Keresés

Részletes keresés

ny63 Creative Commons License 2013.01.16 0 0 1039

:-(

És a törvények sűrűn változnak mostanában. 
Ki tudja mikor ki mit álmodik.

De ez itt (kicsit csak) off.

Drukk. 

Előzmény: ZsuR (1008)
Bonifác Creative Commons License 2013.01.16 0 0 1038

Gondolj Darwin bácsira! Valami angol pintyek már kevesebb mint egy generáció alatt tele lettek fekete pötyökkel, mert valaki feltálta az ipari forradalmat, és a levegőben már nem volt hely a fehér pintyeknek a sok szénszemcse között.

Előzmény: Dogfüggő (1037)
Dogfüggő Creative Commons License 2013.01.16 0 0 1037

Vannak olyan emberek, akik már gyermekként is nagyon jók ilyen ügyintézési kommunikációkban

 

 

Ennyire messze nem eshetett az alma a fájától..

Előzmény: Törölt nick (1036)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.16 0 0 1036

Vannak olyan emberek, akik már gyermekként is nagyon jók ilyen ügyintézési kommunikációkban

 

Pl nálunk a nagyobbik lányom.  Olyan a lelki alkata. Zéro művészi hajlam,100% ügyintézési hajlam.

 

Érdemes megpróbálnod. Bármennyi ügyintézést le tudsz passzolni, annyival kevesebb stressz. Ráadásul őnáluk jobban érvényesül a szépen nézés hatás.

Előzmény: Dogfüggő (1032)
Dogfüggő Creative Commons License 2013.01.16 0 0 1035

: (((

Előzmény: Hó-pici Bendegúz (1030)
Dogfüggő Creative Commons License 2013.01.16 0 0 1034

Szép történet ez is.

Beleillik a képbe.

 

Előzmény: RCTiv (1029)
Dogfüggő Creative Commons License 2013.01.16 0 0 1033

Még nem tudok nagyon.

Majd írok róla, ha egyszer benézek a tudodhová.

Mindenesetre "rendes" nyolcórás lesz, pláne a magamfajta újoncnak.

 

Előzmény: Szipolykaa (1028)
Dogfüggő Creative Commons License 2013.01.16 0 0 1032

Majd meglátom...

Azért hiába nagykorú már némelyik, mégis könnyebben elhajtják őket a hivatalokban (-ból).

Meg azért nem is szívesen küldeném őket ilyen ügyeket intézni, mert hát általában úgy kell kezdeni, hogy nagyjából vázolja az ember, mi is történt, meg az apjuk mindenféle adatait kell ottan beírogatni, diktálni.

De aztán lehet, hogy mégis ez lesz, mert hát mi más...

Előzmény: Törölt nick (1027)
bm613 Creative Commons License 2013.01.16 0 0 1031

Tapasztalataim szerint nincs az egy év, inkább fél, bár lehet, hogy függ attól is, hogy az adott területen mennyire vannak leterhelve a közjegyzők. 

Előzmény: Hó-pici Bendegúz (1030)
Hó-pici Bendegúz Creative Commons License 2013.01.16 0 0 1030

Hagyatéki tárgyalás a halálesettől számítva kb. 1 év.

Ráadásul ott nagyon észnél kell lenni, mert sajnos a közjegyző sem ismeri jól a folyton változó törvényeket.

Ez Dogfüggőnek is tanulságos lehet, ha pl. van autójuk.

 

Volt egy autónk. Én nem tudok vezetni, ezért megbeszéltük, hogy eladjuk. A kereskedő kérése az volt, hogy ne 3 néven legyen az autó, hanem csak 1 néven.

Rákérdeztünk, hogyan oldható ez meg. Közjegyzői javaslatra én nevemre került az autó. DIREKT érdeklődtünk az örökösödési illetékekről is, azt mondták, egyformán nem kell fizetni akár enyém, akár a gyerekek nevére kerül.

Majd 1 hónappal a jogerőre emelkedés után kaptam egy fizetési meghagyást, 8 napon belül fizessek 82 eFt öröklési illetéket. A fiam felhívta a közjegyzőt, szerintük nem kell fizetni, majd felhívta a NAV-Apehot. Igen, fizetni kell. Mivel hozzátartozó vagyok/voltam és öröklésről van szó, a fél autóra öröklési illeték címén az átírási költség dupláját kell fizetni.

Megkérdezte a fiam, ha Ő örökölte volna? Akkor 4 ezer forintot kell fizetni.

Előzmény: Törölt nick (1025)
RCTiv Creative Commons License 2013.01.16 0 0 1029

nagyim öregek otthonába került, otp-nél bankszálát kellett nyitni, hogy a nyugdíja oda menjen.

 

jó napot bankszámlát szeretnék nyitni

okés de csak a nyitó nyithat

nem tudjuk behozni öregek otthona héló

akkor sajnos nem lehet

meghatalmazás? 

ja igen úgy lehet, közjegyző által, de ahhoz is be kell hozni a mamát

de vazz nem tudjuk behozni 

akkor sajnos nem lehet intézzék a meghatalmazást

 

végül egy mobil közjegyző kiment az otthonba, csináltunk meghatalmazást

 

jónapot bankszámlát szeretnénk nyitni nagyinak

rendben hol a nagyi

nincs itt de itt a meghatalmazás 

ezt sajnos nem tudjuk elfogadni hozza be a nagyit

hö? 

 

na itt gurult el a gyógyszerem volt ott minden, aztán mégis elfogadták a hivatalos meghatalmazást, néha ki kell engedni a gőzt az ilyen hivatalos helyeken :) persze ismerve téged, nehezen képzellek el tajtékzó fejjel üvöltve, de egyszerűen néha nem értenek más nyelven, az udvariasság hatástalan. 

 

a legrosszabb az egészben, hogy a hivatal hibája felett mindig elegánsan átsiklanak, és a te időddel játszanak. 

Előzmény: Dogfüggő (1022)
Szipolykaa Creative Commons License 2013.01.16 0 0 1028

Mesélnél picit erről a nyolcórásról?

Előzmény: Dogfüggő (1026)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.16 0 0 1027

mindig ideges lettem, amikor ez kérdezte az egyik főnököm, de nem tudod valamelyik családtagnak delegálni egyik-másik ügyintézést ? klasszikus 8 órás melód lesz vagy rugalmas munkaidős ?

Előzmény: Dogfüggő (1026)
Dogfüggő Creative Commons License 2013.01.16 0 0 1026

Egyáltalán nem látok fényt az alagút végén.

Fogalmam sincs, mikor jutunk előbbre.

Ráadásul, ugye, pillanatokon belül "rendes" nyolcórás dolgozóm lesz (meg vannak még a nemrendes dolgok is), attól kezdve nem tudom, mikor mászkálok majd ügyintézni.

 

Előzmény: Törölt nick (1025)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.16 0 0 1025

Igen azt nem is kérdezem meg, hogy mit mondtak és másoknak se tanácsolom,nem szeretnénk, hogy börtönbe került titoksértési-büntett miatt.

 

Ha jól értelmezem azt, amit irtál a hagyatéki tárgyalás és a biztositó kártéritése még mindig több hét vagy talán hónap + sok bosszúság + bármikor bárhol újra elakadhat.

 

akkor a korábban jósolt kb fél évre kell számitani ugye ?

Előzmény: Dogfüggő (1024)
Dogfüggő Creative Commons License 2013.01.16 0 0 1024

Ja, már tudom, melyik ügyre gondolsz.

Ott végül kinyomtattak egy baromi hivatalos és szigorú Titoktartási Nyilatkozatot, azt alá kellett írnom, és így végül megtudhattam, hogy mennyi pénzt kell fizetnem a banknak.

Előzmény: Törölt nick (1023)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.16 0 0 1023

Azt most valamennyire megértették, hogy mi történt , hogy nem tud befáradni a férjed és  te ügyintézed a dolgokat ?

 

 

Tudom, hogy nem vigasztal téged, de arra gondoltam valamelyik gyerekemnek elintézek meghatalmazást a bankszámláim ügyintézésére, mert annyira kétségbeejtő, hogy a saját családtagod ügyében idegennek, sőt betolakodónak tekintenek, mintha bankszámla-csalást akarnál elkövetni.

Előzmény: Dogfüggő (1022)
Dogfüggő Creative Commons License 2013.01.16 0 0 1022

Köszi! : )

Tudod, az a feneség, hogy egyszerűen nem lehet tudni, hogy intéztem-e egyáltalán valamit, vagy csak vesztegettem az időt.

Mert mindig sokkal később derül ki.

(Ld. a biztosító esetét, amikor a nyolcadik ottlevésünkkor derült ki, hogy az előző hét alkalommal teljesen hiába üldögéltünk és beszélgettünk különféle ügyintézőkkel, mert az aktánkat ügyiratszám nélkül küldték tovább, úgyhogy a rajttól indulhattunk újra.

Meg az OTP- s vicces esetek... )

Előzmény: Törölt nick (1021)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.16 0 0 1021

próbálom sugarazni, hogy valamit sikerüljön sikerrel elintézned

 

 

Előzmény: Dogfüggő (1019)
Dogfüggő Creative Commons License 2013.01.16 0 0 1020

Határozottan van ilyen érzésem nekem is.

 

Előzmény: mamicska (1017)
Dogfüggő Creative Commons License 2013.01.16 0 0 1019

: )

 

Attól függ, kinek a szempontjából, ugye...

Előzmény: Törölt nick (1018)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.16 0 0 1018

ez a "hivatalos út" ijesztően hangzik :-(

 

én csak valami sikertörténetre szerettem volna terelni a társalgást, hogy jobb kedved legyen

 

egyik bank sem sikertörténet ??

Előzmény: Dogfüggő (1016)
mamicska Creative Commons License 2013.01.16 0 0 1017

erre nincs is szó! Ez már annyira szennyes és aljas eljárás...:(((

 

ebben a tempóban már az is benne van, hogy a hivatalnokok nem mernek semmiért felelősséget vállalni - tologatják a dolgokat és kapaszkodnak a székükbe

 

 

Előzmény: Dogfüggő (1002)
Dogfüggő Creative Commons License 2013.01.16 0 0 1016

Az, hogy én elmegyek a boncolási jegyzőkönyvért pénteken, az nincs összefüggésben a katasztrófavédelem igényeivel. Én azért megyek érte, mert a biztosító tőlem külön is kéri.

(Nem tudom, miért, okokkal már nem foglalkozom.)

A katasztrófavédelmisnek felajánlottam, hogy nekik is vihetek egy példányt, ha már úgyis arra járok, de le lettem mosolyogva. Nekik hivatalos úton kell megkapniuk a gödöllői kapitányságtól. Úgyhogy oda nekem nem kell se időpont, se illetékbélyeg, mert oda se dughatom az orrom ezügyben.

 

Nem tudom, melyikről kérdezel; van több is, és mindegyikkel van egy-két érdekes ügy.

Előzmény: Törölt nick (1014)
Szipolykaa Creative Commons License 2013.01.16 0 0 1015

Aztaqrva... Mindig tud ez az ország olyasmit produkéálni, amit háromszor kell elolvasnom ahhoz, hogy egyszer elhiggyem... De aktatologató gyökerekre van pénz mindig.

Előzmény: Dogfüggő (1002)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.16 0 0 1014

Elméletileg tehát elmész pénteken a boncolási jegyzőkönyvért, majd azt haladéktalanul átviszed gödöllöi katasztrófáékhoz ? vagy oda megint időpont, kérvény meg illetékbélyeg kell ?

 

a bank az most már rendben van ?

Előzmény: Dogfüggő (1012)
caterina3 Creative Commons License 2013.01.16 0 0 1013

Elképesztő az egész, ez Magyarország. Nagyon sajnálom! :-((((

Előzmény: Dogfüggő (1002)
Dogfüggő Creative Commons License 2013.01.16 0 0 1012

Nem tudom, ők mióta tudják ezt.

Biztos nem akarták elrontani a karácsonyunkat.

Előzmény: Archimédesz (1011)
Archimédesz Creative Commons License 2013.01.16 0 0 1011

Na de az nem január 8-án derült ki, hogy változik a törvény... 

Előzmény: Dogfüggő (1006)
sirrra Creative Commons License 2013.01.16 0 0 1010

Magyarország én így! nem! szeretlek!

 

:(((((

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!