Keresés

Részletes keresés

pappnorbi Creative Commons License 2013.06.07 0 0 43

Sziasztok

Egy olyan kérdésem lenne hogy egy már kb20 cm es vastagságban lebetonozott területre hogyan lehet lerakni szabályosan térkövet.Nem látom értelmét felszedni a betont túl nagy terület .6 cm -es vastagságú térkö kerülne rá.És hogyan alakul a terhelése .Köszönöm.

Törölt nick Creative Commons License 2013.02.05 0 0 42

Sziasztok!

 

Egy kérdésem lenne! Van egy fedett terasz, térdfallal körbezárva. Csak egy kis 1,5m széles ajtóhely van benne ahol ki-be jöhetünk. Ennek a terasznak az alja a ház szerelőbetonja. Erre szeretnék viakolort tenni, de úgy hogy mivel ez a terasz 3 oldalról nyitott és az eső beesik, na fagyjon fel. Namármost ha leragasztom vamali extraflexes fagyűálló ragasztóval, a fugák közé még bemehet a víz, felfeszítheti nemdebár?

 

Gondolkodtam járólapon, az ugye ha ki van fugázva teljesen vizálló, de akkor plus betonréteg kellene, mert az nagyon alacsony lenne. Szóval ezt meg akarom úszni, olcsóbb lenne a térkő.

 

Van ötletetek?

 

Köszi!

 

dance! Creative Commons License 2012.08.08 0 0 41

sziasztok

 

 

betonmacskakő:

pajaci Creative Commons License 2012.07.30 0 0 40

Házhoz térkőalá felesleges pénzkidobás a beton, és a víz se tud elszivárogni.

Zúzottkő két méretben, kétrétegben, marosi homok, aztán térkő.

Természetesen tömöríteni kell minden réteget, utánna erre rámehet egy kamion is nyugodtan.

Előzmény: Ödöndön (39)
Ödöndön Creative Commons License 2012.07.30 0 0 39

Huh, te aztán nem aprózod el. Én túlzásnak tartom, amennyiben "csak" autó és személyi forgalom lesz rajta. Amit leírtál még a benzinkutasok is megirigylik :) Tapasztalatom szerint - többek között - a jó rétegrend: valami nagyobb frakciójú kő (mondjuk 0-80-as), erre 12-15 cm CKT (90 kg cement+kavics+víz/m3), 2-3 cm ágyazat (0-2 vagy 0-4 frakció) és a térkő.

 

Ahogy más is leírta, az első 2-nek van jelentősége, a többi már nem nyom annyira a latba.

Előzmény: Törölt nick (32)
dance! Creative Commons License 2012.07.30 0 0 38

én is ezt próbáltam leírni,csak máshonnan közelítettem meg :-)

Előzmény: Törölt nick (36)
dance! Creative Commons License 2012.07.28 0 0 35

Sziasztok

 

4cm térkő is elbírja önmagában a kisebb személyautókat ,de betonra rakva már összeadódik a vastagság ,tehát nagyob autót is elbír.

 

üdv

Előzmény: Törölt nick (32)
pajaci Creative Commons License 2012.07.26 0 0 34

Jó lesz.

Előzmény: Törölt nick (32)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.07.26 0 0 33

"Mire kell ez esetben figyelni?"

Fagyálló legyen !  :-))

Előzmény: zlota (29)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.26 0 0 32

hello,

 

SOS, valaki meg tudna mondani, hogy 4cm-es terko jo-e kocsibejaronak? egy 900kg-os auto lenne rajta csak.

egy 20cm-es c25-os beton fole kerulne (amiben 4.2-es terhalo van 2x-esen)

zlota Creative Commons License 2012.07.18 0 0 31

Jelenleg kavicsos, hát az sem jobb! :)

Saját tapasztalatról írsz?

Láttam teljesen sík hasítmányokat.Én ezekre gondoltam.

Előzmény: pajaci (30)
pajaci Creative Commons License 2012.07.18 0 0 30

A hólapátolás nagy élmény lesz.

Előzmény: zlota (29)
zlota Creative Commons License 2012.07.18 0 0 29

Nem tudom mennyire illik ide, hogy szeretnék kocsibejárót csinálni, de nem térkővel, hanem hasított kőből.Mire kell ez esetben figyelni?Ja és természetesen bármelyik kőkerben kérdeztemhasított kőtáblákat az mind pont alkalmas kocsibejárónak.Nah ezt sem hiszem el.Vannak kétségeim.

Faházhoz viszont ronda a térkő.A bazaltkocka meg nem elérhető áron van sajnos...

dance! Creative Commons License 2011.11.24 0 0 28

azért szokták eltólva-parketta mintáben ,stb... rakni mert így jobban tart és nem mozognak ki a kövek

de szerintem le lehet rakni,ebben a formában is

Előzmény: thuram (26)
dance! Creative Commons License 2011.11.24 0 0 27

 erre szokták mondani nem szép ellenben praktikus :-)))

 

 

Előzmény: Ati356 (25)
thuram Creative Commons License 2011.11.23 0 0 26

Sziasztok!

 

Le lehet rakni a térkővet ilyen egyszerű mintában is?

-----

-----

-----

 

10x20 5 darab hosszában? Van a mintázatnak valami jelentösége stabilitás szempontjából?

 

köszi

 

Ati356 Creative Commons License 2011.11.21 0 0 25

De meglehet csinálni, de arra gondoltam, hogy úgy hülyén nézne ki...

Előzmény: dance! (24)
dance! Creative Commons License 2011.11.21 0 0 24

Szia

 

sajnos a tapasztalatom az,hogy egy idő után a kövek között kimosódik a homok-zuzalék ( ezt amúgy szinte folyamatosan kell egy ideig utána töltögetni-besöpörni)

így ha most a kövek között rést hagysz az előbb utóbb ki fognak mozogni

 

azt nem lehet megcsinálni,hogy a szegélyhez +-ban oda betonozol egy vékony csíkot a végén, és akkor nem kell a hézagokkal törődnöd???

 

 

Előzmény: Ati356 (23)
Ati356 Creative Commons License 2011.11.20 0 0 23

Sziasztok!

 

Épp térkövezek, de egy icipicit kisebb a térkő mint amivel számoltam, így nem tudom koppra összetolni a köveket, hanem kb 2-2,5 mm-rel elcsúsztatva egymástól, így szegélykőtől szegélykőig érne a kő.

Ha távtarókkal beállítom a kövek közötti távolságot és 04-es sóderrel beseprem, akkor az így stabíl lesz? Nem fog kimozogni?

Az alap az tökéletes, az nem fog megsűlyedni...

dance! Creative Commons License 2011.10.26 0 0 22

ha hézagosan lesz lerakva ,és napi rendszerességgel használják kimozoghat hiszen a kövek egymást tartják -főleg egy esős időben becsurog a víz egyik másik alá és kimossa a talajt, akkor ha rámész megbillen és el fog törni! nekem legalábbis ezek a tapasztalataim

ha telibe akarod tenni jó alternatíva a gyeprács bár én szem.szerint mindenkit lebeszélek róla,ára nálunk 60x40x10 gyeprácsnak 360ft/db-ja

 télen nem lehet letakarítani a havat róla rendesen mert a gyökérzetbe elakad a lapát,ha meredekebb az út ,és vizes a fű csúszik,stb-stb... persze ha gondozott (és nem használják sokat) gyönyörű szép de akkor inkább lerakok egy kavicsos járdalapot 60x40x8cm vastagságban ami egy kocsi nyomvonala és az örökös mint a nyomorúság , és zöld mellé nagyon szépen mutat és szerintem tetszetős ,és nem utolsó sorban nem kell annyit alá dolgozni szinte csak fogja az ember és lerakja simán a kiszedett földbe nem kell különösen nagy előkészület hozzá

 

üdv

 

www.egomko.hu

 

 

 

Előzmény: lujo76 (16)
dance! Creative Commons License 2011.10.26 0 0 21

Sziasztok

 

 

"határeset"-en mit értesz ?

milyen terhelés várható ?

te szeretnéd lerakni házilag?

mert ha igan, tudok pár jó tanácsot adni!

ha nem akkor a burkolónak tudnia kell -ha nincs tisztában vele akkor inkább mással dolgoztass:-)

 

üdv

www.egomko.hu

Előzmény: megindikk (20)
megindikk Creative Commons License 2011.09.26 0 0 20

Olyanok nincsennek, akik már pár éve térköveztek, és van már tapasztalatuk a megsüllyedésekkel kapcsolatban??

 

A határeset rétegrendje érdekelne.

A szakirodalom gyakorlatilag a közúti forgalomra alkalmas rétegrendet írja le. Itt azért jóval gyengébb az igénybevétel.

Pl. teherautó is ráengedhető alkalmanként a vékony alap ellenére is a térkőre, ha mondjuk egy hónapos száraz idő volt előtte?

Személyautó is nyomvályút képez, ha télvíz idején rendszeresen használják a vékony alapra rakott térkövet?

 

Mindez nem megállapítás, hanem kérdés.

Szóval, mi a tapasztalat?

pajaci Creative Commons License 2011.06.22 0 0 19

Ahol átmész a füvön a kocsival, ott mindig kikopik.

Előzmény: lujo76 (16)
lujo76 Creative Commons License 2011.06.22 0 0 18

lujo76 Creative Commons License 2011.06.22 0 0 17

A megadott linken "Faház kivülről/hátsó udvar" képe.

lujo76 Creative Commons License 2011.06.22 0 0 16

üdv mindnkinek!

 

Lehet nem épp idevágó a téma,de ehhez gondoltam legközelebbinek.Szeretném az udvart valamiképpen autóval bejárhatóvá tenni.Vagyis burkolni.Térkő,gyeprács túl drágának bizonyult.Ha fűnek hagyom sárdagasztás lesz belőle.Mert napi rendszerességgel járok rajta.Felmerült egy ötlet,de kellene visszajelzés tapasztalatról.Járdalapok letéve hézagosan-közte füvesítve.Jó megoldás lehet - e?És ha igen ennek milyen tükröt lenne célszerű és persze anyagilag kedvező készíteni.Mellékelek egy kép linket az elképzelésről.

 

Előre is köszönöm a segítséget.

 

http://www.vargaland.hu/szallas2_kepgaleria.html#

Axióma Creative Commons License 2011.05.24 0 0 15

Ma volt a hiradoban, hogy ezzel nem udvarokat akarnak megcsinalni, hanem utakat. Most ha jol remlik Veszpremen a allatkert bekotoutjat csinaljak meg igy. Akkor mar ertheto  meret... plusz aszfalt helyett meg azt is elhiszem, hogy olcsobb.

Előzmény: Törölt nick (9)
nemazoty Creative Commons License 2011.05.24 0 0 14

En teraszra/lepcsore a 3-4 cm vastag lapokat nezegetem. Bar azoknak eleg horror az ara.

 

Viszont ez a terko alabetonozos tema mar egyre jobban erdekel. "Szakirodalom" kellene hozza. Olyan, amiben ajanljak is :) Mert az ketsegtelen elonye, hogy a megsullyedes veszelye szinte nulla. Szemben a sokreteges (egyre kisebb kovek/soder, majd homok) verzioval.

Előzmény: moonshadow (13)
moonshadow Creative Commons License 2011.05.24 0 0 13

Teraszt és terasz lépcsőfokokat is először kibetonoztuk, majd leraktuk rá a térkövet.

Sztem jó lett. 

Előzmény: nemazoty (11)
lacima79 Creative Commons License 2011.05.22 0 0 12

Sziasztok!

 

Van nekünk egy kocisbejárónk kb 150m2 összesen. Víz elvezetésre be van téva 3 összefolyó. Alul kb. 10-15 cm kohósalak van terítve, ezután fogom betömöríteni. Most az a gondom, hogy a szegélykő már meg van csinálva végig a bejáró mellett, és kb. max 8 cm betont enged és 6cm térkövet. Ennél többnél már a szegély fölé érne a térkő. Milyen megoldást javasoltok erre?

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!