Keresés

Részletes keresés

noncsimókus Creative Commons License 2010.11.25 0 0 279

Ne haragudj, de a válaszodat nem nagyon értem... Köszönöm a feltételezést. Azt hiszem majd máshol próbálok meg segítséget kérni.

Előzmény: KömKel (278)
KömKel Creative Commons License 2010.11.25 0 0 278

"Ti mit gondoltok erről?"

 

Azt, hogy talán nem kéne szétspammelni a topicocat. Elhiszem, hogy nehéz manapság munkát találni, de ez kb egyenrangú az MLM-ügynökösködéssel...

Előzmény: noncsimókus (277)
noncsimókus Creative Commons License 2010.11.25 0 0 277

Sziasztok!

 

Most tartunk ott a házunk építésénél, hogy el kell döntenünk milyen hőszigetelési technikát választunk. Ahogy a hozzászólásokból és eddigi tapasztalataimból látom nem egy egyszerű döntés ez, és nagyon fontos is a gazdaságos fűtés szempontjából.

Nem rég kaptam egy hírlevelet az alábbi akcióról http://akcio.lambda.hu/ Utána olvastam ennek a megoldásnak, elsőre szimpatikus és nem utolsó sorban most nagyon kedvező is. Ti mit gondoltok erről? Előre is köszi a tanácsokat.

dulo80 Creative Commons License 2010.11.18 0 0 276

Köszönöm srácok!

 

Amint kicsit hidegebb lesz, csináltatunk egy hőkamerás képet és szakvéleményt hozzá. Ha abból a "katasztrófa" ténye látszik akkor bizony nemfizetés és számonkérés lesz.

 

Köszönöm még egyszer!

Előzmény: ncc1701 (275)
ncc1701 Creative Commons License 2010.11.18 0 0 275

Kollega mán megválaszolta a felét. :)

 

Penészedni sosem fog, lévén megy a padlófűtés. :) Hőkamerás kép az viszont praktikus lenne. Az 5cm homlokzati is mókásan kevés. :(

Előzmény: dulo80 (273)
hhx Creative Commons License 2010.11.18 0 0 274

Erre gondoltál?

7/2006. (V. 24.) TNM rendelet az épületek energetikai jellemzőinek meghatározásáról

3.§ (1)Épületet úgy kell tervezni, kialakítani, megépíteni, hogy annak energetikai jellemzői megfeleljenek az 1. mellékletben foglaltaknak.

 

Talajon fekvő padló a kerület mentén 1,5 m széles sávban (a lábazaton elhelyezett azonos ellenállású hőszigeteléssel helyettesíthető) A hőátbocsátási tényező követelményértéke 0,5

Előzmény: dulo80 (273)
dulo80 Creative Commons License 2010.11.18 0 0 273

A tervet még nem néztem meg (gondolom a műszaki leírásban van), de ma meg fogom nézni, hogy pontosan mit ír benne a lábazatra. Az biztos, hogy a hőszigetelés mint olyan benne van, ha jól tudom egyébként erre már valami törvényi szabályozás is van. A baj csak az, hogy ez nem vonatkozik a lábazat szigetelésére. A homlokzati szigetelés egyébként teljesen készen van, le van hálózva és le is glettelték már kétszer. A lábazatot viszont nem. Mire észre vettem valamilyen vakoló anyggal húzák ki 4-5 cm vastagon. Ekkor történt az "eszmecsere" a kivitelezővel, mert mindenki úgy tudta, h. az is szigetelve lessz. Persze a kőmérgesek csak annyit mondtak, hogy ők azt csinálják amit mondtak nekik...

 

Annyit még tudni kell, hogy február óta a házban lakunk és szerencsére sehol nem tapasztalható páralecsapódás, vagy penészedés. Ezt az egyet azért pozitívnak tartom.

 

Köszönöm az eddigi és az elkövetkező véleményeket!

Előzmény: ncc1701 (271)
dulo80 Creative Commons License 2010.11.18 0 0 272

Csak a lábazat nincs szigetelve a többin van 5cm.

Előzmény: hhx (270)
ncc1701 Creative Commons License 2010.11.18 0 0 271

Ha a terven nincs rajta lábazati/homlokzati szigetelés, akkor elég nehéz lesz jogosan bármit számonkérni rajta. Gondolom terveket láttátok, rábolintottatok, h így jó, ígyjárás van. Ha még nincs meg a vakolás kinnt, akkor még most lehetne az építkezési próbálkozóval egyeztetni egy homlokzati-lábazati szigetelésről. Persze plusz pénzért. Ebbe meg a többi lakó nem fog belemenni, ezért szopó, a sor-ikerház.

Előzmény: dulo80 (269)
hhx Creative Commons License 2010.11.18 0 0 270

Ha a padló hőszigetelése fölött oldalra (a lábazaton vagy a falon) nincs szigetelés, akkor ott egy szép hőhíd van  az utca felé, és a padlófütés egy része is arra dolgozik

Előzmény: dulo80 (269)
dulo80 Creative Commons License 2010.11.18 0 0 269

Kizártnak tartom, hogy akár 10cm lépésállót tett volna a padlófűtés alá...

Max 8cm.

 

Úgy néz ki, hogy az alap 40cm -el van a talajszint fölött. Ki van töltve földdel (bár az alapozást nem láttam mert úgy vettem át az építkezést, hogy a főfalak már álltak). Erre a szerelőbetonra rakták rá a kb 8cm szigetelést, arra a hőfóliát (amit a fal mellett feljatottak) erre jött a rács és arra rakták a fűtés csöveket. Ezt beötötték 10cm betonnal. Tehát úgy néz ki, hogy a fűtés szintje magasabban van a lábazat tetejénélés és az említett szigetelés és hőfólia szigeteli el tőle. Az hogy az alap földben lévő része hogyan van szigetelfe nem tudom...

 

Jelenleg az a terv, hogy mivel nem áll szándékában szigetelni (3 lakásos sorháztól van szó egyébként). Amikor lesz kb -5 fok, ki fogunk hívni egy céget aki hőkamerával megnézi és ad egy szakvéleményt. Amennyiben ebbem az fog állni, hogy "katasztrófa", simán csak nem lesz kifizetve a munka addig amíg ezt ki nem javítja.

Előzmény: nopánick (268)
nopánick Creative Commons License 2010.11.17 0 0 268

Kérdezd meg tőle, hogy

ha eccer a föld szigetel, akkor

a padlófűtés alá miért kell a szigetelés ?!

 

Egyébként mennyi került alá...18-20 cm a célszerű új építésnél

14-15 cm a mimimum...

 

 

A föld amúgy tényleg szigetel, csak nem túl jól.

Lásd nagyanyáink vermei...

 

A lábazatra a föld felett és

még vagy félméter mélyen

manapság (8)10 cm XPS illik

 

 

Előzmény: dulo80 (266)
ncc1701 Creative Commons License 2010.11.17 0 0 267

Mediterrán környéken nem kell. :) Ne higyj neki, pancser.

Előzmény: dulo80 (266)
dulo80 Creative Commons License 2010.11.17 0 0 266

Sziasztok,

 

Éppen építkezésben vagyok és sajnos van egy olyan kivitelezőm, aki mindenhez ért csak ehhez nem.

Hogyan kerültem vele szerződésbe egy külön történet, de nem tudtam kikerülni.

 

Az a problémám, hogy elmondása szerint a házamra nem kell lábazati hőszigetelés, mert az alapok “között” föld van és hát az szigetel.

Másrészről padlófűtésem van amit láttam, hogy a szerelő betonra tettek lépésálló szigetelést, rá hűfóliát, arra a rácsot és a fűtést végül beöntötték betonnal.

Én ragaszkodom a szigeteléshez, de ő nem akarja felrakni, mondván nem kell és nincs rajta a terven sem.

Ez utóbbit nem hiszem és még nem néztem meg, de megfogom. A kérdésem az, hogy hihetek -e neki?

Van -e egyáltalán olyan helyzet amikor nem szükséges a lábazati szigetelés?!

 

A válaszokat előre i köszönöm!

merszi59 Creative Commons License 2010.11.10 0 0 265

Szép napot mindenkinek. Februárba jártam itt , és elvégeztem az itt kapott javaslatokat azzal kapcsolatba , hogy ne szökjön el a meleg.Az ablakokat szigeteltem ,bár ujjak , valamint a födémre 20cm üveggyapotot treitettem .Csak rá van teritve , se alatta , se rajta nincs semmi. Nos az eredmény elképesztő.Bár nincs hideg még igazán , de egy rakat fa , (kb 2-3kg száraz akác) és 23fok van a lakásba. Reggelre , mivel éjel nem megy a fűtés , 21fokra esik vissza, a tavaji 17-18 fok helyett, és ez 20-ig negy le délután 3-ig  mikor ismét begyujtok.Ez minden várakozásomat felülmulta.Megvettem a tüzelőt juniusba , és osszehasogatva száradt egész nyáron.Sőt .Mivel nem vagyok mai gyrerk,vannak gerinc és izülei problémáin , a párom meglepett egy kis hasítógépel.Szinte az összes fát azzal vágtam össze,könnyedén , szinte szórakozva  Nem mindegy.Es nem vlolt egy vagyon.

Nagyon köszönöm mindenkinek , aki ellátott jótanácsal.További nagyon szép estét kívánok mindenkinek.  

venuto Creative Commons License 2010.11.08 0 0 264

Kedves  Tik .

 

Nedvesedtek  a  falaink . Nosza , szigeteles.lap.hu . Címek  kiír , rendszeresen  jönnek , asszonnyal  tartjuk  a  frontot . Messze  kiemelkedik  belőlük  ár--érték  arányban  egy  IZOMETÁL nevű  csapat  (  később  megtudtam , de  csak  mindenek  után ) , hogy  tartanak  előadásokat  a BME-n ). 12m  ára  186 000 ft . menetközben  jön  egy  telefon , hogy  látják , kéne  még  egy  13.  métert  is  csinálni . Mondok (  ,mint  göre  gábor  Uram ), nincs  pééz . De , ghogy  ők  azt  ingyen  megcsinálják . Mondok  ,  köszöni  nagyon  szépen . 3--4  nap  múlva  (!)  kerül  csak sor  a  fizetésre . Monják , vékonyabb  volt  a  fal , mint  amivel  kalkuláltak , csak

 

 

    124 000-t  kell  fizessek  ,  s  itt  van  még  a  króm-nikkel  lemezeikre  a  30  év  garancia . Tehát  nem  3--400 000-t  fizettünk . . .Bosszúból  a  többi  ganéj  ellen  közlöm  az  Izometál  koordinátáit :  Kafka  László  : 388--7480  és 309 515 937. 

 

nopánick Creative Commons License 2010.10.25 0 0 263
A 25-30 m3/óra az összteljesítmény 50%-esetén kell (szabványos méretezés).

Emlékeim szerint a szokvány konyhai (sütő+3égő) tűzhely 12-14 kW.
Azaz cirka 6 kW a szokásos egyidejű használati teljesítménye.
Ami 100%-os hatásfoknál 6/9.44=0,64 m3/óra gázigény.

Ez szerintem elég jól rímel a mért (sütő nélküli) valós átlag adatoddal.

A számokból adódik, hogy ennél az 50%-os átlagos terhelésnél
van bőven biztonsági tartalék, hiszen ~7 m3 levegő is elé lenne
pusztán csak kémiai alapon.

Sőt, ha minden láng maxon ég éppen, még
akkor is van benne biztonsági tartalék hagyva.
Biztos, ami biztos...
Előzmény: Real_Tek (261)
peterch Creative Commons License 2010.10.25 0 0 262
Picit talan rosszul ertelmezed. Tegyuk fel, hogy 1m3 gazt egetsz el a vasarnapi ebed megfozesehez es sutesehez, ami mondjuk 3 orat vesz igenybe, akkor mondhatnad, hogy orankent 3,333m3 levego eleg a tuzhelynek. Elmeletileg igen, csakhogy a levegot nem egy zart egesterbe adagoljuk a gazegoknek (nem turbos,vagy kondenzacios kazan), hanem egy nyitott terben, ahol az egestermekek higitjak az oxigen %-at a bent levo levegoben. Ezert van tulmeretezve a friss levegoigeny. Van egy 50nm-es lakas 2,5m belmagassaggal ez 125m3 levego 20% oxigennel,az 2500 egysegni oxigen. 1m3 gaz elegetesevel higitottuk 115x20 /125=18,4% . Ez meg csak a gaz elegetesenek oxigenigenye, hol vagyunk mi emberek? Esetleg valakinek meg nyiltteres a kazanja, akkor?
Tudom ez csak szelsoseg, de erre kell meretezni az eloirasban megkovetelt szelloztetes nagysagat es betartatasat.
Előzmény: Real_Tek (261)
Real_Tek Creative Commons License 2010.10.25 0 0 261

SZia,

 

Lehet nem emeltem ki egyértelműen.  :o)

Engem az az adatsor gondolkodtatott el, hogy 1m3 gázhoz kell 10m3 friss levegő és a gáztűzhelyek is kérnek 30m3/órát, vagyis e kettőből az jönne le, hogy 3 m3 gázt fogyaszt egy tűzhely óránként (most direkt egybevettem a két hozzászólást, amiből csak az egyik a Tied). S engem az lepett meg, hogy szerintem viszont a gáztűzhely miatt naponta (s nem óránként!!) jóval kevesebb plussz levegőt kellene bevinni. Már ha nincs valami elnézés a gondolatmenetemben.

Természetesen, ha az ember bekapcsolja az elszívóberendezését, az más tészta, ott annak a teljesítménye a figyelembe veendő.

 

Üdv,

Tek

Előzmény: peterch (260)
peterch Creative Commons License 2010.10.25 0 0 260
Szia !

Mivel tolem ideztel, igy valaszolok a kerdesre. Termeszetesen a gaz egesenel a 10m3 levegoben felhalmozott oxigen mennyisege szukseges az 1m3 foldgaz tikeletes elegetesehez. De az ember eszne lmaradasahoz viszont ha jol emlekszem 15-16% oxigennek kell lennie 1m3 levegoben. Lehet, hogy neked amerikai konyhad van es a ter ahonnan a levegot veszed van akar 100m3 is. de nem minden hazban van ez igy. Az olyan kis majdnem zart konyhaknal a szazalekok gyorsan tudnak valtozni, peldaul egy vasarnapi intenziv fozesnel es netalantan meg a suto is gazos. Akkor ilyen esetben lehet "gaz".:( A torvenyhozok az ilyen esetek elkerulese vegett szablyak meg a kotelezo kiepitest a szellozorendszernek. Nincs kivetelezes!

Szerintem.
Előzmény: Real_Tek (259)
Real_Tek Creative Commons License 2010.10.25 0 0 259

Sziasztok,

 

A szellőző rendszerekhez, teéljesítményaikhez nem értek, viszont az alábbi hozzászólásokból bennem ragadt 2 megjegyzés is, két különböző tagtól:

 

"mivel 1m3 foldgaz tokeletes egesehez +10m3 "

"a gáztűzhely is kér ~ 30m3 óra friss levegőt"

 

Na most én csak annyit kérdeznék, mivel ezt még senki nem feszegette: nézte már valamelyikőtök mennyit is fogyaszt főzéssel??? :o)) Mert bizony nálunk ha jól emlékszem 1/2m3 naponta (többszöri használat, főzőlap 4 égős, a sütő elektromos); 3 felnőtt+1 gyerekre főzünk.

Úgyhogy nálam inkább ott bukik a sok-sok m3-nyi friss levegő bevitelének szükségessége, hogy igazából nem használ el annyit a gáztűzhely.

 

 

 

 

Axióma Creative Commons License 2010.10.25 0 0 258
Ja es a 9 km/h bizonyos epuletreszeknel meg hiheto tervezesi ertek, de ahol panelban idonkent a konyha volt, ott tuti nem (a lepcsohazi beugrora nezett az ablak, azaz egy kb. 5x5 meter alapteruletu beszogellesbe, ott nem suvitett 9 km/h szel soha az tuti).
Nem mondom, hogy nem kell levegoigeny, de levernem a kezet annak, aki lyukat fur vagy furat egy AE/PH hazba, mert "csak", mert biztos hulye a lako.
Előzmény: nopánick (256)
Axióma Creative Commons License 2010.10.25 0 0 257
Legy szives meseld el, hogy nyaron hogyan lesz a kemenyben a magassag miatt aramlas! Nincs szel, nincs homersekletkulonbseg (na jo, legyen keso tavasz).
Arra meg mindig nem valaszoltal, hogy hogyan lehet _rosszabb_ a tervezett es biztositott folyamatos lassu legcsere a tervezesi alapertektol eltero esetekben. [Para-problemak eseten a kurto megoldas, mert azt telen kell megoldani, amikor a hom.kul. miatt van benne gravitacios aramlas, eleg valahol beengedni a hideget. De most fozesrol beszelunk, ami nem csak telen van. Es nem csak szelben.]
Előzmény: nopánick (256)
nopánick Creative Commons License 2010.10.25 0 0 256
Mondom, OLVASS!!! már mielőtt írsz...

Nem... nem a kémény miatt...hanem az erő miatt,
amivel a szél nyomja az ablak szárnyat
és ezzel növeli a rést a tok-szárny között
amin át fújja befelé is a kinti levegőt....
(a 9 km/h pedig tervezési alapérték és kész)

A kéményben/kürtőben a hőmérséklet és/vagy
magasság különbség miatt is lesz áramlás,
nemcsak a szél szívás-nyomás miatt.

Igen, persze a JÓL méretezett és JÓL üzemeltetett
gépi szellőzés lehetne elégséges a gázos konyhába is,
de az energia spórolás mániások tipikusan nem jól üzemeltetik
és gyakran eleve nem is méretezik jól a cuccot...erre az esetre.
(mint az sokszor olvasható ezeken a fórumokon)
Előzmény: Axióma (255)
Axióma Creative Commons License 2010.10.25 0 0 255
Ne mar, hova epitetted a hazadat, hogy fix 9km/h sebessegu szelnel csak tobb lehet, kevesebb nem? Mellesleg a kinti szel az a kemeny miatt (legyen szivoero) erdekes, ugyebar?
Ne haragudj, nem olvasok el 15 oldalt azert, hogy kideruljon, hogy hol csal a szamitas (matematikus vagyok, elobb-utobb megtalalnam). Lasd 2>1.5, es ez el meg mindig, mert nem irtad le, hogy honnan lenne a kulonbozet. Szelcsendben is.
En csak azt allitom itt folyamatosan, hogy HA eddig (rosszul zarodo ablakoknal, de jo idoben szelcsendben) nem haltak bele az emberek tomegesen a gaztuzhely hasznalataba, akkor jol zarodo ablakok mellett a szellozteto rendszer (nem a paramentesites miatt beepitett mini ventillator, hanem a tisztesseges, be-ki fuvasos, tervezett szellozteto rendszer) eseten semmi olyan eletveszely nincs, ami miatt elo kell irni a falon keresztuli kotelezo legbeejtot.
A 2,7Ft-ot felteszem a beerkezo _levego_ felmelegitesere szamoltad. Az tenyleg bakfitty. Ellenben ha csinalsz egy ekkora hohidat, azon ennek 100x-osa fog tavozni, es nem csak a fozes idejen lepnek fel ezek a koltsegek, hanem 0-24 oraban! Raadasul a jol kiprobalt es tesztelt nyomasviszonyokat is sutba vaghatja a szelloztetorendszer tervezoje (na meg persze igy a hatekonysagot is a rendszer hasznaloja).
Barmely 2 szambol barmely 3. keletkezese megmagyarazhato, csak az a baj, hogy attol meg nem lesz igaz.
Előzmény: nopánick (253)
peterch Creative Commons License 2010.10.25 0 0 254
Szia !

Termeszetesen a gazzal valo fozeshez kell friss oxigen, mivel 1m3 foldgaz tokeletes egesehez +10m3 levegore van szukseg. Szerintem akinek van szelloztetoje, az mind tudja ezt az erteket nyujtani alapjaraton. "Hermetikusan" zart hazban ahol nincs szelloztetorendszer, ott a digeszztor sem segit,igy valoban kell legbeejto a tokeletes mukodeshez, de foleg a komfortos eletvitelhez.

Udv , Peter.
Előzmény: nopánick (253)
nopánick Creative Commons License 2010.10.25 0 0 253
Elolvasnád (és megértenéd) végre a linkelt számítást?
Akkor nem beszélnél összevissza róla.
Az az ablak CSAK többet tud produkálni ennél a 48 m3/óránál.
Az említett szellő ugyanis a kinti szél sebesség...

A lényeg az, hogy a szokásosan minimumra állított gépi szellőzés, bizony
messze nem elég a lakások zömében
a konyhának, ha éppen gázzal főznek benne.


KELL a plusz friss levegő is a konyhának gázüzem közben.


Ezért kekeckedik a gázcég...és nem passzióból, amikor
a jól záró ablak-ajtó és gépi szellőzés mániások már az
indokoltnál is kevesebb levegőben akarnak fulladozni éppen.

Pedig csak óránként 2,7 Ft gázköltségről van szó!
Egy egyszerű elszívó+depressziós légbeejtő esetén is.
(mellesleg ennyi összejön a főzés hulladék hőjéből is,
tehát a gyakorlatban nem is igazi extra költség)

Évi ~2000 Ft az a plusz, ami a gáztűzhely szellőzés igénye
miatt merül fel...főzés közben... (napi átlag 2 óraval).
Előzmény: Axióma (252)
Axióma Creative Commons License 2010.10.25 0 0 252
Na most tegye fel a kezet, akinek a konyhajan 150x90 ablak van, es nyaron is csinal 9 km/h huzatot a kemenye (mar ha van). Jo esetben keletkezik valami minimalis vakuum es jon be egy kis levego, de altalaban inkabb semmi (hiszen egyuttal melegitunk, a levego meg nem tudja hogy vakuumra lenne szukseg, es tagul a mocsokja).
Telen persze siman vihet ki ennyit egy kemeny (vayg egy mukodo szellozo, de sztem olyan sincs, 98%-ban jo esetben gravitaciosan me'g csorgedez valami kifele, de a venti mar tuti 10 eve nem mukodik), bar persze jo kerdes, hogy pont a konyhabol fogja-e, ha ilyen sz*r ablakok vannak a nappalin is, vagy hat ahol a kemeny van.
Ez mar a kis hazugsag, nagy hazugsag, statisztika esete. Az allando legcseret hasonlitod a ritkan elofordulo spec. esettel. Mellesleg meg igy is az jott ki neked, hogy ilyen nagy ablakkal es nagy kemenyhuzattal is megfullad az ember, tekintve, hgoy 2>1.5:) Szoval nagyon nem stimmelnek az adatok, ez nyilvanvalo.
Az 1/6-ot azert irtam, mert reklamaltal, hogy lentebb szoktak allitani, mint az "eloirt". Az 1/6 azert ha mar van, akkor az egy minimum szelloztetes (sztem). Igen, 6 orankenti teljes legcseret akarta jelenteni, csak a : mindig elmaszik (ha magyar bill elott ulok nem talalom el elsore).
Előzmény: nopánick (251)
nopánick Creative Commons License 2010.10.24 0 0 251
Azt írja a linkelt cikk, hogy
egy 150x90-es régi ablakon, óránként minima 48 m3 a légcsere.
(3 méter kürtő hossz és a 9km/h szellő esetén)

Ami, egy 12 m2-es konyha esetén 1,5-es légcsere szám.
Előzmény: Axióma (249)
nopánick Creative Commons License 2010.10.24 0 0 250
Az 1/6 szellőzés az mit jelent Nálad?
Azt hogy 6 óránként cserélődik ki teljesen a levegő?

Egy konyha, ami ~12 m2 alapterületű, tartalmaz ~ 30 m3 levegőt.

A benne főző személy kér ~30m3/óra és
a gáztűzhely is kér ~ 30m3 óra friss levegőt.

Ez 60m3/óra, azaz 2/1 légcsere...12X annyi mint az 1/6.

Ha, egyben van egy nagyobb légtérrel, akkor pedig
cirka 135m2 terület kell egy légtérben az 1/6 esetén.

...vagy valamit én értek félre.
Előzmény: Axióma (249)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!