Keresés

Részletes keresés

missparker Creative Commons License 2007.04.03 0 0 485
UPC-s éppen akad...
Előzmény: Törölt nick (481)
e_dora Creative Commons License 2007.04.03 0 0 484

megjegyzem, a nicktörlés eddig is csak egyszerű átnevezés volt, a júzerek sorszáma megmarad, akár ki is listázhatod egy törölt nick hsz-ait, csak nem mondom meg, hogy :) úgyhogy egy modi által törölt esetleg megjelenik az indaban Törölt Nick néven és érvénytelen loginnal bannolva, vagy esetleg ki lehet takarítani onnét is.. Persze lehet, hogy ezen változtatnak, de az gáz lenne, nekik is.

szerintem attól még, hogy hsz-okat vagy fórumidentityt nem lehet törölni, azt igenis engedniük kéne, hogy régi, lejárt szavatosságú vagy pl. örökre bannolt stb. nickeket kitöröljek az indámból.

Előzmény: e_dora (478)
Kilroy Creative Commons License 2007.04.03 0 0 483
Lehet, de akkor most nézd meg újra Kolléga Úr (bocs ha elírtam) 457. sz. hozzászólását. Az általa ott beidézettek és az ő azokhoz fűződő kommentárjai mintha ellentmondanának annak, mint amit te most itt mondasz...
Előzmény: e_dora (478)
stewes Creative Commons License 2007.04.03 0 0 482
Nem is az a gond, hogy töröl vagy nem töröl a rendszer, hanem az, hogy feloldhatatlanul összekapcsol egyébként egymástól független adatokat. Nekem ez akkor is nagyon durvának tűnik, ha az összes szolgáltatást egy cég nyújtja.
Előzmény: e_dora (478)
locsemege Creative Commons License 2007.04.03 0 0 480
Ha mondjuk IndaPasszal lehetne belépni WiW-re, bankba, telefon, stb. akkor persze nagyobb lenne iránta a kereslet

Normális vagy??? (És ezt most ne bántásként vagy cikizésként éld meg!) Akkor látszik csak igazán, hogy pontosan ki vagy, hol jársz, mit csinálsz, gyakorlatilag teljesen IRL lennél! Szerintem költözz teljesen üveg házba, de ne tegyél fel függönyt, meg a padlóra szőnyeget.
Előzmény: LegottTegel (469)
stewes Creative Commons License 2007.04.03 0 0 479
Szerény véleményem szerint adatvédelmi szempontból ez így is aggályos.
Előzmény: Nameless_ (477)
e_dora Creative Commons License 2007.04.03 0 0 478

én azt úgy értettem, hogy a fórumtopikok koherenciája (hsz-ok megmaradjanak) miatt nem nyomhat 1-1 júzer rendes deletét, de attól még sztem a modi nyomhat egy userre törölt nicket a szokásos módon, és nyilván meg lesz a lehetőség a komolyabb deletékre is

Előzmény: Kilroy (476)
Nameless_ Creative Commons License 2007.04.03 0 0 477
"Ha mondjuk IndaPasszal lehetne belépni WiW-re, bankba, telefon,"

Na még csak az kéne...! Sok agyatlan, hülye, bamba birka még tetszene is neki, hogy követni tudják minden lépését, látják, mit csinál, hol, mikor, és elég egy jelszavát megszerezni, hogy kifoszthassák, ellehetetlenítsék, kibasszanak vele, és még örüljön is neki, mert jajdeszuper egy szolgáltatás! Barmok. Jó alapötlet, hát persze. De kinek jó? Hát az indexnek, azaz a tulajnak, a reklámozónak, és a tolvajnak, akinek kevesebb gond lesz feltörni a cuccost. A usernek nem jó ez se most, se később. A usernek ez tökéletesen felesleges.
Előzmény: LegottTegel (469)
Kilroy Creative Commons License 2007.04.03 0 0 476

Pedig nekem úgy tűnt, hogy a koherencia miatt nem engedi törölni a nicket... akkor most mi van?

Előzmény: e_dora (471)
locsemege Creative Commons License 2007.04.03 0 0 475
Te dög! :))
Előzmény: Gorcsev (467)
Kilroy Creative Commons License 2007.04.03 0 0 474
Ja, aszittem az indapassból sikerült kilépned :-) De értem, 'csak' a fórumból léptél ki...
Előzmény: Kolléga Úr (470)
missparker Creative Commons License 2007.04.03 0 0 473
"ez egy ingyenes szolgáltatás"
Igen, de akkor miért nem lehet lemondani: indás identity nem törölhető, mint vki itt említette.

"szívük jogában áll úgy elcseszni, ahogy csak szeretnék"
Valóban, de jogot nem sérthetnek.
Ezek fényében a "kipróbálom" helyett az örökre behálózlak már kőkemény átverés, lsd. még fogyasztók megtévesztése.

"Ha mondjuk IndaPasszal lehetne belépni WiW-re, bankba, telefon,"
Hülye lennék ilyen technikai háttérrel netbankolni.

"Az egész Inda dolognak egy opciónak kellett volna lennie a Napi Rutinban"
Ebben egyetértünk. De nem az.
Előzmény: LegottTegel (469)
Kilroy Creative Commons License 2007.04.03 0 0 472
A főprobléma éppen az, hogy nem tűnik éppen annyira opcionálisnak... enélkül lehet, nem is lenne ez a topik. Szerintem ez még egy ingyenes fórumon is durva...
Előzmény: LegottTegel (469)
e_dora Creative Commons License 2007.04.03 0 0 471
az inda törölhetetlenségétől a nicktörlés szerintem független, és az biztos meg fog maradni, különben a moderátorok kezében nem marad fegyver
Előzmény: Kilroy (466)
Kolléga Úr Creative Commons License 2007.04.03 0 0 470

A többit is értem, csak azt nem, hogy is sikerült kilépned belőle...

 

Egyszerűen, a "kilépés" opcióval, de ez sajnos csak ideiglenes megoldás. Maga az indapass még él, bármikor újra megbolondulhat a rendszer, és beléptet, hiába közölte olya kedvesen GG alább, hogy ilyen nincs. Ehelyett azt is írhatta volan persze, hogy hülye vagyok, de az nem hangozna olyan üzletemberesen.

Előzmény: Kilroy (466)
LegottTegel Creative Commons License 2007.04.03 0 0 469
Na ebben a topikban jó erős a felháborodás, de kérdés, vajon ez mennyire jellemző az egész fórumra, avagy megérzi-e az Index pár száz fórumozó távozását?

Joghoz nemigen értek, de azért szerintem azt is figyelembe kell venni a fogyasztóvédelemnél meg ombudsmannál, hogy ez egy ingyenes szolgáltatás, senki nem fizet érte az indexnek, úgyhogy ha úgy vesszük, szívük jogában áll úgy elcseszni, ahogy csak szeretnék.

Vagy ahogy most csinálták ezzel a szerencsétlen Indával. Pedig az alapötlet jó lenne, plusz szolgáltatás, ami idővel hasznos lehet, bár az tény, hogy maga a blogolás keveseket vonz. Ha mondjuk IndaPasszal lehetne belépni WiW-re, bankba, telefon, stb. akkor persze nagyobb lenne iránta a kereslet, de jelenleg annyival kevesebb többletet ad hozzá a mezei topikoló felhasználói élményéhez, hogy tényleg baromi idegesítő, hogy nem lehet lerázni.

Az egész Inda dolognak egy opciónak kellett volna lennie a Napi Rutinban.
e_dora Creative Commons License 2007.04.03 0 0 468
a "változatlan" régi fórumozással ellentmondásban miért szedtétek ki a jelszóváltoztatási lehetőséget?
Előzmény: GG (452)
Gorcsev Creative Commons License 2007.04.03 0 0 467
Nocsak! Továbbtanulsz??? >;-P
Előzmény: locsemege (456)
Kilroy Creative Commons License 2007.04.03 0 0 466

Értem. Bár én nagyon nem rajongok a nicktöröltetésért (bár persze lehet, hogy egyszer én is eljutok oda, de remélem ez sose következik be), azért kétségtelenül negatív, hogy nem lehet emiatt töröltetni a nicket. Mert (nem a mindennapi, politikai értelemben vett!) liberális emberként úgy vagyok amúgy a nicktörléssel, mint ahogy a szólásszabadságra szokták ídézni: "nem értek egyet azzal, amit mondasz, de az életemet adnám érte, hogy elmondhasd" [bocs, ha rosszul idéztem].

 

A többit is értem, csak azt nem, hogy is sikerült kilépned belőle...

Előzmény: Kolléga Úr (457)
stewes Creative Commons License 2007.04.03 0 0 465
OFF
…a publikus címeket meg bárki legyűjtheti egy programmal… írod.
Az én ismereteim szerint ezt valóban megteheti, mert létezik ilyen program.
Ha magánszemély és a címlistát semmire sem használja fel, akkor az ő dolga mivel tölti meg a gépét. Egyébként büntetetndő.
Előzmény: e_dora (440)
florg Creative Commons License 2007.04.03 0 0 464
Na, az lesz az én búcsúm perce, amikor kötelező lesz. Iszonyúan nem érdekel sem a Blog, sem a többi "csoda".
Előzmény: kiskarácsonynagykarácsony (459)
missparker Creative Commons License 2007.04.03 0 0 463
Kíváncsi vagyok, mikor jutunk el az első tettig. Mondjuk ombucmanó meglátogatása, link küldése neki az indás feltételekről stb.
AZS Creative Commons License 2007.04.03 0 0 462
touche
Előzmény: missparker (453)
Kolléga Úr Creative Commons License 2007.04.03 0 0 460

Az adatvédelmi ombudsmanót mindenképpen kérdezem az összedrótozás miatt.

 

Szerintem bukott ügy, önként hajtod a fejed a bárd alá. Ők szépen megesküsznek, hogy az adataidat soha, senkinek, ombudsman szíve elomlik. Nekem a fogyaszóvdelem jobban tetszik, szerintem bombázzuk meg őket kis levélkékkel, vagyunk itt páran. Az okot alább leírtam: nem közlik a szolgáltatás igénybevétele előtt, hogy nem lehet őket elhagyni.

Előzmény: Törölt nick (414)
kiskarácsonynagykarácsony Creative Commons License 2007.04.03 0 0 459
Reklámtiltás: mondom tűzfal! A tűzfalam többek között a reklámok nagy részét is kiszűri, a vírusokkal trójaikkal, és sok mással együtt. Ha beengedem a reklámot, bejön a vírus, bejön a hekker, bejön akármi.
Namost abban a szerződésben az áll, hogy logolhatjátok minden sóhajom, többek közt azt is, hogy a tűzfalam mit szűr ki, és bele akartok szólni a beállításokba. Ez az ácsi!
Ráadásul nem kaptam még mindíg választ, hogy ha valóban csak statisztikai célra logoltok, akkor mi alapján is akartok (tudtok) perelni? Vagy mégsem csak statisztikáról van szó?
Minek a statisztika, hiszen azt írod , a felhasználóprofilos hírdetés nem kifizetődő.

Ellent mondasz önmagadnak.

Továbbá: Mikortól lesz kötelező az átállás?
Előzmény: GG (452)
locsemege Creative Commons License 2007.04.03 0 0 458
Köszönöm, hogy végre meghallgattad a szakmai topic-okba írkálók sirámait is <pre> és </pre> tag-gel kapcsolatban!
Előzmény: GG (452)
Kolléga Úr Creative Commons License 2007.04.03 0 0 457

Ha "telkes [teljes, gondolom :-)] indapasst nem áll módjukban törölni", akkor hogy érted azt, hogy "miután kijelentkeztem az indából, be tudtam lépni rendesen"? Hogy jelentkeztél ki belőle, főleg ha benne se voltál?

 

Bocs, kicsit elvoltam. Szóval a lényeg: amikor az ember létrehozza az indapasst, kicsit elfelejtik arról értesíteni, hogy ezt később nem lehet kitöröltetni. Mint ahogy pl. egy mailcímet semmissé lehet tenni, vagy ahogy a fórumban is kérhetted, hogy töröljék a nickedet (ettől még a hozzászólások ott maradnak, de név nélkül). Aztán ha létrehoztad az indapasst, a pofádba nyomják, hogy "Teljes IndaPasst jelen pillanatban nem áll módunkban törölni." Valamint: "Vannak olyan IndaPasshoz kötött szolgáltatások, amelyek nem engedik meg, hogy teljesen kitörlődj. Ilyen például a fórum, ahonnan a konzisztencia megtartása végett nem tudjuk a hozzászólásaidat kitörölni, valamint mivel ezek nem örökölhetőek, nem lesz módja másnak eztán sem ezt a felhasználónevet használni." Ami azt jelenti, hogy ezentúl nem tudod töröltetni a nicked, ha ez égetően szükségessé vált. Ebben a pillanatban nem hiszem, hogy ez engem valaha is érinteni fog, de láttam már elég sok "törölt nick" által tett hozzászólást, és valahogy az a kényszerképzetem, hogy az is ember, aki ilyet akar csináltatni, és nem kéne ezt lehetetlenné tenni.

 

A lényeg: belépsz egy szolgáltatásba, amit nem tudsz otthagyni, legfeljebb hibernálni. Ez megér egy fogyasztóvédelmi misét szerintem.

 

Magát a hozzászólást feltehetőleg félreértetted (én is ludas lehetek benne): az történt, hogy pár hete csináltam egy indapasst (hogy száradt volna le a kezem), amit egy-két napig használtam. Aztán beütött ez a remek lehetőség, amiből nem kértem, de abban a pillanatban, ahogy megnyitottam egy comment-comos cikket, hirtelen aktiválódott az indapass, és szerzett nekem több tucat rossz percet, amit majd ítéletnapkor számon fognak kérni az alkotóján. De végül sikerült kilépni belőle, és azóta tovább kerülöm szorgalmasan, mint ördög a tömjénfüstöt.

Előzmény: Kilroy (410)
locsemege Creative Commons License 2007.04.03 0 0 456
Most csináltam. Hol van? A kötelező óvoda 4 évesen??? nem pörög ennyire, megnéztem.


Előzmény: Törölt nick (454)
florg Creative Commons License 2007.04.03 0 0 455
Miniszerződés? Höhö... Kivel? Aláírtam? Azt a reklámot nézem, amelyiket akarom, és olyan adblockot használok, amilyet akarok. Becsukom a szemem, amikor jön a reklám. És? Tudjátok, mikor csukom be?
Szerződést lehet kötni igazit, de az kétoldalú, ilyen passzusokban maximum javaslatot tehettek, olyat, mint például ez a jól ismert és szintén sokat érő: Ha 18 éven aluli vagy, hagyd el az oldalt.
Ha szerződést akartok kötni, jelszavazzátok le az egész Indexet, és ha nagyon be akarok lépni, kötök szerződést (kétoldalút, névvel, aláírással), mint ahogy sok helyen működik ez.
Itt szerintem nem fog.
Előzmény: GG (452)
missparker Creative Commons License 2007.04.03 0 0 453
Reklámtiltás: a reklámozók azért fizetnek, hogy kitedd a hirdetést. Ha én kinyírom, az az én dolgom, ne gyere nekem miniszerződéssel. A tv2 sem akar beperelni, ha reklám idején kimegyek a konyhába.
Előzmény: GG (452)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!