Keresés

Részletes keresés

gmkiev Creative Commons License 2011.05.29 0 0 4450

Na végre egy kolléga egy másik vonalról. Én délbud legdélibb csücskében vagyok. Egyszer majd csinálunk egy közös csevegést élőben.

Előzmény: Blue_Sky_007 (4446)
papesz28 Creative Commons License 2011.05.29 0 0 4449

ha gondolod privátban elmondhatod, vagy nekem az is jó ha itt, hogy az mit takar, mert azért ez tág fogalom, nekünk is van egy -kettő ebben a régióban:)))

Előzmény: Blue_Sky_007 (4447)
papesz28 Creative Commons License 2011.05.29 0 0 4448

az alázattal én sem értek egyet, a békével igen:)))

 

mindenki tud vmit , amit más esetleg nem,olyan meg hogy mindent tud vki olyan nincs,és nem kell megalázkodni legfeljebb elfogadni ha még sincs igazunk,csak amig ezt nem úgy érzem, addig hajtom a saját igazam, míg van mivel bizonyítanom

 

és még vmi - egy problémára több jó megoldás is van, és nem biztos hogy az egyik rosszabb a másiknál, csak MÁS

Előzmény: gmkiev (4444)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.05.29 0 0 4447

Én Pest -megyében a Dunántúlon, közel a fővároshoz.

Előzmény: papesz28 (4445)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.05.29 0 0 4446

Nekem ne mond, amióta az eszemet tudom tanulok és tanítok.

Előzmény: gmkiev (4444)
papesz28 Creative Commons License 2011.05.29 0 0 4445

csak ennyi, de nincs harag.

 

itt nincs harag,sőt örülök ha egy kicsit vitatkozhatok mert az okosít , ilyenekből én is tanulhatok , mint ez már oly sokszor megtörtént itt a fórumon:))))

 

szóval ha gondolod én békejobbot nyújtok:)))aztán egyszer ha úgy adódik,egy ilyen gépházban szivesen látlak, ha feléd szerelünk ilyen vagy hasonló rendszert:)

 

tényleg merre laksz?

Előzmény: Blue_Sky_007 (4440)
gmkiev Creative Commons License 2011.05.29 0 0 4444

"Nekem az alázat hiányzik,"

Ha neked hiányzik, hát nekem nem. Én büszkén vállalom amit tudok, és nem szólok abba amihez nem értek.

Én évekig tanítottam tanulókat, felnőtteket és igenis azt tudattam velük, hogy tudásukat büszként vállalják. Mint ahogy azt is vállalják ha valamit nem tudnak.

Volt egy oktatást befejező mondat amit több százszor is elmondtam.

" Ha úgy érzed, hogy valamiről már mindent tudsz. Eljött a pillanat, hogy újból kezd tanulni"!

Előzmény: Blue_Sky_007 (4440)
papesz28 Creative Commons License 2011.05.29 0 0 4443

Hát ez az,ha sietek akkor még annyira sem:)))) márpedig sietni kell:(

 

 

Előzmény: gmkiev (4436)
papesz28 Creative Commons License 2011.05.29 0 0 4442

igazából nem a TUTIT általánosítottam, hanem azt a rajzot, amiből ez kiindult, azt rajzoltam át olcsóbb és müködő rajzzá ,és onnan tudom hogy működik, mert van belőle már pár db:)))

 

 

általánosítani ebben a szakmában nem lehet, és az itt megjelenő állandón felbukkanó rajzokkal sem lehetne ezt tenni, hisz minden helyzet más,és minden elvárás és igény is más

 

 

és a szavamat nem mások által elkészített dolgokra alapozom, hanem általunk sok éven keresztül fejlesztgetett rendszerekre, ami kizárólagosan azért készültek hogy költségkímélő és egyszerű legyen minimális meghibásodással,hogy akkor már legyen tisztességes reklám:))))))))))))

Előzmény: Blue_Sky_007 (4440)
papesz28 Creative Commons License 2011.05.29 0 0 4441

nem Barátom alapvetően nem hirdetésnek indult, hanem segíteni szerettem volna , hogy felesleges száz ezrektől mentsem , a kedves olvasót

 

az hogy mi lett belőle ,az a Te és "kollégád" kötekedéséből és gúnyolódásából jött, de az bátran állíthatom, hogy pár referenciát fel tudunk mutatni a hülyeségeinkből, és azt is megemlíteném, hogy gmkiev és én az ország két másik pontján lakunk, és nem vagyunk kollégák sem

Előzmény: Blue_Sky_007 (4437)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.05.29 0 0 4440

Az enyém társadalmi (jószolgálati), egy fikarcnyi üzleti nincs benne. Olvass.

 

De a tieitek azért már a kérdőjelen túlnőttek.

 

Nekem az alázat hiányzik, fogalmazhatok úgy a szakmai alázat a kollégából, pedig tudod, hogy nem vagyok szakmabeli.

 

Aki képes a TUTIT kijelenteni az nekem gyanús nagyon gyanús. Főleg ha a tutit általánosítja.

 

csak ennyi, de nincs harag.

 

Mea Culpa.

Előzmény: gmkiev (4438)
papesz28 Creative Commons License 2011.05.29 0 0 4439

Ez pl öntvény kazán+hőszivattyú+felületfűtés

ez vizes kandalló + pufi+felületfűtés+napkoli

ez vizes kandalló+pufi+hőszivattyú+napkoli+felületfűtés

 

És még sorolhatnám:))))

 

Előzmény: papesz28 (4435)
gmkiev Creative Commons License 2011.05.29 0 0 4438

Te kérdeztél! Mi válaszoltunk! Senkinek nem tilos nem "Anonim" adatlapot létrehozni!:)))))

Mint ahogy a tied sem az. De a kérdéseidet nem tudom mi vezérelte. Kicsit olyan lekezelő-kötekedő-nek tűnt.

Erősíts meg hogy tévedek!

Előzmény: Blue_Sky_007 (4437)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.05.29 0 0 4437

Vagyis akkor itt most alapvetően egy hirdetésről van szó?

 

Céges hirdetésről?

 

Ja az más.

Előzmény: gmkiev (4431)
gmkiev Creative Commons License 2011.05.29 0 0 4436

Tucc! De csak pár napra. Ha sietsz a munkával akkor igen rövid időre!:))))

Előzmény: papesz28 (4435)
papesz28 Creative Commons License 2011.05.29 0 0 4435

a képeket ki is felejtettem, a honlapunkon , szinte csak olyan rendszerek vannak, ahol van puffer, és ezenkívül komoly gépészet, amit nyugodtan elkocoghatsz megnézni, és megkérdezheted a bennlakókat is hogy mit kaptak,mennyiért ,és mibe fáj vele egy fűtési szezon

 

jah és ezek olyan házban készültek , amibe én valószinűleg soha nem fogok tudni költözni

Előzmény: papesz28 (4433)
gmkiev Creative Commons License 2011.05.29 0 0 4434

Azért arra is gondoljatok kinek az érdeke valamit is kihagyni egy rendszerből. Mert a gépésznek biztosan nem. De az "óóócsóóóósító" fogyasztóval ezt a csatát nap mint nap meg kell vívnunk.

papesz28 Creative Commons License 2011.05.29 0 0 4433

készítettünk olyan rendszert , ahol nem hogy gázkazán van a rendszeren , hanem hőszivattyú is, és csodák csodája működik

 

bár ott már nem lehet mindent kihagyni,sőt vannak kötelező elemek amiket bizony be kell rakni, gondolok itt rendszer leválasztásra, hidraulikai váltóra,és egyéb olyan dologra, ami ilyen esetekben nem lehet elhagyni

 

de ha jól emlékszem a rajz amit csináltam első körben, az egy olyan rendszerről szólt hogy vegyes kazán,puffer és fűtési hőleadó, annak pedig így tökéletesen működik, mert abból bizony igen sokat csináltunk, és a kazán helyére képzelhetünk kandallót is,mert olyan is van pár db:))

Előzmény: Blue_Sky_007 (4429)
gmkiev Creative Commons License 2011.05.29 0 0 4432

Persze hogy tudom. Ezt inkább szántam általános fogyasztói tájékoztatásnak mint személyesen neked.

Előzmény: papesz28 (4430)
gmkiev Creative Commons License 2011.05.29 0 0 4431

Ezt nem biztos, hogy tud adni egy olyan ember aki nem a magáét készíti. Én is ritkán fotózom le az elkészült művet. Van viszont olyan ügyfelem aki maga küldte el. Az szerepel is a eeblapunk referenciái között. Papesz + majd küld ha kedve tartja.

Én inkább szeretek a sz@rul szereltekről képet eltenni. Volt amikor reklamációnál csak elküldtem a fotót, és síri csend lett a fogyasztó részéről.

Előzmény: Blue_Sky_007 (4429)
papesz28 Creative Commons License 2011.05.29 0 0 4430

Te sztem azért tudod,hogy ezt milyen mélységig értem:)))

 

Tehát sz@r rendszert nem adunk át, esetleg más formában oldjuk meg a garanciához szükséges feltételeket,ami vonatkozik a visszahűtésre, a biztonságra stb...

 

Erre gondoltam,a garancia legyen a mi problémánk, ezen kívül még arra, hogy ne Ők aggódjanak az én problémáim miatt:))))

Előzmény: gmkiev (4428)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.05.29 0 0 4429

Had kérdezzem már meg, készítettél már vegyes tüzelésű öntvény kazánnal felszerelt cirkóra ráépített rendszert pufferrel?

(a főképp kandallókra gondolok)

 

Mert szívesen várnánk egy két képet, videót a működésről, stb.....

 

Mert itt egy páran már készítettek, képeket, videókat tettek fel.

Előzmény: papesz28 (4426)
gmkiev Creative Commons License 2011.05.29 0 0 4428

"de a garancia , és más probléma , ami esetleg ebből adódhat, hadd legyen már ami bajunk"

 

Azért ezt egy ilyen mondattal nem lehet elintézni. A garancia szót mellesleg évek óta nem használjuk. Helyette a "jótállás" dívik, illetve a "szavatosság"! A kettőről még a fogyasztó írásos lemondásával sem lehet lemondani, illetve a kötelezettnek mentesülni!!! A törvény betűjével ellentétes megállapodás ami a fogyasztó számára hátrányos, eleve semmis!!!!

Tehát te nem veheted magadra a jótállás kötelezettségét. Két okból. Nem engedi a törvény, illetve ne próbálkozz mert egyszer rámehet a gatyád is!:))))

Előzmény: papesz28 (4426)
papesz28 Creative Commons License 2011.05.29 0 0 4427

ha most van benne az későbbiekben is jó:)

Előzmény: hetmann64 (4425)
papesz28 Creative Commons License 2011.05.29 0 0 4426

nem is tudom hol kezdjem, meg próbálok sorba menni, mert azért kötekedő kérdést kaptam eleget:)))))

 

szabvány nem írja elő csak a kazánom garancialevele

érdekes mert hasonló rendszereket már raktunk össze 1millió Ft-os vizes kandallóval, amin hivatalos beüzemelési jegyzőkönyvvel ( amit a cég kirendelt alkalmazottja ír alá ) él csak a garancia, és még a beépített gyári visszahűtő kört sem kötöttük be, még azt is átvették, és megkapta a garit, jah és "zsebpénz" nélkül

 

a 40°C még nagyon messze van a 60°C-tól de a tartályból visszaérkező még messzebb

hamegy a szivattyúd hanem, hideg vizet kap a visszatérőd (most azt hiszem megfogtál lehet nem is kell a szivattyú sem a rajzodba)?

lehet hogy messze van,de kérdem én ahol a tűz nem éri a víztér falát, pl a víztér alján, ott hány fok van, mert hát a visszatérő oda van bekötve, és felfelé melegszik,nem csap vizet engedek be, hanem már egy "előmelegített" vizet,ami felfelé haladva melegszik ott ahol a konkrét tűztér van, vagy ezt sem jól tudom?

na már most ha alulról van ideje felmelegedni, akkor milyen hősokkról beszélünk???

 

a másik ha 40°C-nál elindul a szivattyú, mert a tartály hőmérséklete még alacsony,akkor még olyan nagy hőközlés nincs, mivel ha begyújtasz, akkor nem intenzív a hőleadás, ha lassan emelkedik a víz hőmérséklet, és a szivattyú elindul, nem beszélhetünk sokkolásról,és ha 40°C-nál elindul,akkor a visszakeverő szelep sem csinál a 40-ből 60-at, vagy addig melegíti????

 

Kérdezd meg az öntvény kazánokat a szabványról. De a lemez kazánokat is kérdezheted mondjuk a kondenzálásról.

nem tudom, már pár rendszert átadtunk ,még garanciával is

főképpen kandallókat,de gondolom a kazán sem működik másként ( bár tuti erre is kapok lehülyézést)

begyújtásnál mivel nincs meleg víz előre bekészítve a kandallóban,bizony lehetett kondenzálódásra utaló vízcseppeket látni,mert mint kihangsúlyozom hideg benne begyújtáskor a víz, de ahogy melegszik ,és a szivattyú megfelelően elindul és működik a vezérlés segítségével,később már nem látszik,nem kátrányosodik,csak vízes fa esetén,de az hadd ne legyen az én hibám:)))

Ha bármi olyan jellegű probléma lenne vele, amiért itt most csesztettek,akkor elhihetitek, hogy nem úgy csinálnánk, mert nincs annyi feleslegesen kidobandó pénzünk , hogy a hibákért fizessünk.

 

Ezenkívül a rendszereinket, mindig úgy alakítjuk ki, hogy ha intenzív tüzelés közben elmegy az áram, egy gravitációs visszahűtés mindig meglegyen, vagy ha nem megoldható, és a gari előírja pl 90°C-os biztonsági behelyezését (EdilKamin), akkor is a visszahűtés mindenféle jó masszív összegekért megvásárolható berendezés nélkül pusztán kihasználva egy-két fizikai jelenséget (pl.: vákuum),megoldott 

 

 

Az a baj,ha vki megpróbál egyszerűsíteni egy rendszert, nem a megszokott, esetleg néha jó marketinges szöveggel ellátott dolgokat alkalmazza , akkor az már csak hülye lehet Hisz azért valljuk be ezek a berögződések nem kis összegekkel párosulnak,viszont mi sajnos nem szeretjük az embereket lehúzni olyan berendezések árával,amit némi gondolkodással és kísérletezgetéssel ki lehet hagyni

 

de a garancia , és más probléma , ami esetleg ebből adódhat, hadd legyen már ami bajunk

 

 



Előzmény: Blue_Sky_007 (4423)
hetmann64 Creative Commons License 2011.05.29 0 0 4425

Ha jól látom  csak egy szivattyú van, az is visszatérőben.

22 m hosszú a ház ( csak földszint) , 2"-os előremenőkkel és visszatérővel.

Mekkora teljesítményű szivattyút tegyünk be?

Előzmény: papesz28 (4413)
hetmann64 Creative Commons License 2011.05.29 0 0 4424

Köszi!

 

Már értem.

 

Szerinted kell a rendszernek valamilyen elektromos vezérlés, vagy csak a termosztatikus szelepek oldják meg a feladatot?

Előzmény: Atus65 (4408)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.05.29 0 0 4423

Nem is beszélve arról, hogy a tartály alja annyi vagy kevesebb, mint a szoba hőmérséklete (ahonnan jön a visszatérő). Tehát kb 20 fokos.

 

És ezt engedi rá a kazánra.

 

De várom én is kíváncsian a fizikai magyarázatát a hősokk és a kondenzáció ellen.

Előzmény: gányolo (4422)
gányolo Creative Commons License 2011.05.29 0 0 4422

milyen szabvány írja hogy kötelezően 60°C-os víz mehet csak vissza kazánba

szabvány nem írja elő csak a kazánom garancialevele

hogyan oldod meg,hoy begyújtás után neked egyből ilyen hőfok kerüljöna visszatérőbe ha "hideg" vizet kezdesz fűteni:)

szereltem bele visszakevergetős marhaságokat ( laddomat, ESBE, és társai)

ha elolvastad 40°C-on indul a szivattyú, és ilyenkor a tartályból minimum szobahőmérsékletű víz kerül a kazánba

a 40°C még nagyon messze van a 60°C-tól de a tartályból visszaérkező még messzebb

hamegy a szivattyúd hanem, hideg vizet kap a visszatérőd (most azt hiszem megfogtál lehet nem is kell a szivattyú sem a rajzodba)?

Előzmény: papesz28 (4420)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.05.29 0 0 4421

Szabvány?

 

Kérdezd meg az öntvény kazánokat a szabványról. De a lemez kazánokat is kérdezheted mondjuk a kondenzálásról.

Előzmény: papesz28 (4420)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!