Keresés

Részletes keresés

Bárányfelhő man Creative Commons License 2004.05.20 0 0 12
Köszi :-)
Előzmény: cassiusonly (11)
cassiusonly Creative Commons License 2004.05.20 0 0 11
Ühüm.
Előzmény: Bárányfelhő man (10)
Bárányfelhő man Creative Commons License 2004.05.20 0 0 10
Polárt olyankor használjak, ha vízfelületet akarok fényképezni, vagy üvegen keresztül, vagy ilyesmi?

UV-t érdemes folyamatosan hordani a gépen, hogy védje az objektívet, ugye?

Előzmény: cassiusonly (9)
cassiusonly Creative Commons License 2004.05.20 0 0 9
Csakis UV. A polár nem erre van.
Előzmény: Bárányfelhő man (8)
Bárányfelhő man Creative Commons License 2004.05.20 0 0 8

Köszi.
Akkor szerinted (szerintetek) fixen objektívvédelem céljából inkább uv vagy polár szűrőt érdemes a lencsén tartani?
Előzmény: cassiusonly (7)
cassiusonly Creative Commons License 2004.05.20 0 0 7
Levesz a fényerőből, de elhanyagolható.
Kb. 99%-os áteresztésű.

A polár egy effekt szűrő, a víz tetején levő csillogást, vagy kirakatüveg, stb. Ilyesmiket vesz le.
De ez csak bizonyos szögekben érkező fényre érvényes. Tehát ettől még lehet csillogás.
Ez helyileg kell próbálni.

Az ég kékjét sötétíti pl.

Sokat levesz.

Előzmény: Bárányfelhő man (6)
Bárányfelhő man Creative Commons License 2004.05.20 0 0 6
Tehát objekítvvédelemre uv-t vegyek? Az vesz le legkevesebbet a fényerőből?

A polár inkább azért jobb? Milyen csillogást vesz le?
Nagyon sokat levesz a fényerőből?

Köszönöm

Előzmény: cassiusonly (5)
cassiusonly Creative Commons License 2004.05.20 0 0 5
UV-t csak lencsevédelemre érdemes venni, mivel a mostani objektívek kb. 99%-a UV szűrő bevonattal is rendelkezik.

A polár az már használható dolog. De az sem csodaszer.

Előzmény: Bárányfelhő man (-)
Bárányfelhő man Creative Commons License 2004.05.20 0 0 4

No valaki mondja meg :-)
Bárányfelhő man Creative Commons License 2004.05.19 0 0 3
Emzeperilksz, köszönöm a választ, de hagy kérdezzem meg, hogy mi értessz az alatt, hogy saját vakut használok, akkor kézzel korrigálni kell?
Itt nem igazán értem, hogy mire gondolsz...

Köszönöm!

Előzmény: EMZEPERIKSZ (2)
EMZEPERIKSZ Creative Commons License 2004.05.19 0 0 2
A polárszűrő a csillogást veszi le, de fényt is csökkent, sötétíti az eget stb stb jó dolgokat tud. Ha saját vakut használsz kissé zavaró mert kézzel korrigálni kell. Az UV inkább csak védőnek jó, én a SKY 1A szűrőt ajánlom, kissé rózsaszín, szebb lesz tőle a bőr színe és az égbolt, UVt is szűr stb de nem vesz le fényt.

A témában sok levelezés volt pl. a tartozékok topikban, címekkel, tesztekkel együtt.

Előzmény: Bárányfelhő man (1)
Bárányfelhő man Creative Commons License 2004.05.19 0 0 1

Köszi!

Igazából mi a különbség köztük? Melyik mire jó?

Előzmény: Riff-Raff (0)
Riff-Raff Creative Commons License 2004.05.19 0 0 0
Az UV-szűrő annyira jó polárszűrőnek, mint egy 0.
De a polárszűrőn lehet UV-szűrő bevonat is. Lehet, hogy mindegyiken van, ezt nem tudom.
Előzmény: Bárányfelhő man (-)
Bárányfelhő man Creative Commons License 2004.05.19 0 0 topiknyitó

Sziasztok!

Nagyon egyszerű kérdésem van, polár vagy UV szűrőt vegyek a gépemre?
Tudom, hogy valamelyik lényegében tartalmazza a másik funkcióit, de nem tudom, hogy melyik melyikét :-)
Tehát melyiket vegyem?

Köszönöm!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!