Keresés

Részletes keresés

halaloszto Creative Commons License 2015.12.28 0 0 131

ilyen süket dumát mindenről lehet írni, és írnak is. a co2 mérgező hatását miért nem említi? sokkal jelentősebb a felsoroltaknál! már 5% co2 a levegőben fejfájást és szapora légzést okoz. 10% az 15 percen belül eszméletvesztés, 15%tól halálos.

Előzmény: Bétaverzson (129)
halaloszto Creative Commons License 2015.12.28 0 0 130

és wokhoz való, homorú indukciósat?

mert a woknak nem az a lényege hogy lavór, hanem hogy az egész forró, nem csak a közepe.

 

Vajk

Előzmény: btk53 (128)
Bétaverzson Creative Commons License 2015.12.28 0 0 129

"

"Azért a legtobb hires szakàcs még ragaszkodik a gàzhoz."

 

Legyen ez szíve joga, amennyiben piciny gyermekei nincsenek jelen!

 

Innen idézek:

http://portal.d-eg.hu/a-foldgaz-tuzeles-kornyezeti-hatasai/

 

Tudtommal nyílt gázlángok esetében jöhet ez számításba:

* ... A nitrogénoxidok közül a NO2 kifejezetten erős méreg, és az NO is egészségkárosító hatású. A nitrogénmonoxid (NO) hatása a szénmonoxidhoz hasonló, a vér hemoglobinjához kötődve annak oxigénszállító képességét megszünteti.

A nitrogéndioxid (NO2) szúrós szagú, barna színű mérgező gáz. Hatása elsősorban légzőszervi elváltozást, megbetegedést okoz, de változásokat okoz az idegrendszerben; hatására csökken a növekedés mértéke és a fizikai teljesítőképesség.

A belégzett NO2 a tüdőben lévő vízzel (H2O) salétromsavat (HNO3) alkot, amely mint az egyik legmaróbb sav roncsolja a tüdő hörgőit. Ezzel nagyobb töménységben belélegezve akut tüdőödémát, kisebb töménységben tüdőgyulladást okozhat.

Hosszú idejű kisebb töménységű belégzése pedig a tüdő folytonos irritációja révén idült betegségekhez, így tüdőrákhoz is vezethet. A nitrogénoxid káros hatására különösen a kisgyerekek és az idős személyek érzékenyek. ... *

Előzmény: Törölt nick (125)
btk53 Creative Commons License 2015.12.28 0 0 128

én használok wok-ot indukcioson, és képzeld, mükszik is. ppp

Előzmény: Törölt nick (125)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.22 0 0 127

Nagyon szépen köszönöm, ezt akartam hallani(olvasni..) ! Már mint, hogy a gyakorlatban is működik, nem csak elméletben. Az edény nem probléma, szerintem 90 %-ban alkalmasak lesznek. Még annyi kérdésem lenne, hogy mekkor a minimális edényátmérő, amivel még működik a készülék ? (egylapos mobil készüléket láttam, annál 18 cm alatt nem működött)

Előzmény: Törölt nick (126)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.21 0 0 126

Hőfokot általában nem, teljesítményt tudsz állítani. Húslevest rendszeresen főzünk rajta, nekünk be lehet állítani, hogy éppen gyöngyözzön, a teljesítményt egyenletesen adja le. Speciális edények kellenek hozzá, szinte csak az edény talpa melegszik fel (az oldalfalat már a meleg folyadék melegíti fel).

Előzmény: Törölt nick (122)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.21 0 0 125

Azért a legtobb hires szakàcs még ragaszkodik a gàzhoz. Ha Wok-ot is hasznàlsz és gyakran kell magasabb homérséklet talàn jobb a gàz nagy lànggal.Alul elektromos suto, felul meg négy gàz.Milyen gonosz vagyok ezt mondani a indukcios topikban....

Előzmény: Törölt nick (124)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.21 0 0 124

Hát annyiért csak egy mobil egylaposat kapok....Persze nem írtam, hogy az egy beépíthető lap lesz, no meg sütő  is hozzá. Már napok óta nézegetem az ár-érték-tudás arányokat....és ha már a Jézuska hozzájárul, akkor egy jobb minőségű készüléket szeretnénk....(pl  összevonható főzőzóna, nagyobb edényhez, stb.) És nem utolsó szempont, hogy 6 év gyári gari van rá alapból.

De azért köszi a hozzászólást !

Előzmény: Törölt nick (123)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.21 0 0 123

Szerintem màr huszezerért is talàlsz ujjonan....

Előzmény: Törölt nick (122)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.21 0 0 122

Szia !

 

Az én kérdésem is hasonló: lehet-e rajta egy jó húsleves főzni ? Amit ugye csak úgy szabad, hogy éppen hogy csak gyöngyözzön, és mindezt nagyon hosszú ideig ? Van erről tapasztalatod ? (edényem van mindenféle, vékony és vastagfalú egyaránt) Milyen készüléked van ? A hőfokot lehet állítani, vagy pedig a teljesítményt ?

Bocs, hogy sokat kérdezek, de ezekről nem beszélnek a technikai adatok, viszont jó lenne tudni, hogy mire is adok ki százezer forintot....

Köszi !

 

Előzmény: halaloszto (120)
buheramariska Creative Commons License 2015.09.28 0 0 121

mert nem csak kávét meg teát szeretnék főzicskézni rajta hanem hosszabb lélegzetű főzések is lennének.

palacsintát is lehet? mert ugye ott mindig fel kell emelni a lapról a serpenyőt.

halaloszto Creative Commons License 2015.09.28 0 0 120

sokáig főzendőt kifejezetten, én azért vettem. mármint mert van rajta sok kicsi fokozat.

 

viszonylag vékony aljú edényben a pörkölés maga problémás, mert ahol nincs étel az edény alján, ott azonnal nagyon forró lesz. de egy jobb vastagtalpú edénnyel ez sem gond.

Előzmény: buheramariska (119)
buheramariska Creative Commons License 2015.09.28 0 0 119

sziasztok!

 

az lenne a kérdésem rutinosabb" indukciósokhoz" hogy az indukcióson lehet-e ugyan úgy pörköltöt , töltöttkáposztát és más egyébb sokáig főzendő ételeket főzni mint a gázon? jókora edényben?

 

köszi!

lapar Creative Commons License 2015.09.24 0 0 118

Kérdésem lenne.

a lányomék nem rég vettek egy Whirpool beép. főzőt 4 lapos.

Érdekes módon nem működik az un. szendvicsaljú rozsdamentes edényekkel.

Pedig az edény alján ott a jel (a laza tekercs) és a mágnes is fogja. Természetesen nem olyan erővel, mint a normál vaslábost. Kevés lenne ezekben a mágnesezhető vas, vagy a főzőlap hibás?

selkino Creative Commons License 2015.07.26 0 0 117
Előzmény: selkino (116)
selkino Creative Commons License 2015.07.26 0 0 116

Sziasztok!

Erről Hyundai "hordozható" indukciós főzőlapról mi a véleményetek?

http://www.edigital.hu/mini-suto-fozolap/hyundai-hyuind133-indukcios-fozolap-p478504.html

allaid Creative Commons License 2015.03.21 0 0 115

Igen, aerogélből kellene készíteni a lapot, az nem melegedik az biztos.

Előzmény: quint (110)
halkergető Creative Commons License 2015.03.16 0 0 114

Szia! Rég láttalak.  :))

Köszönöm szépen a választ!

 

Nem olvastam még el a kezelési útmutatót, mert első nekifutásra nem találtam. Volt a dobozban egy köteg idegennyelvű, de magyar nyelvű nem volt köztük.

Már jó nagyokat mondogattam magamban, de aztán nem foglalkoztam vele, mert volt más dolgom. Aztán ma találtam a doboz alján, a  külsejére ragasztva egy fólia tasakot, amiben a felbontása után megtaláltam a magyar kezelési útmutatót. Úgyhogy a magamban mondogatott mondatokat visszavontam.  :)))

 

Bocsánat a fölösleges zaklatásért!   :))

Előzmény: halaloszto (113)
halaloszto Creative Commons License 2015.03.16 0 0 113

1. olvasd el a hozza kapott utmutatot. benne lesz feketen feheren hogy hogyan kell/lehet bekotni. sok verzio letezik, van olyan amit be lehet kotni egy, ketto vagy harom fazisra is.

 

2. az edenyen levo feliratot el lehet hinni, sosem csalodtam benne.

 

3. nekem ilyenem nincs, es nem is ereztem szukseget.

 

4. nem kell pont akkora legyen. ha nagyobb, az maceras mert beletakar a kezeloszervekbe meg ilyenekbe, de a tuzhelyet nem erdekli. legrosszabb esetben csak a kozepet fogja melegiteni a feneknek. ha kisebb, az sem gond. keszuleke valogatja, van ami kulon rajon hogy kicsi edeny van rajta, de ami nem, annak sem gond.

 

Vajk

Előzmény: halkergető (112)
halkergető Creative Commons License 2015.03.15 0 0 112

Üdv. a T. Olvasóknak!

 

Vettünk egy indukciós főzőlapot, ezzel kapcsolatban lennének kérdéseim, amelyekre örömmel fogadnám a válaszokat:

 

1./ A készülékből 4 vezetékes kábel jön ki. Számomra ez azt jelenti, hogy 3 fázist lehet rákötni. Jól értelmezem?

 

Van a tűzhelynél 3 fázisom, a régi, elektromos főzőlap is 3 fázisról ment, amelynek a helyére kerül az indukciós.

 

2./ A nejem edény-készlete valószínű kiegészítésre szorul. Mi a célszerű? Az edényekenn lévő jelölést nézzem, vagy célszerű inkább mágnest vinni magammal a vásárláshoz?

 

3./ Olvastam valahol, hogy létezik valami adapter-féle, amit a főzőlap és a nem indukciós edény talpa közé lehet helyezni. Tényleg van ilyen? És milyen elnevezéssel kell keresni a boltokban?

 

4./ Az edény aljának pont akkorának kell lenni, mint a lapon lévő kör? Vagy kisebb esetleg lehet, csak nagyobb nem?

Ha létezik adapter, akkor a körnek megfelelő adapterre lehet-e nagyobb edényt tenni?

 

Előre is köszönet a válaszokért!

Üdv.!

hk.

NAND708 Creative Commons License 2015.03.11 0 0 111

Erre valaki?  Lehet tudni, hogy tényleg szakaszosan üzemel a főzőlap, mint a mikró?

Azért az elég vicces lenne, hogy hol 0, hol 7,2 kW-tal rángatná a hálózatot. Vagy szakaszol de az az elektronika "kisimítja" a terhelést?

Előzmény: ottofon (108)
quint Creative Commons License 2015.02.14 0 0 110

Rárakod a vasbödönt, aminek az anyaga jól felmelegszik a benne keletkező örvényáramoktól. Ez a jó meleg bödön melegíti a benne lévő kaját, de a bödön alja is meleg, az meg ugyebár felmelegíti azt a lapot, amin áll. Összesen ennyi :)

Előzmény: szocske_ (109)
szocske_ Creative Commons License 2015.02.14 0 0 109

Sziasztok!


Lecserélném a viharvert kerámia főzőlapot, indukciósra.
Egy dolgot nem értek:

 

a marketing szerint az indukciós egyik előnye - a kedvezőbb fogyasztás mellett - hogy ő maga nem melegszik fel, csak az edény, így a lapra nem ég rá a kifolyt étel.

Azonban szinte mindegyik leírásánál szerepel a sokfokzatú maradékhő kijelzés.

 

Ha a használat során fel sem melegszik, akkor honnan a maradékhő amit ki lehet jelezni???

ottofon Creative Commons License 2014.11.19 0 0 108

Jé? Magyarul? Mindegyik indukcios sütő szakaszosan működik mint a mikrók? Értem ez alatt hogy ki be kapcsolgat vagy max teljesitményen fűt vagy nem fűt? 

Előzmény: Törölt nick (107)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.07 0 0 107

Előzmény: ottofon (106)
ottofon Creative Commons License 2014.11.06 0 0 106

Miért kerülnek tízezer Ft-ba és majd duplájába az indukciós adapterek? Tudjátok, az a nyeles "vaslemez lap" amit akkor kell használni ha mondjuk aluminium edényben akarok valamit melegíteni?

Azt találtam ki hogy veszek egy noname indukciós lábast 2000- Ft-ért, és leaplikálom az alját. Szerintetek ez működik majd? Vagy tud valaki ilyen "nyeles adaptert 1-2000 körül? Régebben árultak a vaterán is 1500-ért, de akkor nem vettem, most meg jó lenne.

Előzmény: Kheyra (103)
Antique007 Creative Commons License 2014.10.31 0 0 105

Tisztelt Fórumtársak!

Keresek egy FULGOR S13E beépíthető indukciós főzőlap használati utasítást!

S.O.S.!!!!

Üdv Antique

beeex Creative Commons License 2014.03.07 0 0 104

Sziasztok

 

A whirpoolnak van egy olyan funkciója, hogy forráspont érzékelés. Ismeri valaki, és  működik? Mert az zseniális ha valóban működik az, hogy a forrásponton tartja levest.

 

Kheyra Creative Commons License 2014.02.23 0 0 103

Az öntöttvas a legszuperebb. Van egy örökölt, legalább 30 éves, na abban gyönyörűen sül-fő minden. A drága teflonosoknak szétégeti a teflon bevonatát, ráadásul nem is fekszik fel az alja tökéletesen. Az olcsó piacos pöttyös edénynek ugyanez a baja.

 

Vigyél egy kis mágnest a vásárláskor, ha az tapad az edény fenekére, akkor tudod az indukcióson használni. Minél vastagabb az edény fala, annál jobb. Nem a márka számít.

Előzmény: darmos.sanya (102)
darmos.sanya Creative Commons License 2014.02.19 0 0 102

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni!
Hamarosan szeretnénk vásárolni egy indukciós főzőlapot, ezt már kiválasztottuk, de edények terén tanácstalanok vagyunk a párommal!
Milyen márkájú indukciós edények a legjobbak és legmegbízhatóbbak minden téren?

Előre is köszönöm a segítséget!
Üdv:
Sándor

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!