel is használták a pesti útjukhoz.)

dmmddm Creative Commons License 2011.03.18 0 0 264

Ezt a Ragyogj c. filmet nem láttam, csak hallottam róla, viszont nem ő volt Sade márki is abban a filmben,amiben Kate Winslet is szerepelt?

(Egyébként ki fogsz nevetni, de amig csak addig olvastam el a hozzászólásodat,hogy "Ragyogj", rögtön a Ragyogj, ragyogj csillagom c. szovjet film jutott eszembe, amire egyszer kivezényelték az általános iskolai osztályunkat nov.7. alkalmából,de gyorsan rájöttem,hogy ez nem ugyanaz...)

Videót meg majd csak otthonról tudom megnézni.

Előzmény: esotherica (263)
esotherica Creative Commons License 2011.03.17 0 0 263

A szinkront biztos el fogják szúrni. :)

Geoffrey Rush zseniális, és most is bravúrosan játszott, de azért ez nem ér a Ragyogj! közelébe. Abban a filmben David Helfgott skizofrén zongoristát játszotta. A film Oscar-díjat nyert, és természetesen Rush is az alakításáért.

 

Előzmény: dmmddm (262)
dmmddm Creative Commons License 2011.03.17 0 0 262

A király beszédét én is láttam, jó filmnek tartom, de bármennyire kedvelem Colin Firth-t, a beszédtanárt játszó színész is megérdemelte volna az Oscart. És megint megerősödött az a hitem,hogy nem szeretnék semmilyen uralkodó család  tagja lenni, lelkiekben eléggé meg tudja nyomorítani az embert.... Mondjuk a veszély nem fenyeget :)

Kövezz(etek) meg, de nagyon kíváncsi lennék erre a filmre szinkronosan is.

Előzmény: esotherica (261)
esotherica Creative Commons License 2011.03.16 0 0 261

Nadehamár bedühöngtem ide, írok kultúráról is.

 

Mióta Németországban vagyok, nemigen voltam semmiféle koncerten, színházi előadáson, stb. De most már nagyon hiányzik, és szerencsére a jóidővel kezdődnek a Bach-fesztiválok. Most vasárnaptól pl. Mannheimben. De tavasztól késő őszig majdnem állandóan van valahol Bach-fest.

 

Jah, és filmajánló: ha esetleg van még valaki, aki nem látta a Király beszédét, akkor azonnal pótolja! :) Zseniális film, nem is emlékszem, mikor láttam utoljára hasonlót.

esotherica Creative Commons License 2011.03.16 0 0 260

(Kitöltöttem, de rettentően szar kérdőív, ne haragudj. Az esetek mintegy felében nem volt olyan válasz, ami a valóság részemről. Ez pedig hamis eredményekhez vezet. )

Előzmény: Symbolic90 (259)
Symbolic90 Creative Commons License 2011.03.16 0 0 259

Könnyed kérdéssor a Művészetek Palotájával kapcsolatban. Járuljatok kérlek hozzá 2 perccel a diplomamunkám kutatásához :) Köszönöm!

http://ripet.hu/feedback.php?kid=smoh25kp89zocxba

Csimpolya Creative Commons License 2011.03.04 0 0 258

A színpadi feldolgozás nem sokban hasonlít a filmre, mondhatni semmiben sem. A színdarab hű a könyv szelleméhez, az előadás pedig igen jólsikerült.

Előzmény: dmmddm (257)
dmmddm Creative Commons License 2011.03.04 0 0 257

Már többször belefutottam a filmbe,de soha nem sikerült valami miatt végignézni. Pedig kiváncsi lennék, mi a vége - komolyan.  Érdekes egy utópia (remélem csak az).

Előzmény: Csimpolya (256)
Csimpolya Creative Commons License 2011.03.02 0 0 256

A tegnapi nap láttam a Bárka színházban a Fahrenheit 451 c. előadást, ami természete4sen Bradbury műve alapján lett színpadra alkalmazva. Éredeklődéssel vártam, mi lesz belőle, és egy nagyon jó előadást kaptam. Hű volt a mű szelleméhez, és, mint később rájöttem, egész párbeszédeket emelt át a kisregényből. A díszlet és a jelmez egyszerű, de igen kifejező, a színészek pedig nagyon jók. Mindenkinek csak ajánlani tudom.

Csimpolya Creative Commons License 2011.02.10 0 0 255

Igen, nekem is azért tetszett nagyon, mert olyan jól ábrázolt egy igen jellegzetes kutyai magatartást.

Én is olvastam Szabó Magdának ezt az esszéjét, és ennek alapján jól megnéztem a kutyát, még tetszett is, de hiába, ha írnoim kellett volna valamiről, akkor a fentebbi római legionáriusról írtam volna. Jól emlékszel, tényleg említett egy olyan, általa íratott dolgozatot, amiben az egyik tanítványa a bika szemszögéből írta meg a történteket. 

Előzmény: dmmddm (254)
dmmddm Creative Commons License 2011.02.09 0 0 254

Az a kutya nekem is nagyon tetszett!!! Én nem jegyeztem meg a szobrász nevét, de valami baromi jól elkapta azt a pillanatot, számomra nagyon élő a szobor.... :) Szeretem az ilyenfajta szobrokat. Pl. Gyöngyösön a belvárosban az egyik ABC előtt volt egy kis (azt hiszem bronz)szobor, ami egy 3-4 éves kisfiút ábrázolt egy magához szorított kakassal, ott is nagyon élethű volt a kisfiú mozdulata,ahogy magához szorítja a szerencsétlen szárnyast:) Sajnos úgy tudom, ellopták ezt az alkotást....

 

Én pár évvel ezelőtt voltam a Galériában,akkor is Munkácsy - kiállítás volt,egy amerikai magyar műgyűjtő gyűjteményéből (Pákh Imre? nem vagyok biztos benne). Rám akkor a legnagyobb hatást a zsánerképek tették, pl. azt hiszem volt egy ilyen című : Nagyapó alszik. Nagyapó tényleg egy karosszékben aludt, egy fiatal nő pedig csendre intve tereli ki a gyerekeket a szobából. Debrecenben viszont láttam a három képet együtt, s amióta olvastam, hogy a gyermek Szabó Magda a kutyáról írt fogalmazást (amikor az volt a feladat,hogy az egyik festményen szereplő alak szemszögéből írjanak a gyerekek), mindig azt a kutyát nézem meg először:) Egyébként úgy tudom, botrány is volt belőle az iskolában,mert a tanár persze úgy gondolta,hogy emberi szereplő szemszögébe helyezkedjenek bele. Valamelyik Szabó Magda által írt kötetben meg azt olvastam,hogy ő is tanári pályáján adott olyan feladatot a tanítványainak,hogy a Toldi szereplői közül válasszanak valakit és volt olyan gyerek, aki a bika szemszögéből írt fogalmazást.:)

Előzmény: Csimpolya (253)
Csimpolya Creative Commons License 2011.02.09 0 0 253

Ha már a Galériában jártam, persze megnéztem mást is. Nagyon tetszett Savoyai Jenő szobrának a kétaraszos medellje, azért, mert ha kinéztem a mellette lévő ablakon, ott láttam az eredetit, bár az igen tapintatlanul hátat fordított nekem.

Ne vessetek meg, de nagyon tetszett egy, általam eddig nem ismert szobrász, Bezerédy Zoltán: Hívatlan vendégek című szobra, ami egy, teljes átéléssel és lelkesedéssl bolhászkodó, feltehetőleg boxer  kutyát ábrázolt. Kedvem támadt megsimogatni  a homlokát, és abból ítélve, hogy milyen szép fényes volt, ez nem csak nekem jutott eszembe. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!