Lajkó74 Creative Commons License 2020.12.30 0 0 577

Eddig 13

Előzmény: Lajkó74 (575)
RnD Creative Commons License 2020.12.30 -1 2 576

Kelemen Vicát ezért a kihagyott ziccerért 31-31-nél négy és fél perccel a vége előtt emlegetik majd Debrecenben.

Lajkó74 Creative Commons License 2020.12.30 0 1 575

Mi lenne ha Petrának még lenne ereje is?

Előzmény: RnD (570)
nicko Creative Commons License 2020.12.30 0 0 574

Mikor jonnek ra Szikoranak felso sarkot kell loni..

nicko Creative Commons License 2020.12.30 -2 0 573

Kostner: vegyuk elo a spanyol figurat

Hehe nem Barcelona nem Veszprem...ezeket sorozes kozben talaljak ki Elekkel? Miert nem bugyi,triko,zokni,harisnya?

codi1993 Creative Commons License 2020.12.30 0 0 572

Jól osztogat. Jól mondta félidőben Ferling Berni. 7/6 el sem hiszem. :)

Előzmény: RnD (571)
RnD Creative Commons License 2020.12.30 -2 3 571

Kovács Anna ezen a meccsen valami egészen látványos módon nem hajlandó kapura törni vagy felugrásból kapura lőni.

RnD Creative Commons License 2020.12.30 -3 3 570

A Lokinak jóval rövidebb a kispadja. Most kellene lassítani a játékot, mert különben nem fogják bírni (és még van 25 perc hátra). És a heteseket be kellene lőni, eddig kimaradt három is (a négyből).

Despotovic-nak szerintem nincs cseréje, és Kovács Annának, Vámos Petrának sem.

RnD Creative Commons License 2020.12.30 -2 5 569

Siófok--DVSC: 17-19 (félidő)

Jóval érdekesebb meccs, persze ez nem meglepő.

Vámos Petra ugyan miért is kellene a válogatottba, írta itt egy-két kommentelő. Látva ezt a harminc percet, talán nekik is kiderült hogy miért....

Plusz vannak beállós gólok és van értékelhető beállós játék saját játékosainktól, ha csapat a csapat és összerakták a támadójátékot. Ez a másik következtetés, amit máris le lehet vonni ebből a meccsből.

Fradista Utazó Creative Commons License 2020.12.30 0 0 568

>A külföldi utazások lesznek val.szeg. oltáshoz kötve.

Ez kizárt dolog.

Előzmény: Süni2 (566)
Fradista Utazó Creative Commons License 2020.12.30 0 0 567

Ez igaz.

Mindazonáltal viszonylag kevés NB I-es mérkőzést játszanak Németországban, szóval ez itt irreleváns.

Előzmény: van_Persil (564)
Süni2 Creative Commons License 2020.12.30 0 0 566

A külföldi utazások lesznek val.szeg. oltáshoz kötve.

Az pont elég lesz.

Előzmény: Fradista Utazó (563)
jamaica2 Creative Commons License 2020.12.30 0 0 565

A kínai klasszikus vakcína előlt vírus típúsú, de állítólag 35 év alattiaknál ad erős immunvállaszt.

Előzmény: hatosfalat (560)
van_Persil Creative Commons License 2020.12.30 0 0 564

Viszont pont nálatok fogják törvénybe iktatni, vagy legalábbis valahogyan jogilag elérni Merkelék, hogy tilos lesz bárkit azért hátrányosan megkülönböztetni, mert nincs beoltva.

Fradista Utazó Creative Commons License 2020.12.30 0 0 563

>sem semmilyen más dolog nem kötelezheti

Egyébként, miért nem? Mármint az oltásra persze tényleg nem. De azt, hogy ne játszhasson, aki nincs beoltva, simán előírhatják. Beleírják az alaptörvénybe is, ha kell. És akkor azért rögtön be fogja oltatni magát a mezőny 99%-a. A kérdés az, akar-e ilyet az MKSZ ill. a politika, erre írtam az 559-ben, hogy kérdéses lehet a szabályozása. Ha lesz erre szándék, akkor simán megoldják.

Az NB I-ben kézilabdázni ugyanis nem alapvető emberi jog.

Előzmény: Imrikfalva (553)
pfefe80 Creative Commons License 2020.12.30 -1 0 562

Háfrával elég kesztyűs kézzel bánt az elemző mindkét félidőben:) Gondolom ez már a győri szerződésnek szólt, míg a többiekkel nem volt ennyire fonom:)

Előzmény: RnD (561)
RnD Creative Commons License 2020.12.30 -2 5 561

Dunaújváros--FTC: 22-35 (végeredmény)

A szünet után a hazaiak hat percig nem lőttek gólt (Barján Bia háromszor próbálkozott, egyszer sem talált be), így a Fradi tovább növelte az előnyét (11-20>11-24 a 37. percben). A következő tíz percben az volt a kérdés h mínusz tízen belül marad-e az Újváros, ez nem sikerült,de a Fradi sem volt már annyira motivált, az előnyük ezért egy-két góllal valóban csökkent.

Bulath Anita jóval kevesebb ideig volt fent most már, Szalai Babett nem volt jó formában (5/10 lövőstat tőle nem elég), Román Dorina bizonytalanul játszott, Ferenczy Fruzsi egy gólt lőtt a második félidőben de ő legalább megpróbált mindent...A 45. perc tájékán az Újváros többször is akart egész vagy félpályás gólt lőni üres kapuba, de ez nem sikerült. Wéninger viszont egyre jobban védett az újvárosi kapuban.

Klujber Keti lőtt két gólt mezőnyból, aztán EG gyorsan lecserélte (így legalább negyedóra után jó emlékei maradnak erről a meccsről). Háfra leginkább védekezésben tudott hozzátenni a játékhoz, Misi a szünet után többször is hibázott, tíz perc után le kellett cserélni. Zizi jó volt. Kovács Anett most is kapott negyedórát, két helyzetét indulásból belőtte, másik két helyzetét felállt fal ellen kihagyta (4/6 a stat-ja az egész meccsen, ez biztató...) Pásztor Noémi egy gólt lőtt még az első félidő végén (1/2), a szünet után is fent volt, de akkor már nem került helyzetbe.

Szezonzáró - vagy szezonnyitó? - meccsnek teljesen jó volt ez, a Fradi szempontjából feltétlenül.

hatosfalat Creative Commons License 2020.12.30 -1 1 560

Az orosz meg a kínai vakcinák akkor segítenek, ha lesznek tömegek, akik ezzel hajlandók beoltatni magukat. Amit kétlek. És persze, ha tényleg hatásosak.

Előzmény: Fradista Utazó (559)
Fradista Utazó Creative Commons License 2020.12.30 -1 1 559

Az okokat máshol látom, de ez most mindegy is.

Annyit viszont hozzátehetünk, hogy, ha sikerül nagyobb tételben orosz vagy kínai oltóanyagot beszerezni, azzel feloldható lehet a szűk keresztmetszet, és akkor tényleg nem okozhat gondot a játékosok beoltása sem.

Amit Imrikfalva említ, az egy komolyabb kérdés, hogy esetleg a játékosok jelentős része nem lesz hajlandó beoltatni magát, és kérdéses lehet ennek a szabályozása.

Előzmény: hatosfalat (550)
schanc Creative Commons License 2020.12.30 0 1 558

Tyühűű, tényleg, most nézem a mai keretüket a Siófok ellen:

Csapó - Giegerich - Torda a kapuban (utóbbi nem ismerős)

Mezőnyben:

Tóvizi, Vantara-Kelemen, Bordás, Bánfai, Kovács, Vámos, Despotovic - ez eddig OK, igazából meg is vannak 1 fő / poszt, beállóban ketten is

Vámosi, Petrus - hát őket már csak azért ismerem, mert az előző szezonban szorgalmasan néztem a Loki tv-s meccseit

Sápi B., Csernyánszky, Sápi G. - ők, ha jól sejtem, idén kerültek fel a nagycsapathoz

Karsten és Hornyák mellett Arany Rebeka is hiányzik a névsorból (Vukajlovicot meg ugye műtötték)

---

Velük szemben a Siófok teljes kerettel rohamoz (ott egyedül Juhász Fanni neve nem ismerős, de gondolom, nem ő lesz a kezdőben...).

Előzmény: hatosfalat (557)
hatosfalat Creative Commons License 2020.12.30 0 0 557

Debrecenben nincs az argentín lány és Hornyák sem, nem sokan maradtak.

bandineee Creative Commons License 2020.12.30 0 1 556

Felügyelő...

Előzmény: RnD (552)
Fradista Utazó Creative Commons License 2020.12.30 0 1 555

Semmi.

Előírják, hogy az játszhat, aki be van oltva, vagy fel tud mutatni az elmúlt hét naptári napból 3 negatív PCR-tesztet, egymáshoz képest legalább 48 óra különbséggel.

codi1993 Creative Commons License 2020.12.30 0 0 554

Kell pár ilyen meccs hogy formába jöjjenek. Csak a Covid ne hogy közbe szóljon. Bukarestig van még két meccs ezen kívül kis önbizalmat lehetne szerezniük.

Előzmény: RnD (551)
Imrikfalva Creative Commons License 2020.12.30 -1 1 553

Mi van akkor, ha a játékos nem oltatja be magát?

Mert erre ugye sem szerződés, sem semmilyen más dolog nem kötelezheti.

RnD Creative Commons License 2020.12.30 -4 4 552

Erről a témáról szerintem a "társalgóban" kommenteljünk inkább.

RnD Creative Commons License 2020.12.30 -2 4 551

Dunaújváros--FTC: 11-20 (félidő)

Hosszú idő után az első bajnoki meccsaz NBI-ben - a Fradinak még csak a hatodik ebben a szezonban - nem ígért különösebb izgalmakat.

És egyelőre nincs is ilyesmi. A zöld-fehérek nagyon aktív védekezéssel, sok kilépéssel/leütközéssel kezdték, ennek köszönhetően hét perc után már 6-1-re

vezettek. Aztán Bulath lőtt négy gólt és Ferenczy Fruzsi beállítása is javított az újvárosi támadások elszántságán (eredményességén azért nem annyira). Barján Bia viszont teljesen formán kívül van és beállóban Dabevszka ezen a meccsen nincs (a mai meccsre egy légióst sem neveztek a hazaiak).

A Fradiban Mlestein jól kezdett, negyedóra után Bulath-tal ütközött és megsérült. Beállt helyette Kovács Anett, aki szintén lőtt két klassz gólt (egyet szélről,egyet indulásból). Háfra tizenhat perc után került pályára, nem volt túl meggyőző. Klujber teljesen formán kívül van, hamar le is cserélték, a hetesek közül viszont hármat is belőtt (egyet meg a kapufára).

hatosfalat Creative Commons License 2020.12.30 0 0 550

Igen, arra gondoltam. Én úgy látom az EU és mi is rossz lóra tettünk, nem hittünk az új típusú ellenanyagban és nem rendeltünk eleget és időben.

Előzmény: Fradista Utazó (549)
Fradista Utazó Creative Commons License 2020.12.30 0 0 549

>ott is úgy számolnak, hogy csak kb. májusban indulhat a tömeges oltás a veszélyeztetett csoport és az idősek utáni tömegeknek

Ez alapvetően az EU-tagállamokra igaz. Nagy-Britannia, az Egyesült Államok vagy Izrael sokkal gyorsabban haladnak. Persze Magyarország számára az EU-s helyzet a releváns, az igaz.

Előzmény: hatosfalat (548)