Keresés

Részletes keresés

Új_vitatkozó Creative Commons License 2021.05.14 -3 1 1685

Csak most olvastam el ezt az értelmes véleményt és tanusíthatom, hgy nálunk Slovákiában is ez így van:

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=158047320&t=9247020

 

Ez egyik régi kollégám azzal indokolta hogy beadatta magának a "szurit", hogy nyáron mindenképpen látni akarja Csehországban élő unokáját. Mi ez, ha nem zsarolás? Ez hasoló, mint amikor az emberek beléptek a kommunista pártba (többek között azért), hogy könnyebben utazhassanak, és minden nyáron a Jugoszláv tengerparton süttethessék a hasukat. 

 

Egyébként én már nyugdíjas vagyok. A múlt héten 40 euróért (ennyibe kerül nálunk!!) csináltattam egy vérelemzést, hogy vannak-e a véremben covid-antitestek. Az eredmény pozitív lett. Tehát az elmúlt hónapokban biztosan fertőzött voltam. Amúgy nem voltam hajlandó a hülye tesztelésre elmenni, mert senki sem fog az én orromban piszkálni. Egyszer tudom, hogy nagyon fáradt voltam, 4 napig aludtam, de más tünetem nem volt. Valószínűleg akkor lehettem a feleségemmel együtt covidos. A kis unokáink naponta velünk voltak, a gyerekeink is, ők valóban semmit nem érzékeltek. Pedig még a családi látogatást is tiltották! - Idióták! Én a nyugdíj előtt 15 évig vonatoztam, naponta 80 kilométert. Ott aztán mindenféle köhögős ember utazott velem, úgyhogy majdnem az összes influenzát megkaptam. Minden évben kétszer voltam influenzás és sokkal többet szenvedtem, mint most. Most csak aludtam. Annak előtte 15 évig évente kétszer elment a hangom, eltömődött az orrom, lázas voltam, rázott a hideg. MOST MEG CSAK SIMÁN ALUDTAM. Mi ez a nagy cirkusz? 

Előzmény: Hegyi vénember (617)
ctvi Creative Commons License 2021.05.14 0 0 1684

Kuvasz ezt nem jól írtam, mert kitöröltem véletlen az elejét. Arra akartam felhívni a figyelmet pusztán, hogy lehet, hogy jobb lenne, ha vírushoz értők magyaráznák el az embereknek a médiákban, érthető nyelven, hogy mik a különbségnek a vakcinák, és a technológiák között, Nem biztos, hogy mindenki ért mindent. Azt sem tudják sokan, hogy az ember saját szervezete állítja elő az ellenanyagot, és ez nem függ attól, hogy mivel oltották be!  Mi erről a véleményed?

Előzmény: ctvi (1676)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.14 -1 1 1683

És a Föld is lapos.

Előzmény: Törölt nick (1681)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.14 0 0 1682
Előzmény: Laci, a jegyellenőr (1673)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.14 0 1 1681

Hehe...Szóval amit nem látsz a nincs is.

Ügy S.

Előzmény: Laci, a jegyellenőr (1674)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.14 0 0 1680

Mi van? Zsiggancs nap?

Előzmény: Laci, a jegyellenőr (1675)
ctvi Creative Commons License 2021.05.14 -2 1 1679

Az is kérdés, hogy miért azoknak kell fizetnie a járvány Covid járvány kitöréséért, akiknek semmi közük nincs ehhez. Vannak olyan vélemények, hogy egy kínai intézetből! Ha valóban, és bizonyítottan így történt, akkor az érintett cég biztosítójának kellene fizetnie a költségeket! De ez nem fog meg megtörténni, mert nehéz utólag bebizonyítani, a tobozos sáskának, meg nincs biztosítása......

Joe Blake Creative Commons License 2021.05.14 -1 1 1678

Sok ilyen van sajnos. Némelyik ösztönösen ilyen gonosz, a többséget a pénzzel teszik azzá.

 

Előzmény: Laci, a jegyellenőr (1651)
Laja73 Creative Commons License 2021.05.14 0 1 1677

Nekem nemrég volt herpeszem! 

De ha így lesz remélem vissza is tudják programozni.

Ehh mégiscsak a Karikó-féle kellett volna.

Előzmény: Törölt nick (1669)
ctvi Creative Commons License 2021.05.14 -2 1 1676

Veszel egy mosógépet, meg fogod tanulni, hogy miként használd, vagy kijön valaki, aki beköti, és elmagyarázza, hogy miként használd! Nem a fórumról kellene infókat kapni, hanem az átlag embernek megírt nyelven, hogy mi, miként működik! De lehet, hogy én megyek csak forgalommal az autópályán.

Előzmény: Törölt nick (1669)
Laci, a jegyellenőr Creative Commons License 2021.05.14 -2 2 1675

"...Ha kötéllel csinálod, az nem fertöz meg senkit..."

 

Itt egyfelől azt jegyezném meg, hogy ha én írnék le valami hasonlót, már üvöltve rohannátok a moderátorhoz. (Hasonló jelenség, mint anno Kövér László 'köteles beszéde', ill. annak kiforgatása. Ha én írnék le valami hasonlót, ti biztosan kiforgatnátok!)

Másfelől a mondanivalód másik részéhez: erre 'Új vitatkozó' olvtársnak volt egy nagyon jó érvelése, azt kellene visszakeresni, és szándékomban is áll kibontani jobban! Ha lesz több időm, majd visszakeresem.

Előzmény: Törölt nick (1658)
Laci, a jegyellenőr Creative Commons License 2021.05.14 -3 1 1674

"...A "nem látok" az nem érv hanem vakság..."

 

Jelen helyzetben ez nem vakság, hanem józan kritika!

 

 

"...A számok, meg a körházak beszélnek..."

 

Te is csak olvastad ezeket, vagy hallottál róluk, tehát nem a saját szemeddel győződtél meg róla, csak elhitted. A vakhit még véletlenül sem a józan ész!

 

Némely covidosnak tartott konkrét eset drámaiságának pedig jó eséllyel más oka van, nem a covid, az én meggyőződésem szerint. Ugyanígy a számok esetleges tényleges növekedésének is.

Persze ezzel nyilván nem foglak meggyőzni, csak jelzem, hogy van válasz számomra ezekre a kérdésekre.

Előzmény: Törölt nick (1657)
Laci, a jegyellenőr Creative Commons License 2021.05.14 -2 3 1673

De érvelek, csak más vonatkoztatási rendszerben, mint te, ill. a te elveidet vallók.

Az én vonatkoztatási rendszerem morális jellegű, és meggyőződésem, hogy ennek feljebbvalónak kellene lennie a ti vonatkoztatási rendszereteknél!

A ti vonatkoztatási rendszeretek tekintélyelvű, de, mivel a tekintélyek állításai gyakorlatilag leellenőrizhetetlenek a hétköznapi emberek számára, ezért aki a ti vonatkoztatási rendszereteket használja, kiszolgáltatja magát az emberi gonoszságnak. Ugyanis a "tekintény" a ti rendszeretekben csak egy szakmai kritérium, bármiféle emberi kritériumokat mellőzve! És pont ezzel adjátok meg a lehetőséget, az emberi gonoszság a "tekintély" bőrébe bújva újabb nyomorok és aljasságok sokaságát zúdítsa az emberiségre!

Ezért szoktam mondani, hogy az emberiség még mindig nem képes tanulni a saját történelméből!

Amíg nem történik meg a váltás a már említett két vonatkoztatási rendszer között, addig az emberiség történelmében mindig is jellemzőek lesznek a kegyetlen aljasságok!

Előzmény: Törölt nick (1659)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.14 0 0 1672

Patent:

US8278036B2

United States
Download PDF
Find Prior Art
Similar

Inventor
    Katalin Kariko
    Drew Weissman
Current Assignee
    University of Pennsylvania Penn

Worldwide applications
2006 EP DK PT PL WO ES HU EP LT TR US EP 2012 US 2013 US US 2014 US 2016 US 2019 US

Törölt nick Creative Commons License 2021.05.14 -3 1 1671
Előzmény: Törölt nick (1669)
ötmilliárdkevés Creative Commons License 2021.05.14 -1 2 1670

Az mRNS meghatározás szerint genetikai hírvivő anyag, ami egyes génszekvenciákat másol le a központi adathordozó DNS ről, vagy RNS ről,vagyis génekkel manipulál, ezért nevezik az ezzel az anyaggal való kezelést génkezelésnek.

A probléma nem az, hogy a saját szervezetem állítja elő az antitesteket, ez normális.

Ami nem normális az az, hogy az antigént is a saját szervezetemmel állíttatják elő. Ezt meg autoimmun reakciónak nevezzük. 

Aki ennek a veszélyét nem látja át, és úgy propagálja a terápiát, az elég elkeserítő. Aki átlátja és úgy erőlteti rá ártatlan emberekre ezt a terápiát, arra nincsenek szavak. 

 

Előzmény: ctvi (1668)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.13 -1 1 1669

A vektoros oltás elleni egyik legfontosabb kifogás, hogy gyakorlatilag DNS szinten írja elő a szervezetnek, hogy adott vírusra milyen választ kell adnia. Viszont még sem kitesztelve, sem hosszú távú kísérletekkel nincs ellenőrizve, hogy ez a "beprogramozás" vajon nem fog más védekezési mechanizmust is módosítani.

Pl. megvéd a vakcina a pestistől, viszont a hepatitisz ellen meg teljesen kikapcsolja a védelmet, ami meg súlyos tüneteket fog okozni. Nem az újdonságtól vélnek a kétkedők, hanem attól, esetleg nem egy végtelen immunrendszer gyengülés fog beindulni és emiatt állandóan "utóoltani" kell majd a beoltottakat.

Előzmény: ctvi (1668)
ctvi Creative Commons License 2021.05.13 0 0 1668

A régi oltások elölt vírusokat tartalmaztak. A mai mRNS oltásoknál is a szervezeted állítja elő az ellen anyagot, és a vektorosoknál is. Az mRNS egy új technológia,  de az oltások nem génterápián alapulnak! Én is olyantól kértem tanácsot aki ért hozzá, és elmagyarázta. Addig nekem sem mondott sokat, hogy mi, miként működik. Az a legfontosabb, hogy az ellenanyagot a saját szervezeted tudja kizárólag előállítani, és ez nem függ attól, hogy valakit milyen vakcinával oltottak be. Bár én nem mRNS oltást kaptam, hanem vektorosat, és nem volt vele gond. Az a lényeg, hogy mindenki baj nélkül vészelje át ezt a kovidot...

Jó egészséget kívánok!

Előzmény: ötmilliárdkevés (1667)
ötmilliárdkevés Creative Commons License 2021.05.13 0 2 1667

Csakhogy az mRNS nem oltás, hanem génterápia. Nem kell keverni a régi, bevált oltásokkal. 

Előzmény: ctvi (1664)
költekező Creative Commons License 2021.05.13 0 0 1666

Na de pont emiatt lett rendszerváltás .

Most visszatér a múlt?

Vagy vmi súlyosabb?

Előzmény: ctvi (1664)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2021.05.13 0 1 1665

Közben kikerestem: konkrétan pl. az 1993. évi XXXI. törvény, ami az általam idézett szöveget is tartalmazó nemzetközi egyezményt kihirdette.

Előzmény: Törölt nick (1635)
ctvi Creative Commons License 2021.05.13 0 2 1664

Nem ő volt az első Magyarországon, a szociban kötelezőek voltak bizonyos oltások, és ebből nem csináltak akkora vitákat, mint ma. Ha valaki akkor nem adatta be a gyerekének az oltást, azt keményen büntették! 

Előzmény: Törölt nick (1661)
ctvi Creative Commons License 2021.05.13 0 4 1663

A 16-18 éves korosztály részére jelenleg csak a Pfpizer adható, mert csak ez van bevizsgálva egyelőre! Lehet, hogy később lesznek más oltások erre a korosztályra.

Előzmény: Reformkormányos (1653)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2021.05.13 0 2 1662

A Negyedik Kiegészítő Jegyzőkönyv nem került beidézésre.
Annak 2. cikke szerint

 

Mozgásszabadság

1. Mindazokat, akik jogszerűen tartózkodnak egy állam területén, megilleti a mozgás szabadsága és a lakhely szabad megválasztásának joga.
2. Mindenki szabadon elhagyhat minden országot, beleértve a saját országát is.

3. E jogokat kizárólag csak olyan, a törvényekkel összhangban lévő korlátozásoknak lehet alávetni, melyek egy demokratikus társadalomban a nemzetbiztonság vagy a köz biztonsága érdekében, a közrend fenntartásához, a bűnmegelőzéshez, a közegészség vagy az erkölcsök védelméhez, illetőleg mások jogainak és szabadságainak megóvásához szükségesek. 4. Az 1. bekezdésben elismert jogokat bizonyos, meghatározott körzetekben alá lehet vetni olyan, a törvény által elrendelt korlátozásoknak is, melyeket egy demokratikus társadalomban a köz érdekei igazolnak.

 

A 3, pont a lényeg. A szükségességet, a korlátozás arányosságát a célhoz képest a pillanatnyi helyzet tükrében kell értékelni.

10 napra visszanézve (ennyi tekinthető viszonylag nagy konfidencia mellett a lappangási idő felső korlátjának, ld. karanténkötelezettség) a legmagasabb napi esetszám 1680 volt, de persze az adminisztrációnak is van egy átfutási ideje, meg egy értékelési szabadsága, ezért a mai nap kapcsán korrekt lehet akár az április 22-es 3607-es értéket alapul venni. A jelen helyzetben nehéz a korlátozás arányossága ellen érvelni. Tegyük hozzá, hogy mind az esetszám, mind a pozitív tesztek aránya (ez utóbbi a tavaly őszi időszakkal ellentétben -- ami ősszel erős kétséget keltett az esetszámok reális volta kapcsán) a heti szezonalitás (slendriánul fogalmazva ingadozás) mellett nagyon szép lefutó trendet mutat. Amennyiben a mostani folyamatok és trendek folytatódnak, akkor viszont ez a fajta korlátozás augusztus végénél határozottan hamarabb, akár heteken, 1-2 hónapon belül szükségtelenné válik egy demokratikus társadalomban.


Szóval akut helyzet, felfutó vagy magasan futó járványgörbe esetén a korlátozás persze, hogy indokolt, és persze indokolt a lappangási idővel is számolni biztonságból.
De nem indokolt ezeket a korlátozásokat gyakorlatilag megszűnt közösségi terjedés mellett is fenntartani, és reméljük, minél hamarabb elérjük, hogy a felvetés nem csak véleményes lesz (azt mondanám, mostanában kezd azzá válni) hanem egyértelműen szükségtelenné válik a korlátozás,

Végül, a kérdésedre választ adva: a Magyarország által önként ratifikált nemzetközi egyezmények válhatnak ennek akadályává onnantól, hogy az effajta korlátozás nem szükséges egy demokratikus társadalomban, például azért, mert az aktuális helyzetben immár a szabadságjogok korlátozása szükségtelenné válik.

Ebből a szempontból meggyőződésem szerint a járványgörbe meg a pozitív tesztek aránya a közvetlenül meghatározó (és lehetnek regionális eltérések is), az átoltottság közvetetten hat, mert az egyre nagyobb védettségen keresztül alakítja a fertőzések számát.

Előzmény: Törölt nick (1635)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.13 -1 1 1661

Doommongereknek mondhatod.

 

Orbán, élve a kapott rendkívüli hatalommal tedd kötelezövé az oltást.

Előzmény: Törölt nick (1660)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.13 -1 2 1660

A sarkon, ha nem tudod, hogy jön egy autó, csukott szemmel le merz lépni?

Előzmény: Új_vitatkozó (1654)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.13 0 2 1659

Még mindígnem érvelsz.

Előzmény: Laci, a jegyellenőr (1651)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.13 -1 1 1658

Nem kötelezö az oltakozás. Sajnos.

Ha kötéllel csinálod, az nem fertöz meg senkit.

Előzmény: Laci, a jegyellenőr (1646)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.13 0 2 1657

Biztos, hogy nem gyöztél meg.

Nincs érved.

A "nem látok" az nem érv hanem vakság.

 

A számok, meg a körházak beszélnek.

 

"Kérem a kezeletlen jegyeket."

Előzmény: Laci, a jegyellenőr (1645)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.13 0 0 1656

A faszi nem orvos. Remélem az vakbelét is majd egy ügyvéd veszi ki.

Előzmény: Új_vitatkozó (1639)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!