Keresés

Részletes keresés

whoa Creative Commons License 2019.03.30 0 0 53

A felitatott elektrolitú akkuknál(is) mindenféleképp limitálni kell a töltő kimenő feszültségét töltés során.

 

Lenti link alatt található oldalon adott két táblázat, amiből a mérvadó töltési végfeszültségeket 25fokos hőmérsékletre megadják:

https://www.powerstream.com/SLA.htm

 

"Általános" felhasználás esetén töltés során érdemes 13,8V-nál limitálni a feszültséget és amint eléri ezt a szintet 2órát ezen szinten tartani.

Előzmény: Doky586 (52)
Doky586 Creative Commons License 2019.03.29 0 0 52

Egy UPS*-hez való 12V 7Ah zárt gondozásmentes zselés aksit szeretnék tölteni. Ezt egy üresjáratban 16V ac-t adó ~6W kis trafóval tervezem megtenni egy Graetz hídon és ellenálláson át. Ekkor a töltés lüktető egyenárama 250mA. Elegendő töltéskor 'időre' tölteni mint a Ni-Mh és Ni-Cd ceruza elemeket..? Azaz a lemerült aksit elkezdem tölteni és kb 1nap múlva lehúzom a töltőről..(?) Vagy muszáj valami automata lekapcsoló 14,5V-nál?

 

*: ez nem egy 220V-os szokásos UPS, ezért az aksi töltést nekem kell intéznem.

random seed Creative Commons License 2019.03.28 0 0 51
ShaReRe Creative Commons License 2019.03.27 0 0 50

Szívesen! Gondoltam felhozom a topikot, de most épp annyira nem érek rá. De majd hozok jó kis Youtubos videókat.

Előzmény: schlumberger (49)
schlumberger Creative Commons License 2019.03.27 0 0 49

Jééé, ki van javítva a topik címe! Köszönjük!

Előzmény: schlumberger (48)
schlumberger Creative Commons License 2019.03.27 0 0 48

Nem CSAK, dehát ugye a nyelvhasználat és az intelligencia, meg az igényesség...

Előzmény: Doky586 (47)
Doky586 Creative Commons License 2019.03.27 0 0 47

Elnézést, nem tudtam hogy itt csak nyelvészkedés zajlik..  :(

Előzmény: schlumberger (46)
schlumberger Creative Commons License 2019.03.27 0 0 46

grace hídon

 

Graetz, megtanulhatnád, ha van közöd a szakmához... Persze, akkumlátoros topikban szakmaiság...

Előzmény: Doky586 (45)
Doky586 Creative Commons License 2019.03.27 0 0 45

Sziasztok! Egy UPS*-hez való 12V 7Ah zárt gondozásmentes zselés aksit szeretnék tölteni. Ezt egy üresjáratban 16V ac-t adó ~6W kis trafóval tervezem megtenni egy grace hídon és ellenálláson át. Ekkor a töltés lüktető egyenárama 250mA. Elegendő töltéskor 'időre' tölteni mint a Ni-Mh és Ni-Cd ceruza elemeket..? Azaz a lemerült aksit elkezdem tölteni és kb 1nap múlva lehúzom a töltőről..(?) Vagy muszáj valami automata lekapcsoló 14,5V-nál?

 

*: ez nem egy 220V-os szokásos UPS, ezért az aksi töltést nekem kell intéznem.

ShaReRe Creative Commons License 2019.03.23 0 0 44

Az egységidő alatt kivehető és tölthető energia mennyisége miatt az ólomakku sajnos (?) már a múlt technológiája. Ténylegesen egyetlen előnye az olcsósága. De pl ciklusszámban sem versenytárs.

Előzmény: pert2 (2)
ShaReRe Creative Commons License 2019.03.23 0 0 43

100% ellátás sajnos a mérsékelt égövben nem lehetséges. De az öszes trópusi sziget át tud állni a napelem/akku kombóra. Minimális backup power viharok esetére (ha elhúzódnak).

Előzmény: díplómáss (-)
forgione1 Creative Commons License 2018.09.02 0 0 42

egy átlag ember 100 watt hőt termel folyamatosan.

 

Ez így van ülő, fekvő helyzetben.

 

De itt nem hőtermelésről volt szó, hanem izom munkáról, persze annak is hatékony felhasználásról, pl. kerékpár tekerés.

Előzmény: Törölt nick (41)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.02 0 0 41

egy átlag ember 100 watt hőt termel folyamatosan.

éppen ezért fontos a nagy befogadóképességű termek szellőztetése. például szinház.

Előzmény: forgione1 (36)
forgione1 Creative Commons License 2018.09.02 0 0 40

Ezt ugye tükör előtt magadnak írtad.

 

Ha ezen lelkileg túljutottál, esetleg érdemben is hozzászólhatsz a topik témához.

Drukkolok, hogy sikerüljön :-)

 

Előzmény: lyukas csokoládé (38)
forgione1 Creative Commons License 2018.09.02 0 0 39

Átmérője nem csak a körnek van, hacsak nem síkban gondolkozol egy kockás füzetlapon.

 

Viszont kiigazításod jelen esetben jogos. Parasztvakítós gyártók valóban átlót adnak meg, így lettek a "lapos" készülékek (telefonokat is ideértve)  egyből nagyok :-)

Előzmény: schlumberger (37)
lyukas csokoládé Creative Commons License 2018.09.02 0 0 38

Igen, minden bizonnyal az én életem sivár, nem azé, aki mások degradálásával nyit a topikban. :)

Előzmény: forgione1 (34)
schlumberger Creative Commons License 2018.09.02 0 0 37

92 cm átmérő led tv 

 

92 cm képátlójú TV. Átmérője a körnek van. :-)

Előzmény: forgione1 (35)
forgione1 Creative Commons License 2018.09.02 0 0 36

arra soha nem gondoltam, hogy mennyi energiát termelhetnék a testemmel.

 

 

Horpadt mellkassal is kihoznál 300 Wattot, bár lehet negyed perc után tüdőd kiköpnéd amilyen edzettségben vagy.

 

De nem kell erőlködnöd, sem pedig 100 agydinamót összekötni, mechanikusan és elektronikusan, mert egy közép minőségű szélturbina már 5 km/h szélsebbég mellett kb. 750 Wattot termel, akár házi készítésű vertikál lapátokkal.

Előzmény: lyukas csokoládé (33)
forgione1 Creative Commons License 2018.09.02 0 0 35

egy tisztességes méretű tévé azé' csak szűkösen jönne ki 40 wattból. :)

 

92 cm átmérő led tv 20 Watt. 1 hónapja sincs, hogy vásároltam. Igaz erkölcsit még nem nyomtatott magáról a tv, lehet nem is tisztességes? Vagy híg ismereteid leragadtak valahol a képcsöves fekete-fehér tv-k világában :-) 

Előzmény: lyukas csokoládé (33)
forgione1 Creative Commons License 2018.09.02 0 0 34

Megtehetem, mert van mögötte valós tudás, neked csak a személyeskedés maradt sivár létedben.

Előzmény: lyukas csokoládé (32)
lyukas csokoládé Creative Commons License 2018.09.01 0 0 33

Azt nem mondtam, hogy egy tablet ennyit kell hogy fogyasszon, de egy tisztességes méretű tévé azé' csak szűkösen jönne ki 40 wattból. :) 

 

No persze a nálam nyilvánvalóan sokkal okosabbak itt már kiszámolták, hogy ennél többet termelnek a saját adoniszi testükkel. :) 

 

Persze én lennék a képmutató, ha megszólnék bárkit is amiért időt és energiát áldozott alapvetően teljesen haszontalan számítgatásokra. Csak úgy l'art pour l'art. Nincs is ennél szebb. Én mondjuk arra soha nem gondoltam, hogy mennyi energiát termelhetnék a testemmel. De ha így tennék, 2018-ban nem 20 wattos égőkkel szenvednék. :D

Előzmény: jogértelmező (29)
lyukas csokoládé Creative Commons License 2018.09.01 0 0 32

Banyek, te mennyire nagy pofájú seggfej vagy! :D

Előzmény: forgione1 (31)
forgione1 Creative Commons License 2018.09.01 0 1 31

1., Több dinamót szerelsz a szoba-bringádra.

 

Pont erre céloztam, hogy 100 (még hármat sem) dinamót nem fogsz értelmes lényként összerakni, de többeknek a téma igen magas labdának bizonyult.

Azzal már nem is mertem bonyolítani, hogy ac áramot termel. Így is jóval meghaladta értelmi képességeteket.

 

Izomból simán kihozható 300 Watt, nekem, aki az Alpokon edződött trekking csomagos túrán több is :-)

Előzmény: jogértelmező (25)
jogértelmező Creative Commons License 2018.08.31 -1 0 30

"lehetséges 120 wattot izomerővel előállítani?"

 

Egyszer el kéne kapni egy túrázót, aki felfutott a Kékestetőre, és kikérdezni:

- Hány kiló tetszik lenni?

- Mennyi idő alatt tetszett felfutni?

- Van-e rejtett motor a tarsolyában?

Előzmény: Törölt nick (28)
jogértelmező Creative Commons License 2018.08.31 0 0 29

" 20-40 Wattal legfeljebb egy tabletet hajtasz meg, kő oda egy AKKUMLÁTOR a tévéhez azé, egy-két órával a Dallas kezdete előtt már tekerni kell, nem árt a tartalék. :)"

 

Ha az a tablet 20-40 Wattot enne, a gyártja így reklámozná:

Életmentő multifunkcionális tablet, légy büszke rá - ez farkasordító hidegben is melegen tartja a kávédat, és ha kell, még palacsintát is süthetsz rajta!

Előzmény: lyukas csokoládé (27)
Törölt nick Creative Commons License 2018.08.31 0 0 28

lehetséges 120 wattot izomerővel előállítani?

8.02x - Lect 17

https://youtu.be/MzAPu_p2wI4?t=1483

Előzmény: lyukas csokoládé (27)
lyukas csokoládé Creative Commons License 2018.08.31 0 0 27

20-40 Wattal legfeljebb egy tabletet hajtasz meg, kő oda egy AKKUMLÁTOR a tévéhez azé, egy-két órával a Dallas kezdete előtt már tekerni kell, nem árt a tartalék. :)

Előzmény: jogértelmező (25)
Törölt nick Creative Commons License 2018.08.31 0 0 26

a kémiai kötés energiája párszáz kj/mol.

belsőégésű motoroknál az üzemanyag minden cseppjét felhasználják. a motor tömege külön van és az megmarad.

a kémiai áramforrásoknál a motor és az üzemanyag tömege együtt értendő. a felhasználható energiát viszont az oldhatóság befolyásolja.

Előzmény: forgione1 (21)
jogértelmező Creative Commons License 2018.08.31 -1 0 25

"" pl. kerékpárdinamóval működtethető.""

 

" Azzal talán nem, mert csak 6V 3 Watt amit tud."

 

Sufnituninggal sokminden megoldható.

1., Több dinamót szerelsz a szoba-bringádra.

2., Hívsz egy villanyszerelőt, aki ismeri a soros, ill. párhuzamos kapcsolást, és meg is csinálja.

3., Bedobsz néhány energiaitalt (pl. sört).

4., Ha nem tudsz 20-40Wattot kihozni magadból, kiálts orvosért! :)

Előzmény: forgione1 (23)
Mungo Creative Commons License 2018.08.31 -1 1 24

...csak neked, csak most. csak mert érdekes történet. bár te, mint határozott magabiztos felsőbbrendű szuperférfi, valszeg nem fogod elhinni és még hazug fos szarnak is tartasz (bár a te fajtád alapból annak tartja azt aki nem tud hejessirni).

Na erre most csak neked:

1, Nekem alapból rossz a helyesírásom és nem is "érzem" ha gond van.
 

2, Rám biztosan nem illik a "felsőbbrendű szuperférfi" jelző, pusztán azért, mert elmondom a véleményem és fent tartom
magamnak a tévedés jogát. Ez nagyjából annyit jelent, hogy érvekkel meg lehet győzni és nem esik le a korona a
fejemről, ha azt kell mondanom, hogy bocsánat tévedtem.
 

3, "és még hazug fos szarnak is tartasz" Ez így alapból nem jellemző, ahhoz azért keményen meg kell dolgoznod.
 

4, "bár a te fajtád alapból annak tartja azt aki nem tud hejessirni" A nyelvtan nácikat alapból utálom. A gügyögéstől
kapok kiütést. Van, amikor jó poén és van amikor csak idegesítő hülyeség. Ha poént szeretnénk csinálni, akkor azt
rendesen megfogalmazva úgy, hogy füstöljön a közönség agya tőle. (Ennyi igényesség azért elvárható.)
 

5, A helyesírással erős küzdelemben vagyok, de ha szándékosan cseszem el, akkor azért annak oka is van, amit azok a
kedves olvtársak akiknek az IQ indexe meghaladja a fogai számát, többnyire megértik.

Előzmény: díplómáss (14)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!