Keresés

Részletes keresés

zöldhátú Creative Commons License 2017.01.30 0 0 102200

Sziasztok!

Kérdezem, hogy gyakorlati tapasztalata van-e valakinek FF-es Canon gép + Sigma 85/1,4 Art szemben APS-C-s Canon gép + Sigma 50/1,4 ART? Portrézás szempontjából érdekel a dolog.

lp3 Creative Commons License 2017.01.29 0 0 102199

Minolta Dynax 4 vázhoz való obik milyen mostani vázakhoz jók?

Barátom szeretné eladni a vázat, meg  2 db obit.

28-80mm és 70-300mm (és mi lehet az az ár, amiért el is vinnék?)

diamond77 Creative Commons License 2017.01.21 0 0 102198

Köszönöm a hozzászólást egyre jobban a Nikon 200-500 felé hajlik a döntésem mérlege.

Előzmény: diamond77 (102197)
diamond77 Creative Commons License 2017.01.21 0 0 102197

Köszönöm a hozzászólást sokat segít a választásban és egyre jobban a Nikon 200-500 felé hajlik.

 

Előzmény: Százbolha (102196)
Százbolha Creative Commons License 2017.01.21 0 0 102196

Sok-sok olvasgatás után én a Sigma 150-600-at választottam Nikon DX-re.  (C és S verziót is kipróbáltam)  A G2-ről nem volt infom, nem is volt versenyző a választáskor.

Mindig minden mm számít a nagyteléknél,  viszont a zoomokra jellemző hogy a hosszabbik végük kilágyul, így a sigmát is 500mm-ig használom, kivéve ha már úgy is mindegy. (magas ISO, rossz fényviszonyok, túl távoli a téma)

Egyébként látószögben (képkivágásban) nem sok a különbség 500 és 600 között.

/

Állványpárti vagyok, de már az első pár alkalommal olyan képeket készítettem kézből, amelyek sosem készülhettek volna el stabilizátor nélkül.

A nikon 200-500 legalább 100 eFt-vel drágább a Tamronnál, de lefogadom jobb 500mm-en mint a Tamron 600-on.  Igazából az a harmad fényérték nem sokat számít, viszont lehet érezhetően javul a rajzolat, ha f/6,3-ra lesz rekeszelve a nikon. 

Ha van rá keret... Nikonra szavaznék.

 

Előzmény: diamond77 (102195)
diamond77 Creative Commons License 2017.01.21 0 0 102195

Sziasztok!

Tervezek venni vadfotózáshoz telzoomot van is kiszemelt Tamron 150-600 f/5-6,3 esetleg a G2 verzió vagy Nikkor 200-500 f/5,6.Fix obi nem játszik.Valakinek tapasztalat?Tudom a Nikon jobb lehet a teljes tartományban f/5,6 de esetleg nem fog hiányozni a 100mm ?Vagy annyit nem számít a 100mm? Nikon D610 vázam van.Köszönöm.

lanzo Creative Commons License 2017.01.19 0 0 102194

A Tripontnál bérelhető Canon és Nikon véggel is. Pár napot használtam, alapvetően tetszett, az öreg 75-300-asomnál lényegesen élesebb és részletgazdagabb képeket adott. Ami lehetett volna jobb, hogy a felém repülő madaraknál Nikon D90-el kicsit sokat vacillált az autofókusz, illetve az élességi tartományt 15m-nél lehet szétválasztani. Ez az újabb változaton már 10m, ami nekem kellemesebb lett volna és az ígéretek szerint az élességállításon is javítottak. (Csak persze a G2 változat már 500ezer. (Jan. 15-ig viszont a régi változat 50ezerrel olcsóbb volt...))

Előzmény: Törölt nick (102190)
SchefferJ Creative Commons License 2017.01.19 0 0 102193

Szerintem az új Tamronok nagyon jó objektívek, ár/teljesítmény mutatójuk kiváló.

Előzmény: Törölt nick (102190)
SchefferJ Creative Commons License 2017.01.19 0 0 102192

Szerintem kiváló, 3 éve használom és nem bántam meg a vásárlást. Nyitott rekeszen is jól teljesít. 2.5kg, ami többórás használatnál nem mindegy.

 

 

Előzmény: Törölt nick (102190)
Szabolcsi Mihály Creative Commons License 2017.01.17 0 0 102191

Szevasz!

Arról konkrétan nem, de az "SP" a jobb lencséket jelöli; nekem 2 Tamron SP van, egy 90mm/f2,8 (makro) és 17-50mm/2,8. Mindkettővel teljesen elégedett vagyok.

Előzmény: Törölt nick (102190)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.17 0 0 102190

Tud valaki jót vagy rosszat mondani a Tamron SP 150-600mm F / 5-6,3 Di VC USD objektívről? Vagy, ha konkrétan erről nem (azt hiszem kevesen vannak akik használják), akkor általában a Tamronokról.

city754 Creative Commons License 2017.01.06 0 0 102189

Mindenkinek köszi az eddigi segítséget, véleményeket.

 

Esetleg a Nikon 16-85-ösről mondanátok valamit? Gondolkodóba estem, hogy melyikre ruházzak be. Sajnos most csak az egyik fér bele. Az alapppzoom-ot bizonyára szélesebb körben használnám, de nem tudom, elég-e a 16 mm-es gyutáv... Illetve megkötném a kompromisszumot, hogy "csak" 16 mm-ig tágíthatom a látószöget, de nem tudom, milyen minőségű konkrétan a Nikon 16-85-öse?

 

Köszi!

Kimiki Creative Commons License 2017.01.04 0 1 102188

Nem kizárt, hogy van ilyen is, de ahol mindkettőt árulják még, (vagy a változót ha már nem is, de az ára még fellelhető), ott drágábban találom a fixet. 220 Voltnál pl. 130 volt a változó utolsó ára, míg a fix 150 most. De mint írtam, gyakorlatban talán még sose használtam teljesen nyitva. Általában 9-16 közt rekeszelem.

Előzmény: city754 (102187)
city754 Creative Commons License 2017.01.04 0 0 102187

Az a furcsa, hogy a mai keresés eredménye új obik esetében azt hozta, hogy a fix olcsóbb, mint a változó...

Vagy felületesen keresgéltem?

 

Előzmény: Kimiki (102186)
Kimiki Creative Commons License 2017.01.04 0 0 102186

Többen az élességet emlegetik, több teszt meg nem talál köztük különbséget...

Ebbe akár az is lehet, hogy a változó fényerejű 20 mm-en 5.6-os rekesszel dolgozik, ahol valószínű élesebb képet ad mint a fix teljesen nyitva. A változóval viszont nem tudsz eleve 20 mm-en 3.5-ös rekesszel dolgozni ahol lehet, hogy lágyabb viszont a kép mint 5.6-on. Ez csak egy tipp, de nem tartom kizártnak, hogy ez az oka a felhasználóknál, bár nem tudom mennyien próbálták valóban mindkettőt. ;)

Az árkülönbözetet az eddigi tapasztalataim alapján tény, hogy nem feltétlen éri meg a fix, hacsak nem újonnan akarod megvenni. Utóbbi esetben újra a fixet venném mert nics ár beli különbség, használtan viszont  az ára miatt  a változót.

Előzmény: city754 (102182)
Kimiki Creative Commons License 2017.01.04 0 0 102185

Azt, hogy van-e kép beli különbség azt nem tudom, amikor én vettem már szinte a fix 3,5-ös volt mindenhol, ahol lett  volna a régebbi f/4-5.6-os változat, árban majdnem egyfomák lettek volna. Igazából nálam csak az elvi lehetőség döntött a fix mellett, valójában szinte mindig rekeszelem, úgyhogy lehetne az előző verzió is.

Előzmény: city754 (102182)
arti61 Creative Commons License 2017.01.04 0 0 102184

+1

Előzmény: Kimiki (102180)
432 281 Creative Commons License 2017.01.04 0 0 102183

Sziasztok! A Tamron 18-200 f3.5-5.6 II VC obiról vannak valakinek tapasztalatai aps-c Nikon vázon ? Köszi előre is!

city754 Creative Commons License 2017.01.04 0 0 102182

Köszi a segítséget!

 

Megnyugtató, hogy egymástól függetlenül többen is megerősítettetek abban, hogy nem választottam volna rosszul akkor sem, ha egyedül döntök.

Más is ajánlotta a Sigma 10-20-at, így valszeg ez lesz.

 

Azt furcsállom kissé, hogy többen vannak, akik valamiért jobbnak tartják a változó fényerejűt, mint a fix 3,5-öst. (Talán csak a saját "lovukat" dicsérik?)

 

Köszi még1x, szép fényeket!

Előzmény: Kimiki (102180)
moTmeN Creative Commons License 2017.01.03 0 1 102181

Nekem ilyen van. Azert valasztottam ezt a verziot a 3.5-os fix blendejuvel szemben, mert nehany cikk alapjan egy 1.4-es kenko telekonverterrel szepen kirajzolja a full frame-et is.

Ebbol annyi igaz, hogy kirajzolja, de egy 50 megapixeles szenzoron sajnos elverzik a kepszel.

Jo darabig 40D-n hasznaltam, a 12 megapixelen nem volt gond, de a 7DII-n mar azert nem annyira penge a kep szelein, optimalis blendevel sem. Viszont lehet ra tenni viszonylag olcso 77mm-s szuroket, ami jo. Holnapra is be van csomagolva a taskamba egy kis reggeli epuletfotozashoz.

Előzmény: Kimiki (102180)
Kimiki Creative Commons License 2017.01.03 0 1 102180

Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM ? Ezeket mostanában jó áron látni. Nekem Sigma 10-20mm f/3.5 EX DC HSM van, ezt ismerem, szeretem. Elvileg csak fényerőben különböznek. Ha nem újságnak fotózol, és a fényképezés érdekel nem a tesztek, f@rok méregetés, akkor szerintem jó kis obi.

Előzmény: city754 (102179)
city754 Creative Commons License 2017.01.03 0 0 102179

Sziasztok! 

 

Ritkán járok erre, nem tudom, volt-e mostanság hasonló kérdés, előre is bocs, ha uncsi lenne a téma, ez esetben segítsetek, mennyit olvassak vissza...

Amúgy az érdekelne, hogy tökamatőr, hobby szinten milyen nagylátó optikát ajánlanátok, árérzékeny felhasználónak, aki én vagyok?

 

Létezik-e többé-kevésbé elfogadott rangsor a nem gyári obik között, gyártó szerint? Tokina, Tamron, Sigma... Vagy attól függ, éppen melyik darabokat hasonlítjuk össze, kategóriánként változhat?

 

Véleményeteket, segítségeteket előre is köszi!

exhighand Creative Commons License 2016.12.29 0 0 102178

Hát ja. A DOT-méterrel ki lehet deríteni, hogy érdemes-e egy nagyobb gyújtótávolságú telét beszerezni, hogy az részletesebb képet tud-e majd csinálni a távoli témáról, mint a meglévő, az adott vázon. Bár hangsúlyozom újra, ez csak egy paraméter a sok közül. mert lehet, hogy a meglevő kisebb gyútávú üveggel készült kép kivágva részletesebb lesz, mint mondjuk a kétszeres gyutávúval készült. Mindenképpen olcsóbb ezt előre lemérni, vagy leméretni.

Előzmény: Kimiki (102177)
Kimiki Creative Commons License 2016.12.29 0 0 102177

WTF??? 

 

 

Előzmény: exhighand (102176)
exhighand Creative Commons License 2016.12.28 0 0 102176

Olyan mérés létezik, ami egyszerre méri az objektív és a gép együttes képi részletességét. Igaz, hogy csak egyetlen és talán a legkevésbé lényeges paramétert méri, de azt legalább objektíven, számszerűen. Azt mutatja meg, hogy az adott távolságról hány Dpi felbontású céltárgyat képes leképezni a rendszer. például egy 1000 Dm ( DOT-méter) feloldású objektív-gép páros 10m-ről 100Dpi részletességű ábrát képes megjeleníteni, de 1000 Dm feloldású az a gép is amelyik 100m-ről 10 Dpi-t, vagy 1m-ről 1000 Dpi-t képes megjeleníteni. Ilyen persze jelenleg nincsen, hiszel a pixelszám lekorlátozza a feloldást 1m-ről. 300 Dpi felbontáshoz ugye legalább 3508 pixel oldalhossz kell. Komoly váz és komoly tele együtt képes lehet 10000Dm-re is, de pl. 1m-ről már a 300Dm is nagy feladat. A DOT-méter mérésére alkalmas tesztábrát mellékelem.

 

 

nagy felbontásban:  https://goo.gl/bkmMV8

 

 

 

OPi Creative Commons License 2016.12.26 0 0 102175

Gyári soha nem lesz, mivel nem a Nikon/Canon/stb. gyártja. Jobb minőségű viszont tud lenni, ld. Sigma Art sorozat egyes darabjai . . .

Előzmény: Törölt nick (102171)
-Minarik- Creative Commons License 2016.12.03 0 0 102174

Ez akkor igaz, ha egy ceg mindent sajat maga csinal. Autonal konnyu kideriteni, ki a besszallitoja annak az akatresznek es tole venni olcsobban. 

Objektivnel mar lehet mas a tema. BAr ott is adogatjak el a jogokat egymasnak.

Előzmény: Törölt nick (102171)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.02 -1 0 102173

Úgy látom neked ez a "hányszor jobb" a mániád. :-) Meghagylak ebben...

 

Ez a minőségbeli különbség ( "leegyszerűsítve") sem teljesen úgy van, de nem baj. :-)

 

Nem csak 3x 4x, hanem sokkal többször szebb képeket kívánok a Tamronnal.. :-)

Előzmény: Kimiki (102172)
Kimiki Creative Commons License 2016.12.02 -2 0 102172

Egyrészt miért is ne lehetne valami jobb a gyárinál??? Ezt szerintem Te sem gondolod komolyan. Bizony vannak gyári objektívek is, amiknél teljesen egyértelműen létezik jobb altarnatíva. 

Az autós hasonlatról meg annyit, hogy a gyártók is a piacról (részben ugyan azoktól akik az "utángyártott" alkatrészeket gyártják) vásárolják az "összetevőket".  A minőségbeli különbség (leegyszerűsítve...) részben pont abban van, hogy ki milyen beszállítótól, és milyen árkategóriából rakja össze az autóját. 

Ez persze nem jelenti azt, és én sem állítottam, hogy a szóban forgó gyári obi ne lenne jobb a Tamronnál. Sőt azt is mondtam, hogy jobb, pusztán az a véleményem, hogy nem 3-4 szer jobb! ;)

Előzmény: Törölt nick (102171)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.02 -1 0 102171

A gyári az gyári, teljesen mindegy, hogy miről beszélünk. Egy Tamron, egy Sigma, egy Tokina soha nem lesz gyári...ennyi. Kár is összehasonlítani szerintem.

 

Az autóban is megfizeted a többszörösét a gyári alkatrészeknek. Persze ha után gyártott is elég valakinek akkor az megveszi azt... Ezért élnek meg szépen azok akik jó minőségű után gyártott cuccokat gyártanak. Nekem is van Tamronom ( 150-600 ), de csak és kizárólag azért, mert ezt az átfogást gyáriban jelen pillanatban nem tudom megfizetni.

 

Egyébként meg a 70-200 f4 IS az egyik legjobb obi amit valaha építettek... Rolexet sem kapsz 7 ezerért...( ja de, Hong Kong és Shenzen határán van egy brutál Copy Market... na ott minden van. ;-) )

 

 

Előzmény: Kimiki (102165)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!