Keresés

Részletes keresés

Thor Creative Commons License 2005.06.20 0 0 239

:-D :-D :-D

 

Maga meg okos :)

Előzmény: Format C (238)
Format C Creative Commons License 2005.06.20 0 0 238
Már megint össze-vissza kavarja a kását, monseiur! Nem ez a mondata váltott ki indulatokat, hanem a köcsögözés, meg puhányozás. Abban nincs vita, hogy nem elegáns, abban már inkább, hogy miért kéne mindig jól kinézni.

Hogy miért egyre több a szandál? Nem fog örülni a válasznak, de sajnos az a helyzet, hogy a maga értékrendje megszűnőben van. A régi kőbe vésett (illem)szabályok elkopnak, egyre fontatlanabbá válnak, és újabb, szerintem ésszerűbbek lépnek a helyükre. Így megy ez évezredek óta, csak manapság felgyorsult a folyamat. Én még valószínűleg meg fogok érni egy következő szexuális forradalmat, amikor mondjuk olyan szabályok alakulnak ki, hogy az utcán is lehet rejszolni, ha nem akadályozza a forgalmat. :-) És akkor majd én fogok úgy sírni valami topikban, mint most maga.
Előzmény: szpsz911 (233)
szpsz911 Creative Commons License 2005.06.20 0 0 237

Valami olyan érzésem van, hogy neked más a bajod.

 

Igen, lefárasztottál, álmos vagyok.

Jóccakát!

Előzmény: AliceCsodaországban (235)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2005.06.20 0 0 236
No meg ez a folyamatos megsértődés is árulkodó...
Előzmény: AliceCsodaországban (235)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2005.06.20 0 0 235

Az a te bajod, hogy képtelen vagy érthetően emgfogalmazni, mi bánt igazán, bebujsz a szandál mögé és képtelen vagy innen elmozdulni. Mert azt nekem senki ne mondja, hogy élete filozófiája abban merül ki, hogy kis visel szandált és ki nem...

 

Valami olyan érzésem van, hogy neked más a bajod. A világgal persze...

Előzmény: szpsz911 (233)
szpsz911 Creative Commons License 2005.06.20 0 0 234

Persze, más le begyöpösödött-ez, én erre reagálok és persze megint én vagyok a szemét.

Igazán örülök.

:(

Előzmény: Thor (232)
szpsz911 Creative Commons License 2005.06.20 0 0 233

Azért ha megengedsz egy baráti megjegyzést, tényleg úgy tűnik, hogy túlzottan csak a látszatokra adsz,

 

No azért félreértés ne essék: nem abból áll az egész életem, hogy azt lesem, hogy hány pasas hord szandált és nyomban le is hülyézem.

De a szandálviselet látszati oldalának feszegetését csakis a látszat nézőpontjából tudjuk.

 

Ez csak egy hirtelen jött ötlet volt, hogy topicot nyitok egy olyan dolognak, ami engem valamennyire foglalkoztat.

Ami a fair hozzáállást illeti, szerintem ez lenne a normális mindenki részéről. Pl Neked Caipi, külön köszönöm, mert érzem rajtad, hogy Te magad is a fair-ség oldalán állsz.

 

A többi partner részéről azt fogadom nagyon értetlenül, hogy miért vált ki indulatokat az, hogyha valaki le meri írni, hogy az ő szemében mennyire nem elegáns az, ha egy férfi szandált visel?

 

Ja és a lényeg: a kérdésemre választ a kétszázharminc bejegyzésből egyben sem kaptam:

Vajon mi lehet az oka annak, hogy az utóbbi években sokkal több férfin látok szandált, mint azelőtt?

Előzmény: Caipi (229)
Thor Creative Commons License 2005.06.20 0 0 232
Te meg ugyanilyen alapon, örülj a sok szandibandi marhájának, kellenek ahhoz, hogy igazán komoly embernek érezhesd magad.
Előzmény: szpsz911 (225)
szpsz911 Creative Commons License 2005.06.20 0 0 231
Naugye, remélem örülsz a lehetőségnek!
Előzmény: AliceCsodaországban (230)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2005.06.20 0 0 230
Igazad van a viszonyítási alapra mindig is szükség van...:-P
Előzmény: szpsz911 (225)
Caipi Creative Commons License 2005.06.20 0 0 229
Aláírom. De azt azért nem várhattad, hogy a szandálhordók a fejükhöz kapnak, és eldobják a szandáljukat..:-) Biztos Te is találva éreznéd magad egy "Le a szandált nem viselő férfiakkal" c. topic-tól. Bár megmondom őszintén, én ha látnék egy "Le a szandált viselő nőkkel" c. topicot, és úgy gondolnám, hogy ez egy baromság, akkor nemes egyszerűséggel nem szólnék hozzá és vígan hordanám tovább a szandálomat. De hát mindannyian mások vagyunk.:-) Azért ha megengedsz egy baráti megjegyzést, tényleg úgy tűnik, hogy túlzottan csak a látszatokra adsz, bár az is látszik, hogy próbálod mindkét oldaláról nézni az ügyet és próbálsz fair maradni.
Előzmény: szpsz911 (227)
szpsz911 Creative Commons License 2005.06.20 0 0 228

Garfield!

Szívesen beszélgetek Veled autókról, de a megfelelő topicban.

Előzmény: Garfield007 (226)
szpsz911 Creative Commons License 2005.06.20 0 0 227

SZPSZ meg jólöltözöttségről, ahogy ő értelmezi. És ne veszekedjetek, na... Mindenki válogathat, hogy vesz-e férfi létére szandált, vagy nem, szóba áll-e szandálossal, vagy nem.

 

Pontosan így gondolom én is. ThxU

 

És visszagyöpösödöm a topic alaptémájához: a szandál nem éppen emeli a jó megjelenést.

Előzmény: Caipi (224)
Garfield007 Creative Commons License 2005.06.20 0 0 226
Na, kaja megvolt, nyugodt vagyok, igy csak visszafogott hozzaszolast irok:
szpsz911, maradjunk az auto temanal, es innen en tavozom, nincs ertelme...
koszi!
Előzmény: szpsz911 (225)
szpsz911 Creative Commons License 2005.06.20 0 0 225

te vagy az, aki mindig és mindekor visszatér a szandálhoz,

 

Persze, minő nagy bűn hogy egy topicban visszatérünk az eredeti témához. (ezt nem tudtam)

 

Ja persze én vagyok a kezdő fórumozó.

 

 

Nem titkolom: téged egy begyöpösödött alaknak tartalak.

 

Ránk hülyékre (jelen esetben begyöpösödött alakokra) pont azért van szükség, hogy az überokos hipernormális etalon emberek érezzék, hogy milyen szuper részei a társadalomnak. Nélkülünk nem jönnétek rá.

Előzmény: AliceCsodaországban (223)
Caipi Creative Commons License 2005.06.20 0 0 224
Persze, nekem sem tetszik a beszartam-nadrág, de nem kelt bennem semmifajta rossz érzést vagy asszociációt. A haskilógás viszont teljesen hidegen hagy, mert egyrészt magánügyük,másrészt meg anno én meg miniszoknyában és neccharisnyában jártam soxor még télen is. És nehogy azt hidd, hogy fáztam vagy felfáztam. Most viszont legszívesebben bundabugyit vennék télen, ha nem szégyelleném még magam előtt is.:-) Na de Te itt divatokról beszélsz, SZPSZ meg jólöltözöttségről, ahogy ő értelmezi. És ne veszekedjetek, na... Mindenki válogathat, hogy vesz-e férfi létére szandált, vagy nem, szóba áll-e szandálossal, vagy nem..:-))))
Előzmény: AliceCsodaországban (221)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2005.06.20 0 0 223

Én tökéletsen nyugodt vagyok, te vagy az, aki mindig és mindekor visszatér a szandálhoz, és még azt is megakadályozza, hogy esetleg kibővítsük a témát.

Nem durrantam be, látsz a szövegben olyan jeleket amik erre utalnak? Látsz nagybetűs részt (ordibálás) sok felkíáltójelet, vastagbetűs sorokat, nagybetűs sorokat?

Kezdő fórumozó vagy? Mert akkor egy szót se szóltam...

 

Nem titkolom: téged egy begyöpösödött alaknak tartalak. De ez nem baj, mert van ilyen is oylan is. Nem szégyen az.

Előzmény: szpsz911 (222)
szpsz911 Creative Commons License 2005.06.20 0 0 222

Kedves Alice!

Látom kezdesz beidegesedni. De kérlek, engem kímélj az ilyesmi megjegyzésektől:

 

"Az meg, hogy a toicindító ennyire sarkalatos következtetést bír levonni a szandált viselő férfiakról, csak saját magát jellemzi."

 

Aki pedig bedurran egy bejegyzéstől, és mindjárt nekiesik egy harmadiknak az meg őt jellemzi.

Előzmény: AliceCsodaországban (221)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2005.06.20 0 0 221

Kedvesem, a férjem még 1972-ben szerezte a diplomáját, épitészmérnök, és abban az időben nem futószalagon gyártották az ilyen papírt, pláne ha valaki nem volt munkás-parszt származású.  És jó nevelést kapott az eredetilag ref. lelkész anyósomtól ezt is hidd el.

 

Abban tökéletesen igazad van, hogy a diploma és az "uriemberség/urinőség" nem papírfüggő, láttam én már tökéletes dzsentleman asztalost és kőbunkó jogászt, de hogy nem az öltözködés mindennek az alfája meg az omegája az biztos.

 

Az meg, hogy a toicindító ennyire sarkalatos következtetést bír levonni a szandált viselő férfiakról, csak saját magát jellemzi. Az igazi uriember soha nem az öltözködést nézi, én még a hajléktalan alkeszokat is az "uram" "asszonyom" megszólítással kezelem, pedig soha de soha nem adtam arra, hogy mások mit gondolnak arról, hogy én hogyan öltözködöm. Mert ők is emberek teccik érteni?

 

De hogy kicsit továbbvigyem itten ezt a magvas társalgás a szandálról, megemlíteném, hogy nekem pl. a mai sihederek "beszartam" nadrágja nem tetszik, de az aztán nagyon nem... tudjátok az a fajta gatya, aminek az ülepe nagyjából a térd alatt van összevarrva... no meg a "hasamkinn" öltözékek, amiket különösen idegesítő látni hideg időben - fiatal lányok hordják, a felső rész olyan rövid, hogy mindenképpen kivillan alóla a hasika, aztán később ugye nagyot néznek, ha vesemedence gyulladások meg petefészek elzáródások jönnek ebből elő... :-(

Előzmény: Caipi (219)
szpsz911 Creative Commons License 2005.06.20 0 0 220

hogy aki férfi létére szandált hord az nőietlen

 

Hmmm, már eljutottunk az emancipáció olyan szitnű fokozatához, ahol a nőietlen férfiak is terítékre kerülnek?

Nem rossz.

 

:-)))

Előzmény: AliceCsodaországban (217)
Caipi Creative Commons License 2005.06.20 0 0 219
Ezek szerint Ti vagytok a zsák meg az ő foltja, ami komolyan nagyon jó lehet Nektek, és tetszik, amit írsz róla. De szerintem, ha nem haragszol, a diploma sem értékmérő, ami egy embert illet. Ezzel nem a férjedet akarom lebecsülni, csak úgy értem, hogy semmit sem változtat a szandálon az, hogy kinek a lábán van.:-) És az úriember nem okvetlen diplomás, mint ahogy a diplomás sem okvetlenül úriember.
Előzmény: AliceCsodaországban (217)
Caipi Creative Commons License 2005.06.20 0 0 218
Jelentem, a hosszú haj ellen semmi kifogásom, nekem kérem rockos (értsd: rockzeneszerető, ill. rockzenész-barátos) múltam van. De a szandálos flower-power feeling valahogy sose volt az esetem.:-))) Kellemes halevést, jó étvágyat Nektek!
Előzmény: Garfield007 (214)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2005.06.20 0 0 217

Eddig nem a jólöltözöttségről volt szó, hanem olyan badarságokról, hogy aki férfi létére szandált hord az nőietlen, sőt nem is uriember stb...

 

Az én férjem diplomás, mindenki tiszteli és becsüli, és ha nagyon meleg van akkor úgy megy az ügyfeleihez, hogy kihajtott nyakú ing, sort, pamutzokni és szandál. És szép a teste még ma is, formás, gusztusos lesült, és nagyon jól áll neki, én magam is tetszelegve nézegetem. Nem lennék a felesége immár kb 33 éve, ha a hőségben öltönyben közlekedne, mert akkor hülye lenne... és soha de soha nem bíráltuk egymás öltözködését.

 

Volt előtte egy vőlegényem, na az igen. Az át akart teljesen alakítani, állandóan volt valami baja azzal, hogy mit is vettem fel. Bár a közvetlen oka nem ez volt a szakításunknak, de ez is beletartozott.

 

(Amúgy a topiccím az, hogy Szandálosodó férfiak, frivol  öltözködés - úgy érzem, hogy nagyjából 200 beírás után maga a szandál téma kimerült, nem lehetne mondjuk inkább a frivolt öltözködésről általánosságban beszélni???)  

Előzmény: szpsz911 (216)
szpsz911 Creative Commons License 2005.06.20 0 0 216
Perverziókról itt szó sem volt, kizárólag arról, hogy a szandál akár zoknival, akár anélkül, nem tartozik a jólöltözöttség műfajába.
Előzmény: Garfield007 (199)
szpsz911 Creative Commons License 2005.06.20 0 0 215

Ahogy gondolja uram

:-)

Előzmény: Format C (193)
Garfield007 Creative Commons License 2005.06.20 0 0 214
A vegen kimondtad a kulcsszot, empatia, ennyi kell az emberi kapcsolatokhoz es nem tobb... Persze, hogy felhuznad a szemoldokod, mondjuk egy szandal lattan, es a masik venne is a lapot, de egy ido utan idomultok ugyis egymashoz es akar egyszer meg a szandal is johet, talan lesz olyan ami majd meg tetszik is. Neked! :o) ( jo-jo utopia volt)
Ha nem, hat nem, ettol meg hosszu haju es szandalas maradok :-) es engem meg ugy is megturnek a lakasba, bar ha nem megyek halat sutni most, akkor kihuzhatom a gyufat :-)

Garfield@akinempapucs.hu
Előzmény: Caipi (212)
szpsz911 Creative Commons License 2005.06.20 0 0 213
:-)
Előzmény: eldrich (188)
Caipi Creative Commons License 2005.06.20 0 0 212
Igen, ezen én is elgondolkoztam.:-) Aztán úgy döntöttem, hogy csak gondolatokat fejtek ki. Tetézem: azt gondolom, hogy hogyha szeretek valakit, nem szabadna, hogy számítson, hogy pl. szandál van-e rajta vagy nem. De szégyenkezve be kell hogy valljam, hogy igenis számít, mert nem szólnék, de a lelki szemöldökömet felhúznám tőle, és ezt a másik, ha egy kicsi empátiával is rendelkezik, megérzi. Ha az okát nem is, a tényt biztosan.
Előzmény: Garfield007 (211)
Garfield007 Creative Commons License 2005.06.20 0 0 211
Most cafolni vagy megerositeni akartal? :o)
Előzmény: Caipi (210)
Caipi Creative Commons License 2005.06.20 0 0 210
Teljesen egyértelmű, hogy az embernek elsősorban magának kell tetszenie, mert akkor érzi jól magát a bőrében. Ettől a továbbiakban aztán önbizalmat sugároz, amitől jobban vonzza a másik nemet, úgyhogy a dolgon mindenki csak nyer.:-) De azért ha szeretek valakit, és tudom, hogy nem tetszik neki egy cuccom, akkor én sem venném fel, ha vele vagyok. Ne mondd már, hogy ez nem teljesen természetes! Vannak dolgok, amiket az ember nem adhat fel a másik kedvéért, mert ahhoz túl fontosak és a személyisége részét képezik, de ez igazán nem tartozik ezek közé. A dolog másik fele persze az, hogy hogyha szeretek valakit, az - ideális esetben - nem azon múlik, hogy mi van rajta, és ha egy mód van rá, nem is éreztetem vele, ha nem teszik rajta valami. Persze ha kérdez, azért nem hazudok.
Előzmény: Garfield007 (200)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!