Keresés

Részletes keresés

szabi981 Creative Commons License 2014.04.20 0 0 13821

Sziasztok,

 

Tegnap kicserélték a szobatermosztátot, mert nem jutottak dűlőre a Bosch TRZ200 szabályzóegységgel. Honeywell CM707 -s egységre cserélték. A kazán most kikapcsol ha nem kell fűteni.

Ez a termosztát nem modulációs és nem is Opentherm szabványú. Jelent ez valami hátrányt a részemre? Szerezzek be inkább a Bosch condens 2000 W kazán könyvében irt CMT937 -s szabályzót? Ilyen szabályzót csak Hollandiában találtam.

Köszönöm a válaszokat előre is!

gmkiev Creative Commons License 2014.04.17 0 0 13820

Építési osztály-----------------kémény

Gépészeti kivitelezés---------Épületgépész

Füst elvezetés, légellátás----Kéményseprők - katasztrófavédői felügyelettel

 

És ha az egész, egy szilárd fűtő anyagra épített rendszer, akkor teljesen szabályos.

 

Előzmény: baxy72 (13819)
baxy72 Creative Commons License 2014.04.17 0 0 13819

Amiket leírtam, azt a város ahol lakom, önkormányzat építési osztályán dolgozó illetékes mondta nekem. Én is szerettem volna lekoppintani a szomszédot, ugyan olyan házunk, de így nem tettem.

Előzmény: gmkiev (13817)
eekeili Creative Commons License 2014.04.17 0 0 13818

  Viszont a megrendelőnek jogában lett volna nem átvenni  és nem fizetni  ha ......  ha igazak a korábbi állítások. Azaz nem felel meg a biztonsági követelményeknek.

 Az egyéb követelmények be nem tartása ?  Hát ha abban állapodnak, meg kinek mi köze hozzá?

 Sokan úőgy képzelik hogy amit a szabvány előír az mind szentírás. Dehogy az a normális gazdasági élet segítője, de azoktól el lehet térni.

 Pl. egy villanykapcsoló magasságát szabvány írja elő, de ha nekem az nem tettszik, oda rakatom ahová akarom.

 És így tovább.

Előzmény: baxy72 (13815)
gmkiev Creative Commons License 2014.04.17 0 0 13817

Szerintem, ha megkéred a moderátort, ki törli ezt a sok balgaságot és neked sem kell szégyenleni az idők végezetéig!

 

Megjegyzem, én nagyon támogatnám az ellenőrzésüket, az üzembe helyezési kötelezettség legálissá (törvénnyel) tételét.

Szilárd tüzelésű, vízteres fűtőeszköz elhelyezhető lakótérben, beleértve a vízteres kandallót és kazánt is, mivel ezek egy rendszerű, kialakítású berendezések.

A közvetlen átjárásról szóló mondatod is igaz, csak nem szilárd, hanem nyitott égésterű gázkazán esetére.

 

Nála nem a rendszert vették át, hanem a füst elvezetést (kéményt) és a légellátás megfelelőségét.

Szerintem nem ártana vinned a szomszédnak egy sört, mert ha ő is fórumozik, még megorrol rád! :)))))))))

Előzmény: baxy72 (13811)
C20NE Creative Commons License 2014.04.17 0 0 13816

Akkor a mutyibrigád megint működött. A megrendelő valószínűleg azt kérte a szakitól, hogy intézze el, hogy itt lehessen. Elintézték neki egy kis pénzért. Ha baleset lesz a kivitelező és az átvevő szorulni fog, nem kicsit! Mondjuk egy korrekt CO mérővel és némi ügyességgel így is biztonságossá tehető.

Előzmény: baxy72 (13815)
baxy72 Creative Commons License 2014.04.17 0 0 13815

Szia!

Vállalkozó csinálta az egészet, a kéményseprő átvette.

Előzmény: eekeili (13814)
eekeili Creative Commons License 2014.04.17 0 0 13814

 Igen ezek a szabályok érvényesek, élnek.

  Ha a vállalkozó csinálja a rendszert, akkor neki ezt mind be kell tartani. Másképpen a megrendelő nem veszi át a projektet. (már ha esze van )

 Csakhogy amikor magának alakít ki az ember valamit, akkor ki az átvevő ?

 

 Hát akit megbíz ezzel.

 

 Nincs rendszer felelős. A kéményseprők ugyan próbálkoznak ezzel, mint sok minden egyébbel is (jobbára a bevételük növekedése/növelése céljából  ).

 

 

 Viszont ha baleset lesz, akkor  a használón mindent számon kérnek  - helyesen.

 

 

  "egyike sem teljesül nála, mégis átvették a rendszert!!!!"

 ki volt az átvevő ?

 Mellesleg a szabályok/ajánlások általában az emberekért vannak. Persze a bürokraták nem így gondolják. Ők úgy értelmezik , hogy az ő létük igazolására találták ki ezeket.

Előzmény: baxy72 (13811)
eekeili Creative Commons License 2014.04.17 0 0 13813

 Bizony így van !

 

Egy egyszerű temetés megúszható 300 e ből viszont egy gázrobbanásnál akár 100 milliós kár is lehet.

Előzmény: C20NE (13812)
C20NE Creative Commons License 2014.04.17 0 0 13812

Bocsánat, hogy egyszerű leszek!

 

A vegyessel maximum magát nyírja ki, a gáz meg fél háztömböt lerombol ha pukkan.

Előzmény: baxy72 (13811)
baxy72 Creative Commons License 2014.04.17 0 0 13811

Sziasztok!

Megy itt a vita, hogy ki cserélhet, milyet milyenre, engedéllyel, engedély nélkül. Csak minket "szopatnak" gázzal fűtőket? Az új szomszédom tavaly költözött be a házba. Vegyes tüzelésű kazános fűtést alakított ki. A kazán egy légtérben van a lakótérrel. Ez így szabálytalan. A rendelet szerint nem lehet vegyes kazán lakótérben, ha közvetlen átjárás van a lakótér  és kazánház között tűzálló ajtóval kell elválasztani + egy állandó szellőzést biztosítani a kazánháznak. Ezek a feltételek egyike sem teljesül nála, mégis átvették a rendszert!!!! Pedig ugyan olyan veszélyes, mint egy nyílt égésterű kazán!!! A vegyessel fűtőket is jobban kellene ellenőrizni, és nem "szopatni" a gázzal fűtőket.

C20NE Creative Commons License 2014.04.17 0 0 13810

Persze, hogy lecserélheted! Az előírások betartásával, ami nem csak azt jelenti, hogy műszaki értelemben hibátlan a szerelés, hanem azt is, hogy a szolgáltató erről tájékoztatva lett és az engedélyt a cserére megadta!

Előzmény: Törölt nick (13807)
gmkiev Creative Commons License 2014.04.17 0 0 13809

Itt lehet ilyen okosságokat mondani. De ha lettetek volna már a "Katasztrófális" védők társaságában egy vizsgálaton is, nagyon meglepődnétek!

Mondásuk: Ha valahol valami bajt találnak, akkor ott találni kell büntethető felelőst is!

Ebből indulj ki.

Előzmény: Törölt nick (13807)
Csapszi Creative Commons License 2014.04.16 0 0 13808

Tavaly nekem is csak megkérdezte milyen fajta, meg sem nézte, csak beírta.

 

Előzmény: Törölt nick (13807)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.16 0 0 13807

Ragasztanak de nem írják fel a cirkó gyári számát pontos típusát.

Csak azt, hogy milyen. Turbós, nem turbós stb.

Végülis mi közük hozzá mid van ?

De a cirkódat bármikor lecserélheted egy újabbra, jobbra mint ahogy az autódat is, nemde ?

 

Előzmény: Palási (13805)
gmkiev Creative Commons License 2014.04.16 0 0 13806

És ettől ez még "szabálytalan vételezés"-nek számít!

Előzmény: Palási (13805)
Palási Creative Commons License 2014.04.16 0 0 13805

 Bizony a kéményseprők mindent nyilvántartásba vesznek.

 

Pl. az én  cirkómra is ragasztottak egy vonalkódos matricát. Jogellenesen. Így én rongálásnak veszem, de a retorziótól egyenlőre eltekintek.

 Miért ? Mert feketén lett a csere. Igaz szakszerűen.

 Megfelel minden kritériumnak.

Előzmény: C20NE (13802)
Meister Creative Commons License 2014.04.16 0 0 13804

Szerintetek az hogy lehet, hogy SpiroTrap szutyokszűrő van a kazán előtt, mégis havonta telemegy a hőcserélő 1-2 mm-es fémdarabkákkal? A Spirotrapból alig jön ki cucc, mint ha nem is szűrne semmit.

 

http://www.spiroterm.hu/spirotrap-iszaplevalasztok

Wattocsak Creative Commons License 2014.04.16 0 0 13803

Azért ne bízz benne, hogy nem tartják nyilván, mert meglepetés érhet. Szerintem a nyilvántartást nagyon hamar összedobják ha egy baleset történik ami arra vezethető vissza, hogy nem szabályszerű volt a szerelés, és ilyenkor kampány jelleggel mindent ellenőriznek majd.

Előzmény: Törölt nick (13801)
C20NE Creative Commons License 2014.04.16 0 0 13802

A kéményseprők is elkezdték nyilvántartásba venni és a gázszolgáltatók is. Én meglepődtem, hogy 20 év távlatából a TIGÁZ tudta, milyen fogyasztók vannak és az akkori tervek is megvoltak nekik...

 

De! Nem hülyék azért ők sem, csak leolvassa a kazánod gyártási évét és csekély logikával is látja, hogy cseréltél készüléket.

Előzmény: Törölt nick (13801)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.15 0 0 13801

Csakhogy a szolgáltatók nem tartják nyilván, hogy a területükön milyen fogyasztó készülékek üzemelnek.

Próbálják, de eléggé hiányos még ez a nyilvántartás.

Még így is, hogy a felülvizsgálatot a szolgáltató állja ( ami szerintem helyénvaló, hisz a gáznál elég magas alapdíjat fizet mindenki) a kutya se kéri ezt.

 

 

"A Főgáznál a rendelet novemberi életbelépése óta 1800 igényt regisztráltak. A cégnél több százezerre becsülték azok számát, akik nem jelentették be régi berendezéseiket. A GDF Sueznél a visszajelzések számát tízezres nagyságrendűre tették, míg az E.ON-hoz 1200 megrendelés futott be. E két cég nem adott becslést arról, hány ügyfelük szalaszthatta el bejelentési kötelezettségét. A Népszabadság kérdésére a szolgáltatók egyöntetűen úgy vélték: az érintetteknek eddig csupán töredéke végezhette el a vizsgálatot. Az E.ON tapasztalatai szerint felhasználóik nem vizsgáltatták felül berendezéseiket, noha ez 2003 óta kötelességük. A Főgáz 800 ezer lakossági ügyfeléből 2500-ra, a Tigáznál ezerre, a GDF Sueznél rendkívül alacsonyra tették a számot. A szolgáltatók amúgy eltérő válaszokat adtak arra a kérdésünkre, hogy nyilvántartják-e a területükön működő fogyasztói földgázberendezéseket."

 

 

Előzmény: Wattocsak (13786)
Palási Creative Commons License 2014.04.15 0 0 13800

A belvárosban rázós lenne ilyenre visszatérni.

 

 

 Nincs sok mintám ( vagy 5 ház kb. 100 lakással _ akár a közvélemény kutatóknak, de azért némi általánosításra jó ).

 Tehát az egyik házban a hátsó kis lakásokban a korábbi gázvízmelegítők és fali konvektorok mind kikapcsolva. Se melegvíz, se fűtés a fürdőben, konyhában- csak a szobát/szobákat melegítik parapett konvektorral.  A földszinten bérlő, az első em. üres a másodikon harmadikon bérlő. a negyediken én egy csoda kazánnal , túrbós,szétválasztott , korábban méregették a kéményseprők, de már leszoktak róla.  

 Aztán a nagy lakásoknál : az egyik házban 25 lakásból 8 eladó, van amelyik már 4 éve. És  az 8 ból 4 üres.

 A másik házban meg olyan kompánia jött össze hogy a ház ban lévő lakások tulajai  átlag 5 hónappal tartoznak a közös költséggel. ki 4 éve ki 5 hónapja.

Előzmény: Törölt nick (13790)
Methos67 Creative Commons License 2014.04.15 0 0 13799

Köszönöm szépen a válaszokat, akkor ez nem lesz egyszerű móka.

Előzmény: C20NE (13773)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.15 0 0 13798

Köszönjék meg az EU-nak, milyen jó is az benne vagyunk.....!!

Amúgy mi a fasz köze van ahhoz az EU-nak, hogy a pesti kisnyugdíjas milyen kazánt vesz ?

Talán majd pénzt is ad hozzá ?

Előzmény: Gyurco78 (13791)
Wattocsak Creative Commons License 2014.04.15 0 0 13797

Gondolom ugyan ilyen drága volt a vaterán, a mit ne csináljunk ész nélkül a passzív házon című kiadvány is:-)

Előzmény: Törölt nick (13796)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.15 0 0 13796

azt nem tettem fel, túl drága volt a hőhíd a vaterán

Előzmény: Wattocsak (13795)
Wattocsak Creative Commons License 2014.04.15 0 0 13795

Az már megemlíteni sem merem, hogy több hőhidat tettél a házra.:-(

Előzmény: Törölt nick (13794)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.15 0 0 13794

 A passzívház hülyeség, alig kaptam olyan hosszú fúrószárat, csavart és tiplit, amivel a kamerákat fel tudtam tenni a ház oldalára. Vicc az egész!

bambi942 Creative Commons License 2014.04.15 0 0 13793

Nyári gázszámlám csak meleg vízre van.Ami használattól függően 3-5000ft.

Előzmény: Wattocsak (13746)
C20NE Creative Commons License 2014.04.15 0 0 13792

Ha ilyen mértékben elterjed valami akkor az ára is jelentősen lemegy. Műszakilag nem sok minden indokolja a 2~3x szorzót az árban.

Előzmény: Gyurco78 (13791)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!