Keresés

Részletes keresés

Hekxer Creative Commons License 2016.05.17 0 0 746

Eladnám 3 darab Mars Hydro 300-as panelemet, Angliából rendelt eredeti disztribútortól, nem kínai másolat.

 

Carolina Reaper Chillik voltak alatta nevelve, tökéletes eredményt hoztak.

 

Technikai adatok:

Teljesítmény: 300 W (100×3 W)
Tényleges fogyasztás: 130- 140W
LED-ek száma: 100 db 3W-os teljesítményű ledet tartalmaz
Élettartam: 50.000 ~ 100.000 óra
Vörös fény: 650-660nm virágzásra, kék fény: 420-470nm növekedésre
4-500W-os hagyományos növénylámpa helyettesíthető
Beépített hűtőventillátor

 

Csak budapesti átvétel, no posta, csak kp!

Lacika71 Creative Commons License 2016.04.27 0 0 745

Sajnos még nem,most elég sok a munka...

Előzmény: Spectral Lumenoid (744)
Spectral Lumenoid Creative Commons License 2016.04.21 0 0 744

Laci sikerült megépítened a spektroszkópot ?

Előzmény: Lacika71 (741)
Spectral Lumenoid Creative Commons License 2016.04.16 0 0 743
Spectral Lumenoid Creative Commons License 2016.04.13 0 0 742

Igen én is ezen dolgozom tegnap elkészült a proto típus, de nem felelt meg az elvárásaimnak, sok sikert remélem sikerül összehoznod :) HAJRÁ !

Előzmény: Lacika71 (741)
Lacika71 Creative Commons License 2016.04.12 0 0 741

Na már meg is találtam.

Ez a második verzió egy könnyebb megépíthetőséget ad.

A linkje:

 

http://pilath.fw.hu/lapok/efiz.php?LF=spkam.htm

Előzmény: Lacika71 (740)
Lacika71 Creative Commons License 2016.04.12 0 0 740

Hogy is van ez a webkamerás dolog?

Ez engem,és gondolom másokat is,nagyon érdekelne!

Kérlek oszd meg velünk ennek a fellelési helyét.

Okos telefonnal már rengeteg appot kipróbáltam és egy sem volt jó sajnos.

Bár a fizetősöket kihagytam.

Előzmény: Spectral Lumenoid (739)
Spectral Lumenoid Creative Commons License 2016.04.12 0 0 739

Sziasztok a növénykéim megindultak szépen úgy látszik a a gökérre való gyúrás elmélete jelytálló lett. Megosztanék egy személyes tapasztalatot, megvettem álmaim trafóját egy lumatek 250 wattos digitális dimmelhetó trafót ez szép és jó vettem hozzá egy sunmaster cool deluxe típusú izzót amit 7200 kelvinesként árusítanak az izón lévő kód alapján lelt találatok szintén 7200kelvinesként írják ( sunmaster oldala ) aztán a sunmaster oldalán cool deluxe nevű termék nincs miután beüzemeltem szép sárgás fehéres fénnyel kezdett dübörögni itt kezdődtek a gondok elég jó szemem van, volt szerencsém valóban 6500 kelvines izzóval és kékes fehér színe van, ennek meg sárgás ami egyértelműen 3000kelvines szóval ez egy baromi nagy átverés, aki tudja kerülje ezt a terméket ha csak nem 3000 kelvinestt szeretne venni máshol 5000-6500k van feltüntetve egyértelműen marketing betegség egy fórum hozzászólói közt találtam " this pruduct is actually do not exist " magyarán ez a termék valójában nem létezik, meg is jöttünk kérem szépen, ma össze ütöm a Piláth Károly féle webkamerás spektroszkópot és megnézem a sprektumát bár egyértelmű a 3000k de azért megadom a kegyelem döfést 10 rongyomba került ez a tanulópénz képek a növényeimről nemsoká jönnek, sziasztok szép dél utánt kívánok.

tmogyorosy Creative Commons License 2016.04.09 0 0 738

Egyetértve az előző hozzászólóval, a kérdésre a válaz amúgy mindkettő, a hullámhossz és a megvilágítás mértéke is számít.

Előzmény: Lacika71 (737)
Lacika71 Creative Commons License 2016.04.09 0 0 737

Nem akarlak nagyon elkeseríteni,de az nagyon kis gyengécske.

Akkor kb 5W-ot lehet számolni a valós teljesítményre,a többi a táp.

Nekem most is az alsó határon megy a szekrényben a led,ami 100W és kb 1 négyzetméter.

Ha ezt visszaszámolod akkor egy nagyon pici palántát közelről felnevel...

Ha van neki természetes fény akkor ez egy kicsit segíthet,de nagy csodát ne várj tőle.

Előzmény: madrian____ (736)
madrian____ Creative Commons License 2016.04.08 0 0 736

Megjött a lámpa. 6.4 wattot fogyaszt (power factor 0.6).

 

Kérdés: ezeknél a lámpa erőssége, vagy a fény hullámhossza számít?

 

Miért kérdezem? Van egy Flower Power nevű eszközöm és igencsak gyenge fényt mér a fenti led alatt. Viszont, ha a fény hullámhossza számít, akkor elvileg ignorálhatom, amit a Flower Power javasol.

Előzmény: madrian____ (669)
tmogyorosy Creative Commons License 2016.04.07 0 0 735

:-) Az én sztorim kísértetiesen hasonló volt.
Én tudatlanként elsőre egy olyan boltba tértem be, amiben több volt a vizipipa, mint a virágföld.:-)

A hipszter kinézetű srácok ránézésre sem a chiliért bolondultak.

Kérdeztem van-e Chili Focus (a honlapjukon volt, azért oda mentem) - mondták régebben tartottak, de nem volt rá igény...:-)

Viszont mutattak tápot, amin egy jellegzetes kinézetű levél volt...tudjátok, hasonlít a juharfa levelére.:-D

Olyan gyorsan még nem hagytam el a boltot..

Lámpákról: Nekem három polcon három különböző van, 6000K kínai led (tuti nincs 6000K), 6400K fénycső, illetve 8000K fénycső. Legnagyobbak a 8000K fénycső alattiak. De ebben azért más tényező is szerepet játszhat, nem zárom ki.

Előzmény: Spectral Lumenoid (734)
Spectral Lumenoid Creative Commons License 2016.04.07 0 0 734

Lacika71

tmogyorosy

erdepeti


Köszönöm a válaszokat, tehát az esetleges lassú növekedés betudható genetikának de a cserép méretnek is amit szándékosan választottam nagynak, hogy ne kelljen piszkálnom őket átültetgetéssel a lényeg tehát várok, hogy gyúrjanak a gyökérre aztán lehet megindulnak mint a bolond gomba. Jelenleg várok a lumatek 250 es dimmelhető trafómra aztán bevágom őket egy 150 wattos MH alá csak még nem tudom 6500, 7200, 8000 vagy 10000 kelvines legyen a 8k 10k nak a kékje burtális de a többi spreki sík mint az Alföld oda már kéne egy 70 wattos hps a narancs vörös sávhoz, de nem szeretném magam elragadtatni :)

Peti a cserepeket egy grow shopból vettem, sztem Magyaoroszágon is lehet ilyet, de legalább hasonlót venni szintén valamelyik grow shopba. A vicc az volt h mindenféle "másfajta" növény termesztéséhez próbált nekem tápkat meg stb ket adni mire megértettem vele, hogy nem arról az ominózus növényről van szó, mondjuk megértem hiszen a feka fószer eléggé be vót szíva :D

erdepeti Creative Commons License 2016.04.07 0 0 733

Csak paradicsom és chili amiről nyilatkozni tudok. A minbeltől ennyi idő alatt ne is várj többet. Nekem Vénus van idén (narancssárga balkon) és jó másfél hónap után sem több mint 10-12 cm magas. És arra is emlékszem, hogy az első két hétben szinte nem is csinált semmit. Szóval ez a fajta teljesen rendben van. A másik paradicsom is rendben van. Ha jól látom a kitárult sziklevelek átmérője 4,5-5 cm és már jön az első valódi levélszint. 1,5 hetes korban ez nem kicsi. Ami a chilit illeti, az talán egy kicsit lehetne nagyobb, de azt sem látom túl vészesnek. Petrezselymem van szabadföldben, de azt nem nézegetem, így nem tudom 1,5-2 hetes korban mekkorának kell lennie.

 

Engem az érdekelne, honnan szereztél ilyen edényeket.

Előzmény: Spectral Lumenoid (721)
Lacika71 Creative Commons License 2016.04.06 0 0 732

Már mindent megpróbáltam vele.

Játszottam az idővel is,de semmi.

És mindenféle csodatápoldatokat is kipróbáltam.

Van most is legalább 6-7 féle csilim,de az mind virágzik és ontja a terméseket.

Lehet nem pazarlom tovább vele a drága helyet.

Mondjuk most kiteszem a szabadba nemsokára és a természetre bízom a többit...

Előzmény: tmogyorosy (731)
tmogyorosy Creative Commons License 2016.04.06 0 0 731

(A második centis szöveget nem szándékosan küldtem, a telóm hülyéskedhet.)

Ha chocolate habanero, akkor nem is csodálkozom, nekem is van, vért izzadtam, mindent kipróbáltam de akkor se kötött be egyetlen virága sem. A szakirodalom szerint is nagyon kényes fajta. Virágzásra amúgy még rá lehet bírni, napi 12 óránál több fénnyel (hogy ne legyen teljesen off ez a hsz.😃) és egy bór+ kálium lökettel nekem sikerült. Most a teraszon a dongókra, méhekre bíztam, hátha nekik összejön a bepirzás is.😃

Előzmény: Lacika71 (730)
Lacika71 Creative Commons License 2016.04.06 0 0 730

Nekem volt olyan paradicsom ,ami nagyon lassan nőtt és mellette a másik meg mint az őrült.

Ugyan azt kapták és egyformák voltak.

Megvártam mi lett a vége:majdnem egyformák lettek,pici különbséggel.

És a csilik meg külön világ,na ott vannak az igazi nagy különbségek fajtánként.

Az egyik rohan,a másik meg csak cammog kiskorában,nagyon fajta függők.

Kaptam tavaly tavasszal egy palánta elvileg habanerót.

Gyönyörűen nőt,mintha húzták volna.

Csak éppen azóta sem virágzott.

Már gondolkoztam a likvidálásán,de sajnálom.

A mellette lévő többféle csilik,meg teremnek mint az őrültek,egész télen.

Előzmény: tmogyorosy (727)
tmogyorosy Creative Commons License 2016.04.06 0 0 729

Ott van mellettük a centi. 

Előzmény: Lacika71 (724)
Lacika71 Creative Commons License 2016.04.06 0 0 728

Ja és kéne minden nap,vagy minden másnap fotózni őket,lehetőleg ugyan onnan mindig,akkor látszik a fejlődés.

Előzmény: Spectral Lumenoid (721)
tmogyorosy Creative Commons License 2016.04.06 0 0 727

Szerintem se túl nagyok. De lehet tévedek. Mindenesetre a háromnapos chilijeim nagyobbak annál a cayenne-nél. Habanero, serrano.

Előzmény: tmogyorosy (725)
Lacika71 Creative Commons License 2016.04.06 0 0 726

Látom,hogy kicsik,de az időt nem tudjuk.

Ezért írtam,hogy vájunk egy kicsit.

Előzmény: tmogyorosy (725)
tmogyorosy Creative Commons License 2016.04.06 0 0 725

Ott van mellettük a centi. 

Előzmény: Lacika71 (724)
Lacika71 Creative Commons License 2016.04.06 0 0 724

Azért nem ártana várni egy kicsit,hogy kiderüljön,mennyire nem nőnek a magoncok.

Ez sajnos igaz,hogy nagy edényben lassabban fejlődnek a növények,de viszont az átültetéskori stresszt el lehet kerülni és ezzel akár időt is lehet spórolni.

Szokták pedig palánta földbe vetni a magokat és az eléggé jól el van eresztve tápanyaggal.

Ha majd egy kicsit később látszanak már a hiánybetegségek(feltéve,ha lesz),akkor lehet ezzel foglalkozni.

Szerintem most kár ezen bánkódni.

Ha egy hét múlva is így néznek ki akkor már lehet...

Én nekem bevált az ioncserélt víz a locsolásra és érdemes nem túl bőségesen locsolni,kicsit sanyargatás határon.

Előzmény: Spectral Lumenoid (721)
tmogyorosy Creative Commons License 2016.04.06 0 0 723

Nagyobb edényben gyengébben fejlődik, mert gyökérre gyúr. Nem véletlenül ülteti elsőnek mindenki kisebb edénybe, és ülteti át aztán egyre nagyobba. 1x-2x-3x is, ha kell. Ez nem igazán elspórolható. Szerintem.

Előzmény: tmogyorosy (722)
tmogyorosy Creative Commons License 2016.04.06 0 0 722

12 literes edényben egyetlen palánta van?!

 Mert ha igen, ne vegyél EC mérőt...

Előzmény: Spectral Lumenoid (721)
Spectral Lumenoid Creative Commons License 2016.04.06 0 0 721

Sziasztok ismét, lehet kicsit off szaga lesz a dolognak ezért előre is elnézést, ellenben itt többen neveltek már fel zöldségeket mint én ebbe biztos vagyok, így szeretném a tanácsotokat kérni az álábbi képek 03. 20. án elültetett  fokahagyma, petrezselyem, ferline f1 paradicsom, minibel paradicsom, cayenne csiliről készültek, hogy melyik mikor szökkent szárba azt sajnos nagy lelkesedésem közepette nem jegyeztem le de kb 1 max 1.5 hetesek és sztem túl kicsik a korukhoz képest erre mondjatok már valamit légyszíves.

A cserepek 12 literesek a szbsztrátum kókuszrost:perlit:komposzt 5:2:5 arányban a fényt 4 db CFL szolgáltatja 30W 6400K 1900lumen de ez csak kiegészítésként megy ha nem süt a nap vagy épp ráadásként.

Amire én gondolom h EC vagy PH ami esetleg nem 100 as de ebből is inkább a ph ra gyankszom ugyan is palántáknak magoncoknak az alacsony EC kedvez a mérésre sajnos nem áll rendelkezésemre digitális ph és ec mérő ezeket majd később szeretném megvenni. nagyon megköszönném a tippeket, hogy mit mivel tudok javítani esetleg, hálá köszönet, tiszteletem.

http://kepfeltoltes.hu/view/160406/cayenne_m_rc20_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/160406/ferline_f1_2_m_rc20_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


http://kepfeltoltes.hu/view/160406/ferline_m_rc20_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


http://kepfeltoltes.hu/view/160406/minibel_m_rc20_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


http://kepfeltoltes.hu/view/160406/petrezselyem_m_rc_20_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/160406/petrezselyemek_m_rc_20_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/160406/komplett_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Lacika71 Creative Commons License 2016.03.31 0 0 720

Kíváncsian várom az eredményeket!

Remélem jó lesz!

Lehet jobb lenne messzebb tenni egymástól és akkor egyenletesebb lenn a fény mindenhol.

Előzmény: pupu222 (719)
pupu222 Creative Commons License 2016.03.31 0 1 719

a képek

Előzmény: pupu222 (718)
pupu222 Creative Commons License 2016.03.31 0 0 718

Végre kezdhetem az épitést megjött a cucc

gergerg Creative Commons License 2016.03.30 0 0 717

Nem tévedsz, az én írásom. A többiben már nem vagyok biztos. (mármint hogy nem tévedsz)

 

;-)

Előzmény: Törölt nick (592)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!