Keresés

Részletes keresés

kridli Creative Commons License 2023.03.15 0 0 4239

Curve-nél mi történik ha devizaváltásos tranzakciót rakok át back in time-al (eurós vásárlás forintos kártyán)? Marad az eredeti váltási árfolyam mind az új terhelésnél mind a régi jóváírásánál? És mi történik ha eurós kártyára rakom át? Akkor is a régi árfolyammal írja jóvá, az eurósra meg megy az eredeti devizaösszeg?

Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2023.03.14 0 0 4238
Dolgos-dolgostalan Creative Commons License 2023.03.13 0 0 4237

Köszönöm!

 

És bocsi, tudom, hogy magam is megkereshettem volna, főleg ha már tudom, hogy Revolut, de biztos voltam benne, hogy valaki tudja fejből (ismeri a felületüket), és ez így gyorsabb volt, mert az idő sajnos nőttön fogy... mégis mindig hiány van belőle, ahogy saját energiából is.

Előzmény: JeeEm (4236)
JeeEm Creative Commons License 2023.03.12 0 0 4236

Igen, neked kell számlát nyitni, és utána a te számlád alá kerül be az ő számlájuk, amit te nyithatsz meg nekik az App-ból.

 

https://www.revolut.com/hu-HU/revolut-under-18-benefits-parents-and-guardians/

 

Előzmény: Dolgos-dolgostalan (4235)
Dolgos-dolgostalan Creative Commons License 2023.03.12 0 0 4235

Köszi, és JeeEmnek is. 

 

A Revolutnál ez hogyan működik, egy kicsit pontosabban? Először valamelyik szülőnek kell lennie accountjának náluk,  majd arra lehet egy alszámlszerűséget igényelni a kiskorúnak, ahová szükség szerint áttolunk pénzt? Vagy csak társkártya a szülő accountja mellé, de a gyerkőc nevével? Vagy egy teljesen önálló, a szűlőtől független számla, csak éppen megy 18 alatt is, valamilyen más típusú felügyelettel?

 

A biztonságról: átlagos életvitelű családként, akik 95 százalékban eurót költenek, nagy félelmem nyilván nincs egyikkel kapcsolatosan se. Mindig csak 1-2 hétre való külföldi pénznemű költésekhez szükséges pénzt teszünk rá, ami ha elveszne, nyilván kellemetlen, de harakirit nem fogunk elkövetni miatta. Gondolom a magánszemély ügyfelek többsége hasonlóan van vele (kb. netes vásárláshoz kellhet és utazáshoz), néhány kivétellel, ahogy olvashattuk.

 

 

Előzmény: bárány (4226)
JeeEm Creative Commons License 2023.03.12 0 1 4234

* nem félmilliós, hanem 2.8 milliós. Litvánia lakossága 2.8 millió a World Bank szerint 2021-ben.

Előzmény: JeeEm (4233)
JeeEm Creative Commons License 2023.03.12 0 0 4233

Akkor én el sem merem mondani mekkora céges összegeket tartok/mozgatok a Wisenál. :)

Revolutról nem is beszélve.

 

Mindenesetre én nem látom, hogy akár a Wise, akár a Revolut kockázatosabb lenne bármely hitelintézetnél. Pont ugyanúgy be tud dőlni egy bank (SVB), mint egy fintech.

 

Ér-e bármit egy félmilliós ország betétbiztosítása? Azt gondolom igen, itt meg lehet nézni mennyi pénz áll rendelkezésre kártalanításra országonként:

 

https://www.eba.europa.eu/regulation-and-policy/recovery-and-resolution/deposit-guarantee-schemes-data

 

Litvánia kb. fele akkora ország, és fele akkora állományt biztosítanak, mint a magyarok, és kb fele akkora a kártalanítási fedezet. Nem meglepő módon, ugyanis az ECB írja elő, hogy mekkorának kell lennie minimum ennek az összegnek (0.8%).

Néhány ország ennél többet tartalékol, ezek közül is kiemelkedik Románia, és Horvátország. Ki gondolta volna?

Előzmény: TyggeR (4232)
TyggeR Creative Commons License 2023.03.12 0 0 4232

ha mondjuk a silicon valley bankban tartotta a penzt, az ugye peldaul eleg kellemetlen lenne. azt mondjak ugyan, hogy "minimalis" kitettseguk van csak ott, de en is ezt mondanam, ha esetleg baj van

 

attol, hogy bankban tartjak a penzed, kicsit sem vagy beljebb. en ovatos lennek a wise-zal kapcsolatban, es ha lehet, jatekpenznel tobbet egyiken sem tartanek

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (4231)
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2023.03.12 0 0 4231

A wise, mint pénzügyi szolgáltató, bankoknál tartja az ügyfelei pénzét és ezek a bankok állnak helyt baj eseten az ügyfelek, köztük a wise, mint ügyfél, vagyonaert. Ha jól értettem, remélem igen.

A wise minden évben nyereséget termelő, tőzsdén forgó és ezért talán átláthatóbb cég, mint a revolut.

Én is jobban szeretném, ha lenne betétbiztosítás is a náluk tartott pénzre, de sajnos ez nincs így.

A probléma az a revoluttal, hogy nála van betétbiztosítás csak nem tudjuk, hogy az mennyit ér, cserébe minden évben veszteséget termel és az első évben amikor nyereségbe fordult akkor pedig jöttek ezek a könyvvizsgálói problémák. Nem forog tőzsdén, kevésbé átlátható.

Érdekes például, hogy folyamatosan változtatják az összeget amit kaphatsz azért ha új ügyfeleket ajánlasz.

Viszont foglalkoznak több területtel is, pl. tozsde, kripto, utazás, más országokban hitelezés...azaz több lábon állnak.

Hogy melyik biztonságosabb?

Ha én azt tudnám.

Mindkettőnél van pénzem, de a revolutnal sokkal kevesebb, mint a wisenal.

Előzmény: TyggeR (4230)
TyggeR Creative Commons License 2023.03.12 0 0 4230

a wise mögött meg egy kicsi ország semmilyen bankrendszere sem áll. szerintem a wise valójában tényleg kockázatosabb a revolutnál

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (4229)
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2023.03.12 0 0 4229

Azt mondják, hogy a revolut bankkal az a "probléma", hogy egyelőre csak egy kicsi két és félmilliós országban bank és ha bedőlne akkor a kicsi két és félmilliós ország biztosítasi rendszerenek kellene helyt állnia közel 20 millió ügyfel vagyonaert ami egy érdekes helyzet és nem tudni, hogy mi történne pontosan. Nem tudok arról, hogy európai központi banki garancia vonatkozna a pénzekre, mint például ahogy vonatkozik a bunq ügyfeleire.

És sajnos veszteséges a revolut, az első év amikor nyereséget sikerült kimutatnia az a 2021-es amikor pedig ezek a könyvvizsgálói aggályok felmerültek, amit olvashattál.

Jobban örülnél egyébként ha mindenki azt mondaná, hogy minden oké, annak ellenére, hogy tisztában van azzal, hogy ez nincs így?

Előzmény: kl122 (4228)
kl122 Creative Commons License 2023.03.12 0 0 4228

Én egyébként nem értem, hogy a Revoluttal kapcsolatban folyamatosan megy a médiában és egyes blogokon a paráztatás, a Wise-zal kapcsolatban ilyen egyáltalán nincs és ennek a pontos okát nem értem. Mert amíg a Revolut most már bank és ott van mögötte a a 100.000€-s jegybanki EU tőkegarancia, addig a Wise-nál semmi ilyen nincs, és ezt olvasva ha valamelyik bedőlne, a Wise-nál lenne a nagyobb cumi a bentragadt pénzekkel.

 

"A védőintézkedések abban a valószínűtlen helyzetben is óvnák a pénzed, ha a Wise fizetésképtelenné válna. Azonban ha ez bekövetkezik, előfordulhat, hogy a pénz egy részét a fizetésképtelenségi ügyintéző saját költségei fedezésére használja fel. Ez azt jelenti, hogy a számodra visszatérített pénzt összege alacsonyabb lehet, mint ami eredetileg a számládon volt. Továbbá elképzelhető, hogy a csődeljárás intézője nem azonnal téríti vissza neked a pénzt. "

https://wise.com/hu/help/articles/2949821/biztonsagban-van-a-penzem-a-wise-szamlamon

 

Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2023.03.12 0 0 4227
bárány Creative Commons License 2023.03.12 0 0 4226

Revolutnál van 18 alatti megoldás. 

Előzmény: Dolgos-dolgostalan (4224)
JeeEm Creative Commons License 2023.03.12 0 0 4225

Tudomásom szerint nincs gyerekszámla wisenál.

18 év minimum.

 

6.1 You must be 18 years or over. If you are an individual, you must be 18 years or older to use our Services and by opening a Wise Account you declare that you are 18 years or older. We may ask you at any time to show proof of your age

 

 

Előzmény: Dolgos-dolgostalan (4224)
Dolgos-dolgostalan Creative Commons License 2023.03.11 0 0 4224

Hali,

 

tudja valaki, hogy a Wise-nál mi az alsó korhatár, illetve esetleg van-e valamilyen, szülői felügyelettel működő kártyalehetőség? 16 fölötti lányomnak lenne aktuális bankártya, és mivel euróövezetben élünk, de járunk haza Magyarországra is, így logikus lenne a Fintech; és mert a feleségemnek és nekem is Wise van, első körben leginkább az. Nézegettem egy kicsit a felületüket, de nem nagyon találtam semmit róla.

 

Ha erre nincs mód, de más ötlete van valakinek, azt is megköszönöm. Ha végképp semmi, akkor marad a helyi bankunk eurós megoldása, otthon meg egyelőre kp. (és végszükség esetére persze az a kártya ott is).

 

Köszi!

FOMA Creative Commons License 2023.03.04 0 0 4223

Ha már szóba hoztad, pont most jelent meg róla, egy kedves kis történet: 

 

https://24.hu/kulfold/2023/03/04/wirecard-csalas-nemetorszag-oroszorszag-kemkedes/

 

Előzmény: kl122 (4219)
TyggeR Creative Commons License 2023.03.04 0 0 4222

nincs masik, hosszabb tavon oruljunk, ha a curve eletben marad

Előzmény: bobby342 (4220)
JeeEm Creative Commons License 2023.03.03 0 0 4221

Szerintem nincs másik.

Előzmény: bobby342 (4220)
bobby342 Creative Commons License 2023.03.03 0 0 4220

Létezik a curve-nek alternatívája?

Olyan tekintetben, h 1 kártya alá tudom rendezni az összes többi (10-15) egyéb kártyám, tudok választani, h melyikkel akarok fizetni és esetleg a GBIT is működik rajta?

kl122 Creative Commons License 2023.03.02 0 0 4219
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2023.03.01 0 0 4218
Tuzorke Creative Commons License 2023.02.20 0 0 4217

Banki tranzakciók, pénz ajándékozás, adó

- Az eddigi hozzászólások szerint a Revolut forgalmakat figyeli egy gépi program és, ha úgy gondolja, akkor blokkolja a neki nem tetsző tranzakciókat addig, amíg az ügyfél nem igazolja az összeg eredetét. Teljesen hihető! Gondolom ebből további jogi eljárások is keletkezhetnek, mindegy, éljünk ezzel a veszéllyel együtt és élvezzük a Revolut számunkra kedvező szolgáltatásait!

- Az Apple és a Google Pay csak egy kényelmi lehetőség a Revolut számlafeltöltésnél, ha nem működnek, akkor nélkülük kell csatolni a nem saját bankkártyát és máris megy a feltöltés. Csupán minden tranzakciónál be kell majd kérni a kártyatulajdonostól a telefonjára kiküldött jóváhagyó SMS kódot, meg a telekódot ugyanúgy, mint a pay programokba történő első kártyaregisztráció alkalmával.

- Az ingatlan ajándékozás tudomásom szerint is adó és illetékmentes, ha egyenesági rokonok közötti ügyletről van szó. Ügyvédi vagy közjegyzői munkadíj keletkezik csak a szerződés elkészítéséért és ellenjegyzéséért, meg a földhivatali bejegyzés költsége jön még rá. A pénz ajándékozás is adómentes, de úgy emlékszem, hogy csak magyar magánszemélyek közötti ügyleteknél és csak banki átutalással átadva, hogy követhető legyen az állami szervek számára. Régebben 150.000,-HUF felett harminc napon belül a NAV-hoz is be kellett vinnem az ajándékozási szerződést, meg a banki igazolást az átutalásról. Egy hétvége miatt két napot késtem vele és máris megdugtak 15.000,-HUF büntivel. Természetesen nem gondolom, hogy a NAV Gizikéje fogja nézegetni a pénzforgalmakat a számlákon, de a magyar bankok is kötelesek jelezni a gyanús tételeket a hatóságok felé és, ha véletlenül kiszúrnak, akkor már meg is buktál, ha nem is az adóval, de a bejelentési kötelezettség elmulasztásával biztosan. Érdemes lenne beleolvasni a mostani adótörvénybe, hogy változott-e valami!

Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2023.02.20 0 0 4216
Előzmény: Tuzorke (4212)
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2023.02.20 0 0 4215

Van a revonal korlát amely fokozatosan tagithato, de állítólag ez valami gépi dolog és az ügyintéző sem tudta megmondani a paramétereket. Fokozatosan egyre nagyobb összegeket enged és ebben az alkalmi elutasításokon felül benne van a lehetősé, hogy egyszercsak rákérdez a pénz eredetére. Én kb 3 millió Ft/feltöltés jutottam lépésenként és nem kert tőlem be semmit. Ez nem garancia semmire, legközelebb lehet, hogy 1 milliónál is kér, ki tudhatja.

 

https://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=163586438&t=9238220

Előzmény: Tuzorke (4212)
JeeEm Creative Commons License 2023.02.20 0 0 4214

Gyanú nem csak az összegtől függ, kis összeget is megfoghatnak.

Előzmény: JeeEm (4213)
JeeEm Creative Commons License 2023.02.20 0 0 4213

Jelenleg a Revolut pl. nem enged más nevére szoló kártyával feltölteni magán számlát apple pay-el. Tehát ebből arra tudok következtetni, hogy amit te tervezel az a szabályszerű eljárás.

 

Vannak limitek revolutnál, szerintem az €1000 nem a kritkus szint, algoritmusok fogják meg a tranzakciókat ha gyanúsak. Gyanú csal az összegtől függ, kis összeget is megfoghatnak.

 

Lényeg, hogy mindig tudd bizonyítani a pénz forrását, ha ilyennel rendelkezel, akkor nincs miért aggódni.

 

Az, hogy mire lát a NAV, az teljesen mindegy. A NAV mindenre rálát, HA bűncselekmény gyanúja merül fel. Egyébként nem. Azt, hogy rálát a nav a banszámlára nem úgy kell elképzelni, hogy ott ül gizike a nav irodában és böngészgeti a bankszámlákat.

 

Az, hogy a gyerek (bár nem írtad milyen korú) kap pénzt a szülőtől furcsa lenne ha adózni kellene utána. Még ingatlan esetén sem kell illetéket fizetni közeli hozzátartozóra való átruházáskor.

Előzmény: Tuzorke (4212)
Tuzorke Creative Commons License 2023.02.20 0 0 4212

Sziasztok! Ha Revolut standartba felhúznék OTP kártyáról 350.000,-HUF összeget, vagy többet, akkor az ilyen akciókat csak az OTP kártya napi, vagy havi vásárlási limitje korlátozná, ugye? Mi van, ha ezeket az összegeket más pénznembe nem átváltva tovább küldeném mondjuk a gyerekem Revolut számlájára, a pénzmosási törvény miatt a Revolutnál van erre valami korlát beállítva? Felmerül továbbá egy adózási kérdés is ezzel kapcsplatban, hogy a gyerek a kapott összeg után adózni is köteles? A magyar bankok számláit gondolom látja a NAV, vajon a Revolutot is látja?

utóember Creative Commons License 2023.02.19 0 0 4211

Valószínűleg a Wise felülete sincs teljesen végiggondolva, mert azt is írja, hogy "chip and PIN transactions." Máshol meg azt olvasom, hogy nincs PIN-je. Szóval zárjuk le annyival, hogy nem lehet pénzt felvenni vele, és hülyék? :)

 

Ezt a képet akartam feltenni:


Előzmény: utóember (4210)
utóember Creative Commons License 2023.02.19 0 0 4210

Köszi. Csak az érdekes, hogy közben a Wise felületén van ilyen gomb, hogy engedélyezem-e az ATM-es pénzfelvétet erre a digitális kártyára:



 

Az csak az én feltételezésem, hogy nincs PIN-je, ebben sem vagyok 100%-ig biztos. :)

Előzmény: TyggeR (4209)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!