Keresés

Részletes keresés

bwoay Creative Commons License 2004.04.21 0 0 258
"akkor nem hiszem, hogy a tovább nyomás (a reakció idödet természetesen levonva!) több lenne 0,1 secnél!"

Pedig pont erre vonatkozik a 0,2-es lag.
De mondom, ennek szerintem nincs jelentősége, ez nem egy rossz érték.
(A már kitárgyalt Minolta A1 ennél többet késik.)
Viszont a dombtetős példád teljesen jó, ugyanezt írtam korábban: egész egyszerűen pre-fókuszálva kell használni. Az meg (a lag szempontjából) teljesen mindegy, hogy az AF-et állítod be előre, vagy manuális fókuszt használsz (mellette persze az AE-t is érdemes lockolni, hogy a fénymérés is meglegyen, mire az exponálásra kerül a sor).

Dr. Tib,

ez a mass storage "hanyagolási" trend tök érthetetlen számomra,
pláne egy olyan gyártónál, mint a Canon, akik mindig nagy hangsúlyt fektetnek a userek felhasználók igényeire. Aztért írtam trendet, mert az mp3 playerek piacán is megfigyelhető, a legnagyobb gyártók közt is akad, aki mellőzi az UMS támogatást.
Lehet, hogy ez a mellékelt SW-t gyártó céggel kötött szerződésnek tudható be?

Lord,

"több helyen sikerült a repülő korongot úgy elkapnom, hogy egyáltalán nincs elmosódva!"

ajnye! mondasz ezekhez egy jellemző záridőt? persze a képet is szívesen látnám!

Lord Sage Creative Commons License 2004.04.21 0 0 257
konkrét hirdetése is fennt van apróneten? rákerestem, eddig nem találtam...
Előzmény: mtb (255)
Lord Sage Creative Commons License 2004.04.21 0 0 256
köszi, utánanézek
Előzmény: mtb (255)
mtb Creative Commons License 2004.04.21 0 0 255
Sage, ha felhívod a 30/413-3275 -öt(ez a digitfotos srác az apronetről),8500-ért hozza az adaptert és 30 ezerért a lencsét.Az imént beszéltem vele. Nekem már hozzák a 32 dolcsist az USA-ból, de ez sem sokkal drágább.Még hamarabb meglesz, mint az enyém, ha gyorsan megrendeled tőle.Így már tudsz tájékoztatni, hogy hogy szuperál a Soligor lencsével.
Előzmény: Lord Sage (253)
Bart32 Creative Commons License 2004.04.21 0 0 254
Sziasztok!

Noh szombat óta nekem is van s1-em :))
Próbálgattam, elég vegyesek a tapasztalataim, ez az első gépem, bemozdulás miatt elég sok kép rossz lett, 1/80- al is máskor meg simán kitartottam 2 másodpercet. FElteszek egy elég érdekes képet, lemerült az aksim, így nem nagyon tudtam kidolgozni, de tök jók voltak a fényviszonyok.


Fény és homály

Webkamerás kérdésre válaszolva video bemeneten működik yahoon.

Lord Sage Creative Commons License 2004.04.21 0 0 253
ezt a 30 dollárt neten láttam, illetve mtb (ha jól írom a nevét) írta, hogy kolégák látták 32-ért valamerre. Ilyen árban jó lenne :) Viszont ez a 40 euro is 4000-el olcsóbb, mint amilyen ajánlatot kaptam...
Előzmény: Törölt nick (246)
Lord Sage Creative Commons License 2004.04.21 0 0 252
ha van tv-ines (vivo-s) valamilyen kártyád, vagy videó vagy tv tuner, akkor arra video bemenetre rákötve használható végülis, macerálni kell, hogy ne menjen standby-ba, de működik gondolom itt is, A70-el próbáltam csak

A tegnapi magyar-canada meccsen készítettem megint képeket, nagyon jók lettek, teljesen meg vagyok elégedve, több helyen sikerült a repülő korongot úgy elkapnom, hogy egyáltalán nincs elmosódva!

Előzmény: MeKrisz (250)
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.21 0 0 251
ez ugyanolyan okokból nem lehetséges, amilyen okokból nem tudjuk mass storage meghajtónak használni a canon A60-ast pl (meg tudtommal a többi kisebb canont sem). egyszerűen nem akarják a Canonnál. Pedig semmi extra képességgel nem kellene felruházni a gépet, amit már most nem tud, csak egy pár software trükk, és kész.

TIB

Előzmény: MeKrisz (250)
MeKrisz Creative Commons License 2004.04.21 0 0 250
Win XP alatt biztosan nem!

Egyébként engem is lázba hozott (volna még anno)a kérdés, amikor megvettem, mert a régi gépemet is használtam úgy, hogy a notebookomhoz volt kötve, és winyóra rögzitettem vele a m?vházos táncos fellépésünket (digi-cam!)

És hatalmas csalódásomra egy 180ezer forintos gép nem tudja ugyanezt (csak a 32MB-os kártyára)....

A régi gépemet 20ezerért vettem....
ez azért selytet valamit nem????

Előzmény: ontario (248)
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.20 0 0 249
Ehhez mit szoltok?
Előzmény: ontario (248)
ontario Creative Commons License 2004.04.20 0 0 248
Sziasztok, egy kerdes: mukodik webkamerakent az S1-es? Elore is koszontem a valaszt.
MeKrisz Creative Commons License 2004.04.20 0 0 247
Ha mindazt megcsinálom, amit irtam, és a fokuszt például a dombtetöre állítom (mert van mellette méter skála is, ez sokat segít nekem vak sötétben - igaz, jó becslés kell hozzá), hiszen csak megtudod saccolni, hány méterre lehetsz a témától, és félig lenyomod a gombot, akkor nem hiszem, hogy a tovább nyomás (a reakció idödet természetesen levonva!) több lenne 0,1 secnél! De ha így sem megy, akkor "ÖNNEK EZT NEM AJÁNLOM!".

Másik lehet?ség, a 30 FPS-es 640*480! Én már hivattam el? ilyen képet (ami 640*480-ban készült) 10*15 ös méretben, és türhetö! Ennél ugysincs gyorsabb burst!!!

Előzmény: bwoay (244)
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.20 0 0 246
Lord Sage,

A 30 dolcsi eleg alacsony, kb 40EU-korul van.

Előzmény: Lord Sage (245)
Lord Sage Creative Commons License 2004.04.20 0 0 245
Írtam tegnap levelet a Canon-nak, az egyik sales managernek, hogy mikor lesz itthon LAH-DC10. Jött válasz, hogy maga a gép is csak a héten került hivatalos forgalmazásba, a kiegészítő árakra nem tud pontos felvilágosítást adni, valószínüleg csak az EU csatlakozás után... Azért jó, hogy úgy írtam neki, hogy nekem már van egy ilyen gépem, és ehhez kellene :)) Szóval aki tud ilyet szerezni külföldről és ilyen 30 dollár körüli áron, az jelezze nekem erősen, köszönöm. Van egy 14 és egy 16 ezer forintos ajánlatom, ezt azért egy kicsit soknak tartom...
bwoay Creative Commons License 2004.04.20 0 0 244
"Szerintem ha az a fontos, hogy a shutter lag time a lehet? legalacsonyabb legyen, akkor én manuális beállításokat szoktam használni (manuális blende, manuális zárid?, manuális vaku beállítás, derítés és vörös szem csökkentés nélkül, ha mozgást szeretnék megörökíteni, és ami elengedhetetlen az a MANUÁLIS FÓKUSZ!!!)"

Annyiban igazad van, hogy a vaku beleszólhat, de hát ez egyértelmű,
mivel pl vörösszemnél ki kell várni az elővillantást, stb...
Viszont a sok manuális beállítás használatával is csak annyira tudod lerövidíteni a lag-et,
mintha az AF-el pre-fókuszálnál, annál gyorsabb nem lesz.
Hiszen amikor AF-et és AE-t együttesen használsz, a beélesítés alatt az expozíciós értékek is beállítódnak, tehát az exponálást megelőző pillanatban ugyanott leszel, mintha kézzel állítottál volna be minden egyes értéket.
Tehát a 0,2 mp az S1-nél a legalacsonyabb érték, ami elérhető, ezen már nem lehet javítani.
Viszont szerintem teljesen jó, nem számít nagynak.

Visszatérve még az MF-re:
háát, szerintem manuálisan fókuszálni gyors mozgás fotózása esetén kizárólag akkor érdemes, ha te pontosan tudod,
hogy hol fog történni a megörökítendő esemény.
Mert azért még egy lassú AF is beélesít 2 mp alatt, viszont ezt kézzel elvégezni, pláne amilyen körülményesen használható az MF a kompakt gépek legtöbbjén...bizonyára jóval több időt vesz igénybe, mint először félig, aztán focus-lock után teljesen lenyomni a kioldó gombot.

Lord Sage Creative Commons License 2004.04.20 0 0 243
Szerintem az S1-nek sokkal strapabíróbb a memkártya ablaka, mint az A70-nek volt. Én mindenképpen kártyaolvasót ajánlaok, 4 gigát míg le-fel másolsz USB 1.1-el, megőszülsz. Próbaként másolj le csak egy 256-os kártyáról cuccot, már az se 2 perc, aztán lehet felszorozgatni, soha nem lesz vége :)
Előzmény: MeKrisz (242)
MeKrisz Creative Commons License 2004.04.20 0 0 242
Szerintem ha az a fontos, hogy a shutter lag time a lehet? legalacsonyabb legyen, akkor én manuális beállításokat szoktam használni (manuális blende, manuális zárid?, manuális vaku beállítás, derítés és vörös szem csökkentés nélkül, ha mozgást szeretnék megörökíteni, és ami elengedhetetlen az a MANUÁLIS FÓKUSZ!!!)

Ezekkel a beállításokkal szerintem az S1 is simán felveheti a versenyt egy DSLR-rel, mert a gépnek szinte semmit nem kell csinálnia, amikor megnyomom neki az exponáló gombot!

Én ezeket a beállításokat használom, ha gyors mozgást (pl.:120 km/h-val száguldó kocsikat) akarok lefotózni!

Más!
Valaki ugye ismer olyan progit, drájvert, amit felrakva 98-hoz, illetve XP-hez "Pen drive"-ként lehet használni az S1-et? Mert néha jólenne, ha a 4GB-os háttértárat nem csak fényképezésre használná az ember, az örökös ki-be rángatástól meg szerintem elfárad a memóriakárty ajtaja (ahogy a régi gépemnél is, már csak lötyög a nagyvilágba...)

bwoay Creative Commons License 2004.04.19 0 0 241
ááá, hát az tök ugyanaz.
Lord Sage Creative Commons License 2004.04.19 0 0 240
ezt a dolgot nem oldja meg, ha LCD-n nézed?
Előzmény: bwoay (239)
bwoay Creative Commons License 2004.04.19 0 0 239
Ren,

A Kodak DX 6490 meg olyat tud,
hogy simán benyom egy blank screent a sorozat alatt,
vagyis EGYÁLTALÁN nem tudod követni a témát,
pedig a 3 fps sebességű burstje nem is lenne rossz.

"between shots, the viewfinder displayed the last image captured, not the live image"

Én még nem halottam olyan EVF-es gépről, ami úgy burstölne,
hogy közben beadja az élőképet.
Ez a kimerevítés valójában annál zavaróbb, minél kisebb fps-sel megy a sorozat.
Hiszen ha mp-enként készül 1 kép,
akkor (két kép között) az ember 1mp-ig csak az utoljára elkészült fotóban gyönyörködhet, és mire visszakapja a képet, a téma már jól elmászott.
viszont amikor 5 fps-sel ropogtatsz,
akkor ugye csak 1/5 mp-re "ragad" be a mozdulat, az nem annyira vészes
(ha meg mondjuk 25 fps-t tudna a masina, akkor már nem is látnánk, ahogy szaggat :)

amúgy én is utánajártam a dp-n, láttam, hogy még csak preview van.
Steve meg valamiért most eszembe sem jutott, mindegy, lényeg, hogy megtaláltad.

Amit Tib ír (review),
az meg sorozat esetén csak az utolsó képre vonatkozik,
azt fogja mutatni a megadott ideig, de magára, a sorozatkészítés menetére nincs hatással. Egyébként szerintem ki lehet kapcsolni minden gépen.
Pláne ezen, ha az A60-on is így volt.
Nade inkább azt írom, ami biztos: az enyémen is ki lehet :)

Törölt nick Creative Commons License 2004.04.19 0 0 238
jah, review néven futott A60/70en, akkor gondolom ez azért nem olyan komoly hiba. vagy félreértettem az angol szöveget? : )

TIB

Előzmény: Lord Sage (237)
Lord Sage Creative Commons License 2004.04.19 0 0 237
most nincs előttem a gép, de van egy display time, ami default 2, gondolom lehet ezt kikapcsolni is
Előzmény: Törölt nick (236)
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.19 0 0 236
between shots, the viewfinder displayed the last image captured

ezt ki lehet kapcsolni a menüben nem? legalábbis A60on ki lehet, hogy az elsütés után mutassa a kész képet, igy ott egyszerűbb a sorozat készités.

TIB

Előzmény: renegade (235)
renegade Creative Commons License 2004.04.19 0 0 235
A dpreview még nem tesztelte. Steve viszont igen:

Shutter lag, the elapsed time between depressing the shutter and capturing an image, measured 2/10 second when pre-focused and 8/10 second including autofocus time. About 1/10 second of shutter lag is attributable to the delay in the live image presented on either of the S1's viewfinders.

Szóval 0,8 sec AF-fel. Viszont van itt valami:

In Continuous shooting mode, the S1 IS captured images at 1/2-second intervals; between shots, the viewfinder displayed the last image captured, not the live image, so you will have some difficulty following a moving subject in this mode.

Hát igen, az EVF hátrányai... :-(

Előzmény: bwoay (234)
bwoay Creative Commons License 2004.04.19 0 0 234
"AF-et. Iszonyat gyors volt, gyakorlatilag nem is észleltem, hogy működik."

Annyi pénzért el is várható :)

"Majd körülnézek, hátha találok olyan tesztet, amiben benne vannak az értékek."

dpreview.com-on mindig mérik. illetve ott mindent mérnek :)

Ami a keresőket illeti: szerintem mindkettő 100%-os.

Más:
szerintem sok esetben nem probléma előre beállítani az élességet.
Ha nagyjából tudod, hogy hol fog történni az "akció",
nomeg nem kis mélységélességget akarsz használni, akkor nem vészes a dolog.
Meg azt még nem taglaltuk, hogy ott a folyamatos fókuszálás lehetősége, ezzel is lehet rövidíteni valamennyit a lag-en. Meg az akkumulátor teljesítményén is :)

renegade Creative Commons License 2004.04.19 0 0 233
Mondjuk a te HSZ-dből meg azt nem tudjuk meg, hogy a 10D-nél AF-et, vagy MF-et használtál

AF-et. Iszonyat gyors volt, gyakorlatilag nem is észleltem, hogy működik.

Minolta A1: 1 mp AF-el, anélkül 0.24.

AF-fel nagyon lassú.

lényeg a lényeg: csupán ezért nem érdemes SLR-re gyűjtened, én azt tanácsolom, hogy nézd végig az S1 és hasonló kategóriájú gépek tesztjeit, különös tekintettel a shutter lag-re, és aszerint válassz egy hasonló képességű masinát.

Mondjuk az S1 IS egész szépen (túl)teljesíti az elvárásaimat: ultrazoom, USM, IS, baráti ár (Ausztriában). Ezekért még a RAW hiányától is képes lennék eltekinteni. Az egyetlen gondom a shutter laggal van. Majd körülnézek, hátha találok olyan tesztet, amiben benne vannak az értékek.

Jut eszembe, a kereső nagyjából a teljes képet mutatja? (Ez a másik, amitől a falra tudnék mászni.)

Előzmény: bwoay (223)
bwoay Creative Commons License 2004.04.19 0 0 232
"inkább TIB, nem vagyok doktor"

:) nekem is van prof. Öveges nickem (nem itt!),
de még sosem kértem ki magamnak, ha valaki profnak szólított :)
mondjuk én Öveges sem vagyok, az igaz...

"én is láttam már exifben, hogy mondjuk iso 86"

vannak ám olyan gépek is, amiknél eleve ilyen "hülye" érték a legalacsonyabb fényérzékenység,
pl tudtommal a Pentax Optio 550 és Minolta A2 is ISO 64-el "kezd".
Bár a 86 az szerintem is köztes.

bwoay Creative Commons License 2004.04.19 0 0 231
hmmm...nem is tudtam, hogy Pakson van motocross pálya.

amúgy az s5000 elvileg jó gyors, 5 fps-t tud a gyári adatok szerint. viszont ilyesmihez tényleg nem muszáj sorozatot használni,
valóban viszonylag könnyű követni, csak a kivágásra kell ügyelni.
Ez szerintem teljesen jól sikerült,
csak az a fura, hogy a csóka ül a motoron,
olyan, mintha fel lenne függesztve a pálya fölé, és úgy pózolna :)

de vajon hol a rákban lehet az a pálya?

Törölt nick Creative Commons License 2004.04.19 0 0 230
inkább TIB, nem vagyok doktor, csak a TIB minden egyéb változata már foglalt volt a regnél:)

szóval az a60/70nek valóban kicsit fura a kategória besorolása, mert a ccd és az objektiv egyértelműen a kisebb kopmaktok közé teszi de a széles beállitási lehetőségek tekintetében messze kilóg a kategóriából. azért az FZ szerintem egyértelműen professzionálisabb.

olyat én is láttam már exifben, hogy mondjuk iso 86, sajna a fotós nem tudta megmondani, milyen géppel csinálták, de ismerve a körülményeket valami egészen kompakt masina lehetett. meg olyannal is találkoztam, ahol az auto után beirta a gép, hogy valójában mit takar az auto. Végülis ez csak software trükk, szóval a canonnak sem kerülne semmibe belerakni alkalom adtán egy firmware frissitéssel, a kérdés, hogy akarja e.

TIB

Előzmény: bwoay (229)
bwoay Creative Commons License 2004.04.19 0 0 229
kezdek szenilis lenni, aszittem, hogy elküldtem a HSZ-t...
na mindegy, ez lett volna:

"De kijelzi: "AUTO" :) Szóval EXIF-ben is ezt írja, ezért nem tudom a pontos értéket."

:) hát ez sajnos egy jó hülye megoldás.
Én szoktam azzal szórakozni, hogy egy próba erejéig rábízom a gépre,
aztán utána megnézem, hogy jóváhagyható-e, amit választott :)
Illetve, hogy a választás igazol-e engem.

Doktor Úr,

hát nem tudom, hogy az FZ2 felsőbb kategóriásnak nevezhető-e,
(szerintem nem igazán, max. más kategóriásnak :),
de mindig kijelzi, visszajátszásnál ugyanúgy kiírja,
mint a manuális beállítás esetén választott értékeket.
Annyi a különbség (és itt tul.képpen Lordnak válaszolok),
hogy az automatika köztes értékeket is beállít.
És ezt ki is lehet használni valamennyire.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!