Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2020.04.21 -3 1 3315

"De a Sándorok nélkül a magyarság nem tudott volna 1000 évig fennmaradni."

 

 

Jah, most is van Sándorotok, csak Viktornak hivják, ha már eccer "nem lesztek brüsszeli gyarmat" :)) 

Előzmény: füstikecske (3305)
Törölt nick Creative Commons License 2020.04.21 -2 0 3314

Kuba az tényleg happység, nem depisek mint pl a magyarok.

Előzmény: GPS (3309)
Törölt nick Creative Commons License 2020.04.21 -2 1 3313

piros ökörség, többi jó lehet

Előzmény: füstikecske (3312)
füstikecske Creative Commons License 2020.04.21 -1 1 3312

Magyarország a Habsburg Birodalomban - Digitális Tankönyvtár

 

Magyarország a Habsburg Birodalomban

1526. december 17-én a pozsonyi országgyűlésen megjelent néhány főúr és városi követ Magyarország királyává választotta Habsburg Ferdinánd cseh királyt, osztrák főherceget, akit azután 1527. november 3-án Székesfehérváron szabályosan meg is koronáztak. Ezzel Magyarország a közép-európai Habsburg Birodalom része lett, királyai – amíg a birodalom 1918-ban össze nem omlott – megszakítatlan sorban a Habsburg-dinasztiából kerültek ki. Közel négyszáz éven át közös uralkodója volt Magyarországnak és közvetlen nyugati szomszédainak, az osztrák főhercegségeknek és a cseh korona országainak, s a közös uralkodó 1556 és 1806 között (egy rövid, hároméves megszakítástól eltekintve) egyúttal a Német–Római Birodalom császára is volt. Mondhatjuk tehát, szokták is mondani, hogy I. Ferdinánd trónra léptével Magyarország elveszítette függetlenségét."

 

 

Előzmény: Törölt nick (3307)
bk_barát Creative Commons License 2020.04.21 0 0 3311

Meg azért is, mert jó ember.. Ahogy a picire nézett, látszott, hogy öröme lenne benne, ha felnevelné.. Ezért is nem értem Zsuzsa asszonyt, hogy nem való ez magányos férfinak... Ha lesz dajkája, márpedig egy asszony máris jelentkezett, akkor miért ne? Persze ez az árvaház még jobb, így több gyereknek is segít, pláne ha személyesen ügyel rá, hogy jól bánjanak velük...

Előzmény: Ilhilla (3310)
Ilhilla Creative Commons License 2020.04.21 -1 0 3310

Az atya valószínű emiatt határozta el, hogy felneveli a gyereket, vagy -ha árvaház lesz- élete végéig egyengetni fogja az útját.

Az "úr elvette, az úr visszaadta" - és neki mindkettőhöz köze volt/lesz.  

Előzmény: Magdi60 (3292)
GPS Creative Commons License 2020.04.21 0 1 3309

 

Nálad Puerto Ricot is elnyomja az Usa, mivel nem független ország.

Az elved: "Szarul, de büszkén."

 

Hát még Hawai-t :-)))

Milyen faszául élnének most ott - a gaz amerikai elnyomás és leigázás nélkül.

 

Vagy lásd Kubát - milyen aranyéletük van ott immár vagy 60 éve - csupa heppiség, bőség és fejlettség az életük, mi?

Olyan gazdagok, hogy még azt is megengedik maguknak, hogy tele legyenek értékes, 60 éves amerikai oldtimerekkel.

 

De a prosperáló Észak Korea is jó példa - szemben a nyomorban tengődő, elnyomott, amerikai befolyás alatt sínylődő, fejletlen Dél-Koreával.

 

(nekem is csak azért van dél-koreai cuccaim (telefonok, TV-k, mosógép, stb.) - mert nem tudom megfizetni a kiváló minőségű, világszerte elismert, ám drága Észak-koreai műszaki cikkeket.

Észak-koreai ballisztikus rakétára meg végképp nem telik)

.

Előzmény: Törölt nick (3299)
költekező Creative Commons License 2020.04.21 0 0 3308

Majd pont amegvlasztott beismeri, hogy a választás az nem tiszta és szabad volt.

Előzmény: Törölt nick (3307)
Törölt nick Creative Commons License 2020.04.21 -2 0 3307

Ezt jobb, ha elolvasod:

https://hu.wikipedia.org/wiki/I._Ferdin%C3%A1nd_magyar_kir%C3%A1ly

 

"Az udvari párt 1526. december 17-én Ferdinándot kiáltotta ki uralkodóvá a pozsonyi országgyűlésen.Ferdinánd erről így emlékezett meg egyik levelében: „… tisztán, szabadon és önkéntesen fogadott, választott és nyilvánított Magyarország törvényes és igaz királyának."

"A koronázást 1527. november 3-án tartották Székesfehérvárott Podmaniczky István nyitrai püspök közreműködésével, mivel ő volt a rangidős főpap, amíg az esztergomi érsek és veszprémi püspök nem volt felszentelve.A felesége, Jagelló Anna királyné koronázására másnap, azaz november 4-én került sor, szintén Székesfehérváron, és akit szintén a nyitrai püspök koronázott meg a fent említett okok miatt. Ez volt az utolsó székesfehérvári királykoronázás."

 

Utódai pedig csak örökölték a trónját. Hol van itt megszállás és elnyomás? :D

Előzmény: füstikecske (3300)
bk_barát Creative Commons License 2020.04.21 0 0 3306

Köszi, akkor pont nem néztem...

Előzmény: Magdi60 (3295)
füstikecske Creative Commons License 2020.04.21 -2 0 3305

Az nézőpont kérdése minden korban, hogy egy robbantó terrorista, vagy hős partizán.

Én megrögzött szabadságpártiként egy elnyomó hatalommal szemben nem finnyáskodom az eszközök láttán.

Azzal kell főzni, amink van.

De a Sándorok nélkül a magyarság nem tudott volna 1000 évig fennmaradni.

Már régen asszimilálódtunk volna.

Mellesleg jó példa erre a nemzetiségek kiválása a birodalomból.

Ha ők is kollaboráltak volna, akkor ma nem lenne Szerbia, Szlovákia, stb.

Előzmény: költekező (3302)
Apádfüle Creative Commons License 2020.04.21 0 0 3304

Annyiból talán jó a példa, hogy jól látszik belőle: minden korban akadtak izgága, hőbörgő alakok, akik hőstettként próbálják beállítani a garázdálkodásukat. Puszta hazafiságból törnek, zúznak, fosztogatnak. Hát persze.

Előzmény: füstikecske (3298)
költekező Creative Commons License 2020.04.21 -1 2 3303

Most nem ez van? Büszke magyarként üzengetünk Brüsszelnek, akkor meg a labancnak.

Előzmény: Törölt nick (3299)
költekező Creative Commons License 2020.04.21 0 0 3302

Nem szeretnék elvetemültnek láccani, de nagy költőnk is pont ilyn hőbörgő volt, és elég sokan nem kedvelték akik személyesen ismerték.

Előzmény: füstikecske (3298)
Ilhilla Creative Commons License 2020.04.21 -3 0 3301

A szerep szerint Sándor karaktere nem lenne ellenszenves, a színész játékkal van szerintem probléma, bár a báli jelenetek óta mintha megemberelte volna magát és jobban játszik.

Előzmény: füstikecske (3298)
füstikecske Creative Commons License 2020.04.21 0 1 3300

nyugatról jött belterjes gaz labancok elnyomták a becsületes gyámoltalan kis magyarokat."

Talán nem így volt?
Lehet, hogy te semmilyen történelmet nem tanultál?

Előzmény: Törölt nick (3299)
Törölt nick Creative Commons License 2020.04.21 -2 0 3299

Ezt hiába írod le ezerszer, még nem lesz igaz. Bár ha az átkosban jártál végig iskolába, akkor megértem, akkor valóban így tanították, hogy a munkásellenes hanyatló nyugatról jött belterjes gaz labancok elnyomták a becsületes gyámoltalan kis magyarokat.

 

Nálad Puerto Ricot is elnyomja az Usa, mivel nem független ország.

Az elved: "Szarul, de büszkén."

Előzmény: füstikecske (3298)
füstikecske Creative Commons License 2020.04.21 -3 1 3298

A Tv székház elleni támadás rossz példa.

Magyarország akkor már egy független állam volt, amikor a csürhe felgyújtotta a székházat azért, hogy kifoszthassák a büfét.

1865-ben viszont egy idegen hatalom elnyomása alatt álltunk.

Ha Sándor volt a forradalmár, akkor ő.

Az mindegy, h a szerepe szerint kissé ellenszenves figurát kell alakítania.

Előzmény: Apádfüle (3297)
Apádfüle Creative Commons License 2020.04.21 -1 3 3297

Ó, te jó ég! Sándor képviseli a magyar szabadságvágyat? Mindig hőbörög valamiért, de az belefért az értékrendjébe, hogy az apját sittelték le helyette. Szerintem még a szőlő tönkretétele se izgatja annyira, mint az, hogy Annácska nem lehet az övé. A privát dühét öltözteti forradalmi köntösbe. Mint mikor a szabadságharcosok megrohamozták a tévé székházát, és kifosztották a büfét.

Előzmény: füstikecske (3282)
Apádfüle Creative Commons License 2020.04.21 -2 2 3296

 

 

Ha már Móricka régebbi hőstetteiről beszélünk, ássunk vissza még régebbre. Csak az igazság kedvéért.... A részegeskedés, szerencsejáték, kurvázás, pénzherdálás meg a többi nyilván nem óvodás korban kezdődött. Valahogyan csak nevelték ezt a szerencsétlent, hogy ilyen lett. Vagy inkább nem nevelték. Úgy gondolom, az apja utálta, az anyja majomszeretettel csüggött rajta.

Ellenszenves figura, de volt néhány jelenete, mikor összeszorult a szívem, annyira sajnáltam. Amikor véletlenül jól csinált valamit, és szinte sóvárgott egy elismerő szóért. Még akkor is valahogy úgy "dicsérte meg" az apja, hogy "na, ezt most nem b...tad el, mint mindig, mindent".

Előzmény: GPS (3277)
Magdi60 Creative Commons License 2020.04.21 -1 0 3295

Amikor görcsösen imádkozott és gyötrődött ezt szorongatva a kezei között, Zsuzsa asszony meglátta és meghallotta, hogy azt mondja gyilkos vagyok - akkor mondta el neki, hogy a harcban lelőtt egy fiút aki meghalt és csak utána látta, hogy még gyerek.

Előzmény: bk_barát (3293)
Kr.Kr. Creative Commons License 2020.04.21 -2 1 3294

Ugyanezt gondolom. A nép hősének csak az az igazság fontos, amely a saját érdekét szolgálja. Az, hogy ő kárt okozott másoknak: azt a nép nevében csinálta... kár, hogy arra nem kérte senki. 

 

Svájcba menekülni fog. De az ilyen karakternek az egész élete bonyodalom és menekülések sorozata. Persze a maga nemében ez nagyon izgalmas, úgyh ha Anna izgalomra vágyik, akkor nem is találhatna ehhez jobb partnert a bugrisnál.  

Előzmény: bk_barát (3288)
bk_barát Creative Commons License 2020.04.21 0 0 3293

Lelőtt fiú? Az meg kicsoda?

Előzmény: Magdi60 (3292)
Magdi60 Creative Commons License 2020.04.21 -1 0 3292

Péter atya a csecsemőnél talált egy rózsafüzért, ami pont olyan mint az övé. Nem emlékszem, a lelőtt fiúé volt? Ezért gondolja isteni jelnek?

Törölt nick Creative Commons License 2020.04.21 -1 0 3291

Köszönöm! :)

Előzmény: Magdi60 (3285)
Ilhilla Creative Commons License 2020.04.21 -3 0 3290

Gyorsan elkapták az előzetesben a jelenetet, nem nagyon tudtam megfigyelni, de mintha nem csak Sándornál lenne fegyver, hanem egy álarcos személynél is (remélem, nem a hadnagy akarja lelőni Sándort?).

Előzmény: bk_barát (3288)
Prérifarkas87 Creative Commons License 2020.04.21 0 0 3289

Valahol így működik a tömegdemokrácia.

Az persze nagyon messzire vezetne, ha arról kezdenénk vitatkozni, hogy ez most jó vagy nem.

Visszatérve azonban a karakterekbe, sorozatba, Nekem -személy szerint- pont ez tetszik Torzsa Sándorban, illetve a karakterben., hogy van valami melodráma abban, hogy milyen az, mikor jön valami új, amihez nem mindenki akar, tud, szeretne alkalmazkodni. Természetesen az ilyen emberek bukása elkerülhetetlen, de tényleg van valami mélyen szép az ilyenben. Én legalábbis így látom.

Előzmény: Mlle. Grenelle (3286)
bk_barát Creative Commons License 2020.04.21 -2 1 3288

Sándor most tényleg az igazságot képviseli. De mikor a hídrobbantót firtatták, nem volt olyan fontos az igazság, pedig kishiján a saját apját lógatták fel miatta... Csak azt nem értem, ha most lövöldözni fog, hogy mehet ki a végén Svájcba, pedig szinte biztos, hogy az lesz... Jól megbonyolítják még, úgy néz ki...

Előzmény: Törölt nick (3283)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 2020.04.21 0 0 3287

Alapvetően optimista vagyok (legalább annyira, mint a Star Trek), de néha én is mélypontra kerülök...

 

Előzmény: Prérifarkas87 (3280)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 2020.04.21 0 0 3286

"Éljen a gépi demokrácia!

Éljen a gép egyszerű fia!

Csak a mindennapi gépzsír meglegyen,

ami mindent egyformára ken..."

 

Igen, ez a nép vágya.

És holt mindegy, ki adja meg nekik - ha megadja, leborulnak előtte, még ha amúgy véreskezű tömeggyilkos is.

Előzmény: füstikecske (3282)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!