Keresés

Részletes keresés

forest240 Creative Commons License 2011.06.15 0 0 4637

Igen, ez igaz. Régebbi gravitációs rendszert készülök most lecserélni, én is szívesebben ragaszkodnék a nyitott tartályhoz, de a szerelő azt mondja, hogy az 1000 literes puffer miatt, ill. hogy a puffer és a kazán között akkor is megmarad a víz forgása, ha a Laddomat lekapcsol, lehet zárt a rendszer. A nyitott tartályt a nagy oxigénfelvétel miatt nem javasolja. Sacc/kb 50 literes zárt tartályt mondott, én bár ehez totál nem értek, kicsit keveslem ezt cca 1400 liter vízmennyiség mellett. Szerinted 140 literes tartály kell. Nagy segítség, amit írsz, máris közelebb jutottunk a megoldáshoz. De ha maradna a nyitott tartály, aminek most olyan 30 lieter körül van a térfogata, kell-e rajta változtatni?

Előzmény: spucc (4635)
WendelkeS Creative Commons License 2011.06.14 0 0 4636

Halihó!

 

Pár adat még hiányzik a tágulási tartály méretezéséhez, de te is ki tudod számolni ha kicsit utánanézel.

A kazánt egyébként lehet zárt rendszerbe kötni? Engedélyezi a gyártó?

 

 

Némi segítség a 4. oldalon.

 

http://www.viessmann.hu/etc/medialib/Internet_hu/pdf_documents/Tervezesi_segedletek.Par.31456.File.File.tmp/Vitoset_5826_259-2_H_%2805_04%29.pdf

 

Ez is a tervezéshez van:

 

http://epgeplap.hu/t/doc-head/DHE00493.pdf

 

Egy kis olvasnivaló:

 

http://www.vgfszaklap.hu/cikkek.php?id=59

 

http://www.vgfszaklap.hu/cikkek.php?id=1343

 

Ami a lényeg: Mennyi a pontos vízmennyiség a rendszerben. Mekkora lesz a maximális hőfok, amire méretezed a rendszert, általában 90 C-ra szokták. Én kiszámoltam 95-re is a termikus elfolyószelep miatt. Mennyi lesz a lefúvási nyomás( ez nálad 1.8 bár). Mekkora a rendszered statikus nyomása?

 

Ha nem tévedek, akkor ezekből az adatokból ki tudod számolni, a fenti linkek segítségével. Ha meg kimaradt valami, akkor majd az olvtársak úgy is szólnak:))

Előzmény: forest240 (4634)
spucc Creative Commons License 2011.06.14 0 0 4635

Szilárd tüzelést, attól, hogy van bizt.szelep, még TILOS ZÁRTRA KÖTNI! Törvényi előírás! További feltétel a biztonsági vészhűtőrendszer is, akkor szabad.

A tágulási mérete a rendszer kb 10 %-a.

Előzmény: forest240 (4634)
forest240 Creative Commons License 2011.06.14 0 0 4634

Sziasztok, kérem, ha lehet segítsetek tanácsokkal! 33 kw-os lemezkazán, 1000 literes puffer, 200 liter HMv tároló (közvetlen kimenet a kazánról), a radiátorokban, csövekben 300+ liter víz. A kazán és a pufi között Laddomat21, a pufi és a radiátorok között szobai termosztát+szivattyú. A kérdésem az, hogy zárt rendszerbe lehet-e ezt kötni, ha a kazánon 1,8 baros biztonsági szelep van? Illetve ha igen, akkor ehez a vízmennyiséghez mekkora tágulási tartály kell? Nagyon megköszönném, ha segítenétek.

tigronca Creative Commons License 2011.06.14 0 0 4633

A kisszobába illik egy 500-1000 w os radiátor ,nagy szintkülönbséggel , itt meg van egy 30 kw os kazán kis szinkülönbséggel!

Előzmény: lima99 (4629)
tigronca Creative Commons License 2011.06.14 0 0 4632

1;Nem is tudom mit reagáljak. spuccnak még pontosabban igaza van,mint nekem!

keresztmetszet a lényeg nem a méret !

2; Akkor sem tetszik! legyen szerencséd vele.

3;Mint írod fával is esélyes !Fűtéskőri visza keringetés  nélkül is megy ...te tudod mennyit akarod takarítani!

 

 Ezen még van idő gondolkodni!

Hogy mennyi időt akarok áthidalni? 

Amennyit lehet! 

Hát gondolkozz! van egy jó kazánod ,van egy jó pufid ,meg egy szar rendszered...ami 85 fokos vizet fog a radiátorba nyomni..

Előzmény: oldember (4627)
tigronca Creative Commons License 2011.06.14 0 0 4631

Végre egy gyakorlati tapasztalattal rendelkező hozzászóló!

A te rendszered tetszik ,bár én nem merném meghajtani gravitációsan 40 kw-al

Uszó golyós visszacsapót  honnan vettél?

Menny idö alatt fűtöd fel a pufit ?

Előzmény: archer01 (4626)
323i Creative Commons License 2011.06.14 0 0 4630

Hi!

 

Most kezdtem csak foglalkozni a futes temaval.

Eddig nekem egyertelmunek tunt, hogy a puffer tartaly nem csak futesnek, hanem a HMV-nek is tarolja a vizet. Viszont idokozben beszeltem vkivel, aki elmondta hogy naluk csak a futeshez tarolja a vizet.

 

Letezik es gazdasagos lehet egy ilyen megoldas kiepitese:

- kondenzacios kazan kesziti a vizet a futeshez es a hmv-nek, ami plusz, azt tolja a pufferba

- napkollektor hmv-t keszit, esetleg ami plusz, az megy a pufferba (ez azt hiszem a draga a megoldas)

- cserepkalyha vagy kandallo szinten radolgozik a HMV-re vagy a pufferra

 

A kerdes meg az is, hogy a hmv keszulhet-e ugy, hogy a pufferban levo elomelegitett vizet hasznaljuk fel hozza, nem a halozatbol jovo "hideget"?

 

Minden epito hsz.-t elore is koszonok! Ki kell magam muvelni a temaban!

lima99 Creative Commons License 2011.06.14 0 0 4629

pár éve csináltunk pufferes rendszert és azt vettük észre hogy a tetőtérami a kisszoba csak 15 cu val lett csinálva gravitációsan szépen megy

nálam lejön a cső a pufi mellé 1 m ig kb a keverőszelephez itt nem igen fordul elő de ha a keverőt teljesen rányitom akkor megy itt is.

spucc Creative Commons License 2011.06.14 0 0 4628

"Azt hiszem így józan paraszti ésszel,hogy valamit összekeversz, mert a 6/4" az tudtommal másfél col! Tehát nem lehet a 2"-os fele!"

 

Pedig a fele! Pontosabban 55,8%-a. /bocs, tigronca, nem hagyhattam ki.:-) /

Előzmény: oldember (4627)
oldember Creative Commons License 2011.06.14 0 0 4627

1., Azt hiszem így józan paraszti ésszel,hogy valamit összekeversz, mert a 6/4" az tudtommal másfél col! Tehát nem lehet a 2"-os fele!

 

2., A vészhűtő azért nem került a kazán tetejére, mert mint a képekből is kitűnik igen szűkösen vagyunk és így volt a legcélszerűbb megoldani. A vészhűtő előtt még látsz egy biztonsági szelepet is, ami nyomás növekedés estén leereszt. 

Ezért talán elég kicsi az esélye, hogy kipróbáljam a vészhűtő működését. 

 

3-4., Első  időszakban lehet, hogy csak a késő őszi és a kora tavaszi időben lesz használva. Ez még nem dőlt el, de ha a tanuló idő letelik akkor valószínű, hogy fával vagy fabrikettel fogunk tüzelni. Ezen még van idő gondolkodni!

Hogy mennyi időt akarok áthidalni? 

Amennyit lehet! 

Gondolom egy olyan 80-85C°körülire felfűtöm és a tartály termosztát 55C°ig nyomja, ha a szobatermosztát kéri. Ha lehűl 55 alá akkor kikapcsol és a rellé bekapcsolja a gázkazánt és az fűt tovább. Természetesen ha szükséges, mert a szobatermosztát tovább kérné. 

 

Előzmény: tigronca (4625)
archer01 Creative Commons License 2011.06.13 0 0 4626

Nekem úgy van megcsinálva a kazán-puffer kör, hogy keringetőszivattyúval plusz vtc-511-el működjön, de szükség esetén egy megkerülő ágon garvitációsan is meg tudjon fordulni a víz. A 40 kW-os kazán 6/4-es csövekkel, idomokkal van összekötve az 1500 literes pufival, és a visszatérő ágban lévő úszó visszacsapó szelepen keresztül is bőven megfordul gravitációsan.

Olyannyira jól, hogy ha hirtelen kell a fűtővíz, a begyújtás után közvetlenül be kell kapcsoljam a kazán keringetőt, máskülönben az gravitációs cirkuláció miatt jó darabig csak a tartály alján lévő hideg vizet kapja a kazán, nem a már melegítettet a vtc felől, és baromi sokára tudnák vele fűteni.

Előzmény: tigronca (4625)
tigronca Creative Commons License 2011.06.13 0 0 4625

1;Akkor bocs ,de én azt egy collos tartálybekötésnek néztem!Bár a hatnegyed még mindig csak kb a fele kettő collos keresztmetszetének!

2;  továbbra sem tetszik hogy nem a ""kazánon ül ""a vészhütő ,bár lehet igy is jó, de azt nem ajánlom hogy póbáld ki!

3.4; mivel fűtenéd a vegyest ?milyen időt akarsz áthidalni a pufival,és mennyire fűtenéd fel?

Előzmény: oldember (4623)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.06.13 0 0 4624

ESBE VTA sorozat (16-17 eft)

vagy

honeywell TV135 + T100R  (ha jól írom a kódot), de ez 40-45 ezef ft a kettő)

Előzmény: hetmann64 (4619)
oldember Creative Commons License 2011.06.13 0 0 4623

Én is maradnék a pontokba szedett változatnál:

 

1., Egyetlen dimenzió váltás van a kazán és a puffer között.  A kazán egy 5 tagos Viadrus U22D 5 típusú és 2"-osak a csatlakozó csokok.  A puffer HEIZER típusú és 6/4"-os csonkjai vannak az előremenőnek és a visszatérőnek.

Laikusként úgy gondolom, hogy az az egy dimenzió nem olyan vészes szűkítés, ami gondot okoz a gravitációnál. A próbafűtésnél ez ki is derült. Gyakorlatilag azonnal megindult az öncirkuláció!

-------------------------------------------------------------------------------

2., A Junkers vészhűtő előtt(valamelyik képen jól látható) még van egy biztonsági szelep, ami túlnyomás esetén kinyit és lefúj. A szelepnek van egy határ értéke amin működésbe lép.(pontosan most nem emlékszem,de azt hiszem olyan 2-2,5 atm körülről beszéltek a szerelők) 

--------------------------------------------------------------------------------

3-4., Ezt nem igazán értem, de megpróbálom "összeszedni magam".  

A keverő szelep miért is kell?

 

És nem véletlen a 3 . az utolsó pont ,ez a legnehezebb kérdés,ami miatt legtöbben elvetik a gravitációs pufit. Mivel fütenél, mjilyen víz höfokon megy a régi rendszered? 

-----------------------------------------------------------------------------------

Na, itt vagyok zavarban!

Én pont az ellenkezőjéről hallottam és olvastam. Nem csak azért mert 1 szivattyút megspórol, hanem biztonságosabbnak is mondják.

A régi rendszer a gázkazánról kb. 55-60C°körül működött és nagyon megvoltunk elégedve vele.

Az új részben is van(ha jobban megfigyeled) egy tartály termosztát, amit ha jól emlékszem 60C°-ra állítottak! (Nem tudom ez véletlen-e vagy így kell, de a kazán huzatszabályzóját is 60C°-ra állították).

Ez a tartály termosztát indítja a keringtető szivattyút, feltéve ha a szobatermosztát "kéri" a meleget!

------------------------------------------------------------------------------

Nem tudom a 3. pont kérdésére válaszoltam e, de én így értelmeztem.

Előzmény: tigronca (4620)
tigronca Creative Commons License 2011.06.12 0 0 4622

Semmi számolás, de ha a kazán kimenő 2 "os  ,és a lehető legjobb keringést akarjuk elérni akkor sehol sem lehet  a keresztmetszet szűkitést alkalmazni.Én még hatnegyedesnél kisebbet nem láttam graviba kötve,arrol sem tudom hogyan muzsikált.Gondolom a kazán kimenő és a junkers vészhűtő sem véletlen ekkora.Ráadásul  ekkora pufihoz kell egy rendes kazán is ,ahhoz bizony tömegáram is, különben minek a pufi?

Előzmény: Zs:) (4621)
Zs:) Creative Commons License 2011.06.12 0 0 4621

Megkérdezhetem a számolás menetét, ahol kijött, hogy kell a 2" mindenképpen?

Előzmény: tigronca (4620)
tigronca Creative Commons License 2011.06.12 0 0 4620

OK ,csontozzzuk az 1.pontot.Ha ragaszkodsz a gravitációhoz , ki kell böviteni a pufi ki és bemenőt  2 "-ra. DE ahhoz szét kell cseszni a pufi szigetelését  nagyobb csonkot hegeszteni ,s ujra kötni.

2 pont; A vészhűtöt lecserélném egy termikus elfolyó . utántöltő párosra. bár mint irtam nem vagyok szaki  ,lehet más megoldás is jó!

4 . pont betennék egy keveröszelepet a fútési előremenőbe. És nem véletlen a 3 . az utolsó pont ,ez a legnehezebb kérdés,ami miatt legtöbben elvetik a gravitációs pufit. Mivel fütenél, mjilyen víz höfokon megy a régi rendszered?

Előzmény: oldember (4618)
hetmann64 Creative Commons License 2011.06.12 0 0 4619

Köszi!

 

Megérdemeltem!

 

Tehát a pufferből kilépő fűtéskört szeretném szabályozni vele, nem tudom mivel kellene megoldani, külső energia nélkül?

Előzmény: gmkiev (4600)
oldember Creative Commons License 2011.06.12 0 0 4618

Biztosan így is van és nem  is vitatkozom, mert nem értek hozzá!

Szivesen venném, ha ugyan így pontokba szedve (az előbbi hsz. szerint) megírnád a helyes megoldást vagy a lehetséges változtatást! Talán még nem késő!

 

Köszönöm a segítséget.

Előzmény: tigronca (4615)
tigronca Creative Commons License 2011.06.12 0 0 4617

Ezen már az esbe .laddo sem ront !

Előzmény: Zs:) (4614)
tigronca Creative Commons License 2011.06.12 0 0 4616

Reklamáció helyett baltát javaslok!

Előzmény: oldember (4613)
tigronca Creative Commons License 2011.06.12 0 0 4615

Akkor ;

1; a rajzon 2 collos gravitációs  keringetés van ,  a kivitelezésen leszükül a puffertőltő és ürítő egy  collosra. Ez szerintem  kizárja a  normális gravitációs keringést , nem csoda ha ily gyorsan elérte a puffer teteje a a hatvan fokot!Ha nem figyelsz a tüzelésre,fog az még rotyogni is !

2; a junkers  a kazán tetején ,ha  van függőleges   kimenet ,talán még érne valamit ,  de  ennyi könyökkel kizárt, hogy megtegye  a dolgát (ami az 1.es pont szerint igen esélyes!

3; A visszatérő kazán viz hőfokát hogyan biztosítod,hogy a kátrányt elkerüld ?

4;A fütési előremenő hömérsékletét hogyan  állítod be ?Vagy nem használod ki a puffer tárolási lehetőségeit ? De akkor minek a pufi?

Tehát szerintem is ez :piros1-es!

Előzmény: oldember (4611)
Zs:) Creative Commons License 2011.06.12 0 0 4614

Az ESBE nagyon lefojtaná a gravitációs keringést, vagy akár teljesen megakadályozná. Ez miatt nem fog kátrányosodni, csak ha vizes fával....

 

Előzmény: oldember (4613)
oldember Creative Commons License 2011.06.12 0 0 4613

Hoppá!

Ezek szerint a szerelők jól csinálták?

Akkor ilyen esetben nincs kazán védelem? (kátrányosodás!!)

Na, most vagyok kellően összezavarva! Még szerencse, hogy nem ugrottam neki a szerelőknek a reklamációval!

Előzmény: Zs:) (4610)
oldember Creative Commons License 2011.06.12 0 0 4612

Semmi gond, a rajz sem egy 100-as!!!   :-)))

Előzmény: nixon70 (4609)
oldember Creative Commons License 2011.06.12 0 0 4611

Én nem értek hozzá, ezért minden építő kritika jól jön és szívesen veszem!

 

Köszi!

Előzmény: tigronca (4608)
Zs:) Creative Commons License 2011.06.12 0 0 4610

ESBE szelepet gravitációs ágba nem lehet rakni!

 

Előzmény: oldember (4605)
nixon70 Creative Commons License 2011.06.12 0 0 4609

Én kérek elnézést,nem a rajzot kritizáltam,hanem az elzáró elhelyezése az 1-es!!!

Bocs ,ha félreérthető voltam.:-)))

Előzmény: oldember (4607)
tigronca Creative Commons License 2011.06.12 0 0 4608

Ha nem sértö hogy nem szaki kritizálja  akkor én is leirnám az általam  súlyosnak  látott hiánnyosságokat!

Előzmény: oldember (4607)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!