Keresés

Részletes keresés

C20NE Creative Commons License 2014.05.05 0 0 13838

Szerinted egy 50 fokra fűtött tartály felső hőcserélője ad neked 45 fokos HMV-t télen 3 fokos bejövő vízből amikor csutkára nyitod a kádtöltőt? De még nyáron is necces. Persze adhat, de vajon milyen átfolyás mellett?  Ez, szerintem nem életképes. A tartályt arra használd amire való, fűtsd fel benne a HMV-t és használd. Simán elég neked az egy hőcserélős ha nem akarsz alternatív módon vizet melegíteni.

 

A kondenzációs kazánt meg arra találták ki, hogy a padlófűtés mindenféle bohóckodás/puffer nélkül elmenjen róla, persze ésszel kell a kazánt méretezni (!)

 

Ha pufferezel egy direkt kis hőmérsékletű vízzel működő fűtésnél egy kondenzációs kazánt csak a veszteséget növeled.

 

-szerintem!-

Előzmény: QE2 (13836)
famulus3 Creative Commons License 2014.05.05 0 0 13837

Bárki tanácsát megköszönöm az alábbi problémához.

Radiant Rcm 20-as kazánunk van. Lassan már 20 éves lesz. Elektronika kifogástalanul működik. Nem régen vízhiányt jelzett és nem indult. A vizet pótoltam. A nyomás helyes volt. A kazán egy darabig működött. Aztán hirtelen kinyomott a túlnyomás szelepen vagy 20 liter vizet. A kazánból leengedtem az összes vizet, a nyomás kiegyenlítő tartályból is. Itt megmértem a levegő nyomást. Hát nulla volt. Felpumpáltam kb. kevesebb mint 1 bar nyomásra. Vártam egy ideig. Megmértem ismét, a levegő nyomás megvolt. Feltöltöttem a kazánt vízzel. Beállítottam a nyomást a vízbeeresztő manométeren valamivel 1,5 bar fölé. A kazán egy darabig jól működött. Aztán a nyomás felugrott benne 3 bar fölé és kinyomott vagy 15 liter vizet. A nyomás a vízbeeresztő manométeren most hidegen is 3 bar közelében van.

Tanácstalan vagyok.

 

QE2 Creative Commons License 2014.05.05 0 0 13836

A probléma ezzel, hogy nincs napkoli és nem is tervezem. A kazán adná át a hőt az alsó hőcserélőn, a felsőn venném ki az átlag 45 fokos használati melegvizet.  A tartályból meg menne a padlófűtés.

Előzmény: C20NE (13834)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.05 0 0 13835
C20NE Creative Commons License 2014.05.05 0 0 13834

Ezt a felső csőkígyóval kivett használati meleg vizet nem értem! Meg úgy az egészet :-) Ha olyan meleg a víz a HMV tartályban, hogy abból a felső csőkígyó HMV-t csinál, akkor a kondenzációs kazánt sütheted.

 

Simán elmegy a padló egy jó kondenzációsról, a tárolónál föntre tedd a gázkazánt és alulra a napkolit vagy a két hőcserélőt sorba kötve mindkettőt a kazánra és a fűtőpatronnak meg napelemet a tetőre, ami persze nemcsak a HMV-hez hasznos.

 

A törölközőszárítóba meg tökéletes hőfokú a padlófűtéshez használt víz.

Előzmény: QE2 (13833)
QE2 Creative Commons License 2014.05.05 0 0 13833

Sziasztok,
írtam már régebben a készülő fűtés korszerűsítési elképzeléseimről, de időközben 1-2 dolog módosult, főleg az itt és más oldalakon tanultak figyelembe vételével.
Az alap egy 50nm szigeteletlen ház, csak a padlásra van terítve 30cm kőzetgyapot. Padlófűtést szeretnék tisztán, radiátor nélkül.
Az elképzelésem a következő, kíváncsi vagyok, jó lesz-e így. A fő gondom, hogy a gáztervhez mihamarabb el kellene dönteni a kazán típusát.
Tehát: padló feltörés, szigetelés, fűtéscsövek. Külső falak és lábazat szigetelése. Várhatóan így lesz egy nagyon kis hőigényű kis alapterületű házunk.
A kazán mellé egy 300 literes indirekt tárolót gondoltam. Itt vannak a legnagyobb kérdőjelek és várnék iránymutatást. Ha 2 csőkígyósat vennék, az alsó a kazán fűtőkörére lenne kötve fűtve a tároló vizét. A hőfokot 2 merülő termosztáttal szabályoznám, 40 fokon kapcsolná be a kazánt, 48 fok körül ki, ehhez 50 fokos előremenőt állítanék be. A visszatérő tehát kb 40 fok lenne minimum, bár nem tudom biztosan hány fok lehet a tároló alja és teteje között és hol kellene hőfokot mérni. A lényegen nem változtat. Tehát lenne egy megfelelően nagy delta, a kazán nem kapcsolgatna sokszor. A tárolóból venné ki a padlófűtés a vizet, amit keverőszeleppel állítana be egy alacsonyabb hőfokra. A szobatermosztátok ezt a kört vezérelnék. A tároló felső melegebb részéből egy külön kapcsolható szivattyúval hajtanék 2 törölköző szárítót a fürdőben. A felső csőkígyóval venném ki a használati meleg vizet. Ezt még egy a villanykapcsolókkal aktivált cirkulációs szivattyúval bővíteném, hogy a meleg víz ott legyen a csapnál amikor kell, komfort növelés céljából.
Jó lesz-e ez így, s milyen kazán kellene? Kémény van a közelben.  Érzem-e hasznát egy kondenzációsnak, vagy jó-e egy hagyományos csak fűtő közepes teljesítményen, mert a cél úgyis csak a tartály 40-ről 48 fokos hőmérsékletre emelése? Ha pontos megbízható típust is mondana valaki, megköszönném, mert kellene mihamarabb a tervekhez. Köszönöm előre is!

mosodas Creative Commons License 2014.05.05 0 0 13832

Köszönöm. A közeljövőben felkereslek az üggyel kapcsolatban.

Előzmény: Wattocsak (13831)
Wattocsak Creative Commons License 2014.05.04 0 0 13831

Talán a rezsibiztost Német Szilárdot kéne megkérdezni:-), de ha én lennék a helyedbe egy 12 kW Aristont tennék be, mert az mindkét kört lekezeli alapból, és az ára is jó.

 

Előzmény: mosodas (13830)
mosodas Creative Commons License 2014.05.04 0 0 13830

Hello!

 

80 nm házhoz keresünk kazánt. Kondenzációst vagy simát nem tudjuk.  Remélhetőleg ti majd segítettek.  A házon 12cm szigetelés lesz, 3 rétegű nyílászárók, 20cm gyapotszigetelés a padláson. Régi kémények elbontva, a kazán külön kazánházba, de épületen belül. Új kémény itt még nincs. Amit mi terveztünk 50nm padlófűtés. Két szobába 12 és 17 négyzetméteresek radiátor. Tehát minden padló kivéve a két szoba. Mi eddig jutottunk. Alsóközép kategóriában gondolkodhatunk, talán csak ezt engedik az anyagiak.  Szempontjaink egyszerűek, alacsony rezsi, tartósság, olcsó karbantartás. Eddig jutottunk, konkrét elképzelés tudás híján nincs.  Szívesen vennénk tanácsokat, tippeket, mit melyik rendszert lenne érdemes?

G.b.Reload Creative Commons License 2014.04.30 0 0 13829

+hmv 240m3/4fő/év

Előzmény: dredd979 (13827)
G.b.Reload Creative Commons License 2014.04.30 0 0 13828

Üdv,

2013.05.01- a mai napig

 

Előzmény: dredd979 (13827)
dredd979 Creative Commons License 2014.04.30 0 0 13827

Hali!

 

Mettől-meddig volt ennyi a fogyasztásosod? 

 

Köszi! 

 

Üdv.

Előzmény: G.b.Reload (13826)
G.b.Reload Creative Commons License 2014.04.30 0 0 13826

821. itt a vége :)

Előzmény: G.b.Reload (12990)
BOSCH-JUNKERS, BAXI, FÉG Creative Commons License 2014.04.25 0 0 13825

így szól az idézet a használatiból:  

 

A következő Open-Therm szabályozókat lehet
alkalmazni:
 Honeywell
– T87M1029 vezetékes, nem programozható
– CMT 937 A 1011 vezetékes-programozható
– Y87RF vezeték nélküli, nem programozható
 Siemens
– QAA73.110 vezetékes-programozható

 

a trz 200 is honeywell...

 

az open-therm egy kommunikációs szabvány, tehát nem csak ezek a szabályzók jók hozzá.

Előzmény: szabi981 (13823)
j-e-l-a-d-ó Creative Commons License 2014.04.21 0 0 13824

Miért kell hosszu fúrószár , tipli ? Létezik hungarocell -be tipli. Ennyire egyszerű.!

Előzmény: Törölt nick (13794)
szabi981 Creative Commons License 2014.04.20 0 0 13823

Szia,

 

Garanciális volt a TRZ200-as egység ezért nem kellett fizetni a cseréjért, szerviz hozta. Miután felszerelték a 4. TRZ200 egységet és az sem működött hoztak egy CM707-t.

Előzmény: Varek1 (13822)
Varek1 Creative Commons License 2014.04.20 0 0 13822

 Mibe került a művelet ?

Előzmény: szabi981 (13821)
szabi981 Creative Commons License 2014.04.20 0 0 13821

Sziasztok,

 

Tegnap kicserélték a szobatermosztátot, mert nem jutottak dűlőre a Bosch TRZ200 szabályzóegységgel. Honeywell CM707 -s egységre cserélték. A kazán most kikapcsol ha nem kell fűteni.

Ez a termosztát nem modulációs és nem is Opentherm szabványú. Jelent ez valami hátrányt a részemre? Szerezzek be inkább a Bosch condens 2000 W kazán könyvében irt CMT937 -s szabályzót? Ilyen szabályzót csak Hollandiában találtam.

Köszönöm a válaszokat előre is!

gmkiev Creative Commons License 2014.04.17 0 0 13820

Építési osztály-----------------kémény

Gépészeti kivitelezés---------Épületgépész

Füst elvezetés, légellátás----Kéményseprők - katasztrófavédői felügyelettel

 

És ha az egész, egy szilárd fűtő anyagra épített rendszer, akkor teljesen szabályos.

 

Előzmény: baxy72 (13819)
baxy72 Creative Commons License 2014.04.17 0 0 13819

Amiket leírtam, azt a város ahol lakom, önkormányzat építési osztályán dolgozó illetékes mondta nekem. Én is szerettem volna lekoppintani a szomszédot, ugyan olyan házunk, de így nem tettem.

Előzmény: gmkiev (13817)
eekeili Creative Commons License 2014.04.17 0 0 13818

  Viszont a megrendelőnek jogában lett volna nem átvenni  és nem fizetni  ha ......  ha igazak a korábbi állítások. Azaz nem felel meg a biztonsági követelményeknek.

 Az egyéb követelmények be nem tartása ?  Hát ha abban állapodnak, meg kinek mi köze hozzá?

 Sokan úőgy képzelik hogy amit a szabvány előír az mind szentírás. Dehogy az a normális gazdasági élet segítője, de azoktól el lehet térni.

 Pl. egy villanykapcsoló magasságát szabvány írja elő, de ha nekem az nem tettszik, oda rakatom ahová akarom.

 És így tovább.

Előzmény: baxy72 (13815)
gmkiev Creative Commons License 2014.04.17 0 0 13817

Szerintem, ha megkéred a moderátort, ki törli ezt a sok balgaságot és neked sem kell szégyenleni az idők végezetéig!

 

Megjegyzem, én nagyon támogatnám az ellenőrzésüket, az üzembe helyezési kötelezettség legálissá (törvénnyel) tételét.

Szilárd tüzelésű, vízteres fűtőeszköz elhelyezhető lakótérben, beleértve a vízteres kandallót és kazánt is, mivel ezek egy rendszerű, kialakítású berendezések.

A közvetlen átjárásról szóló mondatod is igaz, csak nem szilárd, hanem nyitott égésterű gázkazán esetére.

 

Nála nem a rendszert vették át, hanem a füst elvezetést (kéményt) és a légellátás megfelelőségét.

Szerintem nem ártana vinned a szomszédnak egy sört, mert ha ő is fórumozik, még megorrol rád! :)))))))))

Előzmény: baxy72 (13811)
C20NE Creative Commons License 2014.04.17 0 0 13816

Akkor a mutyibrigád megint működött. A megrendelő valószínűleg azt kérte a szakitól, hogy intézze el, hogy itt lehessen. Elintézték neki egy kis pénzért. Ha baleset lesz a kivitelező és az átvevő szorulni fog, nem kicsit! Mondjuk egy korrekt CO mérővel és némi ügyességgel így is biztonságossá tehető.

Előzmény: baxy72 (13815)
baxy72 Creative Commons License 2014.04.17 0 0 13815

Szia!

Vállalkozó csinálta az egészet, a kéményseprő átvette.

Előzmény: eekeili (13814)
eekeili Creative Commons License 2014.04.17 0 0 13814

 Igen ezek a szabályok érvényesek, élnek.

  Ha a vállalkozó csinálja a rendszert, akkor neki ezt mind be kell tartani. Másképpen a megrendelő nem veszi át a projektet. (már ha esze van )

 Csakhogy amikor magának alakít ki az ember valamit, akkor ki az átvevő ?

 

 Hát akit megbíz ezzel.

 

 Nincs rendszer felelős. A kéményseprők ugyan próbálkoznak ezzel, mint sok minden egyébbel is (jobbára a bevételük növekedése/növelése céljából  ).

 

 

 Viszont ha baleset lesz, akkor  a használón mindent számon kérnek  - helyesen.

 

 

  "egyike sem teljesül nála, mégis átvették a rendszert!!!!"

 ki volt az átvevő ?

 Mellesleg a szabályok/ajánlások általában az emberekért vannak. Persze a bürokraták nem így gondolják. Ők úgy értelmezik , hogy az ő létük igazolására találták ki ezeket.

Előzmény: baxy72 (13811)
eekeili Creative Commons License 2014.04.17 0 0 13813

 Bizony így van !

 

Egy egyszerű temetés megúszható 300 e ből viszont egy gázrobbanásnál akár 100 milliós kár is lehet.

Előzmény: C20NE (13812)
C20NE Creative Commons License 2014.04.17 0 0 13812

Bocsánat, hogy egyszerű leszek!

 

A vegyessel maximum magát nyírja ki, a gáz meg fél háztömböt lerombol ha pukkan.

Előzmény: baxy72 (13811)
baxy72 Creative Commons License 2014.04.17 0 0 13811

Sziasztok!

Megy itt a vita, hogy ki cserélhet, milyet milyenre, engedéllyel, engedély nélkül. Csak minket "szopatnak" gázzal fűtőket? Az új szomszédom tavaly költözött be a házba. Vegyes tüzelésű kazános fűtést alakított ki. A kazán egy légtérben van a lakótérrel. Ez így szabálytalan. A rendelet szerint nem lehet vegyes kazán lakótérben, ha közvetlen átjárás van a lakótér  és kazánház között tűzálló ajtóval kell elválasztani + egy állandó szellőzést biztosítani a kazánháznak. Ezek a feltételek egyike sem teljesül nála, mégis átvették a rendszert!!!! Pedig ugyan olyan veszélyes, mint egy nyílt égésterű kazán!!! A vegyessel fűtőket is jobban kellene ellenőrizni, és nem "szopatni" a gázzal fűtőket.

C20NE Creative Commons License 2014.04.17 0 0 13810

Persze, hogy lecserélheted! Az előírások betartásával, ami nem csak azt jelenti, hogy műszaki értelemben hibátlan a szerelés, hanem azt is, hogy a szolgáltató erről tájékoztatva lett és az engedélyt a cserére megadta!

Előzmény: Törölt nick (13807)
gmkiev Creative Commons License 2014.04.17 0 0 13809

Itt lehet ilyen okosságokat mondani. De ha lettetek volna már a "Katasztrófális" védők társaságában egy vizsgálaton is, nagyon meglepődnétek!

Mondásuk: Ha valahol valami bajt találnak, akkor ott találni kell büntethető felelőst is!

Ebből indulj ki.

Előzmény: Törölt nick (13807)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!