Keresés

Részletes keresés

gmkiev Creative Commons License 2011.06.11 0 0 4600

Ilyen "precíz" kérdésre a válasz: bármilyet!:)))

Előzmény: hetmann64 (4598)
gmkiev Creative Commons License 2011.06.11 0 0 4599

A saját hatáskörömbe tartozó berendezésnél azonnal szóltam volna. De "fene a más macskáját" alapon ebbe nem szólhatok. Sokan ezért engem szólnának. Azt meg már kicsit unom. Az öncirkulációs, nyitott fűtési rendszerbe pl.: a vészhűtés sem kötelező. A ladomat+esbe a kazán kondenzácója ellen van. Ha nem én vagyok a kötelezett akkor is ajánlom de nem követelem meg. Bizonyára ennek a kazánnak a kötelezettje sem írta elő jótállási feltételként, így "magánszorgalomból" nem teszik.

Előzmény: oldember (4597)
hetmann64 Creative Commons License 2011.06.11 0 0 4598

Sziasztok!

 

Tanácsot kérnék tőletek.

Milyen távérzékelős keverőszelepet vegyek a a puffer kilépőhőz?

Árban hőmérséklettartományban és áteresztőképességben is fontos.

 

Köszi.

oldember Creative Commons License 2011.06.11 0 0 4597

Ja, és még egy!

Tulajdonképpen azért raktam fel a rajzot, mert más szerelési rajzokat is nézegetve(Pl.:szakszer, stb.) kíváncsi voltam arra, hogy csak én hiányolom e a több állású keverőszelepet (ESBE, Laddomat) az én rendszeremből?

Vagy öncirkulációs esetben nem is kell?

Hogy van ez?

 

Előzmény: gmkiev (4587)
oldember Creative Commons License 2011.06.11 0 0 4596

Ha a vészhűtő olyan amilyennek leírod, akkor mit lehet még pótlólag tenni a biztonság érdekében így a tények ismeretében?

 

Előzmény: gmkiev (4587)
oldember Creative Commons License 2011.06.11 0 0 4595

Igen, a rendszer már készen volt a rajz megjelenésekor is, de a képek elkészültéig is kíváncsi voltam az elméleti felépítés (rajz szerinti) nem tartalmaz e valami bődületes marhaságot!

Egyátalán nem mindegy!(ha kell akár szétszedetem velük!!!!!) 

A kerigtető kb. 50cm-re van(de majd megmérem pontosan is) a füstcsőtől. Viszont még a fűtésszezon előtt a füstcső szigetelve lesz és akkor már biztosan nem károsodhat.

A füstcső valóban nem rövid, de helyhiány miatt csak így volt megoldható, mert a kazán így is "átlóg" egy falon lévő lyukon és mellette egy ajtó van.  Mindenesetre egy 160-as saválló, 9,5m magas, szigetelt, falon kívüli épített kéményben folytatódik és a Thermoment(kéményseprők) szerint a huzat jó, a követelményeknek teljesen megfelel.  

Kénytelen vagyok elhinni, mert cáfolni nem tudom! Sajnos ez volt a legideálisabb megoldás!

-----------------------------------------------

A próba fűtés is remekül ment. Szerintem!  

Kb. 20-25 perc alatt elérte a 60C°-t a puffer felső harmada(felső hőmérő) amikor is a kazán huzatszabályzó be lett állítva a 60C°-ra. 

-----------------------------------------------

A lélgtelenítő kérdéshez én nem tudok hozzá szólni, de rákérdezek a szerelőknél! (csak így utólag: nem volt véletlen a mesterek idézőjelben az előző hsz.-ban  ) 

 

Most, hogy mondod és átgondolom a dolgot, valóban a régi rendszerben a tágulásin (gázkazán) nem légtelenítő van, hanem a biztonsági szelep! Viszont itt a közelben is van egy lbiztonsági szelep:

Ha megfigyeled, akkor a füstcső mellett látható és egy nyomásmérő óra van rajta!

Nem tudom ez javít e a helyzeten?

Esetleg nem e ezért van a tágulásin egy légtelenítő? 

Előzmény: joevagyok68 (4594)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.06.11 0 0 4594

9.-én javaslatot , tanácsot kérsz, 11-én meg már kész a rendszer?...:-))

Vagy már akkor(9.én) is kész volt ? AKkor meg már nem mind1 ?

 

csak pár dolog:

- keringető milyen messze van a füstcsőtől? Nincs túl közel hozzá?

- füstcső szép hosszú... nem lehet, hogy túl hosszú ?

 

Nem csak hozzád, szakikhoz is kérdés: tágulásihoz szoktak légtelenítőt rakni ??

Előzmény: oldember (4591)
oldember Creative Commons License 2011.06.11 0 0 4593

Gondolom ezt a "mestereknek" tudni kellett volna!!! 

Most már csak annyit tudok csinálni, hogy leveszem róla az elzáró kart és akkor mint cső szerepel!  :-(((

Előzmény: nixon70 (4588)
oldember Creative Commons License 2011.06.11 0 0 4592

Bocsi!

Elfelejtettem a rajzon berajzolni, hogy a gázkazánnak megmaradt a régi tartály is!

A képeken látni lehet! 

Előzmény: WendelkeS (4589)
oldember Creative Commons License 2011.06.11 0 0 4591

Itt van képekben:

 

      

 

 

Előzmény: gmkiev (4587)
norbi.sz_80 Creative Commons License 2011.06.11 0 0 4590

Sziasztok!

 

Van egy kis problémám, aminek megoldásában szeretnék tőletek segítséget kérni... A kazános topikban ajánlották, hogy talán egy puffer tartály segíthet nekem. Mivel a pici fiam épp itt lóg rajtam, nem nagyon tudok írni, inkább bemásolom a problémám leírását a kazános topikból:

 

4 éve vásároltunk egy 2 szintes családi házat, ahol kicsinek találtuk első télen a kazánt (nem volt elég meleg mindenhol, főleg az alsó szinten nem - a ház kb. 20 éves, nincs külön szigetelve, a fűtésrendszer hagyományos, nem zárt rendszer, vas csövekkel, régi fajta radiátorokkal). Következő télre épített rokonom egy kazánt + keringető szivattyú is került a rendszerbe. Ezzel most már az a gond, hogy nagyon le van fojtva, és így is baromi meleg van...

 

Két megoldáson gondolkodom:

1. csak nagyon kevés fát rakok rá egyszerre (jó nagy a tűztér, még örültem is, hogy nem kell gyakran rakosgatni rá fát)

2. veszek másik kazánt, ami kisebb teljesítményű, így nem kell annyira lefojtani (így baromi kormol is)

 

Mekkora teljesítményű kazán kell kb. akkor, ha az össz hasznos légtér kb. 130-140m2?

Ha jól számoltam, kb. 24-27kW-os elég is lenne, hogy ne kelljen nagyon lefojtani, és a hidegebb napokon is kb. 23-24 fok legyen... Nekem bőven elég lenne a 20-21 fok, de van egy 1 éves pici fiunk + decemberben jön a második baba :) Nekik azért még kevés a 20-21 fok, főleg este fürdetésnél, viszont a jelenlegi kazán néha felnyomja lefojtva is 26-28 fokra (az meg már baromi meleg, nem lehet aludni)...

 

A kéményem csupa kátrány, néha már folyik vissza a kátrány, de azt hittük, hogy azért, mert 2 éve olyan cserrel fűtöttünk, ami nem volt teljesen kiszáradva - valaki azt mondta, hogy a csertől...

 

 

Ez a kérdésem már azután született, hogy ezt a pufferes topikot olvasgattam:

 

Olvasgattam egy picit (néhány órácskát, ennyit engedett az időm sajna)... De minnél többet olvasok, annál bonyolultabbnak tűnik az egész :)

 

Az lenne a kérdésem, hogy ha nem akarok bonyolult rendszert (egyenlőre az lenne a lényeg, hogy minnél olcsóbban kijöjjön a megoldás - akár pufferrel, akár anélkül), az megfelelne, hogy a rendszerbe simán berakunk egy puffert, aztán mehet? A gázkazánt szinte sosem használom, így annak rákötése egyenlőre felesleges lenne... HMV-t is lehet, csak jövőre oldanám meg, de az megoldható utólag úgy, hogy beteszek egy kisebb - mondjuk 300L-es HMV tartályt a puffer után, de a fűtésrendszer elé (ha azt úgy lehet). Vagy akkor már megéri olyan pufit venni, amiben benne van a HMV hőcserélő része, aztán nem lesz bekötve, csak jövőre? Lehet így gazdaságosabb?

 

Nekem egyenlőre mindenképp az kell, hogy a kéményem ne kátrányosodjon tovább... Már így sem nagyon tudok mit kezdeni vele. Mivel 2 szintes a ház, nem nagyon szeretném visszabontani a kéményt, mert akkor a falaknál is kell bontani, ugyanis a ház közepén húzódik végig a kémény :(

 

Aztán még olyasmi gondom is van, hogy nagyon pici a kazánházam... Így egy nagy puffer már alapból kiesett. Nem nagyon fére el. Mellette van a garázs, de az kb. 1 méterrel van szinte magasabban. Oda meg tudnám oldani a puffer elhelyezését, elfére az autó mellett bőven, de ugye ott már van egy szintkülönbség. A pufferes topikban láttam, hogy a tartályt kb. 50-60cm-t kell megemelni a kazánhoz képest. Az nem gond, ha jobban meg van emelve?

 

Esetleg van valakinek használt, de jó állapotban lévő 800-1000L körüli puffere?

 

THX

WendelkeS Creative Commons License 2011.06.09 0 0 4589

Hali!

 

Az egész rendszeren csak 100 l-s tágulási tartály lesz? Mert ha 1000 l-s a puffer+a kazán és a csövek, illetve a radiátorokban lévő vizmennyiséget is hozzászámod, akkor vékony lesz a 100 l-s zárt tágulási tartály.

Előzmény: oldember (4586)
nixon70 Creative Commons License 2011.06.09 0 0 4588

Biztonsági berendezést a kazán és az első elzáró KÖZÉ kell tenni!!!!!!!!!!!!!

Előzmény: oldember (4586)
gmkiev Creative Commons License 2011.06.09 0 0 4587

Tulajdon képpen rendben. A "vészhűtő" kicsit necces.

Az sz@rt ér! De lehet azt sem.

Előzmény: oldember (4586)
oldember Creative Commons License 2011.06.09 0 0 4586

Sziasztok a nagy "uborkaszezon" közepén!

 

Ehhez valakinek valami véleménye, hozzá fűzni valója?

Esetleg javaslata, tanácsa?

 

 

A rajz minőségéért elnézést!

lima99 Creative Commons License 2011.06.09 0 0 4585

még van benn egy kis kérdés

 

spucc Creative Commons License 2011.06.08 0 0 4584

Örülök, hogy végre egyetértünk abban az átkötőág ügyben.

 

És hidd el, ha az a víz forrás közelébe jut, bárhogyis, de utat tör magának a kazán kifolyócsonkjáig, és ott megpecsételődik a sorsa: le fog hűlni!

 

Feltéve, ha a vészhűtőrendszer minden eleme jól méretezett, és jól is van beszerelve!

 

Egyébként a kör forrásközeli helyzetben, és álló szivattyúnál a kazánon KÍVÜL, egy "nagy" körben záródik, így: kazi->puffer be->puffer ki-> (álló szi rései+nyitott ESBE+visszacsapó)-n keresztül.

 

A faelgázosító kazán fórumban szereplő információk nagyon is idevágók, ezért javaslom nézd át. Az alap kapcsolási rajzot is mindenki onnan szedi, lásd szakszer.hu.

 

A vészhűtőkről többek között szó volt a vegyestüz kaz fórumon, a 12525 től.

 

Előzmény: lima99 (4583)
lima99 Creative Commons License 2011.06.08 0 0 4583

sajna nincs falegáz kazánom és biza kerestem a vészhűtőre a fórumokon de nem igen volt találat.

 

tiszta sor hogy amit írtál az igaz és a kazánkör így nem ok (ezért kértem a segítséget) köszi :-)

 

nem tudom ha olyan elemet tennék oda (pl. Holicse) ami mindkét irányba zár és csak akkor van nyitva amikor gravitációsan kell (nincs villany!!) talán megoldaná a problémámat.

Kivéve Csaba110 hathatós segítségét (cső adott spirál kész  fenekek készülnek)

 

Előzmény: spucc (4582)
spucc Creative Commons License 2011.06.08 0 0 4582

Hujuj. :-(

Egyébként a faelgázosító kazán, és a vegyes tüzelésű kazán index fórumot kéne átnézned.

Előzmény: lima99 (4581)
lima99 Creative Commons License 2011.06.08 0 0 4581

4277

 

Vasmegye

Előzmény: spucc (4580)
spucc Creative Commons License 2011.06.08 0 0 4580

Hirtelen nem ugrik be, mikor tettem közzé saját rendszerem kazán részét.

Egyébként merre laksz?

Előzmény: lima99 (4579)
lima99 Creative Commons License 2011.06.08 0 0 4579

vissza néztem a te rendszered a kazán részét és sajna nem látom rajta a külső vészhűtőkört ami alapján megoldás lenne az én esetemben a visszatérő ágra

Előzmény: spucc (4564)
lima99 Creative Commons License 2011.06.07 0 0 4578

akkor levágom a csonkot (1") és hegesztek rá egy 6/4"-osat akkor már ok

 

És mit szólsz Spucc kolléga észrevételéhez ami a kazán kört illeti szerinted ???

Előzmény: Csaba110 (4577)
Csaba110 Creative Commons License 2011.06.07 0 0 4577

Szia!

 

A 6/4" volna jó minnél nagyobb a keresztmetsze annál könnyeben fordul meg gravitációsan.Én a vészhűtőket csak 6/4" vagy 2" gyártom annál kisebb csonk már nem jó .

 

Üdv:Csaba

Előzmény: lima99 (4576)
lima99 Creative Commons License 2011.06.07 0 0 4576

Felvetődött még egy gondom a kazánnal.

A kazáncsonkom egy 6/4"- os ami 1"-ra lett szükítve ez elég lesz e a gravitációs keringéshez a vészhűtőnek vagy csinálnom kell egy 22-osat??????????

 

 

Előzmény: Csaba110 (4372)
oldember Creative Commons License 2011.06.07 0 0 4575

Nem pontosan erre gondoltam, hanem inkább valami ilyenre: 

(nem vagyok nagy rajz művész, de talán érthető!)

 

Mi erről a vélemény???

Előzmény: spucc (4570)
atibacsi_ Creative Commons License 2011.06.06 0 0 4574

Üdv!

 

Helyhiány miatt eladó egy új TISUN PC 1500 -as puffertartály (rétegtároló) beépített saválló hullámcsöves hőcseélővel HMV számára, a gyári netto ár feléért (300eFt) + egy ajándék ST60 szféracserélő ház napkollektoros rétegtöltéshez. részletek mailben.

 

 

 

joevagyok68 Creative Commons License 2011.06.06 0 0 4573
Előzmény: joevagyok68 (4572)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.06.06 0 0 4572

Nézd meg ezt és esetleg érdeklődj a "gazdánál....

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=103726252&t=9173884

 

Vagy ha van hozzá kedved és affinitásod, hogy magad csináld meg , keress rá a neve alatt futó "vezérlésre"...

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=104509107&t=9173884

 

Ez is az alapján készült

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=104280610&t=9173884

 

És ha nem akarsz , nem fontos csili-vili digitális termosztátokat alkalmazni, jók ezek is (csak szabályzó legyen és ne határoló)

http://www.comtherm.hu/index.php?stilus=lap&hiv=64&nmo=25

pl és a TR2 (540160) kódút használtam, csak bedobozoltam

Előzmény: hetmann64 (4571)
hetmann64 Creative Commons License 2011.06.06 0 0 4571

egy vegyes kazi + gáz kazi + puffer rendszer vezérléséhez kérnék javaslatot, lehetőleg 40 ezer alatt, vagy akörül.

 

 

Köszi!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!