Keresés

Részletes keresés

MA97 Creative Commons License 2022.08.26 0 1 2080

Anna Kristensen a jövő szezontól az Esbjerg játékosa lesz. Szerintem ezzel az Esbjerg a talán leggyengébb posztjára igazolt egy jó játékost. Eckerle várandóssága miatt már most is szerették volna leszerződtetni, de természetesen jelenlegi klubja, a Viborg nem engedte el Kristensent. 

Gojira Creative Commons License 2022.07.11 0 0 2079

Nehéz megjósolni, hogy ki lesz a felnőtteknél is kiemelkedő játékos. Ebből a listából hat játékosról gondolom, hogy a felnőtt mezőnyben is megállta a helyét (a hetedik csúnyán visszafejlődött), ami kb. 30%-ot jelent. Ami végül nem rossz szerintem.

Előzmény: Tonio 2.0 (2078)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2022.07.11 0 0 2078

https://www.eurohandball.com/en/news/en/20-rising-stars-to-watch-for-the-future/

Ezen a listán pl Housheer, Bölk, Foppa rajta sem volt - mondjuk utóbbiak nem feltétlenül a junior vb-re készültek, mert már felnőtt válogatottak voltak...

ZLajos Creative Commons License 2022.02.07 -1 0 2077

Van NB1-es licences edző még a klubnál, de apja szerint még túl fiatal az élvonalhoz. Egyetértek. Meg azzal is, hogy ezt a fél évet már így kell lehozni. Bajnokiaink sztem jobban fognak sikerülni, persze kérdés, hogy a távozó ászoknak érdeke, hogy esetleg előzzük a Lokit...

Előzmény: Bódog65 (2074)
Karvaly91 Creative Commons License 2022.02.07 0 2 2076

MTK.

Előzmény: Karvaly91 (2075)
Karvaly91 Creative Commons License 2022.02.07 0 1 2075

Szabó Kitti távozik Érdről, egyelőre még nem tudni, hova.

Bódog65 Creative Commons License 2022.02.07 0 4 2074

Nem tudom, hogy lesz e büntetés!
Ha abból indulok ki, hogy egyszer pár éve egy Kispest elleni MK meccs után, annak ellenére, hogy simán továbbjutott a csapat a játékosok büntetést kaptak, mert szorosabb lett az végeredmény a vártnál, akkor most még az is megtörténhet, hogy lesz bünti.

Szerintem annak nincs értelme, hogy valaki lemondjon most!
Ottó Kati az edzőnő az örök beugró edző, igazából azt nem tudom, hogy van e házon belül olyan edző, akinek van még NB1-es licence, arra szerintem nincs pénzünk, hogy valahonnan hozzunk egy új edzőt erre a pár hónapra, nyáron ugyanis jön Herbert Gábor.

Új csapat lesz a következő szezonban 5 játékos már bejelentettek, hogy elmennek, szerintem egy új edző sem tudná jobban motiválni a csapatot.

Remélem a bajnokikon egy teljesen más mentalitású csapatot fogunk a pályán látni, mint szombaton.

Előzmény: Tonio 2.0 (2073)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2022.02.06 -3 2 2073

Én arra lennék kíváncsi, hogy ennek a meccsnek lesz -e bármi következménye?

Pl az edzőnő lemond -e, vagy legalább felajánlja -e? Gondolom, nem, mert akkor ez már megtörtént volna.

A játékosok kapnak -e bármi büntetést, vagy buksisimi lesz?..

NA, aki anno olyan játékosokkal dolgozott együtt, mint Kökény, Farkas, Pádár, stb...

Hát, neki sem lehet ezt könnyű megélni, ő benne talán van annyi gerinc, hogy nem tojik az egészre, mint ahogy láttam, a játékosok...

Előzmény: Bódog65 (2069)
RnD Creative Commons License 2022.02.06 -10 11 2072

Egy eleve feladott meccsből nincs értelme mindenféle következtetéseket levonni......? A dánok is feladtak már ellenünk meccset húsz perc után, ráadásul az a dán ifiválogatott volt, ők végülis az országot képviselik aztán ugyanilyen látványosan összeomlottak ellenünk. Mégsem lett ebből lelki probléma, nem jöttek azzal h a válogatottat szélnek kell szórni, az edzőket meg a Tescoba küldeni dolgozni. Bár nagyon megvertük őket.

Ilyen meccsek sajnos előfordulnak, de nem ezekből derül ki h milyen bajok vannak a hazai kéziben. Ez az EL-kupa egyszerűen nem elég motiváló, pláne ha a csapat játékerőben gyengébb, továbbjutási esélye amúgy sincs és eleve csak egy sora van a 'kettős terhelésre'.

Tpfradi Creative Commons License 2022.02.06 -1 5 2071

Nem akarlak titeket megsérteni, de szerintem nem folyik nálatok jó munka sem utánpótlás sem felnőtt szinten, ahogy nálunk sem. Egyelőre ez van. 🙂

Bamberg58 Creative Commons License 2022.02.06 -6 4 2070

Vácon az elmúlt jó néhány évben jó nevelő munka folyik a váci csapat fele saját nevelésű játékos, ezt azért kevés csapat mondhatja el.”

Nem folyt, a legfontosabbat nem tanulták meg.  Pistikét az nem menti fel, ha a padtársa is megbukott a vizsgán. Egy profi nem játszhat így, egy meccsen sem. Ez a Valcea után már a 2. eset.
Fiatalon így küzdeni?

A Vác nem érdekel, de szégyent hoztak a országra. Remélem Kirsner erről is ír majd egy beszámolót.

Elkényeztetett TAO bébik..profi fizetés és még amatőrtől is méltatlan hozzáállás. 

Ha ez a jó munka, akkor ebből inkább nem kérünk, menjenek Londonba mosogatni.
Ami meg kötelesség, az nem erény. Azért senkit nem lehet megdicsérni, hogy ő nem lop vagy legalább küzd.

Ez a minimum... Ha fiatalon ilyen a morál? Tavaly sem tetszett, ahogy a Boglár ellen nem tették oda magukat, az egyszer még visszaüthet. Lehet most?

Bódog65 Creative Commons License 2022.02.06 -7 7 2069

Ők legalább felvállalták, hogy magyar fiataloknak adnak lehetőséget a megméretésre!

Ami tény a tegnapi mérkőzés nagyon csúnyára sikerült, ez talán annak is a következménye, hogy Vácon szoros meccset játszottak, ezért gondolom a Viborg játékosokat sem dicsérték meg otthon, és ez jól felpaprikázta a Viborgot, akik még az utolsó pillanatban is úgy mentek át a Vácon, mintha azon múlt volna valami.
Vácon az elmúlt jó néhány évben jó nevelő munka folyik a váci csapat fele saját nevelésű játékos, ezt azért kevés csapat mondhatja el.

Nem akarom a váci csapatot felmenteni, de azért ők legalább költenek az utánpótlásra is a TAO pénzből. A tegnapi meccset hamar feladták és ezt a Viborg könyörtelenül kihasználta. A második félidőben szinte a második sor játszott.

Előzmény: Tpfradi (2067)
gelván Creative Commons License 2022.02.06 0 3 2068

A cikkhez annyit tennék hozzá, hogy a 1980-90 években sok nyugati tornán vettem részt a csapataimmal

és akkor nem voltak hajlandók velünk 2x 30 perces játékra mert tönkre vertük őket.

Okok a mindennapi testnevelésben vezethetők vissza.

El kell engedni a szivacs dolgokat és atlétikával,tornával,úszással kell 10éves korig egészséges gyerekeket nevelni.

Előzmény: Bamberg58 (2054)
Tpfradi Creative Commons License 2022.02.06 -1 3 2067

Értem miről írtál. Például egy dán ápoló nővel szemben egy magyarnak, se ideje se pénze, hogy a gyerekeit sportra hordja, vagy edzősködjön. De itt cserébe egy játékos, vagy egy edző milliós fizetéseket kap, nem kell mellette másodállás. Én már csak azt remélem, hogy az "átvilágítás" után repül jó pár ember. Pl ilyen váci bohóckodásra teljesen fölösleges 1 forintot is költeni. 

Előzmény: lunanoctis (2064)
Bamberg58 Creative Commons License 2022.02.06 0 2 2066

Te hoztad fel a dán társadalmat....meg a szociális hálót..

Előzmény: lunanoctis (2065)
lunanoctis Creative Commons License 2022.02.06 -1 0 2065

Nem tudok elképzelni a dánoknál konformistább népet (a dobogó többi fokán meg egyértelműen a norvégok és a svédek állnak). Évekig dolgoztam velük, a nyelvüket is beszélem, tudom, miről beszélek.

Egyébként bármennyire társalgó ennek a topiknak a neve, lehet, hogy nem itt kéne belemenni a különböző társadalmak működési elveinek (és hogy miként jutottak el a kérdéses működési elveikig) a boncolgatásába.

Előzmény: Taliga007 (2060)
lunanoctis Creative Commons License 2022.02.06 0 0 2064

Én a társadalmi munkában edzősködőkről írtam. Nem a profinak nevezett, valós erőfeszítéséhez és teljesítményéhez képest végletesen túlfizetett játékosok tömegéről.

Előzmény: Tpfradi (2061)
Bamberg58 Creative Commons License 2022.02.06 0 1 2063

Kiemelten kezelik őket, kvázi kiváltságosok és ezt kapjuk?

Előzmény: Tpfradi (2061)
lunanoctis Creative Commons License 2022.02.06 -1 1 2062

Nem ismerem túl behatóan a balkáni társadalmakat, de meglepne, ha az egyszeri targoncás, ápolónő meg ki mindenki ott a szabad idejében kézilabda- vagy egyéb labdajáték-edzéseket tartana. Ha valaki nálam jobban képben van, írja le, ott hogy zajlik az ilyesmi.

Viszont ott bármelyik élsport qrva nagy kitörési lehetőség (akár az is, ha valaki megcsíp középszerű játékosként egy kib.szott durván túlárazott magyarországi szerződést).

A kézibe fektetett pénzek megtérülési mutatója borzalmas, azzal hülyeség vitába szállni. Nem lett volna kevésbé hatékony volna ennyi lovettát helikopterről kiszórni a nép közé, de akkor meg nehéz irányítani, ki és mire fogja költeni azt, ami egyébként a rendszerszintű korrupció része.

Előzmény: Bamberg58 (2059)
Tpfradi Creative Commons License 2022.02.06 0 2 2061

Igaz lenne amit írsz, ha minimális pénzért dolgoznának a játékosaink. De milliós fizetéséből (ami amúgy állami pénz). Had várjuk már el, hogy valamit tegyenek is le az asztalra. 

Előzmény: lunanoctis (2058)
Taliga007 Creative Commons License 2022.02.06 -2 2 2060

Tudod ez azért van, mert ők nem birkák, a szociális háló náluk előbbre való, mint a cirkusz (stadionok, akadémiák, TAO, etc.)... 

Bamberg58 Creative Commons License 2022.02.06 -1 6 2059

Hagyjuk már ezt a szociális hálót, az egész Balkán, szinte minden csapatsportban előttünk van.

Ott is jó a szociális háló? Senki nem töm annyi pénzt a kézilabdába mint mi, pont ez a baj.

Ők fél-amatőrök,  itt meg milliós fizetéssel profik. Nevetséges...a társadalmi viszonyaink tükre.

lunanoctis Creative Commons License 2022.02.06 -3 3 2058

Mit tudnak azok a dán villanyszerelők, targoncások, tanárok, ápolónők vagy azok az anyukák és apukák, akik munka után a kis mikroközösségükért dolgozva nevelik ki a világ legjobb csapatának játékosait?"

Például azt, hogy nekik a világ egyik legsűrűbb szövésű szociális hálója fölött létezve sokkal több lehetőségük van napi túlélés helyett a közösségeiknek visszaadni valamit/önmegvalósítani, mint a papíron esetleg heti 40, a gyakorlatban inkább 60 órát dolgozó, halálra kifacsart magyar kollégáiknak.

Meg azt, hogy a középosztályban enyhén szólva sem pénzkérdés, sportol-e a gyerek és ha igen, micsodát, sem az, ha félévente-évente úgy talál dönteni, hogy hát akkor ez neki nem jött be és inkább próbálkozna mással.

Meg azt, hogy azért a szélfútta, eső verte dán (meg az isten háta mögötti norvég) vidéken erősen korlátozottak a szabadidős lehetőségek.

Örülök, hogy a szerző örül; engem a Djør sikerei nagyjából annyira fognak hidegen hagyni, mint eddig tették.

=====

Amit a Vác művelt tegnap, minősíthetetlen. De mivel a hazai közegben ez is elégségesnek tűnik, bizonyos szempontból érthető, hogy nem erőltették meg magukat túlzottan.

Előzmény: Bamberg58 (2055)
Süni2 Creative Commons License 2022.02.06 0 1 2057

A NEKA létesítményeit és eszközparkját felnőtt játékosok csak edzőtáborokban használhatják jó pénzért.

Kérdés, hogy a klubcsapatok mennyit költöttek ilyen célra a TAO-ból.

Előzmény: maedros (2056)
maedros Creative Commons License 2022.02.06 0 1 2056

Érdekes cikk, az a megjegyzése is: "Meggyőződésünk – és erről sajnos egy szakértő, edző sem tesz említést –, hogy a magyar csapatsportok lemaradtak a sikeres tehetségfejlesztési környezet megfelelő kialakításában, annak kutatásában és fejlesztésében."

Pedig, a Neka "felszereltségét" mindenki kiemelkedőnek tartja, vagy az a helyzet, amit a Kocsis M. mondott a férfi EB bukfenc után: van itt minden, csak senki nem akarja használni? 

Előzmény: Bamberg58 (2055)
Bamberg58 Creative Commons License 2022.02.06 -2 4 2055

Mit tudnak azok a dán villanyszerelők, targoncások, tanárok, ápolónők vagy azok az anyukák és apukák, akik munka után a kis mikroközösségükért dolgozva nevelik ki a világ legjobb csapatának játékosait? Igen, nem volt válogatott játékosok profi körülmények között, akadémiai rendszerben, fizetésért nevelik őket, hanem a szabadidejüket feláldozva munka után tartanak edzést, nevelik és képzik a dán kis kézilabdásokat akár 18 éves korukig is. Majd bekerülve a ligacsapatokba félamatőrként, tanulás és munka mellett lépegetnek feljebb egyre jobb csapatokba.”

Azt hiszem most már egy többen vagyunk akiknek visszatetsző ami magyar kézilabda körül folyik. A Vác kiütése után  felkészül a magyar női válogatott...

Előzmény: Bamberg58 (2054)
Bamberg58 Creative Commons License 2022.02.06 -1 2 2054
van_Persil Creative Commons License 2022.02.06 -21 0 2053

ja-ja-ja, mesedélelött. Semmit se tudsz bizonyítani, ezért azt mondasz, amit akarsz.

Előzmény: maedros (2051)
Bamberg58 Creative Commons License 2022.02.06 -1 4 2052

Nem sorrend a lényeg, a Vác és az MTK bent sem maradna a dán ligában, de még a Debrecen is a kiesés ellen harcolna. Ott ez a játék elavult és az edzésmunka szintén.

A dánok azt mondják mos edzenek “jól”, az elmúlt években ez nem mindig volt így. A válogatott és a három győri játékosuk bizonyítja, hogy jó úton járnak...szerintük.

Előzmény: maedros (2051)
maedros Creative Commons License 2022.02.06 0 0 2051

Ok, értem én, szívem szerint a Fradit előrébb tenném, de hát őszintén: a BL-ben az Esbjerg bizonyított ellenük, és a múltkor Győrben győzelmet érdemlően játszó  Odense ellen sem vagyok biztos a sikerükben, bár utóbbira akár a BL nyolcaddöntőben még lehet precedens, ha a Fradi nem szerzi meg legalább a csoport harmadik helyet, és a ki-ki meccseken a dánokkal kerülne össze. (Vagy újabb nyolc-kilencgólos sikerre gondolsz az ETO ellen? Mert akkor sorry :D)

Előzmény: van_Persil (2049)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!