Keresés

Részletes keresés

Efreet Creative Commons License 2001.06.04 0 0 457
Ez egy 2000ben készült TVfilm, kicsit hoszabb, mint a Lynch-féle, inkább akciósabb, látványtechnikásabb mint a másik, kevésbé elgondolkodós, és jobban át van írva a sztori. Hogy jó-e? Sokféle vélemény van itt, van akinek tetszett, van akinek nem. Nézd meg, érdemes. Legfeljebb nem tetszik :)
Előzmény: Toth Andras (456)
Toth Andras Creative Commons License 2001.06.04 0 0 456
No, akkor lenne par kerdesem: mi ez a cowboykalapos BohocGesserit dolog?
Ugye tok mas, mint a David Lynch csinalt?
AZ a Dune film jo? Igazi, Lynches para hangulatu elgondolkodtato?
Efreet Creative Commons License 2001.06.04 0 0 455
Strange Doktor úr már megválaszolta a kérdéseket, én csak annyit tennék hozzá, hogy ezek 95%-a az alap 6 kötetből kiderül. A maradék meg az (általam nem igazán kedvelt) A.Házból, meg netes FAQ-okból.
A hajlításhoz a hajóban levő térgenerátorok is kellenek, ezeket indítja be a navigátor ha megtalálta az utat. Vagyis csak úgy egymagában nem tud utazni.
dr_strange Creative Commons License 2001.06.04 0 0 454
>Az hogy nez ki, amikor egy hajo effelekeppen utazik? Az egyik pontban (a szemlelodo szamara) egyszeruen eltunik a masik pontban pedig megjelenik?
- pontosan így

>Es ha ott van valami?

- ezért van szükség a navigátorok korlátozott jövőbelátó képességére; előre látják, hogy a tér egy adott pontján lesz-e valami vagy sem

>Ez a "hajlitas" milyen mentalis vagy technikai erovel tortenik?

- ez már fogósabb kérdés. a melanzs által megváltoztatott tudatállapot segítségével, valamiféle mentális erővel képesek a téridő egymástól távoleső pontjait egymáshoz közelíteni

Előzmény: Aarpi (453)
Aarpi Creative Commons License 2001.06.04 0 0 453
Ezeket a Atreides-hazbol tudod? Nekem ugyanis teljesen ujak.
Az hogy nez ki, amikor egy hajo effelekeppen utazik? Az egyik pontban (a szemlelodo szamara) egyszeruen eltunik a masik pontban pedig megjelenik? Es ha ott van valami?
Ez a "hajlitas" milyen mentalis vagy technikai erovel tortenik?

Üdv,
Aarpi

Előzmény: Efreet (452)
Efreet Creative Commons License 2001.06.03 0 0 452
Megpróbálok tudásomhoz mérten válaszolni...

-Ezt most hogy kell érteni? (Mi/ki nem mozog?)
Ha jól tudom a navigátorok által végrehajtott udazás úgy történik, hogy a nav. nem a hajót mozdítja el, hanem a tér 2 pontját hajlítja egybe, és a hajó átkerül a célállomásra. kb mintha 1 papír 2 csücskét egybehajtanád, akkor a rajta üldögélő hangya gyakorlatilag nem mozdul, mégis átkerül a papít túlsó végére.

-Mit jelent itt a "fold" pontosan?
hajlítani. lásd fent.

-Teljes egészében, nemde?!
hát ezekszerint... remélem nem lesz ebből valami állatság az új trilógiában :)

-Mióta említik egy lapon a Ligát meg a BG-t?!
ezek a történelem szerinti elsőnek megalapított "tudóscsoportok" (rossz kifejezés)

-Kettô: hogy jön ide a pure mathematics?!
a BG a világ érzelmi részére központosul, a Liga az anyagi részt igyekszik megismerni. a matematika felsőfoka pedig a térhajlítás előkészítése, hogy a megfelelő utat megtalálja a folyamatosan változó univerzumban :)

na úgy hirtelen ennyi, ha valami eszembe jut még, írok :)

Előzmény: Aarpi (451)
Aarpi Creative Commons License 2001.06.03 0 0 451
"...That is to guide ships from one planet to another without moving...."
Ezt most hogy kell érteni? (Mi/ki nem mozog?)
"...are able to fold space...")
Mit jelent itt a "fold" pontosan?
"One is the Bene Gesserit School, which was established _primarly_ for female students."
Teljes egészében, nemde?!
"Now the other existing school, The Spacing Guild, or The Guild emphasises pure mathemathics."
Ez nekem tele van meglepetésekkel. Mióta említik egy lapon a Ligát meg a BG-t?! (Na meg akkor ennyi erôvel hol marad a Tleilax meg Ix, stb.) Kettô: hogy jön ide a pure mathematics?!

Flame on! :-)

Üdvözlettel,
Aarpi

Előzmény: Efreet (450)
Efreet Creative Commons License 2001.06.02 0 0 450
Megjelent. Sőt, jelent meg belőle egy bővített, 3 órás példány is (TV edition néven), ami tartalmazza a Lynch mester által kihagyott jeleneteket, ennek örömére viszont Alan Smithee van feltüntetve rendezőként. Érdekes eset, szerintem sokkal érthetőbbé teszi a filmet azok számára is, akik esetleg nem olvasták a könyvet. Kezdetnek pl. van az elején egy közel 10 perces bevezető, festett és rajzolt képekkel, és narrációval. Beidézem ide, hátha valaki nem látta...
PROLOGUE
In the year 6041, before the reign of the Padisah Emperors, the universe was ruled by thinking machines with human minds: computers, and concious robots. People deteriorated into a state of apathy, then they became victims and slaves of other people with machines. Finally came the Great Revolt: the religious crusade against the machines. After the great revolt, humans were forced to develop their minds, thus mental training schools were established. These schools would change the history of the universe. Only two of these ancient training schools remained. One is the Bene Gesserit School, which was established primarly for female students. The function of the Bene Gesserit School is to carry on a breeding program among humans. Now the other existing school, The Spacing Guild, or The Guild emphasises pure mathemathics. The Guild's space navigators through the use of the orange spice drug are able to fold space. That is to guide ships from one planet to another without moving. It is through the guild's monopoly on the economic life of the universe that makes it so powerful. Know then, that it is the year 10191. The known universe is ruled by the Padisah Emperor Shaddam IV... (innen szinte teljesen az eredeti, csak Irluan helyett egy idős férfihang mondja az egészet)
bocsi az elírásokért, hang alapján gépelgettem be :)
Előzmény: nebamun (449)
nebamun Creative Commons License 2001.06.01 0 0 449
Lehet, hogy le vagyok maradva, de a Lynch-féle Dűne nem jelent meg DVD-n?
Lehet, hogy ez "már jóval közelebb áll az eredeti regény hangulatához", de én nagy Lynch fan vagyok.
David Lynch közismerten őrült, neki nem kell semmilyen eredeti hangulat, a saját hangulatát adja mindenhol.
Viszont ebből a rengeteg filmből, TV-sorozatból, 'kiegészítő' kötetből, komplyúter gámából már kezd nagyon elegem lenni, tiszta kommerciális lesz az egész (még a végén X-Box-ra is megjelenik :-((
Már olyan mint a StarWars, StarTrek, Battletech, Forgotten Realms, stb. ha valaki kipengeti a jogdíjat írhat könyvet, novellát, gámát, filmet...
Előzmény: rgranc (432)
Efreet Creative Commons License 2001.05.31 0 0 448
Hmm.. hát a képek alapján nem ezt vártam, de majd meglássuk :) érdekes eset lesz.
Előzmény: Weyland_Yutani (447)
Weyland_Yutani Creative Commons License 2001.05.31 0 0 447

Két letölthetõ mpeg videot (10,7 és 7,5 MB méretûek) tettek közzé az új / manga jellegû / akció dûne játékról :


10,7 MB 7,5 MB


Ghanima Creative Commons License 2001.05.24 0 0 446
Félre:
Drága Aarpi, egy másik világmindenségben: a szakdolgozatírás tágas mezején ügyködtem leginkább, nemsokára pedig átlebbenek az államvizsga rögös talajára is. Uhhh! Minden összegyűjtött tudásomat be fogom vetni :-)), abból pedig van elég!
Vissza:
üdv,
Ghanima
Előzmény: Aarpi (442)
Efreet Creative Commons License 2001.05.23 0 0 445
nekem erről a képről egy, a futás ritmusára erősen gerjedő, leginkább homok alatt közlekedő csúcsragadozó jut eszembe... HAAAAMMMMM :)
Előzmény: -Weyland-Yutani- (436)
muad-dib (az ugroeger) Creative Commons License 2001.05.23 0 0 444
Hmmm... Egy bolygóról bolygóra menekülö kölyök kapta a nevem? Eddig azt hittem, egy ügyes harcos volt... :o)
Előzmény: Efreet (437)
Vegetable Creative Commons License 2001.05.23 0 0 443
Illen maszk igenis van! Ha jól rémlik, buckalakóknak hivják őkelméket :-DDD (de hogy azok mit láttak, azt csak Lucas tudja)
Előzmény: MacFly (440)
Aarpi Creative Commons License 2001.05.23 0 0 442
szegény Frankie fater... most biztos forog a sírjában...

U.I: Nicsak, Ghanima! Mely távoli szegletében jártál az Univerzumnak mostanában? ;-)

Előzmény: Efreet (437)
Efreet Creative Commons License 2001.05.23 0 0 441
A kedvencem az volt ilyen téren, amikor valami ősi szgépes újság v. könyv írt a frémekről, meg az Atreides bolygóról... mindezt egy Dune I. ismertető alapján... ugyanitt voltak a Freemenek is, meg néhány hasonló agyszülemény :))
Előzmény: rgranc (438)
MacFly Creative Commons License 2001.05.23 0 0 440
arra kivancsi lennek, hogy mit lathat szegeny katona, akire ilyen hasznalhatatlan maszkot huztak :) (pedig a rajzolo biztos odavolt magatol, hogy akkor o most nagyon kitalalta a sivatagi viseletet)
Előzmény: -Weyland-Yutani- (436)
Ghanima Creative Commons License 2001.05.23 0 0 439
Kull wahad!
Rájuk kéne küldeni egy férget!
üdv,
Ghanima
Előzmény: Efreet (437)
rgranc Creative Commons License 2001.05.23 0 0 438
Hehe, a marketingesek a legritkabb esetben tudjak, hogy mi is az, amirol a reklamszoveget meg kell irniuk... :(((
Előzmény: Efreet (437)
Efreet Creative Commons License 2001.05.23 0 0 437
Ezek a Generations képek is biztosítottak abban, hogy max a gyűjtemény kedvéért lesz meg... ismét egy csoda RTS :( Na mindegy, van akinek meg az 'akciókalandjáték'ok nem tetszenek :) Amúgy kicsit utánakeresgéltem a Teljes, vágatlan verzió kitételnek, ez kb. fél órával hoszabb annál amit láttunk. És persze nagy előnye, hogy nem németül fog gagyogni nekem. Illetve csak akkor, ha akarom :)))
Ide meg egy idézet az ismeretőből, kisebb képzavart érzek a sorokból.. mintha nem ismenék a sztorit: Amikor az Atreides uralkodóház népe a nemes Duke Leto Atreides vezetésével átveszi az uralmat az univerzum leggazdagabb Fűszer-lelőhelye felett, a rivális Harkonnen ház bosszúra készül. Az összecsapás elől Atreides szeretője és fia, Paul egy veszedelmes, férgek-uralta bolygóra, a Dűnére menekül, hogy az ott élő ősi nép segítségét kérje egy Harkonnen-elleni gerilla háborúhoz...
Előzmény: -Weyland-Yutani- (436)
-Weyland-Yutani- Creative Commons License 2001.05.23 0 0 436

Dûne Generációkról nem kevés pikcsõr van itt !


Weyland_Yutani Creative Commons License 2001.05.22 0 0 435
Gratula :) Bár szerintem nagy különbség nem lesz a PRO 7 es verzióhoz képest .... Harkonnen Ház elvileg szeptemberben jelenik meg de ez csak pletyka .....
Előzmény: Efreet (434)
Efreet Creative Commons License 2001.05.21 0 0 434
meg is előrendeltem... :) ha befut, mesélek :)
Előzmény: rgranc (432)
Efreet Creative Commons License 2001.05.21 0 0 433
SSSSSSSSSSsssssssssssssirááááááááááj :) remélem R2-es...
Előzmény: rgranc (432)
rgranc Creative Commons License 2001.05.21 0 0 432
:)
6674.- Ft
Várható megjelenés: június 26.
Hordozó: DVD
Szinkron nyelv: Angol / Német
Felirat nyelv: Magyar / Angol / Német / Arab / Lengyel / Görög / Cseh / Török / Héber / Svéd / Egyéb
Hangformátuma: Dolby Digital
Képformátuma: 1.78 : 1
Hossza: 273 perc
Efreet Creative Commons License 2001.05.18 0 0 431
Ez az a full multiplayer cucc? Hát bátor próbálkozás... ne fizetős legyen.
Előzmény: -Weyland-Yutani- (430)
-Weyland-Yutani- Creative Commons License 2001.05.18 0 0 430

Új Dûne game a láthatáron :



danger Creative Commons License 2001.05.13 0 0 429
Bocsánat, nem voltam elég egyértelmű:

AZ ÚJABBIK DŰNE-FILMRŐL BESZÉLEK,

amit annyira ócsárolnak itten a gyaur hitetlen kutyák, és cowboyt-békát kiabálnak rá, na nekem EZ a változat kéne, mert csak németül van meg, és rühellem ezt a nyelvet. Szóval ha angolul valaki át tudja nekem venni, akár anyagilag is honorálom...

danger Creative Commons License 2001.05.13 0 0 428
Gyerekek, ha ez valakinek megvan VHS-en ANGOLUL, akkor please please please írjon nekem levelet!!

De durván!!

danger@mailbox.hu

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!