Keresés

Részletes keresés

monkeyfan Creative Commons License 2009.12.13 0 0 32102
Értem, köszi!
Előzmény: garfieldka* (32101)
garfieldka* Creative Commons License 2009.12.13 0 0 32101
Amennyire én tudom, a postaköltség meghatározása az eladó dolga. A vevő vagy elfogadja, vagy nem.

Lehet postaköltség nélküli a termék, de felszámolhat csomagolóanyagot, ráfordított időt, egyebeket. Meghatározhatja a példádban leírt módon is. A lényeg, hogy minderről előre tájékoztasson és a vétel után tartsa is magát ahhoz!
Előzmény: monkeyfan (32100)
monkeyfan Creative Commons License 2009.12.13 0 0 32100
És olyat lehet, hogy előre kiköti a hirdetési felületen, hogy amennyiben nem ér el egy bizonyos összeget a termék, akkor annyival több a postaköltség pl. 1 euró a cucc jelenleg, ha eléri a 10 eurót akkor ingyenes a szállítás, ha nem, akkor 1+10 euró a szállítás!
garfieldka* Creative Commons License 2009.12.13 0 0 32099
Ami a postaköltség utólagos módosítását illeti, valóban nem tehette volna.

Nekem a napokban volt két ilyen ügyem. Ingyenes szállítást ígért, a kalkulátora is ezt igazolta. Megvettem, majd jött a levél, hogy sajnos hozzánk bizony nem ingyenes, küldjek 11 dollárt!

Megtettem, mert a terméket tőlem megrendelték és várják. Majd ha megkapom, a Paypal-en disputét nyitok és visszautaltatom az utólag felszámolt postaköltséget. És természetesen a feedback is erről szól majd.
Előzmény: epimer (32091)
garfieldka* Creative Commons License 2009.12.13 0 0 32098
Sajnos akiktől régebben vettem, már nincsenek az ebay eladók között. Most néztem meg. Egyébként is úgy tűnik, az angolok felhagytak ezzel. Ma alig van náluk ilyen termék. Jobban jársz, ha a kínai oldalakon keresel.
Előzmény: toto888 (32094)
garfieldka* Creative Commons License 2009.12.13 0 0 32097
Eszméletlen, hová halad a világ!

Alig néhány napja vettél valamit és ennyire türelmetlen vagy. Többen is megírtuk, mi lehet az eljárás az ügyedben.
Mindezek ellenére csupán annyit szűrtél le az egészből, hogy fenyegetést, feljelentést helyezel kilátásba az eladóval szemben. Ez elszomorító. :(

Egyáltalán minek kérdeztél? Ha úgyis a magad feje után menve cselekszel?

De majd ráébredsz, hogy az ebay sem hülye. A még folyamatban lévő, kifizetett, de meg nem kapott termék miatt nem lesz egyszerű náluk feljelenteni az eladót. De csináld, ahogy jónak látod! :((
Előzmény: epimer (32091)
Degeczi Creative Commons License 2009.12.13 0 0 32096
ahonnan linkelted a képet, onnan rendelhetsz is...
Előzmény: toto888 (32095)
toto888 Creative Commons License 2009.12.13 0 0 32095
Ja!
Csak ilyenhez nézz már légyszives patront,ha tudsz,mert nekem ilyen van.
Eszméletlen köszönetem:)
http://www.chinasold.com/images/electronic_cigarettes/e-cigarette001_1.jpg
toto888 Creative Commons License 2009.12.13 0 0 32094
Kedves Garfieldka!
Azt nagyon megköszönném!
Főleg patron kellene nagyobb tételben saját részre:D
Le akarok szokni:D
üdvi
Előzmény: garfieldka* (32086)
Yogi Creative Commons License 2009.12.13 0 0 32093
Hm.
Utólag megemelte a postaköltséget (ez tilos), külön pénzt kért a biztosításért (ez is tilos) és most azt szeretné, hogy előre adj pozitívot.
Viccnek is rossz.
Én megírnám neki a fentieket és megmondanám, hogy mivel már eddig is mesze túlmentél azon, ami a vevőtől elvárható, most rajta a sor: elküldi azonnal (hétfőn) online trackinggel.
Előzmény: epimer (32091)
evicz Creative Commons License 2009.12.13 0 0 32092
Hát ezek valóban bosszantó dolgok, de talán egy egy rövid, higgadt hangvételű levél is megteszi, az szinte mindig hatásosabb.
Előzmény: epimer (32091)
epimer Creative Commons License 2009.12.13 0 0 32091
Köszönöm a hozzászólásokat. Akkor most megfenyegetem, ha nem adja fel a könyvet haladéktalanul, negatívot kap és jelentem az eBay-nek, hogy megszegte az üzleti szabályzatukat. Szerintem is az ő problémája ha nincs pénze a postára, én kifizettem előre mindent. Különben is kezd elfogyni vele kapcsolatban a türelmem: még a licit előtt megállapodtunk 55 dollár postaköltségben, utána felemelte minden indok nélkül 63-ra, és közölte, ha akarok a csomagra biztosítást is, az még további 5 dollcsi. Megírtam neki, rendben, kell a biztosítás is, elküldtem a teljes összeget, most meg nem akarja postázni - pofátlanság, nem?
Előzmény: Yogi (32090)
Yogi Creative Commons License 2009.12.13 0 0 32090
Nem hogy nem várja el, hanem egyenesen annyit jelent, hogy az áru átvétele és a feedback hagyása együtt a feltétele a pénz felszabadításának. (Más kérdés, hogy ezt mennyire akarják ellenőrizni.)
Előzmény: sutinor (32089)
sutinor Creative Commons License 2009.12.13 0 0 32089
* The buyer leaves positive feedback after receiving the item.


De, ha jól fordítom, pozitív feedback, miután megkapta az árut (a vevő).
Tehát a PP sem várja el a vevőtől, hogy előre adjon pozitívat. Jól gondolom?
Előzmény: Degeczi (32084)
pittipitti Creative Commons License 2009.12.13 0 0 32088
Azért megnézve túlzás a magyar...csak nyers gépi fordítás :-)
Előzmény: pittipitti (32087)
pittipitti Creative Commons License 2009.12.13 0 0 32087
Sosem hallottam még E-Cigaretta-ról de úgy látszik magyarul is megéri nekik honlapot csinálni és ingyen szállítanak:
https://e-cig.com/shopping/shopcontent.asp?type=Home

Előzmény: toto888 (32085)
garfieldka* Creative Commons License 2009.12.13 0 0 32086
Azért mindent nem tudok, de egynémely tapasztalat összejött már. Ahogy másoknál is. :)

Én angol eladóktól szoktam venni a villanycigiket, ha kérnek tőlem ilyesmit. Ott is jó az ár és nincs vám. Az idén nem vettem, de ha gondolod, megkeresem, honnan vásároltam.
Előzmény: toto888 (32085)
toto888 Creative Commons License 2009.12.13 0 0 32085
Sziasztok!
Garfieldka köszi a "meg nem érkezős árukkal" kapcsiban a segítséget amit két hete írtál,sikerült a refund.Sőt nekem is sok olyan van amit visszafizettek és meg is jött:):)
Durva,most is kb 30 termékem lépte túl a hónapos késést:(

Amit szeretnék kérdezni,ha már ilyen übercool mindentudó vagy:)
Hol tudnék venni olcsón ilyen e cigihez patronokat,esetleg ilyen cigit:
http://www.chinasold.com/images/electronic_cigarettes/e-cigarette001_1.jpg

már eléggé elszomorított,hogy sehol sem találok.Vaterán többen árulják,valszeg nagyon olcsón veszik meg valahol,100%.Én viszont nem szeretnék ott venni:)

ebayen sincs vmiért...:(
üdv,ezer köszönet a segítségért:)))
Degeczi Creative Commons License 2009.12.13 0 0 32084
a Paypal oldalán világosan le van írva, milyen feltételek vmelyike kell teljesüljön, h az eladó megkapja a visszatartott összeget (mert pl. kezdő eladó, nagy értékű vagy rizikósnak számító cucc, stb.), és ott mindjárt az első a pozitív:

If your eBay payment is being held, PayPal may release it when one of the following is met:

* The buyer leaves positive feedback after receiving the item. (Payments are released 24 hours after feedback is left.)
* After 21 days have passed without a dispute, claim, chargeback or reversal filed on that transaction.
* 3 days after PayPal confirms item delivery.


(linkelni nem lehet, túl hosszú. De a Paypal főoldaláról pár kattintás: Help, Temporary holds, When will the hold...)
Előzmény: Savanyuhas (32079)
garfieldka* Creative Commons License 2009.12.13 0 0 32083
De ha adnék neki egy pozitív feedback-et, akkor már hozzáférhet a pénzhez, és küldené a könyvet. Nem tudom mit tegyek: ha megkapja a pozitívot, akkor is működik a buyer protection a paypal részéről, vagy ugrik a vételár, ha mégsem kapom meg tőle a könyvet. Azt is írta, ha nem tudunk megegyezni, visszaküldi a pénzt (egyébként csütörtökön utaltam neki). Vélemény?

Ez lett volna az ide vágó idézet.
Előzmény: garfieldka* (32082)
garfieldka* Creative Commons License 2009.12.13 0 0 32082
Legnagyobb megdöbbenésemre megérkezett tegnap a kifizetett tétel Hong Kongból. Ahogy írtam korábban az eladó első kérdésemre, hogy nem érkezett meg a termék, és a posta nem látta sehol sem nyomát sem (levélként lett feladva) - rögtön visszautalta a pénzt. Ami nekem fura volt egy kissé - mert azt a következtetést vonatam le rögtön, hogy akkor biztos fel sem adta.. Belátom hiba volt, és teljesen megdöbbentett, hogy ilyen van!!!

Csütörtökön utaltál, ma vasárnap van. Mit akarsz? Kis túlzással jó lenne már a könyvet olvasni? :(

Nyugi! Ha a számládon zárolták a pénzt, az eladó majd megkapja. Várja ki!

Nekem viszont az furcsa, hogy ajánlatokat tesz, egyezkedni kíván. Bár lehet, hogy csak előre vetít egy későbbi esetleges megoldási lehetőséget.

Ha most pozitívan értékeled, attól ő még nem jut a pénzéhez hamarabb. De ha mégis értékelnéd, azzal az egész folyamatot befejeznéd a magad részéről. Nem lenne később reklamálási lehetőséged.
Jelen stádiumban nincs szükség egyezkedésre, ez a lényeg. Csak várnotok kell!

Előzmény: epimer (32068)
garfieldka* Creative Commons License 2009.12.13 0 0 32081
Legnagyobb megdöbbenésemre megérkezett tegnap a kifizetett tétel Hong Kongból. Ahogy írtam korábban az eladó első kérdésemre, hogy nem érkezett meg a termék, és a posta nem látta sehol sem nyomát sem (levélként lett feladva) - rögtön visszautalta a pénzt. Ami nekem fura volt egy kissé - mert azt a következtetést vonatam le rögtön, hogy akkor biztos fel sem adta.. Belátom hiba volt, és teljesen megdöbbentett, hogy ilyen van!!!

Ennek örülhetsz és mi is ezt tesszük. :)

Sajnos a magyar virtus nem tartja fontosnak a türelmet és sokszor a gondolkodást sem. :(
Az esetedhez hasonlóaknál sokszor azonnal a földbe döngölik az eladót, megy a claim, a negatív. Holott számos tényező lehet annak okozója, hogy egy küldemény nem érkezik meg belátható, "normális" idő alatt.
Előzmény: stella978 (32060)
blaze73 Creative Commons License 2009.12.13 0 0 32080
express mail csomag, 10 nap utan sikerult megerkeznie , vegre USPS tracking szerint az orszagba :

` Into Foreign Customs, December 12, 2009, 8:17 pm, HUNGARY
` Arrived Abroad, December 12, 2009, 7:43 pm, HUNGARY

persze posta.hu meg ezt sem latja :(

2009.12.04 17:25 USORDA(UNITED STATES Célországba elküldve / Item sent abroad

kerdes meg mikor kerul ki a vamrol, remelem nem ulnek rajta sokaig.
(vammentes cucc)
Savanyuhas Creative Commons License 2009.12.13 0 0 32079
Olyat soha nem hallottam, hogy csak pozitív feedbacknél kapja meg a pénzét. Paypal, ha visszatartja, akkor meg kiírja neki hogy mikorra kapja meg. Ráadásul én Kanadából vettem multkor egy könyvet, posta nagy bubis borítékban 16 dollár volt. Két hét alatt megkaptam. Jó ez sima könyv volt, nem enciklopédia.
Előzmény: epimer (32078)
epimer Creative Commons License 2009.12.13 0 0 32078
Köszi a válaszokat, írtam közben az eBay customer support-jának, kíváncsi vagyok mit válaszolnak, mi ez az egész. Majd beszámolok.
Előzmény: Yogi (32077)
Yogi Creative Commons License 2009.12.13 0 0 32077
Hát pozitívot előre ne adj neki, az biztos.
Mondjuk szerintem humbug nincs a dologban, mert előfordul, hogy a PayPal visszatartja a pénzt, de az az eladó baja, te ne törődj vele.
Előzmény: epimer (32068)
pittipitti Creative Commons License 2009.12.12 0 0 32076
Humbuk van a dolgban.....ha visszaküldi a pénzed akkor egy negatívot érdemel....
Írd neki meg hogy küldje a könyvet vagy megy a negatív....(bár erre meg lehet azt fogja hazudni..elküldte...) Sztem nem akarja neked elküldeni....
Előzmény: epimer (32068)
Yogi Creative Commons License 2009.12.12 0 0 32075
Azt nem is figyeltem, hogy a másik félnek megjelenik-e, eleve gondoltam, hogy csak próbaüzem, úgyhogy inkább adok rendeset is.
Előzmény: digicat (32071)
Yogi Creative Commons License 2009.12.12 0 0 32074
Vákicsit, te úgy érted, hogy céges formában, kereskedőtől, rendesen számlával, mindennel? Erre nagyon pontos válaszom van: a fene tudja. Gondolom van könyvelőd, aki az ilyen import-izéket tudja.
Viszont ha így, akkor miért az eBayen keresztül? Intézheti a két cég közvetlenül is, oszt rögtön leesik a nem kevés költség.
Előzmény: dase (32070)
digicat Creative Commons License 2009.12.12 0 0 32073
"Én egyébként tapasztaltam olyat is, mintha előre be lenne állítva az a minimum, amit már elfogad az eladó."
Van ilyen lehetőség.
Előzmény: Black Dragon (32061)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!