Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2006.03.01 0 0 252

 

"Paul Bremer testörsége,benne 5 délamerikai.Irak.2004"

 

 

Szinte egy five-eleven (5.11) reklàm !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Csak szoljatok, és felöltöztetlek benneteket evvel a cuccal...............

 

"5.11 tactical series"

 

 :-))))

 

 

Előzmény: mickey cortez (247)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.01 0 0 251

 

Igen, a kôzel kelet engem is jobban vonzz............

 

Mail ment...........

 

Előzmény: mickey cortez (241)
Mephisto75 Creative Commons License 2006.03.01 0 0 250

Mickey, en nem azt mondtam, hogy teves a Te "brief"-ed. :) Csak beirtam, hogy mit mond az SCG briefje, ami nem az enyem. ;)

Mas: A Walt Disney "intelligence analyst" munkatarsat keres.... :-))))

 

Szep napot mindenkinek!

M.

Előzmény: mickey cortez (246)
mle190148 Creative Commons License 2006.02.28 0 0 249

asszem...

de lehet,h máshol láttam

Előzmény: mle190148 (248)
mle190148 Creative Commons License 2006.02.28 0 0 248

A felső kép ismerős:   www.blackwaterusa.com :-)))

 

karesz

Előzmény: mickey cortez (247)
mickey cortez Creative Commons License 2006.02.28 0 0 247

Paul Bremer testörsége,benne 5 délamerikai.Irak.2004

 

örjárat,Dél-Kolumbia

Előzmény: mickey cortez (242)
mickey cortez Creative Commons License 2006.02.28 0 0 246

az SCG amerikai cég,a nepáliak brit irodánál dolgoztak.nem tudom milyen briefet olvasol,de a két nepáli halott.mellesleg az én "briefemben" azt kaptam az anyacégtöl,hogy egyszerü bünözöcsoport rabolta el öket váltságdijért,aztán nem tárgyalt velük senki,és rá pár napra holtan elökerültek.azt a céget szerették volna zsarolni akiknél dolgoztak,de az hamar a tudtukra adta,hogy a sec.g.-vel kell tárgyalni.azok miután megtudták hogy bünözökröl van szo leszarták öket,de nem számitottak arra hogy megölik a két ört.mire elindult volna értük bárki is,már nem éltek.az hogy betegségben hunyt el az egyik a másik meg kiszabadult,dezinformácio mert egyetlen cég sem engedheti meg magának aki üzletel,hogy az legyen a hir rola,hogy abiztonsági tisztjeit bünözök elrabolják,megölik,stb..hogy erösitsék a pozicioikat nem szabad igazat mondaniuk.ennyi.

 

Haitin a délafrikai operácio 10 fövel történt,Dominikárol utaztak be érvényes vizummal,plusz volt egy 5 fös támogato egység akik Dominikán maradtak.A feladat felforgatás volt,kisebb robbantások,a politikai élet szereplöinek elbizonytalanitása,destrukcio,az ellenzék hiteltelenné tétele olyan tevékenységekkel amik kitolják az akkor már elöre jelzett választásokat.Aristidenak mindnképp elnöknek kellett maradnia.az akcio félsiker volt,Aristide késöbb Banguin keresztül SA-ban kapott menedéket ahonnan megprobált visszatérni.

A háttérben fegyverüzlet állt.

Előzmény: Mephisto75 (245)
Mephisto75 Creative Commons License 2006.02.28 0 0 245

Szia Mickey,

 

Koszi a del-amerikaiakrol szolo felvilagositast. Mindenhonnan jot hallok roluk.

A Haintin tortent esemenyekkel kapcsolatosan en valamilyen tagabb politikai konjunkturaban gondolkodtam.

Az egy masik kerdes, hogy amint irtad, "és az érdekröl..az mindig van:)ha nem a sajátod,másé,aki esetleg megfizet:))". :-)

 

Most lattam egy SCG brief-ben, hogy a ket nepali kozul az egyik betegsegben hunyt el, a masikat kiszabaditottak.

 

Udv!

M.

Előzmény: mickey cortez (242)
mickey cortez Creative Commons License 2006.02.28 0 0 244

Uganda,Kampala: harmadszor is nyert az elnökválasztáson Museveni,igy továbbra is ö Uganda elsö embere.

 

Afganistan,Kabul:holtan megtalálták az securityguard két elrabolt nepáli tagját aki egy brit cég alkalmazásában dolgoztak a kabuli üzleti negyedben.

mickey cortez Creative Commons License 2006.02.28 0 0 243

 

háttérképnek egy kisebb tüzharc..?)

mickey cortez Creative Commons License 2006.02.28 0 0 242

üdv Mephisto

salvadorit nem ismerek,vannak chilik,kolumbiaiak,ecuadorbol egy,meg két brazil.

a többségét a délamerikai rendfenntarto eröknek mind az amcsik képezték ki.a többségük volt a helyi belbiztonsági eröknél,a chilik meg a kolumbok rendelkeznek katonai tapasztalattal is plusszba,az ecu egy nagyon fiatal katonai orvos akinek a papája szerezte ezt az állást hogy világot lásson,ö a szanitécünk de én birom egy mindig jokedvü arc,egy évet lesz itt,már fél év eltelt belöle.ö elöször a biztonsági személyzet orvosi felügyeletét látta el,aztan átpakolt hozzánk.a brazilok rendörök voltak,van két missziojuk,Africában most járnak elöször.

ök többnyire amcsi cégeknél vannak fizetési listán de jelenleg a mi irodánk koordinálja öket.nem látok bele...

a chilik azert jok,mert nagyon sok rutinjuk van az ilyen tipusu helyzetek kezelésében.mert ugye itt néha fellelhetö a profizmus azon motivuma,hogy az analystek,elemzök dolgozatot irnak a vezetöségnek és jeleznek benn bizonyos forgatokönyvszerüen elöfordulhato dolgokat,a coordinatorok azonnal leadják a "rendelést".ezert van a profi irodáknak hr irodájuk mert szisztematikusan gyüjtik az infokat.igy "egy bizonyos helyzet" kezelésére általában sok délamerikait hoznak,mert náluk tudta az usa is kiprobálni azokat a taktikáit tömegekkel szemben ahol sokszor átlépte az indokoltság határait...ehez a Pinochet,Stroesser féle diktaturák remek partnerek voltak.nem kellett félni az amnesty károgása miatt cserébe kaptak zászloaljnyi méretü magasan képzett belügyi alakulatokat akik közül több a hadseregböl lett ilyen munkákra vezényelve.az elmult 8-10 évben fedezték fel az amik hogy nagyon jo tanitványok voltak a latinok.szerintem Irakban is jol végzik a munkájukat.és egyre többhelyen vannak ott a multi jenki cégek által.Óceániában,KözépAmerikában,Irakban,Afganban,Fülöp szigeteken..

 

Kleint körözik,volt már itt a topicon megemlitve,keress vissza.ö hivatásos izraeli tiszt.véleményem szerint még most is...

 

Haitin volt komoly SA akcio,a választások elötti idöszak felforgatási akciok ezeknek az embereknek a munkái voltak..tizen voltak.

Haitin Aristide Dyncorpos testörei is botrányt okoztak pár éve mikor megvertek ujságirokat..

és az érdekröl..az mindig van:)ha nem a sajátod,másé,aki esetleg megfizet:))

Előzmény: Mephisto75 (236)
mickey cortez Creative Commons License 2006.02.28 0 0 241

üdv Billy

 

nagyon jo hir:))persze,ismerem a GEOS-t,szerintem nagyon jo kezdö hely lesz "civilben",javaslom ha még van lehetöséged integralodni,elöször ne a latin vonalon indulj el,mert bár több a pénz,de nagyon szoros a "sdece"vonal a kolumbiai kapcsolatukkal..szerintem ne is Algirt válaszd,hanem menj pénzt keresni a Közel-Keletre,a GEOSnak nagyon jo helyei vannak Saudiaban..

a többit mailben:)

 

 

Előzmény: Törölt nick (238)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.27 0 0 240

 

Szerinted mit lehet vàrni tôlük ???

 

Amugy Veled mi ujs ????

 

Előzmény: mabelle (239)
mabelle Creative Commons License 2006.02.27 0 0 239
He Billy a geost mindenki ismeri:-)))))))))))talan az egyetlen nagyobb kaliberu francia group .....kicsit talan tul nagy...Algeriaban jo lesz
Előzmény: Törölt nick (238)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.27 0 0 238

 

Szia Mickey !

 

OFF :

 

Mond neked valamit a "GEOS groupe" nevü francia cég ?????????

 

Csak mert kaptam tölûk egy pozitiv visszajelzést :-))))

 

ON :

Előzmény: mickey cortez (233)
Mephisto75 Creative Commons License 2006.02.27 0 0 237

Mabelle, nagyon koszonom. Valoszinuleg realis a torveny mogotti szandek, hiszen leginkabb a feherek rendelkeznek megfelelo tapasztalattal... :)

Udv!

Előzmény: mabelle (235)
Mephisto75 Creative Commons License 2006.02.27 0 0 236

Persze, ertettem en, hogy mi celbol van a valasztasok iranti erdeklodes. :))

Hallottam, hogy a chileiek jok, es egy ismerosom meg a salvadoriakat dicserte. Azt mondja, hogy foleg azok kivaloak, akiket az amcsik kepeztek ki. Nem szivbajosak.

 

Nemreg olvastam egy Yain Klein nevu fickorol. Kikepzokent szolgalt tobb helyen (tobbek kozott a FARC-ot kepezte) es milyen meglepo ;) meg a gyemantuzletben is erdekelt. Rola tudsz valamit?

 

Mickey, Haitin mi az SA erdeke? Ezt nem tudom osszekapcsolni. Persze csak ha nem opsec...

 

Előzmény: mickey cortez (221)
mabelle Creative Commons License 2006.02.25 0 0 235

udv mindenki

 

Mephisto

 

manapsag a del-afrikaiak ugy oldjak meg..(most sikerult itt-ott jonehannyal osszefutni)... hogz mint logisztikusok... construction ltd-hez mennek ki... nem hivatalosan fegyveres testulethez....ugy vettem eszre hogy az itteni cegek ebben partnerek is...szoval igy kiesnek a keszulo torveny alol.. legyen az akarmilyen is

 

talan volt az okokrol is szo... sokak szerint a torveny egyszeru oka... hogy nehogy megint a feherek jarjanak jol a zsirosabb kulfoldi melokkal.....

 

na udv  

mickey cortez Creative Commons License 2006.02.24 0 0 234

 

war zone,west Africa

mickey cortez Creative Commons License 2006.02.24 0 0 233

 

elrabolt külföldiek,2006,Nigeria

 

szavazopont Ugandában(fö a diszkrécio:))

 

Barrikád az elnöki palota környékén,2006,fülöp-szigetek(ahol idöközben volt egy kisebb puccs)

 

és ha már puccs..a napokban kezdödött vagy hetven katona és tiszt pere Nigerben,egy pár évvel ezelötti,a diffai körzetben történt sikertelen lázadás ügyében.

mickey cortez Creative Commons License 2006.02.23 0 0 232

 

ez frissebb térkép,már láthato,hogy mások a nevek,pl Kinshasa(Leopoldville),Lubumbashi(Elisabethville),Kisangani(Stanleyville)

mickey cortez Creative Commons License 2006.02.23 0 0 231

 

a karrier kezdet..Kongo 1960-61

 

a második képen tartományokra osztva láthato Kongo.Délen,Katanga(a késöbbi Shaba) Elisabethville-el,a fövárosával.Katanga Moise Tchombe vezetésével 1960-ban szakadt ki a Kongoi Köztársaságbol(a volt Belga-Kongo).az elszakadást gyorsan és hatékonyan oldották meg,egy belga eje ezred kiszakitotta Katangát.a terület alig másfélmillio lakossal birt,de a világ leggazdagabb ásványkincs lelöhelye volt és részben az még ma is.itt van Kolwezi is, a késöbb hiressé vált 1978-as REP operácio helyszine.

Északnyugaton látszik Équatéur tartomány,kb nszk méretü tartomány,amit késöbb,64-ben Müller az 52.-el(negyven fehér és kb 150 kongoi)tiz hét alatt takaritott ki.Alatta Leopoldville,a föhadiszállás a második kongoi krizis alatt.Mellette Kasai ami ugyancsak megprobált elszakadni.Keleten Kivu,ami a mai napig a fellángolo és folyamatos harcok területe,felette pedig Orientale,ahol rendszeresen bejárkálnak a ruandai,burundi,ugandai egységek.

mickey cortez Creative Commons License 2006.02.23 0 0 230

Denard külön kategoria.jelenleg egyedül él a volt katangai tisztek közül.igen,gyakorlatilag 1950 ota háboruzik..

 

 

a kongoi Leopard rend katonai fokozata,a két fehér közül aki megkapta,Robert az egyik

Előzmény: bantam (229)
bantam Creative Commons License 2006.02.23 0 0 229
ez az ember sztahanovista a javabol. en eddig csak a comore szigeteki csinyteveseirol olvastam bovebben, hogy korabban is ilyen aktiv es jelentos szemelyiseg volt, arrol fogalmam se volt
mickey cortez Creative Commons License 2006.02.23 0 0 228

kurva életbe,összekeveredtek a mondatok...

na,akkor ujra..

az elsö foto 1964-böl,rajta Denard személyes használatü harcjármüve a hatodik tagjaival.

a második 1966,John Peters bucsuztatása Kongobol.

a harmadik a GP csapata Denarddal,Comore szigetek,1988.

mickey cortez Creative Commons License 2006.02.23 0 0 227
6.commando,1964,KongoDenard,John Peters(5.),Kongo 1966Denard és a GP,1988 Comore
mickey cortez Creative Commons License 2006.02.23 0 0 226

Gilbert Bourgead néven született(kodja:Bob Denard,Maurin,Ali,Robert Colonel,stb)

inkább rendörségi,csendöri tapasztalatot szerzett mind katonait mielött a kongoi kalandba elindult a karrierje,szolgált a gyarmati erök rendvédelmi alakulatainál Indokinában,Marokkoban,ezekben az években kezdett szorosabb kapcsolatba kerülni a francia titkosszolgálatokkal,akik egy kiválo szervezökészségü és elszánt embert kaptak személyében.Innentöl datálhato a kodja ami azota világismert,Bob Denard.

1961-ben az elsö kongoi krizis idején érkezik Kongoba mint csendörségi tanácsado,egy évig marad,amig az elsö Csombe-éra véget nem ér.az UN csapatok bevonulása után azonnal elhagyja Katangát és rögtön uj operácioba kezd,Yemenben ö vezeti a francia nyelvü kommandot Foccart alatt.a megbuktatott jemeni imám elüzése után azonnal ujra Kongo 64-ben.amikor Csombe másodszor is bukik,az uj elnök( Csombe volt vezérkari fönöke)Mobutu lesz,aki remek politikai taktikát követve egy tollvonással beolvasztja a kongoi nemzeti haderöbe a zsoldos kommandokat,igy a Denard vezette francianyelvü 6.-at is.Ezt az egységet colonel Lamouline után 1967-ig vezette.a 66 öszén kitört katangai csendörlázadás alatt ö vezette a legnagyobb eröt,Mobutu vele és Schramme-al tárgyalt csak.ennek eredményeként Denard 67-ben megtámadta korábbi szövetségeseit a helyi csendör eröket.Ebben a huzásában személyes érdekek is vezérelték,mert mindenáron megakarta törni a belga zsoldosok rangfölényét és személyesen akart felelni minden külföldi zsoldos felett.ez mondanom sem kell milyen sokat jelentett az akkori frencsi szolgálatoknak..meg persze a számüzetésben lévö Csombe is tüzelte volt katonáit.Mobutu igérete szerint Denard megkapta volna a hatalmat,ezért az offenzivában lévö katangai csendörzászloaljakat a hatodik meg a tizedik beszoritotta egy katlanba,ahol Mobutu hü eröi várták öket.felszámolták a csendörlázadást...Ezért az operácioért Denard és Schramme megkapták a legmagasabb kongoi katonai kitüntetést,a nemzeti Leopard rend parancsnoki fokozatát.Rá egy évre,miután Mobutunak kezdett kényelmetlenné válni a zsoldosok jelenléte az országban,azután hogy kirobbant a bukavui zsoldoslázadás,egy fél évnyi ruandai számüzetés után elhagyta Kongot.Ezután a SDECE utasitására megprobálta átvenni az operation Cherillys-t a portugáloktol,de a terv kudarcot vallott.ennek eredményeként Mobutu több mint három tucat fehér zsoldost végeztetett ki.Denard Angolán át menekült.Utána szintén a sdece utasitására Biafrában volt,Szudán déli részein,Angolában,Comoren,Beninben(ezért el is itélték),Burkina Fasoban,és gyakorlatilag mindenhol ahol valaha is fegyveres konfliktusok voltak 1960 után a volt francia gyarmatokon.

Comore azert különleges mert Denard maga vagy négy puccsot vezetett a szigetek ellen.olyan jol érezte magát comoren,hogy felvette a mohamedán vallást,nevet váltott,üzletember lett,amig a francia szolgálatoknak nem kezdte el csipni a szemét és végül poligámia vádja miatt kiutasitották.Denard megfordult Boszniában is,ott voltam a vacsorán amit a77.brigád vezérkara adott számára..

ö egy igazi zsenije a zsoldosbiznisznek,igazi tulélö,kibogozhatatlan kapcsolatokkal,egy mitosz:9

rengeteg szálat lehetne legörditeni Denard áletéböl,akcioibol, azb egységeiröl.ha vkit vmi érdekel,kérdezzen.elfáradtak az ujjaim..:9

Előzmény: mickey cortez (225)
mickey cortez Creative Commons License 2006.02.23 0 0 225
pillanat,ebéd)
Előzmény: bantam (223)
mickey cortez Creative Commons License 2006.02.23 0 0 224
és hogy milyen év vár még a világra,választások idén:Benin,Libéria,Senegal,Gambia,Madagascar,Gabon,Csád,Kongo,Seychelles,Venezuela    la,Nicaragua,Peru,Yemen,Tadzsikistan..csakhogy a problémásakat érintsem..:)
bantam Creative Commons License 2006.02.23 0 0 223
jofej pasas lehet, felbecsulhetetlen tapasztalattal. engem erdekel rola minden
Előzmény: mickey cortez (222)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!