Keresés

Részletes keresés

Zsákó dúc Creative Commons License 2013.03.28 0 0 3631

A hőmérsékleti tényezöknél vannak fontosabb szabályok amit figyelembe kell venni a start kiadásakor? Ha igen mik azok? Szeretnék magamban letísztázni bizonyos dolgokat.Edig azt hallotam, hogy azért nem szabad a galambókat +10C° alatt el startoltatni mert az egész éjszakát a kocsiban töltik és ott össze melegednek, igy túl hevülten kerülnének eleresztésre ezzel súlyos légúti problémáknak tennék ki őket.

Előzmény: Sandokán60 (3630)
Sandokán60 Creative Commons License 2013.03.28 0 0 3630

Frici ! Szerinted  mi  a különbség a + 10 fok alatti és a + 10 fok feletti   hőmérséklet  mellett végre hajtott  startok  között  . Máskép fogalmazva mi zavarja illetve zavarhatja galambjainkat a helyes irány megtalálásában  szerinted . Mert ez is  mint oly sok minden  nincs bizonyítva a postagalambászatban  .

Előzmény: frici608287 (3629)
frici608287 Creative Commons License 2013.03.27 0 0 3629

Utolsó kettő kérdésedre igen a válasz.

Az elsőre meg nagyon.

Előzmény: Zsákó dúc (3628)
Zsákó dúc Creative Commons License 2013.03.27 0 0 3628

A hőmérséklet mennyire folyásolja be a tréningek kezdését? Igaz az, hogy 10C° alatt nem érdemes megkockáztatni az engedéseket? Ha igen számít az engedés időpontja?

Előzmény: Törölt nick (3626)
subigalamb Creative Commons License 2013.03.26 0 0 3627

Nálunk is van bőven ragadozó(eddig megusztam 1 hiánnyal)Pedig kinnt voltak egész télen,.Igaz minden második nap(egyik nap a tojók másik nap a himek) voltak kinn!És igen, külömböző időpontokban lettek kiengedve!Pont a ragadozó"odaszokásának"kivédésére!

Előzmény: Törölt nick (3626)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.25 0 0 3626

Itt is lehet, sőt kell is tartani a ragadozóktól. A korábbi években többször előfordult, hogy tőlem 1!-5 méterre zsákmányolt a héja vagy a karvaly,,,:-(

Az idei télen viszont megúsztam 2 nem túl súlyos sérülttel.

Régebben szinte mindig azonos időpontban engedtem ki a galambjaimat, a ragadozó is azonos időben érkezett.

Idén sokszor egész napra ki voltak zárva, -igaz, csak a tojók- mivel azokból hattal több volt mint a hím, de belőlük egyet sem vadásztak le. Az igazsághoz tartozik az is, hogy közel olyan magasan szálltak mint a magasszállók.

A hímeket ritkábban engedtem ki, "természetesen" a 2 sérült is azok között lett,,,:-(

A tréningekről még nem tudok konkrétan nyilatkozni, de azt már most tudom, hogy az első 20-40- 50 km-es utakra nem küldom el a tömeggel.

Előzmény: Zsákó dúc (3625)
Zsákó dúc Creative Commons License 2013.03.25 0 0 3625

Irigylésre méltó helyzetben lehetsz ha nem kell tartanod a ragadozóktól. A környezetemben élők közül akik vannak elég bátrak ahhoz, hogy kiengedjék téli időszakban kedvenceiket mind-mind veszteségekről számolnak be. A sok negatív példa engem is eltántorít a galambjaink téli időszakban való kiengedésétől. Egyébként kíváncsi lennék arra, hogy te napi rendszerességgel mindig ugyanabban a napszakban és órában engeded szabadon repülni a galambjaidat vagy próbálsz cselezni a ragadozót kijátszani és mindig más időpontban tréningezteted őket a ház körül? Érdekelne még, hogy az elhuzodó télben hogyan kezded el galambjaid beröptető tréningjeit gondolok itt elsősorban a rendkivüli hidegre, mikortól érdemes elkezdeni velük a távolabbi tréning utakat?

Előzmény: Törölt nick (3623)
lichtekras Creative Commons License 2013.03.25 0 0 3624

A zárva tartás kényszer. Vannak helyek, ahol a ragadozók miatt télen nem lehet kiengedni a galambokat. 

Előzmény: Törölt nick (3623)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.25 0 0 3623

Tudom, sokan állítják, hogy aki egész télen zárva tartja a galambjait nincsen hátrányban  azokkal szemben akiknek télen is kijárnak.

Most majd sok minden kiderül(het).

Az enyémek egész télen kijártak, talán 2-3 nap volt amikor sűrü köd volt, akkor nem engedtem ki őket.

De mindig nagy kedvvel repültek, nagy magasságban, egyenlőre nem aggódom,,,,:-)

Előzmény: Zsákó dúc (3622)
Zsákó dúc Creative Commons License 2013.03.25 0 0 3622

A másik topikban hasonló gondolatokat fogalmaztam meg mint te itt. Örülök, hogy mások is aggódnak azt hittem csak én vagyok besz.....va.

Előzmény: dart-40 (3621)
dart-40 Creative Commons License 2013.03.25 0 0 3621

Ha így alakul az időjárás minden kipróbálhatjuk a "téli" tenyésztést. Az edzőutak meg felidézhetik a hajdani téli dísznóversenyek hangulatát. Nagyon észen kell majd lenni a tréningek röptetésénél, nehogy mindjárt betlivel kezdjen az egész kerület.

subigalamb Creative Commons License 2013.03.22 0 0 3620

Szia Tibi!Ott is elő szoktam fordulni!

Előzmény: Hajas63 (3618)
Hajas63 Creative Commons License 2013.03.21 0 0 3619

Subi akart lenni

 

Előzmény: Hajas63 (3618)
Hajas63 Creative Commons License 2013.03.21 0 0 3618

Szia Sibi,biztos igazad van de most már menj abba a topikba ami ugy kezdödik hogy Tollas a hátam-)))))

Előzmény: subigalamb (3617)
subigalamb Creative Commons License 2013.03.21 0 0 3617

Tudom,amit nem tudtok bebizonyitani az hülyeség !Az meg aztán a leghülyébb aki a kérdést egyáltalán fel meri tenni! 

Előzmény: frici608287 (3615)
subigalamb Creative Commons License 2013.03.21 0 0 3616

Tudom ,hogy az a szemetekben hiteltelen aki bebizonyitja azt valamiről ,hogy bizony nem egészen az az a dolog,mint aminek mondják!És esetenként ugye csak titeket menőket érint(vagy igy,vagy ugy)!De miért is asszisztáljon a többség ahhoz ,hogy egy két "menő" ha hibázik ,elront valamit,még akkor is esetlegesen beleszólhasson a bajnokság kimenetelébe!Tudod focinyelven szólva ez olyan dolog mintha a Milán nem állt volna ki a visszavágóra a Barca ellen és mégis ő jutott volna tovább!Hát kb ugyan ezt jelenti a betli!

 

Előzmény: ghoezeke mate (3605)
frici608287 Creative Commons License 2013.03.20 0 0 3615

Olvasd vissza, hogy mire írtam, hogy hülyeség!!

 

Azt írtad, hogy bizonyítsam be ,hogy hogyan segít az 50. vagy éppen 30.-nak! Sehogy,ez a hülyeség,de Te megint mást írsz!

 

Nem védjük a betlit,csak megszavaztuk.Megint milyen többségről beszélsz?

Az egyesületetekben lehet a többség azt vallja,amit Te, de attól még a Tagszöv.-ben ez nem biztos, hogy többség!

A betli egy olyan dolog,ami a végén derül ki, hogy kinek volt jó, és kinek nem.

Egyébként nem akarlak meggyőzni,mert Téged nem is lehet.

 

Ja és ne gyere itt megint azzal a süket dumával, hogy a gyűlésen mindig meg vannak vezetve a jelen lévők.

Főleg Te ne mondd,aki soha egyetlenegyszer nem voltál még ott!

 

Arról beszélj kijelentő módban,amiről saját magad meggyőződhettél,amit csak hallomásból ismersz,arról ne ítélkezzél!

 

Téma lezárva.

Előzmény: subigalamb (3601)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.20 0 0 3614

Jó ember a Subi!

 

... a türelmem meg végtelen. Csak a ráncokat szeretném elsimítani a homlokán.;-)

Előzmény: Törölt nick (3612)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.20 0 0 3613

" ... le is irod,azt is hogy "csak egy-két embernek segit! ... "

 

Ezt így én hol írtam?

Pontosan azt állítom, hogy a mezőnyben bárhol befolyásolhat az összesített pontversenyben és az akár hányadik helynél is változtathat a sorrenden. 

 

Azt sem írtam, hogy ez egy jó dolog!

Néha jól jöhet akár Neked, akár a többieknek.

 

A szükségességét sem hangsúlyoztam!

Ha nálatok elfogadta a többség, akkor ennyi. Ha a szezont jól teljesítem és el kell egy viszonylag magas pontértékű utat dobnom, biztosan az ördögtől valónak érzem én is. Ellenkező esetben viszont elégedetten hallgatok. " Gyarló az ember ... ":)

 

Előzmény: subigalamb (3608)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.20 0 0 3612

Subihoz Frici türelme kell. :)

Előzmény: Törölt nick (3611)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.20 0 0 3611

Való igaz és nem is állítottam az ellenkezőjét. A betli(is) módosít/torzít(hat) a végelszámolásnál. No meg lehet róla vitatkozni ...:)

 

... de a Subinak azt próbáltam csupán sugallni, hogy ez alapjában véve nem csak eredmény csináló, hanem rontó is. Függetlenül a helyezés hol helyezkedik el. 

 

Meg ami a lényeg, ha szezon előtt elfogadják az általuk delegáltak, akkor annyi. Nem kéne állandóan ezt a fájdalmat szajkózni!

 

Előzmény: Törölt nick (3607)
subigalamb Creative Commons License 2013.03.20 0 0 3610

Nézd Józsi !Én értem (ha hiszed ha nem)a betli lényegét,és miért és kiknek találták ki!Hanem pont az a baj ,hogy a többség nem érti ,aki érti az meg nem akarja érteni,és félrevezeti az embereket!És ezért ágálok ellene!

Előzmény: Törölt nick (3606)
subigalamb Creative Commons License 2013.03.20 0 0 3609

Ebben egyetértünk!

Előzmény: Törölt nick (3607)
subigalamb Creative Commons License 2013.03.20 0 0 3608

Látod Józsi!Te is érted a lényegét,le is irod,azt is hogy "csak egy-két embernek segit!És mégis az ellenkezőjét akarjátok mindenkinek bemesélni!Igaz ezzel mások is igy vannak!De mindenesetre remélem egy-két sporinak fel tudtam nyitni a szemét,hogy miről szól, és főleg kik érdekében van a betli!

Egyébbként meg a számoknak jobban hiszek mint a kifogásoknak!Mint irtam is (akár tőled is)várom a választ számokkal alátámasztva ,hogy az 50-ik helyezettnek,miben is segit a betli?Mert ugye szerintetek egyformán segit mindenkinek!

Előzmény: Törölt nick (3606)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.20 0 0 3607

Figyelj Subi! Hagyd a fenébe, szerintem igazad van. A betli csak arra jó, hogy torzítson az eredményen és lehessem min vitatkozni.

Előzmény: subigalamb (3603)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.20 0 0 3606

" ... Egyébbként meg a számokkal bizonyitott dologgal meg tudnál győzni! ... "

 

Téged nem!

 

... de nem igaz, hogy nem érted!

 

" ...  lényege az egésznek (vagyis a versenyzők végeredményeire való hatása) ... "

 

Ebben igazad van, de ez objektív tény. Csupán azt ne állítsd, hogy Te előre borítékolod, kinek, mikor jön jól, vagy mikor nem. 

A betli egy lehetőség, ami jól is jöhet, meg hátrébb is sorolhat. 

... és mindenkinek hat(hat) az eredményére.

 

Most tételezzük fel: az idén összetettben szorosan a második helyen leszel, úgy hogy volt egy gyenge utad. Az első helyen állónak pedig átlagos útjai voltak, minden úton gyűjtögetve pontokat. Tudom kicsit utópisztikus!

No most a betlivel a végelszámolásnál Te nem veszítesz pontot, míg ő igen. Ezzel könnyen előre léphetsz úgy, hogy mondjuk egy útra nem is küldtél galambot. Ezt is cáfolod?

Ez a felállás a hátrébb elhelyezkedés esetében is ugyan így működik. Persze Te erre azt mondod: az már kit érdekel. 

Nem is ez a lényeg, mert Te a "mennyire" szót hangsúlyozod. Én meg erre azt írom: küzdj és légy elöl és megérzed a "mennyire" ízét.

 

Amúgy meg az Ernőnek sanszos a megállapítása!

 

... és betliről többet én sem!:)

 

Előzmény: subigalamb (3603)
ghoezeke mate Creative Commons License 2013.03.20 0 0 3605

Annyit elértél, hogy teljesen hiteltelenné váltál.

De betli-vitában nem fogok részt venni.

Előzmény: subigalamb (3603)
Sandokán60 Creative Commons License 2013.03.20 0 0 3604

Gyerekek ! Hagyjátok már békén  ,” amikor lecsillapodik, akkor a válasz önmagától megmutatkozik.”

subigalamb Creative Commons License 2013.03.20 0 0 3603

Én nem verek szét semmit!Csak azt akarom elmondani ,hogy a betli miért nem jó!Ti nem akarjátok megérteni ,hogy csak egy nagyon szük rétegnél(pár ember) számit a végeredményben!Ti bizonygatjátok ,hogy bizony mindenkinek egyformán jó!Érveltek itt mindennel csak a számokkal nem jöttök elő,főleg nem azokkal amiket kérdezek (mint laikus)!És bizony nem is fogom abbahagyni mig ki nem nyilik a megvezetett galambászok szeme!

 

Előzmény: ghoezeke mate (3602)
ghoezeke mate Creative Commons License 2013.03.20 0 0 3602

Amit te művelsz, az már szintiszta trollkodás. A troll az, aki a fórumokon szétveri a beszélgetéseket, és keményen büntetik, kizárják.

A trollozás egyik formája egy téma minden ésszerű ok ellenére való folyamatos erőltetése, a józan belátás mellőzésével.

Előzmény: subigalamb (3601)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!