Keresés

Részletes keresés

kavicsos1964 Creative Commons License 2026.01.18 0 0 14549

Csak 1 okoza a bajt !

Előzmény: triplaharom (14545)
triplaharom Creative Commons License 2026.01.18 0 0 14548

Vonattal is möhetött volna biztosan. 🤔

Előzmény: Malaguszti (14544)
triplaharom Creative Commons License 2026.01.18 0 0 14547

Érdekös, hogy akkoriban volt idejük bőven, ilyen dolgokra is.

Előzmény: kavicsos1964 (14541)
triplaharom Creative Commons License 2026.01.18 0 0 14546

Akkor az bizony elég mínuszos túra volt, mög az előtte lévő 1-2 hónap munkája is... 🤔☹️

Előzmény: Malaguszti (14540)
triplaharom Creative Commons License 2026.01.18 0 0 14545

Csak1, vagy mind ?

Előzmény: kavicsos1964 (14539)
Malaguszti Creative Commons License 2026.01.18 0 0 14544

Csizmadia volt a nagyapám, 1896-ba született, majdnem 100évig élt, gyártotta a csizmákat évközben,
mikor már jó pár összegyűlt vitte eladni. Biciklizni nem tudott.

Előzmény: kavicsos1964 (14541)
kavicsos1964 Creative Commons License 2026.01.18 0 0 14543

De volt egy nagybátyám aki napi szinten 22km körül biciklizett + ha kikellett menni valahová napközben az még plusz volt . És ezt vagy 45évig biztos csinálta még sokszor hétvégén is ! Nagyon nagy hidegnek kellett legyen hogy a buszra felszálljon ! 90 fölött volt még  búza kaszálóversenyt megnyitotta ,valahol van róla film is a yutubon . De még sose leltem rá . 

Előzmény: kavicsos1964 (14542)
kavicsos1964 Creative Commons License 2026.01.18 0 0 14542

De a nejem nagyapja se volt semmi Mezőkövesd -Eger távon napiszinten járt dolgozni bicilkivel !

Előzmény: Malaguszti (14540)
kavicsos1964 Creative Commons License 2026.01.18 0 0 14541

Azigen ! De az én apai nagyapám se volt semmi figura. Az eke kormánylemzéért elgyalogolt németország határára ! De azt már nem mondta mennyi időt vett igénybe ,de gondolom mire szántani kellett haza ért .

Előzmény: Malaguszti (14540)
Malaguszti Creative Commons License 2026.01.18 0 0 14540

 Nagyapám mesélte, 100évvel ezelőtt gyalog ment Pestre Nyíregyről, egy hét alatt odaért,
egy félóra alatt elintézte a dolgát és már jött is hazafelé két hét alatt megjárta az utat.
 Néha felkérezkedett egy szekérre...
Visszafelé megállt a Hídivásárban, és eljátszotta az összes pénzt amit kapott a csizmákért, valami itt a piros hol a piros játékon.

Előzmény: kavicsos1964 (14498)
kavicsos1964 Creative Commons License 2026.01.18 -1 0 14539

Én is bikáztam de nem vette fel a töltést amíg cella nem lett cserélve benne .

Előzmény: triplaharom (14537)
idejétmúlt Creative Commons License 2026.01.18 0 0 14538

Jaja.

Megdöglött 3 db 4Ah meg  2 2Ah, de más okból. Vizkár, biztositék vagy hegesztés hiba miatt, 1 csak úgy megdöglött.

Előzmény: triplaharom (14537)
triplaharom Creative Commons License 2026.01.18 0 0 14537

És utána fölvötte a töltést ?

Előzmény: idejétmúlt (14536)
idejétmúlt Creative Commons License 2026.01.18 0 1 14536

Ha a gépben van nem tudod lemeríteni mert leáll a gép. Illetve elég állatnak kell lenni ahoz hogy abba kinyírd.

 

Nekem a kölykök motorjába meg quadjában lemerült pirosba. Nem kezdte tölteni a töltő, na olyankor kell egy kisebb akkut rátenni azt vissza rántja. Bikázás. Eddig működött.

 

Más akkumulátornál volt már hogy egy cella megdöglött azt a többit töltötte túl.

Előzmény: AttiLaci (14534)
kavicsos1964 Creative Commons License 2026.01.17 0 1 14535

Nekem már volt egy ilyen esetünk Csiga fórumtárs javította ki ,meghalt miatta egy cella benne . 

Előzmény: AttiLaci (14534)
AttiLaci Creative Commons License 2026.01.17 0 0 14534

Láttam egy filmet a jt megosztóban a Parksyde akkukról. Pontosabban ezek merülési szintjéről volt szó. Nem célszerű teljesen lemeriteni. Ez a szint a piros,és sárga,vagy piros,vagy használni addig,még forog a gép ?

 

Ja......a filmben ilyen részletezés nem volt,csak annyi,ha teljesen lemeritjük,a töltő nem ismeri fel,és nem tölti.

Te találkoztál e ilyen gondokkal ?

Előzmény: Mnagy (14533)
Mnagy Creative Commons License 2026.01.17 0 0 14533
triplaharom Creative Commons License 2026.01.17 0 0 14532

Normáliséknál igen. 😁

Előzmény: SimsondÖmperÖs (14531)
SimsondÖmperÖs Creative Commons License 2026.01.17 0 0 14531

A mi tartályainkat rendszeresen- negyedévente- ellenőrzik és olyankor előtte mindíg fertőtlenítjük.

Amúgy mielőtt kivisszük valahova mindíg átöblítjük.

Előzmény: triplaharom (14525)
triplaharom Creative Commons License 2026.01.17 -1 0 14530

Szerintem, ez a kormány nem éri mög a választast sem.

Előzmény: Nobody1 (14528)
Nobody1 Creative Commons License 2026.01.16 0 0 14529

Én nem szoktam a kazánba dobni........ mert nincs. De a kandallóba is jó... :-)))

Előzmény: triplaharom (14527)
Nobody1 Creative Commons License 2026.01.16 0 0 14528

Hogyne! Lölö csak tud venni belőle valamit...

 

Állítólag megint Ukrajna és a háború lesz a témája...

Arra mindenesetre jó, hogy a gyermekvédelmi botrányról egy kicsit elterelje a figyelmet a választás előtt...

Előzmény: abnm (14526)
triplaharom Creative Commons License 2026.01.16 -1 0 14527

Neköm ugyan bajosan, mert a többi ilyen is a kazánba végezte. Más hasznuk nem is volt, minthogy segítötték a begyújtást. 😁

Előzmény: Nobody1 (14512)
abnm Creative Commons License 2026.01.16 -1 0 14526

Jó helyre megy, nem?

Előzmény: Nobody1 (14512)
triplaharom Creative Commons License 2026.01.16 -2 0 14525

A mi Vízműves cégünk, ettől sokkal zsugoribb. Mikor ott voltam, hoztak ugyan két rozsdamentes tartályt, amit föl köllött szerelni a két szabad utánfutóra. Azóta azokat sem lehet használni mikor kéne, a tartályok mög még életükben sem voltak ki fertőtleníve, de használva sem soxor. Egyikbe bele is költöztek a darazsak, mert a golyóscsapot nyitva hagyták rajta, az elosztó csövet pedig vissza. 😀😃

Előzmény: idejétmúlt (14524)
idejétmúlt Creative Commons License 2026.01.16 0 0 14524

https://www.futanet.hu/cikk/3-frissitoallomason-lesz-zacskos-viz-a-26-spar-budapest-nemzetkozi-maratonon

 

Persze én is találkoztam vele. Olyan mint a zacskós tej.

Anno leállt a viz, javították a főutakat gyakran volt csőtőrés, mi vettünk ásványvizet, az emberek meg ezért a szarért majdnem ölre mentek.. 2 liter/koponya volt az alap és mindig aznapra.

 

 

Előzmény: kavicsos1964 (14523)
kavicsos1964 Creative Commons License 2026.01.16 0 0 14523

Városban találkoztam pedig vele régebben . 

Előzmény: SimsondÖmperÖs (14522)
SimsondÖmperÖs Creative Commons License 2026.01.16 0 0 14522

Errefelé régebben se volt. Van 2db 300 literes meg 1db 600 literes tartály utánfutón, azt szoktuk kivinni ha hosszabb kizárás van.

Előzmény: kavicsos1964 (14520)
triplaharom Creative Commons License 2026.01.15 0 0 14521

Errefelé nem divat, nem is hallottam még róla.

kavicsos1964 Creative Commons License 2026.01.15 0 0 14520

Van mint a literes tej volt régen !

Előzmény: triplaharom (14518)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!