Keresés

Részletes keresés

gábor_l Creative Commons License 2004.12.06 0 0 13
Lényegében az általad írt szabályozóval a vezérlés ugyanúgy megoldható lett volna a pro modellel is , mint a Plus modellel.

A Plus sorozat másik előnye, hogy akár időjárásfüggő szabályozására is alkalmas, amit te ezek szerint nem használsz.

Üdv
Gábor
gábor_l Creative Commons License 2004.12.06 0 0 12
Szia Haver!

Szerintem felesleges az aggodalmad, mert nem véletlenül kerül ennyivel többe a Plus sorozat. A készülék sokkal komolyabb műszaki tartalommal rendelkezik, mint a Pro sorozat, gondolok itt az azonnali melegvíz kiszolgálásra(warmstart), vagy a DIA információs rendszerre. Ezek mind a kiváló és gazdaságos működést teszik lehetővé.

Üdv
Gábor
Haver Lamur Creative Commons License 2004.12.05 0 0 11
Szia Gábor !

A nyáron üzemeltettünk be egy Vaillant VUW 240-5 XE Plus 24Kw kombi kéményes falikazánt, de a beépítő szaki lenéző mosollyal közölte, hogy kár volt ilyet venni, a Pro is tudja mindezt, csak az elektronikában van különbség köztük, ez meg olyanokat tud amiket sohasem fogok használni, ezért kár volt a plusz 100 ezret kiadni. Ez persze tüske bennem azóta is, ezért kérlek tudnál írni a két típus (Plus és Pro) közötti különbségekről ? Mi ez a dupla meg bitermikus hőcserélő ? Elektronika ?
Én a hozzá való Vaillant VRT 320 thermosztáttal használom 3 vezetékes üzemben.
Kösz előre is !

Üdv: Haver
Előzmény: gábor_l (10)
gábor_l Creative Commons License 2004.11.29 0 0 10
Szia Bigedy,

Nem tudom, hogy mi az elfogadható ár Neked, de én három márkájú és több típusú készüléket ajánlanék:

Az alábbi készülékek mind műszaki tartalomban és tudásban nagyon megállják a helyüket a piacon.

WOLF GU-2EK-S 24Kw kombi kéményes falikazán 285.000.-

Buderus Standard U104-24K 24Kw kombi kéményes falikazán. 199.000.-

Buderus Basic U014-24K 24Kw kombi kéményes falikazán 159.000.-

Vaillant VUW 240-5 XE Plus 24Kw kombi kéményes falikazán 262.700.-

Vaillant WUW 240-3 XE Pro 24kw kombi kéményes falikazán 161.200.-

Az árak nettó listaárak! Ezek minden kereskedésben eltérőek lehetnek.

A fenti készülékek mind jó minőségű készülékek melyeknek kiterjedt szervízhátterük van.

Ha nem is az alábbi készülékek közül választod ki a neked legmegfelelőbbet, akkor arra mindenképpen figyelj, hogy dupla hőcserélővel (nem bitermikus) legyen ellátva.

A fenti készülékek közül a Buderus Basic és Vaillant Pro típusú készülékek csak egy bitermikus hőcserélővel vannak ellátva. Az ilyen típusú készülékeknél vígyázni kell , mert könnyen elvízkövesedik a hőcserélő és előfordulhat, hogy egy idő után nem lesz képes azt a melegvízkomfortot adni, mint az elején és a hőcseréló is tönkremehet, ez nem olcsó mulatság.

Remélem tudtam segíteni!

Üdv
Gábor

Előzmény: bigedy (9)
bigedy Creative Commons License 2004.11.29 0 0 9
Kombicirkot vásárolok.Holnap jön a kéménybélelő és meg kell neki mondani a szakvéleményhez hogy milyen tipusút fogok használni!! 24kw-os kell.Melyik gyártmány a jó elfogadható áron????
Z1z0u Creative Commons License 2004.11.24 0 0 8

Én nem vagyok nő de én sem értek hozzá, de lehet hogy pl. a termosztát van olyan helyen, ahol kapja folyamatosan a hideget és így megbolondul, vagy éppen a belagyi által tárgyalt dolgok vannak a háttérben.

Mindenéppen ajánlott egy szakember kihívása és általa történő véleményezés valamint beállíttatás.

-Zizou

Előzmény: Honey74 (7)
Honey74 Creative Commons License 2004.11.24 0 0 7

Ez egy régi paraszthát,a cirkó se új.A konyhában van a cirkó.Engem zavar,hogy mindegyik radiátor meleg,és még is ki-bekapcsol.

Nő vagyok és nem nagyon értek hozzá.

Előzmény: belagyi (2)
Z1z0u Creative Commons License 2004.11.24 0 0 6

belagyi:

Köszönöm, életem első nullázása volt és most boldog vagyok! :)

Egyébként nekünk is cirkónk van (Vaillant) és nagyon meg vagyok vele elégedve! Nem fűtési időszakban havonta 1000-1500 pénz a gáz (csak vízmelegítés), télen tavaly 4000-4500 pénz volt fűtéssel (60m2, jó hőszigetelés,3 éve épült ház).

Nálunk nincs gond, jól be van lőve, nagyon ritkán kapcsol be ha nem piszkálunk bele a termoszba.

-Zizou

Előzmény: belagyi (1)
Wolfhauser Ottokár Creative Commons License 2004.11.24 0 0 5
Mert kurva nagy zajjal verik szét a lakásukat.
Előzmény: petike23 (4)
petike23 Creative Commons License 2004.11.24 0 0 4
Miért?
Előzmény: Wolfhauser Ottokár (3)
Wolfhauser Ottokár Creative Commons License 2004.11.24 0 0 3
Nullázni művészet!
Nálunk ha még egy lakó még átáll a cirkófűtésre, akkor elköltözöm, de gyorsan innen.
Előzmény: belagyi (1)
belagyi Creative Commons License 2004.11.24 0 0 2

a gáz vagy a keringető motorrol van szó?

a hiszterézis beállítása egy cirkonál szakembert kiván.. lehet, hogy az van nagyon kicsire beállítva.

egyébként a gáz bekapcsolási gyakorisága függ attól, hogy mekkora VÍZ hőfokot állitasz be, és elég sok függ attól, hogy az a helység ahol a termosztát van mennyire "kihülős tipus" :)

ha nem sikerült úgy megépíteni a lakást, hogy az összes helyiség megközelítően egyszerre hüljön (a hőmérséklet emelkedés meg már a radiátoroktól függ), akkor célszerü a legjobban "mozgó" helyiségbe elhelyezni a termosztátot és a többi helyiségbe pedig egyedi termosztátokat a radiátorokra.

Előzmény: Honey74 (-)
belagyi Creative Commons License 2004.11.24 0 0 1
gratulálok az elmés hozzászólásodhoz!
Előzmény: Z1z0u (0)
Z1z0u Creative Commons License 2004.11.24 0 0 0
A mienk 0 percenként kapcsol be...:)
Előzmény: Honey74 (-)
Honey74 Creative Commons License 2004.11.24 0 0 topiknyitó

Sziasztok,

Segítséget,tanácsot szeretnék kérni.

A cirkónk kb.2-3 percenként bekapcsol.Normális ez?

H.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!