Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

sure Creative Commons License 2021.11.19 0 0 920

Azt is említette az eladó, hogy a "direktre kell kötni a tápot" lépcsőhöz szükséges egy kiegészítő elem a láncba, "hardwire kit" avagy "bedrótozó készlet", ez általában nem jár alapból a kamerához, külön kell megvenni. A legtöbb gyártónak van saját márkás ilyen terméke, de vannak univerzális hardwire kitek is. Ennek segítségével nem a szivargyújtóról (ami az autók többségénél a gyújtás levételével vagy a kulcs kihúzásával nem kap áramot), hanem a biztosítéktábláról "lopva" biztosít készenléti áramot, egy védelmi mechanizmus figyeli az autó akksi feszültségét és ha bizonyos szint alá esik, akkor elveszi a kakaót teljesen, hogy ne legyen indításképtelen az autó.

És ezek használatakor sem úgy kell üzemeltetni a kamerát, hogy kézzel kapcsolgatod ki-be, hanem vagy fix X perc után, vagy beállítható Y perc után a kamera AUTOMATIKUSAN átáll parking módba (van, amelyik gyártó surveillance mode-nak vagy egyéb néven hirdeti ezt a funkciót)

 

A te kamerád tudja ezt a funkciót, tehát önmagában a hardwiring nem feltétlenül elvetendő, de én csak akkor köt(tet)ném be így, ha "normál" módban is rendeltetésszerűen működik.

Előzmény: ba72 (911)
ba72 Creative Commons License 2021.11.19 0 0 919

új készülékre cserélték nem a régit adták vissza én vettem le a polcról és gyárilag fóliázva volt. Nyomtam rajta resetet de az sem segített. Elég új kiadás nem hiszem , hogy egyből szoftvert kellene rajta frissíteni. Isten igazából arra lettem volna kíváncsi , hogy ez tényleg így működik-e vagy rosszul csináltam valamit vagy csak egyszerűen gyári hibás de így megszívni. Még beleférek a vásárlás elállás időintervallumba csak ciki kétszer visszavinni de így lesz és váltok más gyártóra. köszönöm a segítséget és a hozzászólásokat.

sure Creative Commons License 2021.11.19 0 0 918

Gyári beállításokra visszaállítás megvolt? Van ehhez van valami app is, firmware frissítés nem elérhető hozzá?

Előzmény: ba72 (916)
sure Creative Commons License 2021.11.19 0 0 917

Szerintem ez nem "szuperkondenzátoros", a specifikációk szerint 240mAh akksi van benne, az bőven elég kéne legyen arra, hogy kikapcsoláskor az aktuális felvételt még elmentse, meg a beállított dátumot/időt és a készülék beállításait akár pár hétig is tárolja, illetve hogy akár a külső áramforrás nélkül legalább néhány percig bekapcsolva legyen. Ez így nyilván extra szívás és egyik a másiknak okozója, mert így mindig az alapértelmezett idővel kezdi generálni a fájlneveket, ezért csapja felül a legkorábbit akkor is, ha nincs még tele az SD kártya :(

 

Az előző javaslatom az SD-kártyával felesleges, még ha hibás is a kártya, vagy akár nincs is a készülékben, legfeljebb sipákol érte, de a beállításokat nem szabad, hogy egyik napról a másikra elfelejtse.

 

Azért is érdekes, mert gugliztam a Mio Mivue 798 Dual problems, Mio Mivue 798 Dual battery problems kifejetésekre, de nem tűnik úgy, hogy ez típushiba volna, az olvtárs meg mindjárt kétszer is belefutott. Vagy visszaadták neki az előzőt... :D

 

Előzmény: universaltool (914)
ba72 Creative Commons License 2021.11.19 0 0 916

Kamerába formáztam a kártyát + haverom kártyáját is áttettük, de amúgy kártya nélkül is kellene az időt mutatnia csak nem készít felvételt. A kamera szépen működött menet közben csak minden felvételen 2019.01.01. volt a dátum + 00:01 órától kezdte az időt hiába állítottam be pontosan a dátumot + időt autó indításnál automatikusan bekapcsolt a kamera de visszaállította 00:00 órát.GPS három műholdnál szinkronizálja a pontos időt az jó is volt csak míg rá nem állt a műholdakra addig 00:00 mutatott, vagy míg a mélygarázsból ki nem álltam.

universaltool Creative Commons License 2021.11.19 0 0 915

Ez is igaz, a kártyát mindig a kamerával vagy a gyártó programjával kell formázni, és ha bármi hiba van, érdemes másik kártyával kipróbálni, mert bármilyen hibát elő tud idézni egy rossz kártya. (Egy kamerának rossz kártya, ami lehet hogy egy andorid telefonnak jó.) Autós kamerába pedig endurance kártya való.

Előzmény: sure (912)
universaltool Creative Commons License 2021.11.19 0 0 914

Ha gyári kábellel ilyen, akkor ez nem egy nyerő sorozat, lehet aszalták évekig a raktárban.  Vidd vissza szerintem. Nézd meg a Viofo kamerákat, van hasonló árú és garantáltan jobb lesz a minősége a felvételnek is, meg működni is fog. (Csak kamerákat gyártó cég, frissítés is rendszeres.) Olyan van, hogy ha nem használod a kamerát hetekig, vagy ha nincs feltöltve a kondija, napokig, akkor elfelejti a dátumot, de ha használod, másnap tudnia kell. Meg a GPS-nek is szinkronizálnia kellene. 

Előzmény: ba72 (910)
sure Creative Commons License 2021.11.19 0 0 913

Nekem nem pont ilyen, valami egyszerűbb-olcsóbb (de GPS-es) Mio-m volt - csak pár napig, visszavittem, nekem nem tetszett a képe, de ezt a jelenséget nem produkálta, és ahogy emlékszem, nem kellett a dátumot sem állítgatni minden bekapcsoláskor (igaz, nem is nézegettem, menti-e, beállítottam, hogy szinkronizálja a GPS-el és kész)

Előzmény: ba72 (906)
sure Creative Commons License 2021.11.19 0 0 912

Szia, ez GARANTÁLTAN bullshit, még a leggagyibb kamera is tudja azt, hogy ha áramot kap, automatikusan bekapcs, ha megszűnik az áramellátás, automatikusan kikapcs (vagy átáll parkolás módba), de ez hülyeség, hogy kézzel kapcsolgasd ki-be, nemááááár....

 

Nem lehet, hogy az SD kártya a hibás? Ha van másik kártád, egy próbát megér. Illetve azt írod, leformáztad a kártyát - a készülékben, vagy számítógépen? Mindenképp a kamerában formázd le a kártyát. Kétszer ugyanolyan módon hibás kamerába belefutásnak szerintem roppant kicsi az esélye, hamarabb lesz az, hogy a kártyával van esetleg valami gond.

Előzmény: ba72 (911)
ba72 Creative Commons License 2021.11.19 0 0 911

Csak még egy hozzászólás bolti eladó szerint direktre kell kötni a tápot és kézzel kell Ki/Be kapcsolgatni elindulásnál és megállásnál,

ez így működik mondta.

 

ba72 Creative Commons License 2021.11.19 0 0 910

Próbáltam saját kábellel is az autóba Győr-Bp.-Győr 2x 1,30 óra oda vissza szép felvételt csinált de így is nullázódik a dátum + idő.

Kezdem feladni és másikat keresni helyette.

blablalab Creative Commons License 2021.11.19 0 0 909

A saját kábelével dugtad be? Kocsiban is próbáld meg egy fél órát bedugni a saját dugaszával (ne usb porba.) Ha úgy sem jó akkor a kondi kipurcant benne, lehet régóta áll a raktárban.  

Előzmény: ba72 (908)
ba72 Creative Commons License 2021.11.19 0 0 908

Szia.

Köszi a hozzászólást. Kamerát este 8-kor feltettem telefonos töltőmre (micro usb) a lakásba és reggel 6-kor vettem le róla akkor is lenullázódott. Kártyát formáztam sandisk extreme 128GB. Ha kihúzom a kábelt a kamerából azonnal elmegy a kép, ismerősömnek van mio733  annál ha lehúzom a kábelt kb 1-2 mp múlva megy el a képernyő ha visszadugom jó a dátum + óra.

 

universaltool Creative Commons License 2021.11.19 0 0 907

Szia! Egyrészt kapcsold be a kamerát legalább 10 óra hosszat otthon pl. Menjen, töltődjön fel a belső akksija. Másik. Milyen és mekkora memóriakártyát használsz, formáztad e a kamerával?

Előzmény: ba72 (906)
ba72 Creative Commons License 2021.11.19 0 0 906

Szia. Segítséget kérek, 1 hete vásároltam (media markt) Mio MiVue 798 Dual kamerát, beüzemeltem de a dátum és idő minden auto leállítás és elindítás alkalmával törlődik + a felvételeket is azonnal felülírja. mio ügyfélszolgálat szerint belső akku hibás. Visszavittem az üzletbe kicserélték új készülék szintén ezt a hibát produkálja két hibás készülékbe csak nem fut bele az ember. Mi lehet a hiba? Esetleg a menü beállítás vagy ??? Van valakinek ilyen készüléke hogy működik?

universaltool Creative Commons License 2021.11.11 0 0 905

Nézd meg, be lehet-e szuszakolni a gumi tömítés alá, ott biztosan nem lesz útban. Vagy vezesd lent a küszöbnél. 6 méter szokott lenni pl. a Viofo, Blackvue, Thinkware kamerák alap kábele, elég hosszú. 

Előzmény: inas1 (904)
inas1 Creative Commons License 2021.11.11 0 0 904

A hátsó kamerával kapcsolatban kérdezem, hogy ha végigvezetem a kábelt a tetőkárpit szélén, akkor a függönylégzsáknak nem lesz útban? Bárhol utánna járok,  mindenhol ott vezetik, de szerintem ez gond lehet. Vélemény?

Vulcanus11 Creative Commons License 2021.11.04 0 0 903

Rendben, köszi szépen.

Előzmény: universaltool (902)
universaltool Creative Commons License 2021.11.04 0 0 902

Szia! Általában az alacsonyabb a kevésbé érzékeny. Magyar utakon az egyes, legkisebb bőven elegendő. A nulla a kikapcsolva.

Előzmény: Vulcanus11 (899)
Vulcanus11 Creative Commons License 2021.11.04 0 0 901

Ez igaz, Prestigio 570.

Előzmény: Octi19 (900)
Octi19 Creative Commons License 2021.11.03 0 0 900

célszerű lenne tisztázni a kamera típusát...

Előzmény: Vulcanus11 (899)
Vulcanus11 Creative Commons License 2021.11.02 0 0 899

Sziasztok!

 

Szakmai kérdésem az lenne, hogy a "G"-szenzor beállításánál ha az érzékenységét szeretném csökkenteni akkor a magas értékre kell állítani vagy az alacsonyra.

 

Előre is köszönöm a választ.

 

universaltool Creative Commons License 2021.10.29 0 0 898

Hasznos tudnivalók a beszereléssel kapcsolatban.

universaltool Creative Commons License 2021.10.27 0 0 897

Szuper! :) Ha veszel, keress ilyesmit: Sandisk High Endurance, Kingston Endurance, Samsung Pro Endurance, ezek jobban bírják a gyűrődést. Hiába nem mozgó alkatrész, mégis kopó alkatrész a memóriakártya, a kocsiban meg a téli hideg és nyári meleg rátesz egy lapáttal az öregedésre.

Előzmény: Joschka19 (896)
Joschka19 Creative Commons License 2021.10.27 0 0 896

Universaltool király vagy! Kártya csere után müxik a kamera! Tanulság számomra, hogy a kártya 370 nap után tönkremehet. Köszönöm a segítséget

Előzmény: universaltool (895)
universaltool Creative Commons License 2021.10.22 0 1 895

Próbáltál már másik memóriakártyát belerakni? A gagyik egy év alatt tönkremennek és bármilyen hibajelenséget tudnak okozni. 

Előzmény: Joschka19 (894)
Joschka19 Creative Commons License 2021.10.22 0 0 894

Hallo,

szeretnék segítséget kérni a fórumozó társaktól!

1 éves Xiaomi 7mai A800-as kamerám folyamatosan ki-be kapcsol. Cseréltem töltő kábelt. reseteltem de működés képtelen.

A kínai szállítóval nem tudok kapcsolatba lépni, a hazai xiaomi szervizek nem vállalják a javítást.

Ha tudtok technikai megoldást javasolni vagy akár szervízt nagyon megköszönném.

Fájna a szívem kukába dobni az egyébként kíváló paraméterekkel rendelkező kamerát.

 

Skodagti Creative Commons License 2021.10.20 0 0 893

Sim kártyás modell a legjobb! 

 

https://youtu.be/TiUKXwX0kYw

universaltool Creative Commons License 2021.10.19 0 0 892

Így kell kinéznie egy kamera képének. (át kell rakni a fogaskeréknél 2K vagy 4K-ba és teljes képernyőn megnézni.)  https://vimeo.com/262697872

Előzmény: universaltool (891)
universaltool Creative Commons License 2021.09.27 0 0 891

Na, itt egy rossz kamera, kihagy, rossz kép,ütközésnél tönkremegy:

https://index.hu/belfold/2021/09/27/budapest-xiii-kerulet-baleset-sofor-szemszogebol-fedelzeti-kamera-video/

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!