Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2015.08.30 0 0 908

senkinek sem? 

mit elfogadni ? a végét nem értem.. .

Előzmény: túlvilági hang (907)
túlvilági hang Creative Commons License 2015.08.30 -1 0 907

nekem pl. még nem sikerült felébrednem

egyre fogy az esély, hogy valaha sikerülni fog

pedig, ha sikerülne, akkor tudnám cask igazán élvezni azt a sok csodát, amit kaptam (kapok és kapni fogok)

csak hát...

és nem állnék meg néha, időnként, gyakran, mindig a csillagokat nézve elmerengeni...

 

 

most képzeld

nő és ffi megtalálják egymást

és minden klappol

és nagyon akarják

és tesznek is érte 

és "jók"

és mégse megy

ffi magát hibáztatja

nő beletörődik, hogy nekik valamiért nem ment

és ezt még el is fogadja

de aztán körülnéz, s azt látja, senkinek sem

és ezt elfogadni??!!

 

(írásom egy része fiktív, nem önéletrajzi ihletésű)

Előzmény: Haramiajú (903)
Boszorkánykavics Creative Commons License 2015.08.30 0 0 906

nem hittem volna, hogy van cinikusabb "állat" nálam:D

Előzmény: túlvilági hang (905)


túlvilági hang Creative Commons License 2015.08.30 0 1 905

hogyne lenne örök szerelem

csak tudni kell időben meghalni (minimum rómeóésjúliásan)

Előzmény: Törölt nick (904)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.30 0 0 904

de van,csak időlimites :))))

Előzmény: Haramiajú (903)
Haramiajú Creative Commons License 2015.08.30 0 0 903

filmen már láttam, de még ott sincs meg a full fever 100 % kettesben

 

elég szomorú ez, csipkerózsika ébredj!!!(ezt most magamnak mondtam)

Előzmény: túlvilági hang (902)
túlvilági hang Creative Commons License 2015.08.30 0 0 902

egyrészt a múlt idő nem teljesen igaz (de ha egyben akarok írni, akkor nem választhattam más igeidőt)

másrészt a kulcs az időfaktor

 

te hiszel (láttál olyat, feltételezed, hogy megvalósítható) a 100% forever and everben?

Előzmény: Törölt nick (894)
túlvilági hang Creative Commons License 2015.08.30 0 0 901

:D

 

én sokszor megtapasztaltam magamnál, hogy van az a bizonyos elmélet... és én hát nagyon tudom... meg hejderacionális vagyok... meg tudatos... meg mittudoménmégmi... aztán meg..:)

(s döbbentem magamon, mint Pista bácsi a repülőúton)

és másoknál is hejdesokszor láttam, hogy borul az elmélet (egy időben a "nyugi, kézben tartom a dolgokat" mondattal lehetett a világból kikergetni... mert közben meg borult minden)

szóval gyártjuk az elméleteket... aztán meg élünk, ahogy lehet 

Előzmény: nyílméregbéka (897)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.30 0 0 900

teljesen normálisan működsz - a férfiaknak sokkal jobban megy a "limitkijelölés", sőt, nekik megy. :)

 

ez ugyanolyan, mint amikor a nőnek azt mondja a ffi, hogy térj már a lényegre.... mi meg csak azt gondoljuk, hogy jó, de hát a folyamat is lényeg, várd már meg, mig odaérek és csak locsogom tovább a számára lényegtelent, ami számomra kvára lényeg, h odaérjek, ahhoz, ami neki lényeg... :) de ők csak " ott " szeretnek lenni :)

Előzmény: nyílméregbéka (899)
nyílméregbéka Creative Commons License 2015.08.30 0 0 899

Valahol régebben olvastam tőled, asszem a topiknyitás idejében, hogy egy olyan kapcsolatban gondolkodsz, ami barátság, időnként találkoztok, közös program, satöbbi, de nem kell feltétlen szexben végződni annak a találkozásnak. Ha tévedek, javíts ki! 

A matekozást nem is neked mondtam, az úgy szóba került csak, de a fenti kapcsolat nekem matekozósnak tűnik, mert hogy minek alapján lehet kiszámolni, hogy hányadik találkozás után estek egymásnak, vagy hány hét, hónap egymásnakesetlenség után, vagy hogy egyáltalán akkor, amikor igen, akkor miért, és amikor nem, akkor miért nem. 

Amúgy tényleg hülye vagyok, ez tény, de nekem ezek a limitkijelölések nem mennek. Továbbra is azt mondom, hogy egyikünk sem rosszabb a másiknak, csak másként gondolkodunk, másképp érzünk, mások az elvárásaink. 

Előzmény: Törölt nick (898)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.30 0 0 898

neked meg az a jó, lenne jó, ha olyan partnert találsz, akivel meg tudod szabni a határokat minden szempontból, még az érzelmi, meg a vágyakozási téren is

 

Hülye vagy, hát melyik soromból olvastad ezt ki?! Épp ellenkezöleg, nem alkalmi dugás kell az x % pótlása érdekében, hanem pl. egy olyan barátság mint amilyen már köt egy nöhöz csak szexel füszerezve. Még azt sem mondtam, hogy ezt aktívan keresem, hisz ilyesmi vagy kialakul vagy nem ... és föleg nem máról holnapra, tehát nincs ebben semmi matek ... a %-okat ti hoztátok témába ;)

Előzmény: nyílméregbéka (897)
nyílméregbéka Creative Commons License 2015.08.30 0 0 897

Persze, mindannyian másképp gondoljuk, aztán jön majd TVH, és megmondja, hogy de hát az ugyan az. Nem tudom. Én csak azt tudom, amit én érzek és gondolok. Nekem van, ami nem jó, neked meg lehet, hogy pont az lenne jó. Nekem jó, ha elragad az áradat, és nem akarok ilyenkor gondolkozni, sem irányítani az érzéseimet (mondjuk ez nem igaz, de jól hangzik, ha már úgysem tudom), neked meg az a jó, lenne jó, ha olyan partnert találsz, akivel meg tudod szabni a határokat minden szempontból, még az érzelmi, meg a vágyakozási téren is. 

Azon, hogy melyik jobb, nem érdemes gondolkozni, úgy látom, mindketten nyígunk, Te addig, amíg meg nem találod, én meg akkor, amikor megtaláltam. Asszem, a nyígás nem megspórolható, csak abban a bizonyos 100%-os kapcsolatban, amiről már beszélt valaki, aki látott olyat, akinek a nagymamájának a második unokahúga ilyenben élt. 

Előzmény: Törölt nick (895)
Haramiajú Creative Commons License 2015.08.30 0 0 896

maradjunk annyiban, hogy gondolkodsz sodródás közben

Előzmény: Törölt nick (895)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.30 0 0 895

Miért lenne ez érzelemmentesített matek? Én csak próbálom kicsit irányítani a sodrást ;)

Előzmény: nyílméregbéka (887)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.30 0 0 894

"az biztos, hogy iszonyatszerencsém volt

szuperklassz ffiakkal (nem hatalmas nagy szám) hozott össze az élet 

nem bántottak, nem roncsoltak - csak kaptam

csodákat"

 

Valami mégsem volt tökéletes ha már nincsenek ...

Előzmény: túlvilági hang (880)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.30 0 2 893

Persze, nincs mit vitatkozni ezen, mindenki más és elöbb utóbb mindenki találkozik életszakasza szerelmével, akit majd levált egy újabb szakasz szerelme ... ;)

Előzmény: Törölt nick (892)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.30 0 2 892

hát csak ezt mondom, h nekem az jött le ezen a témán csócsálódva, h nincs nagyon olyan, h extra. mert vagy se barátos és akkor az extra szóba se jön, vagy barátos  - ha szigorúan barátos nincs extra - ha meg barátos extrás, az szeretős lesz előbb utóbb - legalábbis nekem ez a véleményem. úgyh akinek van szerelme őrizze, akinek meg nincs keresse. mert túl képp mindenki arra vágyik- minden más az pótcselekvés.  ez a konklúzióm :)

 

az enyém, tehát nem muszáj senkinek elfogadni, vitatkozni nem fogok rajt :))   

Előzmény: Törölt nick (890)
túlvilági hang Creative Commons License 2015.08.30 -1 0 891

benne ülsz nyakig a mocsárban

de nem próbálsz meg kievickélni

mert esélyét nem látod annak, hogy sikerülne

csak esetleg másokat is összesaraznál a nagy kapálózásban

inkább szerzel egy jó hosszú szívószálat

s ameddig elér, abban a körben próbálsz számodra édes-éltető nedűhöz jutni...

 

(ha úgy éreznéd, ítélet, pláne, elítélés, nagyon félrement)

 

van, aki így él

van, aki kapálózik, mindenáron ki akar jutni (feltehetőleg, mert nem tud másképp létezni)

van, aki időnként kapálózik, időnként belenyugszik

más variáció van? (a halálon kívül...)

Előzmény: Törölt nick (888)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.30 0 0 890

Kicsit félreértetted ... az, hogy én nem rontok bele "boldog" kapcsolatokba nem jelenti azt, hogy a másiknak nem lehet egy x %-os kapcsolata mint nekem. Ha másba szerelmes akkor nyilván nem hiányzik neki semmi nemde? ;)

Hogy megingatja-e a házasságom vagy sem azt nem tudom, de valószínü átalakítaná. Ezért kerülök egy szeretöi kapcsolatot, az intenzitását, az erös érzelmi töltést ... az gyakran vezet váláshoz.  

Előzmény: Törölt nick (870)
túlvilági hang Creative Commons License 2015.08.30 0 0 889

én meg valahogy úgy képzelem, hogy valójában nincs nagyon különbség :)

(csak a magyarázatok, önigazoló ideológiák, elméletek szintjén...de a gyakorlatban meg... :D)

 

várjál

olvastam valami nekem nagyon tetszőt a minap

vissza nem keresem, próbálom nagyjából

szóval:

..irigy vagyok önmagamra... jó, ilyen tudom, hogy nincs, de jelenleg nem vagyok olyan állapotban, hogy lépést tudjak tartani az érzelmi életemmel...

 

ez a lépéstartásos nagyon eltalált :)

Előzmény: nyílméregbéka (887)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.30 0 0 888

Erröl beszélek, nincs olyan hogy majd a következövel minden tökéletes lesz. Még akkor sem ha tudjuk mi mit csináltunk rosszul és próbáljuk a hibáinkat nem megismételni. Az új kapcsolat teljesen más, nagy szerelem az elején, majd pár év múlva jobbik esetben próbáljuk elhitetni saját magunkkal, hogy jó döntés volt elválni, élünk az új kompromisszumokkal. Persze, személyiségtöl is függ. Én mindenben tökéletességre törekszem (lehet tényleg droid vagyok ;)) és bár tisztában vagyok vele, hogy nem lehet a 100 % -ot elérni, de bizonyos dolgokat megpróbálok akkor is pótolni. 

Előzmény: túlvilági hang (866)
nyílméregbéka Creative Commons License 2015.08.30 0 1 887

Persze, biztos. Nekem ez az egész érzelmi, vagy éppen érzelemmentesített matek meghaladja a szellemi képességeimet. Sose mérlegeltem, mindig csak hagytam magam sodortatni az érzelmeimmel, ha gyorsabb sodrású volt, gyorsabban, ha állóvíz volt, álltam, amikor már nagyon sokáig álltam, akkor kimásztam. Nekem idegen ez a dolog, attól függetlenül lehet másnak bevált és jól működő. 

Előzmény: túlvilági hang (881)
túlvilági hang Creative Commons License 2015.08.30 0 0 886

de, kínlódom

(de ez sem igaz így - nem vicceltem, hogy nem tudok válaszolni)

mert nem szerepel az étlapon, amit szeretnék/szerettem volna, képzeltem-gondoltam-akartam-tettem érte

de úgy látom, nem az enyémen nem szerepel, hanem nincs is olyan

 

Előzmény: Haramiajú (883)
túlvilági hang Creative Commons License 2015.08.30 0 0 885

"csak jelzem egy ilyen kapcsolat - ha működik úgy, ahogy te szeretnéd - hacsak nem vagy droid  - alapjaiban ingathatja meg a házasságodat."

 

nem vagyok benne biztos, hogy mindenféle házasságot megingathat (annyi féle van)

a napokban beszélgettem egy barátnőkolléganővel... s valahogy úgy vettem ki, hogy náluk az a házasságmegingató, ha épp nincs neki(meg a férjének is?) külső kapcsolata... mert akkor elkezdi a férjén számonkérni mindazokat, amiket nem kap meg (s amikért lesz a külső kapcsolata)...és túl sokat foglalkoznak egymással... és inog-inog... míg ha van külső kapcsolata, otthon nagyon igyekszik ott lenni, férjkedvben járni meg hasonlók...

Előzmény: Törölt nick (870)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.30 0 0 884

szóval szerintem addig jó neki, amig ezt a számára optimálisat meg nem találja, mert

 

-  szerintem egy nő nemigen gyűjt barátokat ( barátnői megmár megvannak) - jójó, persze aszongya, de dehogyis- csak gondolja magában majdcsakleszvalahogylehetnekemsejönbeaddigneijesszükel 

- ha meg stendhálunk ( csak viccelek ne hari )  rájön  az a kis hiányzó % barát is /társ is/ szex is húha /és még esetleg szellemi társ is /ez is az is- akkor már ezt szeretném 100-ban - na ekkor:  most ha a nő viszont korrekt és a tervek szerint gondolta- azért szar, ha meg neki nem jó igy, mert ez kéne mindig ....- na hát akkor meg az egész terv borul  

Előzmény: Borzolt kedély :) (876)
Haramiajú Creative Commons License 2015.08.30 0 0 883

ezek szerint te nem kínlódsz

 

nem értem mi a baj, csak bólogatok azokra amiket írsz..ez baj? vagy csak szokatlan?:)

Előzmény: túlvilági hang (880)
Borzolt kedély :) Creative Commons License 2015.08.30 0 0 882

Nem. Én is sokat matekolok. Viszont én kétféleképpen tudok hozzáfogni mindennek. Vagy a célt nézem és akkor mindenen át, aztán később majd jöhet a kárenyhítés, a másik megközelítés pedig az apró, amikor csak mindig a következő lépcsőfokot nézem. Mert Martin Luther King is megmondta:

Hittel tedd meg az első lépést. Nem kell hozzá látnod az egész lépcsőt, csak az első lépcsőfokot. 

 

 

 

Előzmény: nyílméregbéka (878)
túlvilági hang Creative Commons License 2015.08.30 0 0 881

de abban az a szép, hogy közben a kimatekoló kimatekoltságai is változnak

és ehhez kellene alkalmazkodni

 

Előzmény: nyílméregbéka (878)
túlvilági hang Creative Commons License 2015.08.30 0 0 880

te

én próbáltam neked tökrendesen (és érthetően :) válaszolni

de akármit írok le, akármit jelentek ki, az hazugság, rögtön elkezdeném magyarázni

nincs igen vagy nem

mindkettő igaz, és egyik sem

 

az biztos, hogy iszonyatszerencsém volt

szuperklassz ffiakkal (nem hatalmas nagy szám) hozott össze az élet 

nem bántottak, nem roncsoltak - csak kaptam

csodákat

 

ami nem jó, azt egyre inkább úgy gondolom (s nekem ez a tragikusabb), rendszerhiba

nem lehet másképpen, nem lehet jobban

Előzmény: Haramiajú (871)
Haramiajú Creative Commons License 2015.08.30 0 0 879

szerintem is

Előzmény: túlvilági hang (875)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!