Keresés

Részletes keresés

318i Creative Commons License 2005.03.03 0 0 14

Pimac:

 

Azt én is néztem, hogy különírva: XJ long értelmes, de a google rengeteg találatot felhozott az xjlong-ra is, de sajnos csak ennyi a számomra olvasható, a többi az "kínai". :-)))

Előzmény: pimac (13)
pimac Creative Commons License 2005.03.03 0 0 13

hello,

gondolom nem nagy segítség, de rákerestem én is, és szerintem ez valami kocsi típussal vagy a motorral kapcsolatos fantázianév lehet.

Előzmény: 318i (11)
pimac Creative Commons License 2005.03.03 0 0 12
Szivesen beszámolok majd itt hogy milyen, ha valakit érdekel :-)
Előzmény: Yogi (10)
318i Creative Commons License 2005.03.03 0 0 11

Sziasztok!

 

Hátha tudtok segíteni: mit jelent az, hogy "xjlong"? Sehol sem tudok rá megoldást. :-(

Yogi Creative Commons License 2005.03.01 0 0 10
Dolgozni mégy? Na ezért csúnyán irigyellek.
Előzmény: pimac (8)
pimac Creative Commons License 2005.03.01 0 0 9
Még valami, a www.shanghaiexpat.com  fórumján hasonló kérdéseket tesznek fel mint te, érdemes odalátogatni és megnézni. A műszaki cikkekről is olvastam ott, hogy mit hol érdemes, stb. Bár általában Hong Kong-ot ajánlják erre.
pimac Creative Commons License 2005.03.01 0 0 8

Haho, én is most készülök, áprilistól év végéig dolgozom Shanghai-ban. Valóban a Lonely Planet kiadás az alap útikönyv amit érdemes megvenni indulás előtt, minden benne van.

A kajáról: egyik Pekingben élő barátom étterembe jár folyamatosan, ő megbízhatónak tartja, tehát amit rendelsz azt kapsz. Ha pedig huzamosabb ideig maradsz, gondolom lakásod lesz és főzöl: a csirke ugyanúgy néz ki a szupermarketben mint itthon :-) (én is ebben bízom...) :-)

Előzmény: kilenctizenegy (-)
Yogi Creative Commons License 2005.03.01 0 0 7
A második kérdésre sajna nem tudom a választ, az elsőre: bármit, bárhol. Persze ez érzékenységfüggő, az én gyomrom sok mindent kibír, mindenesetre nem volt semmi különös bajom, pedig volt benne mindenféle koszos kifőzde meg utcai mozgóárus. És ha nem tudod, mit adnak, akkor nem fáj. Érdemes beszerezni egy LP Guide-ot, abban megtalálhatod az európaiak által kedvelt helyi vendéglőket, meg a vásárlásban is segít.
Előzmény: kilenctizenegy (6)
kilenctizenegy Creative Commons License 2005.03.01 0 0 6

"Hogyan mész, mikor, mennyi időre, hova pontosan?"

 

2 hét, egyénileg.Peking - Nanking - Sanghaj - Yangshou - Hong Kong - Macau - Hong Kong - Sencsen - Peking.

 

Az érdekelne elsősorban, hogy mit és hol lehet enni, hogy az ember ne rontsa el a gyomrát és ne is kutyát kapjon.

 

Másik kérdésem, hogy venni szeretnék néhány olcsóbb elektronikai terméket (pen drive, CF-kártya, stb.) Vannak pl. Pekingben vagy Sanghajban olyan áruházak, ahol mindezt megbízhatóan (pl. minden az a márka, ami rá van írva) meg lehet kapni? Ja, és lehetőleg ne a 4. körgyűrűn kívül...

Előzmény: Yogi (2)
Zser Creative Commons License 2005.02.28 0 0 5

Akit esetleg érdekel:

 

www.bitus.fw.hu

 

A srácok 90 napig edzettek kínában és feltették az ott készült fotókat.

bagusz Creative Commons License 2005.02.28 0 0 4
sokan voltak. nezd meg az utazas.com-on vagy mas hasonlo utazasi portalon. merre mesz? mit szeretnel tudni?
Yogi Creative Commons License 2005.02.28 0 0 3
Egyébként hét óra az eltérés az egész országban.
Előzmény: kilenctizenegy (1)
Yogi Creative Commons License 2005.02.28 0 0 2
Én voltam, de nagyon régen, 90-ben. Azóta nagyon megváltozott. Hogyan mész, mikor, mennyi időre, hova pontosan?
kilenctizenegy Creative Commons License 2005.02.28 0 0 1
Arrafelé most dél körül van...
Előzmény: fokhagymabors (0)
fokhagymabors Creative Commons License 2005.02.28 0 0 0
arrafele nem illik éjjel nulláááázni
kilenctizenegy Creative Commons License 2005.02.28 0 0 topiknyitó
Kínába készülök. Volt valaki arra egyénileg?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!