Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Levike Creative Commons License 2000.08.22 0 0 245
Ezt en sem hallottam meg..

Levi

outpost Creative Commons License 2000.08.22 0 0 244
Ezt még sohasem olvastam korábban.
Előzmény: Helter Skelter (243)
Helter Skelter Creative Commons License 2000.08.21 0 0 243

Sziasztok!

Egy kis emléktöredék Ayrtonról:

"... in the shattered remains of Senna's car, they discovered a furled Austrian flag Senna had intended to dedicate his 42nd Grand Prix victory to Ratzenberger's memory."


"...Senna kocsijának összetört maradványaiban találtak egy összehajtogatott osztrák nemzeti zászlót, mellyel Senna élete 42. Grand Prix győzelmét Roland Ratzenberger emlékének kívánta felajánlani."

Üdv.
Helter Skelter

MathiasR Creative Commons License 2000.08.21 0 0 242
Helló Gyerekek !
Annak apropóján, hogy egy brazil versenyző ismét versenyt nyert, és mivel ő is Ayrtonnak (is) ajánlotta győzelmét, szeretettel emlékszem a Nagy Királyra.
Találtam egy nyilatkozatát 94-ből, elnézést kérek Érsek Zsoltitól, remélem nem haragszik meg, ha idemásolom, tán nem mindenki találja meg ott.......
Ez az:
"
Ayrton Senna a Kicker
magazinnak nyilatkozik

Mit jelent az ön számára a boldogság?

Teljes megbékélés önmagammal, nyugodt, őszinte kapcsolatot azokkal akiket szeretek.

Miről álmodik?

Leggyakrabban a versenyekről, de az előttem álló feladatokról is. Persze ezek is a versenyzéssel
kapcsolatosak.

Miben hisz?

Istenben.

Mit tart erősségének?

A határozottságot és a terrekészséget.

Mi a legrosszabb tulajdonsága?

Túl sokat alszom. Annál is többet, mint néha kellene...

Mit gyűlöl?

A korrupciót és a hazugságot, ha ilyesmi tudomásomra jut, nehezen nyugszom meg.

Miben változna meg legszívesebben?

Abban, hogy úgy fogadjam el az embereket, amilyenek. Értékeikkel és hibáikkal együtt. Ez eddig még
sosem sikerült, bár sokszor megpróbáltam.

Legfőbb jellemvonása?

Soha nem adom fel. Ezt mindig igyekszem kifejezésre juttatni.

Melyik találmányt tartja legfontosabbnak?

A gyógyszereket és azok fejlesztését. Sok szenvedést és fájdalmat lehet velük megelőzni.

Milyen illúzióval számolt le pályafutása során?

Rá kellett jönnöm, hogy a győzelmet nem lehet előre megtervezni. A versenyben mindig előre kell
gondolkodni, de amikor nem sikerül tökéletesen rádöbbenünk, hogy ez illúzió.

Kedvenc ellenfelei?

A Forma-1-ben Mansell és Prost.

Mi dühíti a sportban?

Amikor igazságtalanság, inkorrekt dolog történik. Mindkettőre bőven volt példa. "
Szevasztok :
MathiasR

Ernesto Serra Creative Commons License 2000.08.08 0 0 241
ok, egyébként nem kötekedni akartam, de tényleg idegesít, továbbra is várom a hozzászólásaidat, de ha lehet felkiáltó jelek nélkül
Előzmény: zlotyi11 (240)
zlotyi11 Creative Commons License 2000.08.08 0 0 240
Bocsánat,nem volt direkt.
Előzmény: Ernesto Serra (238)
zlotyi11 Creative Commons License 2000.08.08 0 0 239
Bocsánat ha ezzel valakit feldühítettem!!!
Nem volt szándékos!!!
Ígérem mostmár figyelk!!!
Előzmény: Ernesto Serra (238)
Ernesto Serra Creative Commons License 2000.08.07 0 0 238
Te, Zlotyi, mér' kell majdnem minden mondatodat 3 felkiáltó jellel befejezned? Egy idő után elég idegesítő.
Előzmény: zlotyi11 (237)
zlotyi11 Creative Commons License 2000.08.07 0 0 237
Ezzel azthiszem minden Senna rajongó így van!!!
Nagyon jó volt újra brazil zászlót látni és himnuszt hallgatni!!!
Azt hiszem hogy minden brazil rajongó örülne ha Senna után újra lenne brazil világbajnok!
Én bízom a fiuban azért is mondtam hogy nagy lökést adhat neki ez a győzelem persze ha kihasználja!!!
Hajrá Rubi!!!!!
Előzmény: zlotyi11 (235)
gstyle Creative Commons License 2000.08.03 0 0 236
Remélem Barrichello is lesz olyan sikeres mint Senna. Egyértelműen nagyon pozitív dolog volt ez a felajánlás RB-től. De mi ezért szeretjük, és ezért szurkolunk neki. Végre itt a nagy lehetőség számára annyi év küszködés után, amit a gyengébb gépekben kellett elviselnie.

Mit szolnátok hozzá, ha MSch pechszériája folytatódna, és Rubens VB címet szerezne. Szerintem elég kellemetlen lenne MiSchunak, hogy 5 év küzdés után az ÚJ csapttárs(másodpilóta) vinné el a királyi címet.
Én ezért szurkolok!!

zlotyi11 Creative Commons License 2000.08.03 0 0 235
Hát igen!!!!!!
Ezt mondtam én is!!!Azért nem csalódtam a fiúban!!!
Nagyon remélem hogy ez a győzelem lendületet ad neki és itt nálunk esteleg győzni tud.
Már csak azért is mert Senna nagyon szerette ezt a pályát és ő volt itt az első aki polt szerzett!!!
Szóval bízok a brazilban és abban hogy most egyenlőként kezelik MS-el.
Bár ennek kicsi az esélye de ha sikerülne megvernie úgy hogy nem esik ki MS akkor talán őt is észrevennék!!!
Mindent bele Bari!!!!
Előzmény: outpost (234)
outpost Creative Commons License 2000.08.03 0 0 234
Rubens Barrichellónak, Ayrton Senna testvére, Viviane az O Globo című napilap hasábjain köszönte meg azt, hogy a Német Nagydíjon aratott első futamgyőzelmét hat éve elhunyt honfitársa emlékének ajánlotta.
„Fantasztikus siker volt, és abban a mámoros pillanatban, amikor mások csak magukra, a saját sikerükre gondolnak, Rubens nagyszerű emberi tulajdonságokról tett tanúbizonyságot. Csodálatos érzés volt, ahogy Ayrtonról beszélt. Minden szempontból profi: mint autóversenyző és mint ember is. Megmutatta a világnak, milyen egy igazi brazil" -- nyilatkozta Vivianne.
zlotyi11 Creative Commons License 2000.07.31 0 0 233
Mondom én is ezt vártam és csodálkoztam is hogy nem említi!!!
De mikor a hazájához szólt anyanyelvén akkor már nemhogy megemlítette hanem majdhogynem neki adta az elsőségét!!!!!
A legjobban egyébként az tetszett amikor az esőben vezetett!!!
Biztos büszke volt odafenn Senna a kicsi Rubire!!!
Fantasztikus volt bár igazán akkor érne sokat ez a győzelem ha újabbak követnék!!!!
Persze még az idén!
Bízzunk a kicsi Brazilban!!!!!
Előzmény: outpost (232)
outpost Creative Commons License 2000.07.31 0 0 232
Kedves Zlotyi11!

Pontosan ez volt, amit én is pontosat ezt hiányoltam a sajtótájékoztatón.
De valahol megértem Baricchelo-t, hiszen ilyen felfokozott lelki állapotában, szerintem örült, hogy meg tudott szólalni.
Mindezek mellett 1994-ben Spa-ban az volt az első dolga, hogy pole-ját Ayrton-nak ajánlotta, hozzá fűzve, hogy azt mindörökre Ayrton-é.
Szimpatikus volt, ahogyan tegnap küzdött. Megérdemelte már, higy végre sikerben legyen része!

Előzmény: zlotyi11 (231)
zlotyi11 Creative Commons License 2000.07.31 0 0 231
Nagyon köszönöm MathiasR!!!!!!
Olvastam ezt a cikket ill. írást de nagyon jó volt újra olvasni!!!!
Sajnos amit Berger mondott úgy igaz ahogy van!!!
Sennát nem lehet senkihez sem hasonlítani csak talán Jim Clark-hoz.Csak sajnos én nem
láttam őt vesrsenyezni így nem tudok véleményt mondani!!!!!!
Viszont remélem láttátok a hétvégi német nagydíjat!!!!
Végre újra Brazil győzelem!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Hihetetlen volt látni RB a dobogó tetején ahogy sír!!!!!Fantasztikus látvány volt!!!!!!!
És az egész versenyzése!!!!!Ahogy végig jött fel és a végén esőben mintha Sennát láttam volna!!!!!!!
Remélem nem voltam ezzel egyedül de én így éreztem!!!!!
Utána megvártam a nyilatkozatokat és vártam hogy megemlítse Sennát de elmaradt!!!!
Pedig a példaképe így gondoltam legalább megemlíti!!!
Majd meghalgattam a Brazil nyilatkozatát ill. lefordították angolra és ott már nem csalódtam!!!
Előszőr még csak finoman majd bátran Sennának ajánlotta a győzelmét és azt mondta megpróbál méltó utóda lenni!!!Bár azt ő is tudja hogy sosem lehet olyan nagy versenyző mint Senna de szerezhet a brziloknak szép győzelmeket!!!
Annak országnak akinek volt egy Sennája,Piquetje,Fittipaldija és nem mellesleg Carlos Pace-ja azért az az ország érdemel még győzelmeket!!!!
Szép volt Rubi!!!!!!
Előzmény: MathiasR (226)
kabala Creative Commons License 2000.07.31 0 0 230
A tegnapi versenyen Barrichello olyat mutatott amit Sennától szoktunk látni.Megható volt újra brazil győztest látni,versenyzőt aki brazil zászlót szorongat.
Alonso Mosley Creative Commons License 2000.07.31 0 0 229
"When I heard the anthem I looked up to Ayrton, who had changed my life when I was young. I was dedicating the race to him," Rubens said. "I had followed him as a boy and it hurt me quite a lot as I stood there. I know that a lot of people tried to put me in his place when he died and I am so pleased with all those who stayed with me, especially my father, and I want to thank them all."
kabala Creative Commons License 2000.07.26 0 0 228
Kösz MathiasR!

Én ezt most olvastam elöször.

Előzmény: MathiasR (226)
Alonso Mosley Creative Commons License 2000.07.26 0 0 227
Köszi, jó volt olvasni. Talán tényleg Berger (esetleg Guggelmin) az, aki a legjobban ismerhette.
Előzmény: MathiasR (226)
MathiasR Creative Commons License 2000.07.26 0 0 226
Helli !
Még mielőtt süllyedésbe kezdene a lap, találtam egy nagyon szép emlékezést Bergertől, bár annak idején sokan olvastuk, jólesett ismét böngészni......
Elnézést a viszonylag nagy terjedelemért, de nem illett volna belevágnom.
----------------------------------innen----------------------------------kezdődik(o:
Ayrton Sennát versenyzőként valószínűleg nem tudom egészen elfogulatlanul megítélni. Mindig azt mondom, hogy Ayrton minden
idők legjobbja volt-pedig csak azokról beszélhetek akikkel az utóbbi tíz évben együtt versenyeztem. És ezek közül egyik sem ér fel
Sennához. Talán Jim Clark ugyanolyan jó volt, nem tudom. Számomra Ayrton mindenesetre egy másik dimenzióban élt. Egyszerűen
másmilyen volt, mint a többiek, nagyobb áttekintése és néhány szenzorral többje volt, mint bárki másnak. Mindig zavart, mikor
engem a karrierem elején új Sennaként ünnepeltek. Nem hasonlíthatom össze magamat Ayrtonnal, egész egyszerűen azért nem,
mert ő egy egészen más kategóriában vezetett, mint a többiek. Csak nagyon kevesen élték ezt meg úgy, mint én aki a csapattársa
voltam a McLarennél. Gyakran mondtam magamnak az első, 1989-ig tartó ferraris időszakomban: "Mindig kézben tudtad tartani a
csapattársadat, mi különös lenne Sennában?" Azután, amikor egy csapatba kerültem vele a McLarennél, elkerekedtek a szemeim.
Megismerten a pályán és a pályán kívül, és újra azt mondhatom: egy másik világban vezetett. Sennának sok versenyzővel akadt
gondja. Mindegy, hogy Alain Prostot, Nigel Mansellt vagy Nelson Piquet-t említem: mindegyikük egyszerűen az irigység miatt került
szembe Sennával. Egyik sportoló sem ismeri el szívesen, hogy van valaki aki jobb nála. Prostnak is nyilván nehézségei voltak ezzel,
noha legbelül biztosan tudta, hogy Senna a legjobb. Én hál Istennek természetemnél fogva senkire sem vagyok irigy. Ezért is nem
volt problémám soha Ayrtonnal. Személyesen azt mondhatom Sennáról, hogy a barátom volt. Minden rivalizálással együtt, ami ezt
nem mindig könyítette meg, de maga a tény, hogy minden versenyhelyzett ellenére sosem fordultunk egymás ellen a csapaton belül,
azt mutatja, barátok voltunk. Hogy miért nem volt egymással gondunk? Talán azért, mert egy időben jöttünk fel, egykorúak voltunk
és emiatt tiszteltük egymást. Hasonló amibícióink voltak, de ezeket már különböző módszerekkel igyekeztünk megvalósítani.
Könnyen meglehet, hogy azért nem voltak egymással nehézségeink, mert annyira különböző emberek voltunk.

Nagyon pontosan emlékszem, hogyan ismertem meg őt. Első alkalommal csak hallotta róla, egy Formula Ford 2000-es versenyen,
Hockenheimben. Azt mondták nekünk: "Indul valami Senna úr is, aki úgy is nyer." 1983-ban, a macaói versenyen kerültem vele
először személyes kapcsolatba. Akkor szintén ezt mondták:" Senna is indul és őt nem veri meg senki". Akkor azt kérdeztem
magamtól: hogy nyerhet, mi az, amit jobban tud?" A rajtnál Senna rögtön megszerezte a vezetést, mögötte Roberto Guerrero, majd
én következtem. Ahogy közvetlenül Guerrero mögött haladtam, azt vettem észre, hogy Senna minden egyes körben nyert néhány
métert. A harmadik kör után már egy kis rés is volt köztünk. De nem tudtam megmondani hol szerezte az előnyt. Nem sokkal volt
gyorsabb, de gyorsabb volt. Rövidden és velősen: ő nyerte a futamot és én futottam a leggyorsabb kört. Legalábbis így állt a
hivatalos eredménylistán. A saját stopperünk szerint viszont Sennáé volt a leggyorsabb kör. Azután este volt egy fogadás ahol
találkoztam vele. Azonnal megkérdezte tőlem, hogy valóban én futottam-e a leggyorsabb kört, az ő
csapat ugyanis őt gyorsabbnak mérte. Ez volt ő tipikus Ayrton Senna. A Pole Position és a
győzelem nem volt elég neki. Sokkal jobban zavarta, hogy valaki másnak ítélték a leggyorsabb kört.
Ez a kép amit akkor alkottam azóta sem változott. Az első benyomásom róla: érdekes egyéniség,
akivel szórakoztatóan lehet beszégetni, s nem csupán az autóversenyzésről. Szokatlan volt viszont
a zárkózottsága. Kevesen jutottak közel hozzá, és még előttük is volt a fal, amellyel körülvette
magát, és amit sosem bontott le. Amikor a fivérével beszélt akkor is úgy éreztem valamiért: neki
sem mond mindent el. A legtöbb ember ezért rettenetesen nehezen tudta őt kiszámítani. Tudatosan
figyelt arra, hogy ne adjon sokat ki magából. Még én is csak bizonyos fokig ismertem meg. Egy kis titokzatosság mindig
megmaradt. Azt hiszem azelőtt is befelé forduló típus volt, hogy idejött, a Forma-1-be, de szívesen játszotta ezt a szerepet.
Ayrtonnak egyszerűen nem szerepelt a céljai között, hogy mindenkivel jó barátságban legyen. A masszőrjét Josef Leberert és
engem mindig a szűkebb környezetéhez tartozóként említett. Meghívott minket Brazíliába, a tengerpari villájába és a farmjára, és
fordítva, ő is többször volt nálam, a hajómom Szardínián és Ibizán. De a szabad idejében sem volt másmilyen. Jó karakter volt,
őszintén mondom, de befelé forduló, és némi egoizmus is hozzátartozott a jelleméhez. Ez nem csak a versenypályán mutatkozott
meg, hanem a magánéletében is folytatódott.

Az évek folyamán tréfálkoztunk egymáson és másokon. Ilyen vonatkozásban jó veszetes volt, sosem vette zokon , ha jégre vitték.
Azt hiszem ezt az új tapasztalatott kereste is. Amikor megérkeztem a McLarenhez, hihetetlenül görcsös és mogorva volt. Nem
mondom, hogy én mutattam meg neki, hogyan kell élvezni az életet. Elég jól tudta ezt magától is. De azt tőlem tanulta meg: az
ember munka közben nevethet. Ayrton észrevette, hogy görcsössége neki magának is rossz. Ezért önként tanulta meg, hogyan
lehet lazábbank lenni, mert kiszámította, ezáltal jobb versenyző lesz. Itt el szerettem volna mesélni néhányat a csínytevései közül.
De azt hiszem, ilyen röviddel a halála után nem vona helyes vidám történetekre emlékezni. A legutóbbi időkben is sokat beszéltünk
telefonon pedig ő a Williamsnél én pedig a Ferrarinál voltam. Meghívott Portugáliában épített új házába én pedig a hajómra invitáltam.
Sajnos erre már nem kerülhetett sor. Ha elmentem volna hozzá, és megkérdeztem volna, hogy mit tartalmazz a szerződése
elmondta volna. És én is neki. Valahányszor szüksége volt a repülőgépemre, odaadtam neki. A
szerződéskötések időszakában sok információt kicseréltünk, egyszerűen azért, hogy tudjuk, mit
csinál a másik és saját maga hogyan áll. A vesenypályán sokszor egymásnak dobtuk fel a labdát.
Például a versenyzők eligazításán a versenynapon. Ha valamit kritizálni kellett megbeszéltük
melyikünk nyitja ki a száját. Nehogy úgy nézzen ki, mindig ugyanaz a rendbontó. Gyakran éjféltájt
hivott fel Brazíliából, mert valamit tudni akart. Itt is az egoizmusa mutatkzik meg. Pontosan tudta,
hogy valószínűleg alszom, de nála otthon, az időeltolódás miatt csak kora este volt. Egy dolog miatt
mindannyian hálásak lehetünk neki. A gázsijával mindenki jövedelmét felfelé hajtotta. Senna nélkül
nem kereshetem volna annyit mint mostanság. Azt híresztelték róla, hogy napi 24 órán keresztül az
autóversenyen jár az esze. Ő maga is erősítette ezt a képet, jóllehet ez nem volt így. Mondjuk úgy, hogy nem gondolkozott napi 24
órán keresztül az autóversenyről, de többet gondolt rá mint bárki más. Ami őt kiemelte, az a részletek iránti érdeklődésse volt. Nem
volt felületes, hanem mindem problémát részletekbe menően megbeszélt. A McLarennél tanultam meg, mit jelent a Forma-1-ben az
a szó, hogy "munka". Voltak-e gyengéi? Emberileg talán az egoizmusa. Hivatás szempontjából három éven keresztül kerestem a
gyenge pontjait, de egyet sem találtam. A csapaton belül persze mindig a saját előnyét kereste, de sosem olyan mértékben, hogy
megjegyeztem volna.
Amikor Imolában súlyos balesetett szenvedett, lehetőségem volt arra, hogy még egyszer lássam a kórházban, bár sejtettem, hogy
nem lesz szép látványban részem. Mint barát adósa voltam, és nekem magamnak is szükségem volt erre a tapasztalatra.
Tisztábban voltam vele, hogy fel kell majd tennem a kérdést magamnak: folytatom-e a versenyzést vagy sem, az összes balesett
után, amely velem esett meg, vagy amelyett a kollégáimmal Imolában végig kellett néznem. Mielőtt válaszoltam volna erre a
kérdésre, mindegyikükkel le kellett ülnöm, hogy megbeszéljük, mi történt Imolában. Ez olyan, mint amikor a gyereked
kábítószerezni kezd. Megmutatod neki, hogyan néznek ki az igazi kábítószerfüggők, hogy megértse, milyen mélyre lehet lecsúszni,
és abban reménykedsz ez a tapasztalat visszatartja attól, hogy hozzájuk hasonlóan végezze. Látni akartam Ayrtont a kórházban,
mert meg akartam tudni, hogy a halott barát látványa visszatart-e az autóversenyzéstől. Az értelmem azt mondja, hogy talán jobb
lenne abbahagyni. Szívem szerint azonban tovább akarok versenyezni. Még nem tudom, boldog lennék-e a Forma-1 nélkül ebben a
pillanatban.

Levike Creative Commons License 2000.07.08 0 0 225
No, nesztek, pupakok, csintaltam egy FTP-t..

ftp://193.224.239.104

Szabad a vasar... :)
Azert fol is tolthettek eztazt.. :)

Levi

Levike Creative Commons License 2000.07.08 0 0 224
Hali !

Azert Buttonnak kicsit nagyobb a fustje, mint a langja.....Ralf Sumi akarhogy is nezzuk, siman lemossa a gyereket a palyarol. Az igazan jo pilotaknak nem kell ennyi tanuloido, hogy nagyot villantsanak....

Ha a Williamstol kiteszik, vege....lasd Alesi...ha valaki egyszer kiesett a mezesbodonbol, nem tul sok az eselye, hogy visszakeruljon, hacsak nem paratlan tehetseg...de ennek a jeleit nem fedeztem fel meg...

Levi

zlotyi11 Creative Commons License 2000.07.08 0 0 223
Sajna már nemtudom melyik futamon történt ez de a lényeg az hogy engedetlenség miatt a Williams megakar vállni tőle!!!!Sokat nem veszít mert már vagy 3 csapat jelentkezett érte!!!
Bízom nagyon a srácban már csak azért is mert az F-1-ben mindig voltak nagy angol versenyzők!!!!
Persze mindig a Brazil vonal volt az igazi Senna-val az élen!!!!!!!!!
Végülis mindeggy hogy DC miért előzött a lényeg az hogy ő legalább akar!!!!
Hakkinen miért lett ilyen szar!!!!Egyszerűen nemértem!!!De nagyon idegesít!!!Egy címvédő nem mehet így ahogy ő megy!!!Hát már lassan annak is örülhet ha befér az első hatba!!!
Na mára ennyi és persze éljen az isteni Senna!!!!
MathiasR Creative Commons License 2000.07.06 0 0 222
IC !
Gyászhuszár Rulezzzzzzzzzzzz! (o:
MathiasR
Előzmény: Inner Circle (221)
Inner Circle Creative Commons License 2000.07.06 0 0 221
OFF, mert nem Senna (csak olyan lesz egyszer! :) )

"Nemtudom DC miért lett ilyen az elmúlt néhány versenyen de nagyon örülök hogy legalább valaki megpróbálja!!!Ezért bízok nagyon a fiatal J.Button-ba aki nagy sikerekt érhet el!!!! "

Push Fire Button!!! Én is bízom a kölyökben, lesz még szőlő, lágy kenyér!

"Tudjátok miért küldik el a Williams-től????
Mert nem azt csinálta amit a csapat kért tőle!!!!!
Amikor mondták neki hogy jó az a 6. hely ő nem megáltt hanem tovább ment!!!Aztán meghalt alatta a kocsi vagy ő hibázott a lényeg az hogy nem lett 6. "

Ezt még nem hallottam. Te honnan tudod? Lehet hogy így történt (úgy emlékszem Barcelonában esett ki a 6. helyről, ahol 5. M. Schumacher volt az addigra már megjavított Ferrarijával, akit aligha nyomhatott le volna Button és ezt azért neki is tudnia kellett), bár nem tartom valószínűnek. A Williamstól viszont ha elküldik, aligha ezért.
Coulthardtól el is vártam hogy "tolja" neki, mikor három kör után sem ment rá Barrichellóra, el is döntöttem magamban (és üvöltve közöltem is a szerencsétlen családdal aki velem nézte a futamot :) ), hogy ha most Coulthard bejön harmadiknak akkor ezután Schumacher-drukker leszek mert ez a két mclarenes gyászhuszár még arra sem jó hogy rutinvizsgán bólyaállító legyen, ha nem előznek. Előztek. :)

Előzmény: zlotyi11 (220)
zlotyi11 Creative Commons License 2000.07.05 0 0 220
Hát igen!!!!A miért az ok a lényeg!!!!
Biztos hogy a szabályok módosítása sem kedvez a jó versenyeknek!!!De nem csak ez a baj!!!!
Itt volt példáúl a múltkori verseny ahol RB MEGTÍLTOTTÁK hogy megelőzze MS-t.Ez biztos nem előszőr volt így csak most elmondták!!!!
Na ez az ami gusztustalan!!!!A mai F-1 már nem arról szól hogy szép előzés,nagy csata hanem arról hogy jó nekem ez a 3. 4. 5. akárhanyadik hely mert nekem azt mondták ennyi elég!!!Akkor minek küzdjek tovább!!!!
Nemtudom DC miért lett ilyen az elmúlt néhány versenyen de nagyon örülök hogy legalább valaki megpróbálja!!!Ezért bízok nagyon a fiatal J.Button-ba aki nagy sikerekt érhet el!!!!
Tudjátok miért küldik el a Williams-től????
Mert nem azt csinálta amit a csapat kért tőle!!!!!
Amikor mondták neki hogy jó az a 6. hely ő nem megáltt hanem tovább ment!!!Aztán meghalt alatta a kocsi vagy ő hibázott a lényeg az hogy nem lett 6.
Hát ezért mondom hogy sajnos ez a F-1 nem azaz F-1 ami volt!!!!

Márt csak azért is mert nincs ott:
AYRTON SENNA

Előzmény: MathiasR (219)
MathiasR Creative Commons License 2000.07.05 0 0 219
Igaz, amit boncolgatsz, és nehéz is megítélni, hogy mi a pontos ok, hogy tényleg a szabályváltozásokkal annyira nehéz lett ezekkel a kocsikkal előzni, vagy más egyéb ?
Node !
Most Coolhard bizonyította, hogy lehet, meg hogy tud is . Hát ki a franc tiltotta neki , hogy ezt máskor is csinálja ? Vagy olyan nagy teher a pénz, hogy azt a meglévőt nem kockáztatja senki ? Vagy igazándiból csak négyen-öten vannak, akik képesek (néha ! )
arra, amire Ayrton bármikor az volt, hogy teljes gőzzel, és csak a győzelemre törve vezessenek ?
Itt van ez a Mika Hakka. Nekem nagyon szimpátikus, de amit az utolsó néhány versenyen művel, az undorító. Mintha elfelejtette volna, hogy ez a Forma-1, és hogy ő az egyik legjobb kocsiban ül ! Úgy megy időnként, mintha veteránautós baráti találkozón körözgetne. Ezért én nem fizetnék millió dolcsikat neki. Ha úgy érzi, hogy sok az izgalomból, hogy ki kell kapcsolódnia, akkor vegye a sapkáját. Mindenki kellemesen fog emlékezni rá. De így csak a nyál gyűlik az ember szájában, mint pl. Piquet esetében, aki sikeresen leküzdötte magát háromszoros világbajnokként a hobbyvezetők szintjére, és őszintén, kiben maradt pozitív kép róla. Mert van azért arra is példa (Mansell, Alesi, stb....), hogy "korosabb" pilóták nagyon keményen nyomják, az utolsó leheletükig, ők benne is lesznek a halhatatlanok csarnokában, ahogy illik....
No persze, ahol a fő helyen Ayrton Jim Clarkkal. J-M. Fangioval és a többiekkel együtt található !! (o:
Na de a mostaniak közül ?
Ez itt a befejezetlen mondat.
MathiasR

Előzmény: zlotyi11 (218)
zlotyi11 Creative Commons License 2000.07.05 0 0 218
Üdv újra mindenkinek!!!!
Látom végre kicsit megpesdült az élet idefenn!!!
A bírtakkal énis csak egyetérteni tudok!!!!
Pontosan az hiányzik minden Senna,Mensell,Prost rajongónak!!!!
A tűz,a pezsgés,a győzniakarás!!!!
Gondolom sokan láttátok a mostani Francia nagydíjat!!!!
Amit most csinált DC na valami hasonlót szeretnék látni minden futamon!!!Próbált előzni de MS keményen visszaverte!!!Erre ő nem megijedt hanem mégerőszakosabban ment oda és előzött!!!!
Majd megnyerte a futamot!!!!Én valami hasonlót hiányolok a mai versenyzőkből.
És sajnos az a valami sose lessz ezekben a fiúkban!!!!
Levike Creative Commons License 2000.06.30 0 0 217
Hali !

MathiasR !
Nem mukodik a mailcimed...

HA tudsz egy FTP cimet, szivesen foltoltom neked az egeszet. En magam digiztem videokazettarol, jol sikerultek, de hang az nincs, es van vagy 70 mega az egesz.

Esetleg kiprobalhatnad, hogy elered-e pinggel, a park.fph.hu cimet...mert akkor kirakhatom neked FTP-re....de tudtommal behalt ez a szerverunk mar...illetve nem el az IP cime....de probald ki, mert a levelezest visszaengedtek ra, hatha megy az FTP is...

Levi

Előzmény: MathiasR (216)
MathiasR Creative Commons License 2000.06.30 0 0 216
Halli Levike !
Bezonyám, odatartozik, bár, mint említettem, én a másik oldalnak szurkoltam, viszont Senna hatalmas teljesítményéhez kellett a szintén óriási ellenfél is !
Más. Valahol említetted, hogy vannak letölthető Senna-felvételeid, érdekelne a dolog, a Sennadasilva.com-on olyan lassú a dolog, hogy nyugdíjba megyek közben.......
Ha van lapod, ahol elérhetlek, írd meg a címét lécci !
Kösz !
MathiasR
Előzmény: Levike (214)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!