Keresés

Részletes keresés

323i Creative Commons License 2011.06.14 0 0 4630

Hi!

 

Most kezdtem csak foglalkozni a futes temaval.

Eddig nekem egyertelmunek tunt, hogy a puffer tartaly nem csak futesnek, hanem a HMV-nek is tarolja a vizet. Viszont idokozben beszeltem vkivel, aki elmondta hogy naluk csak a futeshez tarolja a vizet.

 

Letezik es gazdasagos lehet egy ilyen megoldas kiepitese:

- kondenzacios kazan kesziti a vizet a futeshez es a hmv-nek, ami plusz, azt tolja a pufferba

- napkollektor hmv-t keszit, esetleg ami plusz, az megy a pufferba (ez azt hiszem a draga a megoldas)

- cserepkalyha vagy kandallo szinten radolgozik a HMV-re vagy a pufferra

 

A kerdes meg az is, hogy a hmv keszulhet-e ugy, hogy a pufferban levo elomelegitett vizet hasznaljuk fel hozza, nem a halozatbol jovo "hideget"?

 

Minden epito hsz.-t elore is koszonok! Ki kell magam muvelni a temaban!

lima99 Creative Commons License 2011.06.14 0 0 4629

pár éve csináltunk pufferes rendszert és azt vettük észre hogy a tetőtérami a kisszoba csak 15 cu val lett csinálva gravitációsan szépen megy

nálam lejön a cső a pufi mellé 1 m ig kb a keverőszelephez itt nem igen fordul elő de ha a keverőt teljesen rányitom akkor megy itt is.

spucc Creative Commons License 2011.06.14 0 0 4628

"Azt hiszem így józan paraszti ésszel,hogy valamit összekeversz, mert a 6/4" az tudtommal másfél col! Tehát nem lehet a 2"-os fele!"

 

Pedig a fele! Pontosabban 55,8%-a. /bocs, tigronca, nem hagyhattam ki.:-) /

Előzmény: oldember (4627)
oldember Creative Commons License 2011.06.14 0 0 4627

1., Azt hiszem így józan paraszti ésszel,hogy valamit összekeversz, mert a 6/4" az tudtommal másfél col! Tehát nem lehet a 2"-os fele!

 

2., A vészhűtő azért nem került a kazán tetejére, mert mint a képekből is kitűnik igen szűkösen vagyunk és így volt a legcélszerűbb megoldani. A vészhűtő előtt még látsz egy biztonsági szelepet is, ami nyomás növekedés estén leereszt. 

Ezért talán elég kicsi az esélye, hogy kipróbáljam a vészhűtő működését. 

 

3-4., Első  időszakban lehet, hogy csak a késő őszi és a kora tavaszi időben lesz használva. Ez még nem dőlt el, de ha a tanuló idő letelik akkor valószínű, hogy fával vagy fabrikettel fogunk tüzelni. Ezen még van idő gondolkodni!

Hogy mennyi időt akarok áthidalni? 

Amennyit lehet! 

Gondolom egy olyan 80-85C°körülire felfűtöm és a tartály termosztát 55C°ig nyomja, ha a szobatermosztát kéri. Ha lehűl 55 alá akkor kikapcsol és a rellé bekapcsolja a gázkazánt és az fűt tovább. Természetesen ha szükséges, mert a szobatermosztát tovább kérné. 

 

Előzmény: tigronca (4625)
archer01 Creative Commons License 2011.06.13 0 0 4626

Nekem úgy van megcsinálva a kazán-puffer kör, hogy keringetőszivattyúval plusz vtc-511-el működjön, de szükség esetén egy megkerülő ágon garvitációsan is meg tudjon fordulni a víz. A 40 kW-os kazán 6/4-es csövekkel, idomokkal van összekötve az 1500 literes pufival, és a visszatérő ágban lévő úszó visszacsapó szelepen keresztül is bőven megfordul gravitációsan.

Olyannyira jól, hogy ha hirtelen kell a fűtővíz, a begyújtás után közvetlenül be kell kapcsoljam a kazán keringetőt, máskülönben az gravitációs cirkuláció miatt jó darabig csak a tartály alján lévő hideg vizet kapja a kazán, nem a már melegítettet a vtc felől, és baromi sokára tudnák vele fűteni.

Előzmény: tigronca (4625)
tigronca Creative Commons License 2011.06.13 0 0 4625

1;Akkor bocs ,de én azt egy collos tartálybekötésnek néztem!Bár a hatnegyed még mindig csak kb a fele kettő collos keresztmetszetének!

2;  továbbra sem tetszik hogy nem a ""kazánon ül ""a vészhütő ,bár lehet igy is jó, de azt nem ajánlom hogy póbáld ki!

3.4; mivel fűtenéd a vegyest ?milyen időt akarsz áthidalni a pufival,és mennyire fűtenéd fel?

Előzmény: oldember (4623)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.06.13 0 0 4624

ESBE VTA sorozat (16-17 eft)

vagy

honeywell TV135 + T100R  (ha jól írom a kódot), de ez 40-45 ezef ft a kettő)

Előzmény: hetmann64 (4619)
oldember Creative Commons License 2011.06.13 0 0 4623

Én is maradnék a pontokba szedett változatnál:

 

1., Egyetlen dimenzió váltás van a kazán és a puffer között.  A kazán egy 5 tagos Viadrus U22D 5 típusú és 2"-osak a csatlakozó csokok.  A puffer HEIZER típusú és 6/4"-os csonkjai vannak az előremenőnek és a visszatérőnek.

Laikusként úgy gondolom, hogy az az egy dimenzió nem olyan vészes szűkítés, ami gondot okoz a gravitációnál. A próbafűtésnél ez ki is derült. Gyakorlatilag azonnal megindult az öncirkuláció!

-------------------------------------------------------------------------------

2., A Junkers vészhűtő előtt(valamelyik képen jól látható) még van egy biztonsági szelep, ami túlnyomás esetén kinyit és lefúj. A szelepnek van egy határ értéke amin működésbe lép.(pontosan most nem emlékszem,de azt hiszem olyan 2-2,5 atm körülről beszéltek a szerelők) 

--------------------------------------------------------------------------------

3-4., Ezt nem igazán értem, de megpróbálom "összeszedni magam".  

A keverő szelep miért is kell?

 

És nem véletlen a 3 . az utolsó pont ,ez a legnehezebb kérdés,ami miatt legtöbben elvetik a gravitációs pufit. Mivel fütenél, mjilyen víz höfokon megy a régi rendszered? 

-----------------------------------------------------------------------------------

Na, itt vagyok zavarban!

Én pont az ellenkezőjéről hallottam és olvastam. Nem csak azért mert 1 szivattyút megspórol, hanem biztonságosabbnak is mondják.

A régi rendszer a gázkazánról kb. 55-60C°körül működött és nagyon megvoltunk elégedve vele.

Az új részben is van(ha jobban megfigyeled) egy tartály termosztát, amit ha jól emlékszem 60C°-ra állítottak! (Nem tudom ez véletlen-e vagy így kell, de a kazán huzatszabályzóját is 60C°-ra állították).

Ez a tartály termosztát indítja a keringtető szivattyút, feltéve ha a szobatermosztát "kéri" a meleget!

------------------------------------------------------------------------------

Nem tudom a 3. pont kérdésére válaszoltam e, de én így értelmeztem.

Előzmény: tigronca (4620)
tigronca Creative Commons License 2011.06.12 0 0 4622

Semmi számolás, de ha a kazán kimenő 2 "os  ,és a lehető legjobb keringést akarjuk elérni akkor sehol sem lehet  a keresztmetszet szűkitést alkalmazni.Én még hatnegyedesnél kisebbet nem láttam graviba kötve,arrol sem tudom hogyan muzsikált.Gondolom a kazán kimenő és a junkers vészhűtő sem véletlen ekkora.Ráadásul  ekkora pufihoz kell egy rendes kazán is ,ahhoz bizony tömegáram is, különben minek a pufi?

Előzmény: Zs:) (4621)
Zs:) Creative Commons License 2011.06.12 0 0 4621

Megkérdezhetem a számolás menetét, ahol kijött, hogy kell a 2" mindenképpen?

Előzmény: tigronca (4620)
tigronca Creative Commons License 2011.06.12 0 0 4620

OK ,csontozzzuk az 1.pontot.Ha ragaszkodsz a gravitációhoz , ki kell böviteni a pufi ki és bemenőt  2 "-ra. DE ahhoz szét kell cseszni a pufi szigetelését  nagyobb csonkot hegeszteni ,s ujra kötni.

2 pont; A vészhűtöt lecserélném egy termikus elfolyó . utántöltő párosra. bár mint irtam nem vagyok szaki  ,lehet más megoldás is jó!

4 . pont betennék egy keveröszelepet a fútési előremenőbe. És nem véletlen a 3 . az utolsó pont ,ez a legnehezebb kérdés,ami miatt legtöbben elvetik a gravitációs pufit. Mivel fütenél, mjilyen víz höfokon megy a régi rendszered?

Előzmény: oldember (4618)
hetmann64 Creative Commons License 2011.06.12 0 0 4619

Köszi!

 

Megérdemeltem!

 

Tehát a pufferből kilépő fűtéskört szeretném szabályozni vele, nem tudom mivel kellene megoldani, külső energia nélkül?

Előzmény: gmkiev (4600)
oldember Creative Commons License 2011.06.12 0 0 4618

Biztosan így is van és nem  is vitatkozom, mert nem értek hozzá!

Szivesen venném, ha ugyan így pontokba szedve (az előbbi hsz. szerint) megírnád a helyes megoldást vagy a lehetséges változtatást! Talán még nem késő!

 

Köszönöm a segítséget.

Előzmény: tigronca (4615)
tigronca Creative Commons License 2011.06.12 0 0 4617

Ezen már az esbe .laddo sem ront !

Előzmény: Zs:) (4614)
tigronca Creative Commons License 2011.06.12 0 0 4616

Reklamáció helyett baltát javaslok!

Előzmény: oldember (4613)
tigronca Creative Commons License 2011.06.12 0 0 4615

Akkor ;

1; a rajzon 2 collos gravitációs  keringetés van ,  a kivitelezésen leszükül a puffertőltő és ürítő egy  collosra. Ez szerintem  kizárja a  normális gravitációs keringést , nem csoda ha ily gyorsan elérte a puffer teteje a a hatvan fokot!Ha nem figyelsz a tüzelésre,fog az még rotyogni is !

2; a junkers  a kazán tetején ,ha  van függőleges   kimenet ,talán még érne valamit ,  de  ennyi könyökkel kizárt, hogy megtegye  a dolgát (ami az 1.es pont szerint igen esélyes!

3; A visszatérő kazán viz hőfokát hogyan biztosítod,hogy a kátrányt elkerüld ?

4;A fütési előremenő hömérsékletét hogyan  állítod be ?Vagy nem használod ki a puffer tárolási lehetőségeit ? De akkor minek a pufi?

Tehát szerintem is ez :piros1-es!

Előzmény: oldember (4611)
Zs:) Creative Commons License 2011.06.12 0 0 4614

Az ESBE nagyon lefojtaná a gravitációs keringést, vagy akár teljesen megakadályozná. Ez miatt nem fog kátrányosodni, csak ha vizes fával....

 

Előzmény: oldember (4613)
oldember Creative Commons License 2011.06.12 0 0 4613

Hoppá!

Ezek szerint a szerelők jól csinálták?

Akkor ilyen esetben nincs kazán védelem? (kátrányosodás!!)

Na, most vagyok kellően összezavarva! Még szerencse, hogy nem ugrottam neki a szerelőknek a reklamációval!

Előzmény: Zs:) (4610)
oldember Creative Commons License 2011.06.12 0 0 4612

Semmi gond, a rajz sem egy 100-as!!!   :-)))

Előzmény: nixon70 (4609)
oldember Creative Commons License 2011.06.12 0 0 4611

Én nem értek hozzá, ezért minden építő kritika jól jön és szívesen veszem!

 

Köszi!

Előzmény: tigronca (4608)
Zs:) Creative Commons License 2011.06.12 0 0 4610

ESBE szelepet gravitációs ágba nem lehet rakni!

 

Előzmény: oldember (4605)
nixon70 Creative Commons License 2011.06.12 0 0 4609

Én kérek elnézést,nem a rajzot kritizáltam,hanem az elzáró elhelyezése az 1-es!!!

Bocs ,ha félreérthető voltam.:-)))

Előzmény: oldember (4607)
tigronca Creative Commons License 2011.06.12 0 0 4608

Ha nem sértö hogy nem szaki kritizálja  akkor én is leirnám az általam  súlyosnak  látott hiánnyosságokat!

Előzmény: oldember (4607)
oldember Creative Commons License 2011.06.12 0 0 4607

Ja, a rajz!

 

Előre elnézést kértem a minőségért, mert soha nem voltam nagy rajzos! 

A cél csupán az volt , hogy felismerhető legyen egy fűtési rendszer amiről vélemény mondható.  ;-)))

 

Bocsi!

Előzmény: nixon70 (4601)
oldember Creative Commons License 2011.06.12 0 0 4606

Erről szívesen olvasnék én is tanulság képpen egy magyarázatot.

Már csak azért is , mert akkor nem biztos hogy a szerelőim tévedtek?

A logikus az volna, ha biztonsági szelep lenne, de....?

Előzmény: nixon70 (4603)
oldember Creative Commons License 2011.06.12 0 0 4605

Megértem, hogy nem szólsz bele bár így lemaradok egy független szakvéleményről, amiből a jelenlévők és én is sokat tanulhatnánk.

Minden esetre a sorok között azért próbáltam olvasni és ha nem tévedek, akkor az olvasható, legalább is így laikusként, hogy öncirkuláció esetén(az én példám zárt rendszer) elhagyható a vészhűtőkör.

Akkor mi véd a felforrás esetén?

--------------------------------------------

A kazánvédő szelep  sajnos kimaradt. Erre bizony utólag jöttem rá a folyamatos "fórumozás"  hatására.

A szerelők meg nem szóltak!!!!

Most meg már nem tudom, hogy utólag hogyan oldható meg a beépítése pedig a kazán védelme érdekében nagyon szeretném. Ráadásul nálam az előremenő is és a visszatérő is 2"-os. A neten bogarászva én csak 1"-os és 5/4"-os  ESBE szelepeket látok.

Természetesen vannak szűkítő idomok és betehető vele a szelep, de nem tudom az öncirkuláció nem károsodik e a szűkítés miatt?  

Azért, mellőzve a mások kritikáját szívesen olvasnám a Te véleményedet egy esetleges megoldásról. Csupán mint segítség nyujtás!

 

Köszönöm a segítséget! 

 

Előzmény: gmkiev (4599)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.06.12 0 0 4604

Azért mert fölülről van bekötve ?

És a "tágulási tartály tartóval" szerelt tágulásiknál mi van ?

Ott is fölső bekötésű...

vagy valami más miatt kell úgy ?

Csak , hogy okosogggyunk...:-))))

Köszi.

Előzmény: nixon70 (4603)
nixon70 Creative Commons License 2011.06.12 0 0 4603

Ennél a szerelésnél igen,kell.

Előzmény: joevagyok68 (4594)
nixon70 Creative Commons License 2011.06.12 0 0 4602

Ne légy már ilyen szigorú!:-))

Előzmény: gmkiev (4600)
nixon70 Creative Commons License 2011.06.12 0 0 4601

Ez a minimum.:-)))

A szakmatanárom az ilyen rajzot áthúzta pirossal anno,akkora karót adott rá,mint állat.:-)))) (akármilyen szépen volt rajzolva)

Tedd azt,és dugd el a kart,kazáncserekor azért jól jöhet.:-))

Előzmény: oldember (4593)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!