Keresés

Részletes keresés

miszter07 Creative Commons License 2010.06.11 0 0 2117
Kössz, megpróbálom!
Előzmény: Tab (2116)
Tab Creative Commons License 2010.06.09 0 0 2116
Talán beszorult valami az elforduló korong mellé. Egy csepp szilikon talán megoldja. Csak óvatosan!
Előzmény: miszter07 (2114)
Tab Creative Commons License 2010.06.09 0 0 2115
A Sandisk-nek azért menni kellene. Biztos jó az a kártya? Ha jól tudom örökgarisak.
Előzmény: Alien69 (2113)
miszter07 Creative Commons License 2010.06.09 0 0 2114
A beépített vakut nem tudom lecsukni, hiába nyomom vissza, nem marad zárt állásban. Van egy rögzítő pöcök, azt ha kézzel megpöccintem finoman, akkor visszaugrik a megfelelő helyzetbe, és le tudom zárni a vakut. Mondjuk egyenlőre csak egy kicsit kényelmetlen. Van valakinek ötlete a gyógyításra?
Alien69 Creative Commons License 2010.06.09 0 0 2113
Hát, nem javult meg. :-/ Továbbra is hibás képeket csinál, csak annyi, hogy most már nem 0 kb-s méretű. :-(
Előzmény: Alien69 (2110)
barack 123 Creative Commons License 2010.06.06 0 0 2112
Köszönöm Gabesz, én is vettem töltővel és nagyon bevált, szóval senki ne idegenkedjen tőle, én is mindenkinek tudom ajánlani.
Előzmény: Gabeszphoto (2107)
Mercutio_ Creative Commons License 2010.05.30 0 0 2111
Annó A-Data 4GB-s SDHC Class6 K10D-ben tökéletesen muzsikált, K20D-ben menet közben eltűntek róla a képek, kicsit kaptam idegbajt, aztán gyorsan lecseréltem.
Előzmény: Alien69 (2110)
Alien69 Creative Commons License 2010.05.29 0 0 2110
Igaziból, ha jól értem, mindössze:
"Improved stability of recording image for some SDHC Memory card."
Ennyi amit "fejlesztettek". Nekem eddig 2 memkártyával voltak gondjaim, az egyik A-DATA 8 gigás példány (kisebb A-data-al nem volt gondom), és Sandisk Extreme III, 4 gigás, még régebbi verziójú (20Mb/s) memkártyával. Majd letesztelem. :-)))
Alien69 Creative Commons License 2010.05.29 0 0 2109
Megcsináltam a frissítést. Ha valakinek nem világos, a menete:
1, letöltöd az előző linkről a tömörített file-t, majd kicsomagolod. 2 file-t tartalmaz, az egyik egy readme.txt, leírás, a másik fwdc184b.bin, a lényeg.
2. memkártyára kell felmásolni (minimum 32 MB szabad hely), "gyökér" könyvtárba, azaz nem mappába kell rakni!
-kis kitérő. Az aktuális firmware száma kiolvasható: menu gomb nyomva tartása, majd gép bekapcsolása, és kiírja az LCD-n. 5 másodpercig ott lesz, majd tovább lép.
3. ellenőrizni az áramellátást, lehetőleg full feltöltött akksikkal, vagy hálózati adapterrel akár (bár szerintem ez ritkábban van K200D tulajok közt). Alkalmazható portré markolat, plusz aksikkal is akár. Igaz, az egész művelet relative rövid, maga a frissítés kb 150 másodperc (hivatalosan).
4, memkártya bele a gépbe (természetesen, gép kikapcsolt állapotban)!
5, menu gomb megnyomása, és gép bekapcsolása.
6, "NOW LOADING" ez jelenik meg az LCD-n, majd
"PROGRAM UPDATE"

CURRENT VERSION 1.00
UPDATE VERSION 1.01

7, "NO, YES" felirat jön, itt a négyirányú vezérlővel ki kell választani a yes-t, majd OK gomb.
8, "UPDATING" felirat jön, majd frissül 2 lépésben, amit lehet követni az LCD-n. Természetesen, frissítés közben TILOS kikapcsolni!
9, Amikor kész "COMPLETE" felirat megjelenik. Nekem villogott az LCD melletti sárga led amikor végzett. Gép kikapcs.
10. Kártyát távolítsad el, szedd le róla a firmware file-t (fwdc184b.bin), és vissza rakhatod a gépbe.
11, ellenőrizd le, sikerült-e a manőver (menu gomd megnyomása, gép bekapcsolása).

Természetesen, mindenki csak saját felelősséggel!

Előzmény: Alien69 (2108)
Alien69 Creative Commons License 2010.05.29 0 0 2108
Felrakta-e valaki már az új firmware-t? Esetleg valaki infót róla, hogyan is kellene? :-)
Illetve, mit is javítanak benne?
K200D firmware
Gabeszphoto Creative Commons License 2010.05.28 0 0 2107
Én 2 hete vettem eneloop akksikat töltővel 5k-ért...szerintem nem drága, ellenben baromijó minőség!
Én nem használnám más töltővel őket, azért is ajánlottam a töltős-szettet!
Nézz be a digitcamhoz az astoriánál!
Előzmény: barack 123 (2084)
PikkPukk Creative Commons License 2010.05.28 0 0 2106
Tehát akkor jól értem, hogy az a baj, hogy a gyári szoftver zöld-sárga részen túlszaturál?
Ja, ezt akartam demonstrálni azzal, hogy a SilkyPix színeit (ill. csak a zöldeket) ugyanolyanra állítottam, mint amit a Pentax gyári konvertere ad. (a gyári konverterbe sajna nem látni bele, úgyhogy csak a Silky beállításaiból látszik a helyzet)

Ja, ha valaki képzavart érezne a IMGP1640_raw_pentaxphotolab_tif_silky.jpg fájlnév miatt, akkor még azt hozzátenném, hogy a Pentax Photolab-ból először TIF-be mentettem a képet, majd a Silky-val (mindenféle módosítás nélkül) konvertáltam JPG-be azért, hogy nagyjából egyforma fájlméretet és minőséget kapjak a IMGP1640_raw_silky_fcc_corrected.jpg-vel.
Az LR-nak alapból van valami filesize limit funkciója, úgyhogy ott nem játszottam el ezt a TIF mókát.

Hogy melyik kép a legszínhűbb? Jó kérdés, pedig én voltam ott... :)
Utólag már csak izlések és pofonok, akarom mondani: monitorok kérdése.
Az egyik monitoron (Samu 740BF) az LR képe egész korrektnek tűnik, a gyári konverter (és az azzal megegyező Silky) képe meg nagyon túlszaturált. A másik monitoron (Samu 2233BW) az LR képe fakó, ha a Silky-ban visszahúzom azt a +13-at +5 alá, akkor egész szép képet kapok.
Egyébként meg én is szeretem a kontrasztos, színes képeket. Módjával persze...

A windows intéző alapból kimaradt nálam. A Norton Commander után rögtön a Windows Commander-t kezdtem el használni (ami később - gondolom a microfos nyomására - a Total Commander nevet vette fel)...
Egyébként vannak más, agyondícsért programok is, amiket képtelen vagyok használni: pl. az Atomix Virtual DJ. Nézegettem, nyomogattam, egy nap után letöröltem... :D
Előzmény: Davidon (2103)
_Sandrusz_ Creative Commons License 2010.05.27 0 0 2105
Meg kell mondjam, szerintem is a leg macerásabb a lightroom! Akár a silky, akár a capture1 sokkal kezesebb! Mindhármat használom: képminőségben az utóbbi időben a capture1 jött be. Viszont mióta meg van a K-x, a capture zajszűrése nem elégít ki. A lightroom 3 nagyon hatásosan szűri a zajt, de használni...
Előzmény: Davidon (2104)
Davidon Creative Commons License 2010.05.27 0 0 2104
Szerintem amit PikkPukk csinált a Silkyvel az olyan mintha polárszűrős lenne. A LR meg a valóságot mutatja, csak azt szeretjük kicsit megszépíteni, mert a kezünkben van a lehetőség. Én is szinte reflexből kontrasztosabbra állítok minden képet.
Előzmény: gabor01 (2101)
Davidon Creative Commons License 2010.05.27 0 0 2103
Bocs csak nem találtam, hogy mi az alap probléma! Tehát akkor jól értem, hogy az a baj, hogy a gyári szoftver zöld-sárga részen túlszaturál?

Lr-ban kb két kattintással el lehet menteni a profilt amit belőttél. Nemtom, szerintem a kezelőfelületénél egyszerűbbet ki se lehetne találni. Szerintem te úgy vagy vele, mint én anno a Total Commanderrel. Mki mondta hogy jó, de nekem csak nem állt kézre. Aztán elhatároztam, hogy 2 hétig csak azt fogom használni. Na azóta intézőt csak végszükség esetén nyitok meg.
Előzmény: PikkPukk (2102)
PikkPukk Creative Commons License 2010.05.27 0 0 2102
Biztos lehetne jobbat is kicsikarni a Lightroom-ból, csak épp sokkal nehezebben mint a SilkyPix-ből. Számomra borzasztóan nehézkes az LR kezelőfelölete, és nem is látok benne olyan profil (saját beállítás) mentési lehetőségeket sem, mint a Silky-ban. Minden új kép, minden paraméterét egyesével kellene állítgatni/javítgatni...

Davidon: a +13% sárgászöld szaturációra értettem... Nem az egész kép van túlszaturálva, csak a zöldnek bizonyos árnyalata. Szerintem...
Persze ez annyi mindentől is függhet még: fotózott téma, környezeti fények, kontraszt beállítás. De azt a +13%-ot mindenképp soknak találom.
Előzmény: gabor01 (2101)
gabor01 Creative Commons License 2010.05.27 0 0 2101

Ezeken is azt látom, hogy a lájtrúm holt képeket készít a gyári programhoz képest.

A tied jobban néz ki, mint amire én voltam képes, egyszerűen nekem nem jön be.

Előzmény: PikkPukk (2099)
Davidon Creative Commons License 2010.05.27 0 0 2100
"Na, ez az ami gyakran böki a szemem"

Konkrétan mi?
Előzmény: PikkPukk (2099)
PikkPukk Creative Commons License 2010.05.27 0 0 2099
A K-x topicban (megint) le lettem hülyézve, ezért itt fogom elmutogatni, hogy miről is beszéltem ottan. Játszottam egy kicsit a SilkyPix-szel, és sikerült nagyjából ugyanazt a képet előállítanom, mint amit a gyári Pentax raw konverter csinál (ami mint tudjuk szintén SilkyPix alapú):
PentaxPhotolab
SilkyPix
És a beállítások:
Settings

Érdemes megnézni a bal oldalon a Fine color controller-ben a sárgás-zöld színen a +13% saturationt. Na, ez az ami gyakran böki a szemem, ha a gyári raw konvertert használom. Bár a 40-es limitednél annyira nem zavaró, mert elég csekély a színhibája. A Sigma zoomot használva annál inkább...

Ugyanez a kép, ha kikapcsolom teljesen a színkorrekciót (ez sem az igazi):
Silky-noFCC
És lightrommal (a kontraszt különbözik, de a zöld szín talán itt a legélethűbb, bár egy kis szaturáció ráfért volna még a képre):
Lightroom

Ja, K200D, DA40 Limited, ISO100, F8, 1/200
Davidon Creative Commons License 2010.04.17 0 0 2098
Legegyszerűbben körtepumpával.
1. akksik teljesen feltöltve
2. szűk rekesszel, mondjuk fehér A4-es lapot lefotózol (lesz a szenzoron több por is)
3. megnézed hol-mennyi por van rajta
4. tükör felcsap szenzortisztítás módban
5. megfújkálod, de a pumpa véletlenül se érjen semmihez az aknában
6. kontrollkép a 2-es pont szerint
7. örül/nem örül
8. ha nem örül, akkor nekem a múltkor az artwork-ben ingyen megcsinálták
Előzmény: Inpius (2097)
Inpius Creative Commons License 2010.04.17 0 0 2097
Üdv mindenkinek!
Megjelent a képeimen egy kis folt ( legfelül van nagyjából a kép közepén, a második képen kinagyítva ) ha minden igaz, kosz került a gépezetbe, de hogy szedem ki onnan?
Második probléma, hogy por került a hátsó LCD-re, de a műanyag lap mögé, fogalmam sincs, hogyan. Arról kép nincs.
Hogy lehet kitakarítani a gépet, vagy hol van olyan szervíz, ahol megcsinálják?
vinettu Creative Commons License 2010.04.16 0 0 2096
S ha raw-ból készítek 2 képet és rakom egymásra? :)
Előzmény: Szegedi Béla (2068)
csakb Creative Commons License 2010.04.09 0 0 2095
Akkor valamit rosszul csinálsz. Nem a gyökérben van a modset fájl, vagy rosszul van elnevezve, rossz parancsok vannak benne, nincs nyitva a kártyaajtó stb.
Előzmény: kobold75 (2094)
kobold75 Creative Commons License 2010.04.04 0 0 2094
annyit csinál hogy kiírja a közepére hogy VER1.0 és kikapcsol ha elengedem a menü gombot.
Tab Creative Commons License 2010.04.04 0 0 2093

Csak egyféle firmware van, az 1.00.

 

A modset.445 kell ezzel a tartalommal:

[DEBUG_MODE EN]
[SCRIPT_EN_MODE EN]
[OPEN_DEBUG_MENU]

Bekapcsolás közben én nyomtam a menu gombot és nyitva volt az sd ajtaja.

Előzmény: kobold75 (2092)
kobold75 Creative Commons License 2010.04.04 0 0 2092
Hoppá nekem 1.00 gépem van abból lehet csinálni 1.03 at?
kobold75 Creative Commons License 2010.04.04 0 0 2091
oké de nekem nem kapcsol be a gépem kinyitott ajtóval.
Paulus_159 Creative Commons License 2010.04.04 0 0 2090
Talán itt találsz egy kis segítséget:
http://www.pentax-hack.info/documents/debug.html
Előzmény: kobold75 (2089)
kobold75 Creative Commons License 2010.04.04 0 0 2089
Pontosan hogy kell megcsinálni ezt a debug menüt mert nekem sehogy nem jön össze.
barack 123 Creative Commons License 2010.03.31 0 0 2088
Köszönöm a segítséget mindenkinek, a tenpa 1,36 valóban a nagyítást jelenti és használhatónak tűnik, a vaterán lehet megnézni, de duplájába kerül mint a Pentax ome 53. - Nagyon tetszik a fórum, sok mindent lehet tanulni, üdv mindenkinek!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!