Keresés

Részletes keresés

horvlas Creative Commons License 2008.03.31 0 0 1967
Az anyag már megvan, dupla elő- ill. oldallapok, tehát már csak az a kérdés mivel ragasszam össze. Bigi ugy látom, te már ragasztottál bitumennel össze lapokat, így gondolom ezt jobban preferálod, mint a ragasztót. Szted ez jótékonyan hat a doboz csillapítására is, vagy csak azért csináltad így, nehogy elvetemedjen a fa?
Előzmény: big-dewil (1965)
big-dewil Creative Commons License 2008.03.31 0 0 1966
Ki lehetne wáltani...
Föleg a nagyforgalmu, nagy tengelyterhelésü utaknál. Lásd Németországi utak.
Előzmény: btamas70 (1962)
big-dewil Creative Commons License 2008.03.31 0 0 1965
Én mán ragasztottam wele öxxe hangdobozt, köxöni jol wan.
No nem az oldalaknál, hanem teljes lapokat.
Milyen eröhatás érné különben, mikor az élei be wannak fogwa keretbe?
Mit jawasolx a srácnak ragasztot, mert ugy láccik nem lehet eltántoritani a dupla wastag elölaptol...

Előzmény: evora (1964)
evora Creative Commons License 2008.03.31 0 0 1964
A bitumen tökéletesen alkalmatlan faipari ragasztó kiváltására, ugyanis viszkózus-elasztikus anyag, vagyis bármilyen erőhatásra szép lassan megfolyik....
Nem is tudom, hogy jött ez ide... minden esetre nagyon mulatságos. :-)
btamas70 Creative Commons License 2008.03.30 0 0 1963
Az egészségre káros hatás ilyen kis mennyiség és jó szellőzés esetén elhanyagolható(?), a mélytartományra gyakorolt szubjektív hatást vedd feltételezésnek (bizonyítani így sem, úgy sem lehet).
Előzmény: horvlas (1956)
btamas70 Creative Commons License 2008.03.30 0 0 1962
Az útépítésnél kiváltani műxaki és gazdasági okokból gyakorlatilag semmivel sem lehet. Ez wan, ezt kell xeretni.
Előzmény: big-dewil (1961)
big-dewil Creative Commons License 2008.03.30 0 0 1961
Amig aszfaltot alkalmaznak utépitésnél és brenyáwal mennek a werdák, walamint étolajat zabáltok, addig nem lex semmi jo.
Előzmény: btamas70 (1960)
btamas70 Creative Commons License 2008.03.30 0 0 1960
Igazad van, a kipufogógáz sem káros az egéxségre, hiszen ontják a járműwek és lám, még mindig él a wáros. A légúti és rákos megbetegedések száma nyilván wéletlenül nő az urbanizáció előrehaladtáwal, nincs semmi öxxefüggés. Csak tudnám, jobb helyeken miért nem engedik meg új építésű eü. intézményeknél, élelmiszerraktáraknál még a bitumenes talajwízxigetelést sem?

Nem akarlak elkeseríteni, de manapság a hideg wízben oldott káros anyagok arányában sem lehetsz biztos.
Előzmény: big-dewil (1958)
horvlas Creative Commons License 2008.03.30 0 0 1959
Szóval akkor inkább a bitumen, mint a faragasztó. Még egyszer mi volt ez a basszus lealassítás bitumennel??? Tudtok ajánlani valami olcsó, kis menniységben is kapható terméket ami a célra megfelel?
Én konkrétan a Bonobitot ismerem, de a neten úgy látom, hogy min 5kg-os kiszerelésbenkapható csak.
big-dewil Creative Commons License 2008.03.30 0 0 1958
Rákkeltö a hideg wiz, mert nyakon öntöd öket, ha alxanak, akko felkelnek.
Miko ettél bitument?
Ragasztásra ajánlottam, mert jobb, mint a wizesbázisu ragasztok.
Különben sem kell megenni.
Ja, utépitök minek haxnálnak bitument?
Lehetne beton ut is, az nem fagyna fel.
Egy tonna aszfaltban 40kg tiszta bitumen wan. Egy tonna aszfalt 4cm wastagságban 10nm-re elegendö.
Xerinted mennyi kopik le az utakrol naponta Pesten és még mindég él a wáros...
Franc se érti.)))
Előzmény: btamas70 (1955)
horvlas Creative Commons License 2008.03.30 0 0 1957
"Előfordulhat, hogy egyetlen jól elhelyezett kisméretű merevítés többet hoz, mint az egész szendvics."

A lentebb lerajzolt merevítési javaslatomról mit gondolsz? Jó lehet?
Előzmény: pagrus (1953)
horvlas Creative Commons License 2008.03.30 0 0 1956
Ha a két réteg lemez között van a bitumen, az miért lassítja le a basszust?
Előzmény: btamas70 (1955)
btamas70 Creative Commons License 2008.03.30 0 0 1955
De miért akarod bitumennel lelassítani a baxxust?:) Úgy tudtam, ezt nem xereted..
"inkább udwaron csináld"
Mivel rákkeltő anyagról van szó, az "inkább" kihúzandó.
Előzmény: big-dewil (1951)
btamas70 Creative Commons License 2008.03.30 0 0 1954
Igaz, 2 különböző vastagságú MDF már nem minden szempontból egyforma, viszont - ahogy evora helyettem is leírta - az sem éppen hatékony megoldás.

Cső!
Előzmény: süketkoma (1940)
pagrus Creative Commons License 2008.03.30 0 0 1953
Mérés nélkül nem érdemes nekiállni ilyesminek. Sajnos ahhoz egy kész doboz kell, amire több ponton fel lehet tenni a rezgésérzékelőt. Előfordulhat, hogy egyetlen jól elhelyezett kisméretű merevítés többet hoz, mint az egész szendvics. Meg persze meg is kellene azt hallgatni, szóval tényleg két vagy több doboz kell, végig kellene csinálnod a teljes fejlesztési folyamatot egy pár hangfal miatt. Inkább a pontos utánépítést ajánlom.
Előzmény: horvlas (1952)
horvlas Creative Commons License 2008.03.30 0 0 1952
De akkor ezek szerint a nehézlemez nem is kell, csak a kence?
big-dewil Creative Commons License 2008.03.29 0 0 1951
Tüzépnél kapni 5 literes kiszerelésben bitumenes folyadékot, (kellösítöt) amelyet a nehézlemez felwitelhez haxnálnak.
No bekenyed mindkét felületet egyenletesen és jo erös xoritokkal öxxehuzatod. Kb két nap mulwa egyben marad és nem fog wetemedni, mert nem wizes alapu a kence.
Fontos, h mindkét felület az öxxeboritás elött frissen legyen átkenwe. Kesztyüben dolgozz, mert igen nehezen jön le a kézröl. Illetwe benzinkutnál kaphato brigéciol kixedi a ruhábol is, de inkább udwaron csináld és kesztyüben, melosruhában. Azé nem kár.
Előzmény: horvlas (1950)
horvlas Creative Commons License 2008.03.29 0 0 1950
Hmm. nehézlemez? Akkor azt kellősíteni kell bitumenes alapozóval, meg lánggal kell ráolvasztani a lapra, ráadásul valamennyire tuti hullámos lesz és nem fog tökéletesen ráilleszkedni a fedőlap. Erre sztem nem vállalkoznék... Marad a bitumen, mint ragasztó, márha ha az előbbi termék jó amit linkeltem... Vélemények? Jobb lehet, mint a faragasztó?
dext Creative Commons License 2008.03.29 0 0 1949
Ez sem rossz, vagy ha építkezés közelében jársz akkor kérj a szakiktól egy darab nehézlemezt.
Előzmény: horvlas (1948)
horvlas Creative Commons License 2008.03.29 0 0 1948
Valami lyesmire gondoltál?

http://www.prakti.hu/index.php?mod=termek&bc=3&cikkszam=186725

Úgy gondolod, hogy ez jobb lehet, mint a faragasztó?
horvlas Creative Commons License 2008.03.29 0 0 1947
Ha bitumennel ragasztom össze az jobb, mintha ragsztóval tenném? Ha igen, hol lehet kis mennyiségben bitument kapni? Milyen fajtát szoktatok használni?
Előzmény: big-dewil (1946)
big-dewil Creative Commons License 2008.03.29 0 0 1946
Csináld meg rétegelt lemezböl, az elewe több rétegböl wan.
22-es mán jo wastag, nehéz berázni.

Különben bitumennel is lehet mdf-et öxxeragasztani, és olcso is.
Előzmény: horvlas (1945)
horvlas Creative Commons License 2008.03.29 0 0 1945
Valóban, a fizka egyik legnehezebb ága a rezgéstan, elfogadom a véleményed, vlóban ki kellene próbálni, csak erre nincs anyagi lehetőségem. Csak gondoltam előttem lehet, hogy valaki kipróbálta már, vagy tanulmányozta és tud konkrétumot mondani, de úgy látom ilyen szerkezetnek még senki sem állt neki.

Vizes bázisú helyett akkor gondolom a kétkomponenesű, műgyanta bázisú megfelelőbb lenne nem? Csak annak is az ára, pláne ekkora felületeknél...
Előzmény: evora (1944)
evora Creative Commons License 2008.03.28 0 0 1944
A faragasztók vizes bázisúak, óhatatlanul nedvesítik a ragasztandó felületet, és óhatatlanul eltérő mértékben (főleg, ha eltérő az anyaguk!), és ez bőven elég ahhoz, hogy a szendvics elvetemedjen.

"hátha valami kézenfogható és biztos tanács érkezik, de úgy látom a "szerintem"-en kívül senki sem tudta konkrétan megindokolni melyik is lehet jobb."

Erre a kérdésedre azt hiszem megkaptad a választ: A terv szerint építsd meg a dobozt.

Az esetleges alternatívák esetében a kísérletezést nem lehet megúszni, általános jó megoldás nincs. Aki azt állítja, az sarlatán...
Képzeld el azt, hogy ha bajod van, akkor az orvos először diagnosztizál, és csak utána vág... :-)
Lefordítva: Ha nem tudod, hogy mit akarsz elérni, akkor ahhoz nehéz lesz műszaki megoldást találni. És akkor még mindíg ott a kérdés, hogy megéri-e?

A rezgő rendszerek fizikája nem egyszerű. Volt szerencsém látni a MÜPA orgonájának építését, a redőnymű és a szekrények rezgéscsillapításán egy évig dolgozott az akusztikus. Mielőtt azt mondod, hogy "jakérem, az egy orgona!" elárulom, hogy egy hangfal ebből a szempontból semmivel sem egyszerűbb eset...
Előzmény: horvlas (1943)
horvlas Creative Commons License 2008.03.28 0 0 1943
Melyik vetemedhet? Biztos ez? A faragasztótól?

Azért nem kis költség ez a 41mm vtg doboz! Az, hogy ezt kétszer megrendeljem és az egyiket összeragasszam, a másikat pedig ne, csak rugalmas anyag kerüljön a kettő közé, az kicsit drága mulatság lenne... Nekem legalábbis. Bár megtehetném, kipróbánám. Egyébként ezért is próbálgattam kérdezgetni, hogy ki ért a dobozfizikához, hátha valami kézenfogható és biztos tanács érkezik, de úgy látom a "szerintem"-en kívül senki sem tudta konkrétan megindokolni melyik is lehet jobb.
Üdv.
Előzmény: evora (1942)
evora Creative Commons License 2008.03.28 0 0 1942
a 30 stimmel... :-)

A pozdorja-MDF párosítás jó lehet, de a ragasztás kicsit kakás dolog, elvetemedhet a tábla.

"De ki tudja, ez hogyan viselkedik, próbálgatni meg nincs pénzem"

Akkor kár is rajta elmélkedni... :-)
Előzmény: horvlas (1941)
horvlas Creative Commons License 2008.03.27 0 0 1941
"Jobb módszer azonos vastagságot előállítani két eltérő vastagságú lemezből, pl: 18+12=40mm. Igaz, így nem túl hatékony."

18+12 az csak 30, de ez mindegy, nekem 22+19 lesz, a 22-es az pozdorja, a 19-es pedig MDF.

"Kicsit jobb az, ha eltérő vastagságú és rugalmasságú, tömegű lemezeket egyesítünk."
Végül is az enyim ilyesmi lesz.

"Professzionális módon szendvics-szerkezetekkel lehet jó eredményt elérni, de ez már akusztikai méretezést igényel.
Íme egy boltban megvásárolható lemez:
http://www.finnfa.hu/termekek/?item_id=115&method=show_item
"Szendvics-felépítés, két külső réteg 1,4 mm vastag rétegekből álló nyír rétegelt emez, középső réteg 3 mm vastag speciális gumi-parafa réteg.""

No ez valami hasonló, mint amit lejjebb felvetettem, hogy két réteg fa között, rugalmasságot csillapító anyag, vagy inkább ragasztó... Amikor ezt felvetettem, a rugalmasságot csillapító anyag ilyeny hab-gumiszerű anyagot említettem, amit gipszkarton falak alá teszünk, hogy a födémekről ne menjenek át a rezgések a falra.
De ki tudja, ez hogyan viselkedik, próbálgatni meg nincs pénzem
Előzmény: evora (1939)
süketkoma Creative Commons License 2008.03.27 0 0 1940
Miért gondolod? Miből következtetsz erre?
Tényleg, miért jó egyforma lapokat összeragasztani? Mondtam volna ilyet?

CsŐ!
Előzmény: btamas70 (1937)
evora Creative Commons License 2008.03.27 0 0 1939
Ez kicsit csalóka, mert két réteg természetesen másképp kopog mint egy réteg, márcsak a vastagság miatt is.
Jobb módszer azonos vastagságot előállítani két eltérő vastagságú lemezből, pl: 18+12=40mm. Igaz, így nem túl hatékony.
Kicsit jobb az, ha eltérő vastagságú és rugalmasságú, tömegű lemezeket egyesítünk.

Professzionális módon szendvics-szerkezetekkel lehet jó eredményt elérni, de ez már akusztikai méretezést igényel.

Íme egy boltban megvásárolható lemez:

http://www.finnfa.hu/termekek/?item_id=115&method=show_item

"Szendvics-felépítés, két külső réteg 1,4 mm vastag rétegekből álló nyír rétegelt lemez, középső réteg 3 mm vastag speciális gumi-parafa réteg."
Előzmény: krizsi_l (1938)
krizsi_l Creative Commons License 2008.03.27 0 0 1938
Fogj 1 db mdf lapot, kopogtasd meg. Ragassz össze kettőt és azt is kopogtasd meg.
Előzmény: btamas70 (1937)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!