Keresés

Részletes keresés

Csaba110 Creative Commons License 2011.06.07 0 0 4577

Szia!

 

A 6/4" volna jó minnél nagyobb a keresztmetsze annál könnyeben fordul meg gravitációsan.Én a vészhűtőket csak 6/4" vagy 2" gyártom annál kisebb csonk már nem jó .

 

Üdv:Csaba

Előzmény: lima99 (4576)
lima99 Creative Commons License 2011.06.07 0 0 4576

Felvetődött még egy gondom a kazánnal.

A kazáncsonkom egy 6/4"- os ami 1"-ra lett szükítve ez elég lesz e a gravitációs keringéshez a vészhűtőnek vagy csinálnom kell egy 22-osat??????????

 

 

Előzmény: Csaba110 (4372)
oldember Creative Commons License 2011.06.07 0 0 4575

Nem pontosan erre gondoltam, hanem inkább valami ilyenre: 

(nem vagyok nagy rajz művész, de talán érthető!)

 

Mi erről a vélemény???

Előzmény: spucc (4570)
atibacsi_ Creative Commons License 2011.06.06 0 0 4574

Üdv!

 

Helyhiány miatt eladó egy új TISUN PC 1500 -as puffertartály (rétegtároló) beépített saválló hullámcsöves hőcseélővel HMV számára, a gyári netto ár feléért (300eFt) + egy ajándék ST60 szféracserélő ház napkollektoros rétegtöltéshez. részletek mailben.

 

 

 

joevagyok68 Creative Commons License 2011.06.06 0 0 4573
Előzmény: joevagyok68 (4572)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.06.06 0 0 4572

Nézd meg ezt és esetleg érdeklődj a "gazdánál....

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=103726252&t=9173884

 

Vagy ha van hozzá kedved és affinitásod, hogy magad csináld meg , keress rá a neve alatt futó "vezérlésre"...

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=104509107&t=9173884

 

Ez is az alapján készült

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=104280610&t=9173884

 

És ha nem akarsz , nem fontos csili-vili digitális termosztátokat alkalmazni, jók ezek is (csak szabályzó legyen és ne határoló)

http://www.comtherm.hu/index.php?stilus=lap&hiv=64&nmo=25

pl és a TR2 (540160) kódút használtam, csak bedobozoltam

Előzmény: hetmann64 (4571)
hetmann64 Creative Commons License 2011.06.06 0 0 4571

egy vegyes kazi + gáz kazi + puffer rendszer vezérléséhez kérnék javaslatot, lehetőleg 40 ezer alatt, vagy akörül.

 

 

Köszi!

spucc Creative Commons License 2011.06.05 0 0 4570

Ehun e:

 

 

Előzmény: oldember (4569)
oldember Creative Commons License 2011.06.05 0 0 4569

Igen, sajnos nem működik az első. Kár, mert biztosan van hasznos tanulni való benne!

A másodikban a rajz meg van, de csak hasonló amire számítottam.

Úgy rémlik, valaki egyszer olyanról írt, hogy ha a puffer meg van eleve kb. a kazán felének a magasságáig (a kazánok átlagban nagyjából 1méter körüli magasságúak), akkor gravitációsan biztosan beindul a keringés a vkazán és a puffer között. Ezért nem a visszatérőbe van a keringtető szivattyú.

Persze az is lehet, hogy nem jól emlékszem vagy keverek valamit!

Esetleg, ha valakinek van véleménye szívesen veszem!

 

Köszi! 

Előzmény: tibierdrol (4568)
tibierdrol Creative Commons License 2011.06.05 0 0 4568

Az első link nem működik, de a rajz úgyis a másodiknál van.

Előzmény: tibierdrol (4567)
tibierdrol Creative Commons License 2011.06.05 0 0 4567
Előzmény: oldember (4566)
oldember Creative Commons License 2011.06.04 0 0 4566

Sziasztok!

 

A segítségeteket szereném kérni! Pontosabban az emlékezeteteket!

Úgy emlékszem ezen a topikon régebben volt egy olyan "eszmecsere" (ha jól emlékszem talán még rajz is volt!!) ahol a vegyeskazán és a puffer úgy van bekötve, hogy gravitációs elven forgatja a vizet (a kazán és a puffer között kb. 50cm szint különbség a puffer javára) és a keringtető szivattyú az előre menőbe van beépítve "T"  megoldással.

 

Azt szertném kérni, ha valaki emlékszik rá írja már meg, hogy hol találom ezeket a hozzá szólásokat  és esetleg a rajzot is.

Köszönöm a segítséget.

 

lima99 Creative Commons License 2011.06.04 0 0 4565

én végig olvastaam  a fórumot  az  elejétől kezdve és  utána tetttem fel az   első kérdésem

melyik fórum maradt ki???????????

"Többször volt szó róla, de az a lényeg: ezek nem a kazánt hűtik le, hanem nem engedik ki a forrásközeli vizet belőle. Illetve kiengedik, de már lehűtve, és akkor nincs baj."

szerintem akkor van baj ha benn  marad   és ezáltal nem  jön létre a keringés, 14 év alatt 1 alkalom volt mert nem automata hanem én kapcsoltam hogy meg szaladt a kazán hőfok 110°c mert már morgott de a szivattyú bekapcsolásakor megszünt minden  gond .

 

 

nem arról van szó hogy mi térül meg hanem arról ......................................

le írtam de ismét......

 

annó pár évet kint dolgoztam másodállásban, hogy nekem is lehessen  napkollektorom...........

eredmény és saját tapasztalat:

13-14 év:

30 négyzet napkollektorom van tudom, hogy fűtésre nem igen használható annak ellenére, hogy én 14 évvel ezelőtt még azért biztam benne, 14 cm izolitot tettem a házra kívűlröl  az oldalfalra felül 20 cm alul minimum 5 de áll. 10cm. igen saját tapasztalásom van ezen a téren "nem a Pisti mondta"

 

több mint 1 hónapja lehet , hogy kettő amikor látva benneteket és bízva a hozzá értéshez (és ti nem eladni akartok!!!!!!!!!) megkérdeztem  csak kicsit lassan vagy én kérdeztem már későn.................

DE BÍZVA bennetek tehát:

nem majd akarok napkollektort és puffert hanem a meglévő félig ill. ki nem  használt mert annak idején nem volt rá keret stb. rendszeremet szeretném ill. kell automatizálni befejezni..................

én vissza olvasom ha kell  a 3 fórumot de melyiket?????????????

ha tudod a tutit már pedig itt a fórumon az a 4-5 név által jelzett hozzászólás (én vissza olvastam tehát látom, hogy ki az aki értelmes dolgokat mont és lehet, kell tanulni tőle) mond ki hogy mit miért és igen odafigyelek

egykét rendszert csináltam ami működik ahogy az enyém is de látom hogy nem tökéletes és automatizálnom kell dolgokat mert nem vagyok mindig otthon és nem fogok :-( mindig élni tehát én bizony most akarom meg csinálni KÉSZRE.

 

 

"... a 880-as az most tágulási ként van a rendszerbe." Nyitott a mostani rendszered?

nyitott zárt vagy zárt nyitott???!!!??

 

- ZÁRT mert zárt rendszer .a 800l - es tarály kb 1/3 ig van vízzel a többí levegő, a rendszer tökéletesen mű ködik a nyomásom 1 bár akkor ha a 2500l pufi 20°c és akkor is ha ez a térfogaaat 80°c vizzel van tele!

- nyitott mert levegővel érintkezik (nem gumimebrános ami tudom hogy mivel sima Pemü csövem van a padlófűtés rendszerben ahol járólap van 25% ,amúgy falfűtésem van de tiszta réz rendszer  a pufi hosszú távon nem igazá érzi jól magát tőle.

 

és próbáltam egyszerüsíteni úgy hogy minden lehetőség meg maradjon.

NAGYON KÖSZÖNÖMK MINDEN SEGÍTSÉGET!!!!!!!

Eddig tölem ennyi sikerült

(hát  ez kicsit hosszúra sikerült.)

Előzmény: spucc (4564)
spucc Creative Commons License 2011.06.03 0 0 4564

Nem kell oda mégegy visszacsapó, sőt, van aki szerint az az egy se...;-)

Azt az átkötőt iktasd ki, és olvass vissza a 3 fórumon  a külső hőcserélős vészhűtők lelkivilágáról (is).

Többször volt szó róla, de az a lényeg: ezek nem a kazánt hűtik le, hanem nem engedik ki a forrásközeli vizet belőle. Illetve kiengedik, de már lehűtve, és akkor nincs baj.

 

Puffertérfogat: a vegyestüzelés kívánja a 2-3 m3-t, vagy kicsivel többet is. Szerintem 5 m3 felett már meggondolandó.

A napkollektoros fűtésrásegítést eleve gondold át, tudtommal a szakma szerint (is) családi háznál nem térül meg. A HMV, az más, az 4 fő felett egyértelmű.

Mintha Te írtad volna, hogy rengeteg cuccod van, ok; .....mit mondjak? Akkor is gondold át.

 

"... a 880-as az most tágulási ként van a rendszerbe." Nyitott a mostani rendszered?

 

Én elölről kezdeném az egész tervezést, és EGYSZERŰSÍTENÉK , ahol csak lehet.

Majd még visszatérhetünk rá.

:-) Üdv,

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: lima99 (4563)
lima99 Creative Commons License 2011.06.03 0 0 4563

mert kettőt akarnék véglegesen vagy két nagyot vagy a kicsivel.

jelenleg az egyik 2500l-es van bekötve a 880-as az most tágulási ként van a rendszerbe.

de helyette már van rendes tág.tartályom(300+200+100+???=min. 600l de kb 800l-t szeretnék.

 

akkor oda kellene mégegy visszacsapó szelep???        amit sehol sem tudok venni! :-(

 

julius közepén állok neki akkor van szabim addig ezeket le kell tisztáznom ...

Előzmény: spucc (4562)
spucc Creative Commons License 2011.06.03 0 0 4562

Eddig összesen mindig 2 pufi volt a rajzaidon!

Akkor: "2 db 2500l és 1db 800l-es" Hát így is kezdek "határozatlan" lenni! Akkor hány pufid lesz?:-)

 

Ha van áram, akkor záródik rövidre a kör, mert a szivattyú működik.

A kazán saját magát forralja!

Miért menne el az Esbéig, ha a jelzett átkötésen át SOKKAL egyszerűbb neki.

 

 

HACSAK NEM, az átkötés ellenállását sokkal nagyobbra méretezed, mint az Esbés csőág + Esbe szelepellenállás (kVs) értékét. De azt meg minek? akkor gravitációsan még kevésbé fog áramlani.... És különben is, csak lerontanád a szivattyú tömegáramát.

 

 

Előzmény: lima99 (4561)
lima99 Creative Commons License 2011.06.03 0 0 4561

most úgy itéltem meg hogy a 2500l "A" pufi elég

nyáron lehetne átváltani amúgy még a + 800, bár sem biztos mert írtam hogy most 3 tartályom van egymás mellett és arra gondoltam hogy ez a kettő elég , vagy mégsem?? kicsit határozatlan vagyok.

2 db 2500l és 1db 800l-es

 

a kazánkörnél van igazságod én de csak áramszünet ami ritka DE! lehet akkor a vészhűtő körnek kellene menni és itt szól közbe az ESBE szerintem akkor meg azért nem tud a víz megfordulni.

 

Előzmény: spucc (4559)
spucc Creative Commons License 2011.06.03 0 0 4560

Jogos, egy passzív (közeli) háznál ha az óránkénti teljesítmény igényt 2 (!!) kW ra zsugorítod, akkor elég kell hogy legyen 3 hónapig is. Ha közben is süt a nap, még tovább.

Nekem a fő bajom a töltéssel, 50 DT, van. Elvben megoldható, persze...Talán. Egy közbeiktatott rétegtárolóval?

Előzmény: holicse (4557)
spucc Creative Commons License 2011.06.03 0 0 4559

 

-OK, nem csomópont. Nem ártana ilyenkor valahogy, ilyen bonyolult kapcsolásnál legalábbis, világosabbá tenni. Pl különböző vonalvastagsággal, szinnel, vagy "csomó", illetve "elkerülő" szimbólummal, stb.

 

- "motorizálva lett.."; ok., de mi vezérli a motort? (bár igaz, ezt még később is kitárgyalhatjuk)

 

- "egyik állásba a "B" pufi leválasztva" ;

1.Akkor a "leválsztva" szóból arra következtetek, nincs keverés, hanem "diszkrét" útválasztás, szelepen értve 0-90 fok között, azaz a szelep váltó üzemmódú. (Én is erre tippeltem egyébként.)

2.".... így csak az "A" pufi van használatban."

Ez esetben a B pufit a vegyessel egyáltalán nem tudod/akarod tölteni?  Szerintem nem jó ötlet 800 litert a vegyesből kihagyni.

 

- arról a bizonyos "VTC" környéki ügyről: ha az az átkötés ott van, ott fog záródni a kazánkör, és semmi nem megy se ki, se be, a VTC-n sem lesz átáramlás, mintha ott se lenne;....ugye ezzel egyetértünk....:-)

 

 

Előzmény: lima99 (4558)
lima99 Creative Commons License 2011.06.03 0 0 4558

- igen az nem csomópont

- a négyjáratu szelep motorizálva lett és a működése : az egyik állásba a "B" pufi leválasztva mert a ki és bemennő ág összekötve, így csak az "A" pufi van használatban.

a szelepet átváltva a két pufi sorba kapcsolódik tehát a viszzatérő az a "B" pufiba megy és ennek az előremenője lesz az "A" pufi alja.

- én úgy gondoltam, hogy ha a vészhűtőkör indul egy áramszünet esetén és a VTC lezár akkor is megtudjon fordulni gravitációsan a víz.

Előzmény: spucc (4551)
holicse Creative Commons License 2011.06.02 0 0 4557

De lakás fűtéséről beszélünk, nem repülőgép hangárról.

 

Előzmény: spucc (4556)
spucc Creative Commons License 2011.06.02 0 0 4556

100000liter? 12 napig fűti vissza a lakást 20 kW-al, folyamatosan. Ha egyáltalán sikerül napkolival 70 fokra felfűteni, 50 fok delta T-t alapul véve.

:-)))

Előzmény: holicse (4554)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.06.02 0 0 4555

Hali!

 

Akkor Te sem unatkozol. ;-)

Előzmény: holicse (4554)
holicse Creative Commons License 2011.06.02 0 0 4554

Na ja. :-) persze olvashatók a gondolataim továbbra is, csak más szakmai irányú tevékenységben. Ami viszont leköt annyira, hogy csak pihenésnek jusson időm vissza-vissza látogatni. Olvasgatni. De akkor a legnagyobb örömömre.:-)

 

Persze azért kért már tőlem időközben egy pufferes - két kazános- kollektoros rendszerre javaslatot egy ismerősöm. Valamint rendszeresen rágja a fülemet egy másik a gondolatával, amiben egy 100.000 literes tartály (használtan 1 gurigáért kínálják + szállítás) szerepel szigetelve elásva a kertjében, ahol egész nyáron melegedne a kollektoroktól, hogy egész télen szolgálja a fűtést. Folyton számoltatja velem az energia viszonyokat, megoldási ötletekkel bombáz. Amúgy a háza szigetelése lassan alkalmassá válik. 18cm cell, 3 üvegű nyílászárók, a tetőben vagy 10-15 cm purhab panelek (hűtőházi) a normál szig. felett stb stb.

Blueék ismerik személyesen. 

Előzmény: spucc (4553)
spucc Creative Commons License 2011.06.02 0 0 4553

 

Ritkán jársz erre! Pedig a hőskorban ugye....:-)

Előzmény: holicse (4552)
holicse Creative Commons License 2011.06.02 0 0 4552

Micsoda szakmai "összecsapások" zajlanak itt? Az ember fél évi távollét után egész jó kis olvasnivalót talál itt.... :-)

spucc Creative Commons License 2011.06.02 0 0 4551

Szia!

 

Elkezdtem studírozni  a rajzodat, először csak a vegyeskazi-pufitöltéssel kezdtem.

Rögtöl akadt problémám:

 

 

Ha tényleg érdekel a véleményem, az egyes funkció szerint, szakaszonként menjünk végig rajta, aztán egybe.

Javaslom, pl így kezdjük, azt az átkötést már kivettem, önhatalmúlag.

De ha szerinted ALAPBÓL más is befolyásolja a vegyes -> pufik töltését, javítsd ki!

 

 

. Szóval honnan hová megy a víz?

 

 

 

 

Előzmény: lima99 (4521)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.06.01 0 0 4550

Megvan, tényleg tudja.

Előzmény: Blue_Sky_007 (4549)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.06.01 0 0 4549

Végigfutottam a bekötését, programozását, de nem találtam olyat, hogy a fordulatszámot automatikusan szabályozná. csak azt, hogy előre kézzel be kell állítani 30-100 tartományban. Igaz ez? Nem szabályoz?

Előzmény: papesz28 (4547)
papesz28 Creative Commons License 2011.06.01 0 0 4548

vázolom a helyzetet:))))

 

adott volt egy rendszer, termofejeket kapott, ez volt a kérés, ezenkívül adott volt egy kazán , ami az előző kazánnal azonos teljesítménnyel bírt, és zárt rendszer volt eredetileg

 

 

nekünk a dolgunk az volt , hogy a szelepeket rakjuk be, cseréljük ki a kazánt

mivel mi nem szerelünk soha, zártra fatüzelést, ezért bekerült a nyitott méretezett tágtartály, a VTC, hogy semmi ne maradjon ki, és az új kazán természetesen

 

a próbafűtéskor minden prímán ment, hazamentünk, nah akkor jöttek a gondok, mert ő mint már leírtam, mindent rárakott, amit talált, majdhogynem föld körüli pályára nem állította a kazánt:)))

ennyi kb

 

ekkor jött a pufi, szintén méretezve, és minden kidobálva a rendszerből,így még szivattyú nélkül is megfűti a kazán lassanként a pufit

 

mi a pufit sem tesszük soha zárttá egyszerű biztonsági okokból:)))

 

legyen egyszerű a rendszer ,mint a faék, átlátható, ügyfél barát, és nem utolsó sorban jól működjön, ezzel a felkiáltással kezdtük alakítani a rendszert azzá ami most van, és végül a radiátoros rendszerek is szépen elkoptak mellőlünk, és már csak alacsony energiás, vagy passzív házakban szerelünk:))))))))és max felületfűtésre dolgozik a rendszer:)

Előzmény: joevagyok68 (4541)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!