Keresés

Részletes keresés

joevagyok68 Creative Commons License 2014.12.06 0 0 1640

Abból azért van mit faragni..  :-)

Mi is onnan indultunk.

10 éve szigetelés 6cm + lábazaton 5 cm + néhol födémen  - 30%

(12-14 cm-el akár 50 +% is lehet.... és akár lehet egy ideig szín nélkül is a hőszig.)

Kondenz kazán + radiátorok  - 30%

Számold ki mivel mennyit takarítanál meg és mennyibe is kerülne a beruházás.

 

Én előbb szigetelnék a helyedben....

 

Előzmény: Yager001 (1639)
Yager001 Creative Commons License 2014.12.06 0 0 1639

Sikerült kiderítenem! A két oldalról fűtött dolog nem éppen helyes. A Ház mindkét oldalán garázs van ahol nincs fűtés. Azt is kiderítettem, hogy a homlokzat B30 -as tégla szigetelés nélkül, nemes vakolattal. 2013.09-2014.09 korrekciós tényezővel 2950 M3

Előzmény: joevagyok68 (1638)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.12.04 0 0 1638

Mert kivancsi vagyok mennyi gazt ker egy ket oldalrol futott 'lanchaz'... :-) 

Gazora mikori es mennyit mutat ? m3/ev ?

Meg tulkeppen a megterules miatt is...

Előzmény: Yager001 (1637)
Yager001 Creative Commons License 2014.12.04 0 0 1637

Miért kérdezed?

Előzmény: joevagyok68 (1635)
Yager001 Creative Commons License 2014.12.03 0 0 1636

Sajnos nem tudom megmondani az elfogyasztott gáz mennyiségét de megpróbálom kideríteni. A fa tárolás megoldható.

 

Előzmény: joevagyok68 (1635)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.12.03 0 0 1635

"egy vízteres kandallóra történő átalakításról?"

Mivel "Láncház" van hely előre 1 , DE inkább 2 évre fát tárolni ?

 

 

 

 

Előzmény: Yager001 (1630)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.12.03 0 0 1634

Mennyi kell gázból egy fűtési szezonra ? A leghidegebb napokon mennyi fogyott gázm3/nap ?

 

 

Előzmény: Yager001 (1633)
Yager001 Creative Commons License 2014.12.03 0 0 1633

A ház lánc ház, magyarul két garázs is határolja jobbról és balról. Ezáltal nagyon kicsi az a felület amit szigetelni lehet. De nem kérdés, le lesz szigetelve. Ezek szerint teljesen felesleges az átalakítás? Mi a tapasztalat? Mennyi idő alatt térülhet meg? Mennyibe kerül egyáltalán?

Előzmény: joevagyok68 (1632)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.12.02 0 0 1632

"Ha fűtés korszerűsítésen gondolkodik a tulajdonos akkor mivel érdemes kezdeni?"

Hőszigeteléssel ?!

Mert akkor mindenből "kisebb" kell/elég...

Előzmény: Yager001 (1630)
pajaci Creative Commons License 2014.12.02 0 0 1631

Manapság a gáz és a tüzép telepi tűzifa nagyjából egy árban van. Ha van saját erdőd akkor más a helyzet. 

Előzmény: Yager001 (1630)
Yager001 Creative Commons License 2014.12.02 0 0 1630

Üdv. Egy 15 éves családi ház fűtés korszerűsítésével kapcsolatban kérem a véleményeteket, tanácsotokat. Egy 12 év körüli gáz kazán (Vaillant) fűti a két szintes kb. 90 m2 alapterületű 123 m2 hasznos területű házat. Lent padló fűtés fent radiátor, és a fürdő szobában padló. Az alsó szinten van egy külön helyiségben a gázkazán és egy 50 liter körüli tartály ami meleg víz tárolására alkalmasvalamint valamint a kémény. Ugyanazon a falon, csak a másik oldalon van a nappali, ahová egy szép kandallót építettek.

 

Ha fűtés korszerűsítésen gondolkodik a tulajdonos akkor mivel érdemes kezdeni? Mi a véleményetek egy vízteres kandallóra történő átalakításról? Laikusként, mivel egy falon van a gépészeti helyiség és a kandalló, úgy gondolom, hogy nem igényelne brutális átalakítást.

 

Következő évben pedig, alapozva a korményunk támogatására ki lehetne cserélni az elavult kazánt egy kondenzációs gázkazánra.

 

A cél természetesen a mostani fűtés költségek korszerűsítéssel történő mérséklése.

 

 

Előre is köszönöm a véleményeket, tanácsokat.

 

halaloszto Creative Commons License 2014.12.02 0 0 1629

most viccelsz ugye? kályhában vízzel oltani? vízterest üresen fűteni?

Előzmény: AzHofi (1620)
gmkiev Creative Commons License 2014.11.29 0 0 1628

No, erre szoktam én mondani, hogy vegyes mint a koldusszar!

 

Én már az acélcsövet sem értettem, a GEBO kötések egyenesen komoly hibalehetőségek.

A kéméns valóban egyedi.

Az égéshez szükséges levegőt nem a kémény adja, az egy csatornán jön be.

 

 

Előzmény: ronkovik (1626)
ronkovik Creative Commons License 2014.11.29 0 0 1627

Nálam 1-es fokozaton megy minden, mindenhová eljut a meleg víz, eddig még nem volt gond (kandalló megfutása) magasabb fokozaton többet fogyasztanak a szivattyúk, talán csak ez a "veszteség". Ja meg nálam 1 zárt körön van a kandi és a gázkazán, nincs külön hőcserélővel leválasztva.

Előzmény: topjoe2 (1624)
ronkovik Creative Commons License 2014.11.29 0 0 1626

 

 

 

 

 

 

 

Nézőpont kérdése;)

 

A kémény egy duplafalú csoda? Tehát az égéshez szükséges levegőt is az szolgáltatja?

Vagy csak egy szimpla szerelt fémkémény, egyedi vonalvezetéssel, és a jobb oldalon lefelé jövő függőleges cső az csak a koromzsák?

Kéményseprő átvette, légellátás? Már csak azért, mert úgy látom szép műanyag ablakai lesznek az illetőnek...

A csövek legalább le vannak festve, mondjuk a gebo csővel való bekötés, így ránézve elég szűk a vascsövekhez képest, ja azért a szivattyút szerintem nem a kandi oldalára kellett volna tenni;)))

Előzmény: gmkiev (1625)
gmkiev Creative Commons License 2014.11.29 0 0 1625

 

Szép?

topjoe2 Creative Commons License 2014.11.28 0 0 1624

Lenne egy kérdésem, hátha valaki már próbálgatta. Melyik az ideális fordulatszám a keringető szivattyúknál? Kandalló nyitott rendszerű, hőcserélős "kis vízkörön"  ill. a kazános " nagy vizkörön ? A hatásfok miatt kérdezem, hogy gazdaságosabb, jobb,stb. Jelenleg a kandallóson közepes fordulat van beállitva és a kazános részen is közepes. köszönöm.

sur5al Creative Commons License 2014.11.26 0 0 1623

Ajjaj.:((( Reméljük túléli. Komp-e akartál-e lenni-e?

Előzmény: AzHofi (1620)
ronkovik Creative Commons License 2014.11.26 0 0 1622

Ember!!! Te víz nélkül begyújtottál egy vízteres kandallóba?????

Nem olvastad a használati útmutatóját!? Vagy szerinted az rád nem vonatkozik??? Víz nélkül és a rendszerre rákötés nélkül TILOS!!!!

 

Ha valamilyen károsodás éri a készüléket emiatt, nyugodt lehetsz benne, hogy ugrott a gari.... Azért bátor dolog egy 250-300 ezres készüléknél megkockáztatni azt, hogy tönkrevághatod....

Ezek után kíváncsi vagyok hogyan lesz bekötve......

 

 

Előzmény: AzHofi (1620)
pajaci Creative Commons License 2014.11.26 0 0 1621

Beütöttem a gugliba "a készülék, kandalló" de nem sokkal lettem okosabb.

Előzmény: AzHofi (1620)
AzHofi Creative Commons License 2014.11.26 0 0 1620

A készülék egyébként 4 nap alatt érkezett meg, ebből kettőt a postán dekkolt. Nagyon elégedett vagyok vele, bár még csak víz nélkül próbáltam ki, de csodálatosan fűt. Mivel még nincs kémény, úgy próbáltam ki, hogy kinyitottam minden ablakot, jól bedurrantottam hogy nagyon meleg legyen, a füst közben ki tudott menni az ablakon, és amikor leégett, akkor eloltottam a parazsat vízzel, bezártam a kandallót, meg az ablakokat és jó meleget csinált.

gmkiev Creative Commons License 2014.11.24 0 0 1619

Ma meglátogattam egy régebbi szerelésemet.

Valaki itt kérdezte milyen a 12 V-os szivattyús szünetmentes.

 

Hát ilyen!

 

    

-Tsunami- Creative Commons License 2014.11.23 0 0 1618

Nekem nincs semmi bajom, csak megemlítettem hogy nem fedi a valóságot az amit a netkazán áruházról mondtál.

Úgy tűnt meg is értetted akkor.

De amint látom az neked nehezen megy.

Azzal meg hogy kicsit "más" vagy, hidd el nincs semmi bajom.

Te kis "tündibündi".:-)

 

Előzmény: gmkiev (1617)
gmkiev Creative Commons License 2014.11.23 0 0 1617

Bizony nem lehet a világon mindenki olyan "tündibündi" mint Te!

 

Mellesleg nem tudom mi a bajod?

A Te gondod már megoldódott!

 

Persze ezzel az egy esettel (eseteddel) nagy észosztó is vált belőled.

Tudatlanságod olyan amilyen.

Nem reagálok több írásodra.

Pá "Kedves"! :))))))

Előzmény: -Tsunami- (1616)
-Tsunami- Creative Commons License 2014.11.23 0 0 1616

Blabla.

Csak a saját reklám meg az önajnározás megy úgy látom.:-)

Belinkelnek egy kereskedőt neked készülék árral kapcsolatban, mert előtte finoman bereklámoztad magad, te meg duzzogva elkezded valótlan állításokkal fikázni őket.

 

 

 

Előzmény: gmkiev (1615)
gmkiev Creative Commons License 2014.11.23 0 0 1615

"Bocsáss meg néki Uram, mert nem tudja mit cselekszik"!

 

Illetve beszél.

 

Én nem vagyok ellene, annak hogy ki hol mit vesz, mert nem is tehetem.

De amennyi félrevásárolt berendezés után a fogyasztói megnyilatkozásokat hallgatom, nem nagyon verik az ülepüket a földhöz.

Általános hiba, az árérzékeny vevő és ezzel párosuló eladói tájékozatlanság, illetve félre tájékoztatás.

Mihozzánk akkor ér a dolog, mikor oldjuk meg, hogy a távvásárlásban helytelenül választott termék mégis legyen már jól használható és biztonságosan beköthető.

Hogy ez néha "többe kerül a leves mint a hús"? Istenem, lényeg, hogy néha az ilyen magam fajta fogyasztónyúzó szervizesre is szükség van.

 

Van olyan szintű szerelő mint ahogy mi szerelünk, csak valahogy ritkán találjuk.

De tényleg sok jó gépész van, de az árversenyben alulmaradnak, maradunk!

 

Többször leírtam, de nem tudsz olvasni! Érteni meg neked az elfogult kis tudatoddal nehéz.

Ha az lenne a munkám, akik innen megkeresnek, akkor nem dolgoznék.

 

De pl.: ma is Debrecenben kellett megállapítani a sok gépész helyett, hogy nem kazánrepedés van, hanem egy aut légtelenítő folyik, de ha már ott voltunk, tájékoztattuk a fogyasztót, hogy a pufferé ta gépésze "alultápláltként" kötötte.

Nem örült!

Sem a tulajdonos, de a gépész egyből tudta, hogy így is lehet kötni.

Igaz, csak nem működik!

 

No ennyit a támadásaidról!

 

Remélem tetszik e kis csokréta?

 

Előzmény: -Tsunami- (1614)
-Tsunami- Creative Commons License 2014.11.23 0 0 1614

Mindegy melyik topikban vagyunk, nem először fikázod őket.

Igaz megszoktuk már hogy rajtad kívül nincs hozzáértő szerelő az országban és ha más olcsóbban adja a terméket mint te, akkor az már átveri a vásárlókat.:-)

Persze megértem, így is lehet kliensekre pecázni a fórumon.

Előzmény: gmkiev (1612)
gmkiev Creative Commons License 2014.11.23 0 0 1613

 

Ebben egy AQUATONDO 29 SX van.

 

Szerinted hány nap alatt veszi ki a kirakatból bármelyik WEB áruház? :)))))

gmkiev Creative Commons License 2014.11.23 0 0 1612

Nem ez volt a kérdés. Mellesleg kérdezd meg, vízteres kandallóból mi a készlet? :))))

 

Mivel abban a topikban vagyunk.

Előzmény: -Tsunami- (1611)
-Tsunami- Creative Commons License 2014.11.23 0 0 1611

Én voltam már többször is bent a boltban, a raktárukban is, ahol készleten lévő vigas kazánt nézegettem.

2 hete ariston kondis kazánt hoztunk el úgy, hogy csak bementünk és megvettük.

Ami nincs készleten nekik, azt másnapra megpróbálják beszerezni.

Neked van minden készleten?

 

 

 

 

Előzmény: gmkiev (1610)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!