Keresés

Részletes keresés

G.G.Laszló Creative Commons License 2020.01.10 0 0 8019

Sziasztok, tanácsot szeretnék kérni. Oasis 2. Magyar nyelvű leírását honnan tudnám beszerezni?

Köszönöm előre is!

László

Mr Reacher Creative Commons License 2020.01.03 -1 1 8018

Kuka. K3 ennyi idősen nem is csoda.

Előzmény: Törölt nick (8017)
Törölt nick Creative Commons License 2020.01.03 0 0 8017

Megpróbálom, ha újra megjelenik az újraindításnál...

Köszönöm.

 

Ja, még annyi info kimaradt, hogy a töltést jelző lámpa is hol világít, hol nem, még akkor is, ha ráteszem a hálózati töltőre...

Előzmény: garlarg (8016)
garlarg Creative Commons License 2020.01.03 0 0 8016

Esetleg próbálj egy hard resetet:

  1. Készülék újraindít.
  2. Amikor megjelenik a felirat, hogy "Please wait a moment..." tartsd nyomva a HOME gombot, míg meg nem jelenik egy új képernyő.
  3. Írd be, hogy "reset" idézőjel nélkül.
Előzmény: Törölt nick (8015)
Törölt nick Creative Commons License 2020.01.03 0 0 8015

Bocsánat mindenkitől, hogy előbb kérdezek, mielőtt visszaolvasnék...

 

Kindle3 keyboardom van, ami újra és újra indítja magát, és belefagy az újraindulásba. Ma sikerült egy pillanatra életre kelnie, gyorsan leszedtem a tartalmat, csak pár könyvet hagytam rajta. Egy pár lapozásig ment, kikapcsoltam, majd pár óra múlva újra kezdte.

 

Előzmény: ugyanez, egy szakember akkut cserélt benne, hátha ez a gond, de a probléma maradt. Még annyi, hogy amíg nem volt rajta semmi, állítólag hetekig nem indult újra, de amikor visszakaptam, és rátettem a könyveket, bekapcsoltam a wifi-t egy óra múlva ugyanez...

 

Több hónapos a probléma, tud valaki megoldást?

 

ui. a vicc, hogy rendeltem felújított ugyanilyen olvasót kettőt az ebay-on (egy barátomnak) és azok közűl az egyik ugyanezt dobta, a másik most is működik. (korrektül visszaküldték a hibás árát)

 

Minden tippnek örülnék...

 

Köszönöm.

Mr Reacher Creative Commons License 2019.12.28 0 4 8014

A reklámos a képernyővédőn reklámokat jelenít meg. Ami fontos, hogy az olvasáskor nem, és csak regisztráció után. Ha nem regisztrálod, akkor nincs reklám sem. Bár akkor egy pár szolgáltatást nem tudsz használni: wifin könyvet ráküldeni, olvasás (rámásolás) ideje szerint sorba rendezni (recent). Kérésre az amazon leveszi, azt kell mondani (írni), hogy magyar vagy és nem relevánsak a hirdetések.

 

A nem reklámos értelemszerűen nem ilyen. És eldöntheted, megéri-e az alacsonyabb ár. Megéri.

Előzmény: mia777 (8013)
mia777 Creative Commons License 2019.12.28 0 0 8013

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Januárban tervezem e-book olvasó vásárlását, mi a különbség a reklámmentes és a sima között.
Amazon New Kindle 2019, fekete - REKLÁMMENTES
Amazon New Kindle 2019, fekete

 

A válaszokat előre is köszönöm.

eger.jeno Creative Commons License 2019.12.26 0 0 8012

Megoldás: olyan kindle.com os mail címet kell használni, melyben van nagybetű és szám is. Ezt a My device beállításoknál teheted meg. Ha az ott található mail címet megváltoztatod az előzőek szerint, akkor nem lesz ilyen ellenőrzési/megerősítési kényszer. 

 

 

Előzmény: eger.jeno (8011)
eger.jeno Creative Commons License 2019.12.13 0 0 8011

Sziasztok !

 

Egy idő óta, ha felküldök egy könyvet az Amazon könyvtáramba, akkor kapok egy levelet amelyben kér egy megerősítést. Ez régebben nem volt. Mit csináljak, hogy ne kérje többet a megerősítést?

 

Jenő

szajko77 Creative Commons License 2019.12.06 0 0 8010

Nagyon szépen köszönöm!

Előzmény: garlarg (8006)
ATom atom Creative Commons License 2019.11.28 0 0 8009

Nagyon köszönöm!

A táblázat sokat segített.

Syracusa Creative Commons License 2019.11.28 0 0 8008

Nincs,  a 10. gen ebből a legutóbbi, a vízálló, 2018-as.

Nem hogy a leírás, még a modellszám sem elég sokszor behatárolni az olvasót. Kérj gyári számot ha venni akarsz, mert csak az egyértelmű.

Ezt szokták frissíteni:

https://wiki.mobileread.com/wiki/Kindle_Serial_Numbers

Előzmény: ATom atom (8007)
ATom atom Creative Commons License 2019.11.28 0 0 8007

Kedves Fórumozók!

Azt szeretném tudni, hogy van-e Kindle Paperwhite 4-ből 2019-es verzió?

És ha igen, mi a különbség a 2018-as verzióhoz képest.

Sajnos a neten mindenféle  (2018-as, 10-i generációs , 219-es, Új, stb.) jelöléssel lehet találkozni.

Köszönöm előre is a választ.

 

garlarg Creative Commons License 2019.11.14 0 0 8006
Előzmény: szajko77 (8005)
szajko77 Creative Commons License 2019.11.14 0 0 8005

Sziasztok!Kaptam egy régebbi, használt Kindle olvasót. Hol tudom megnézni, hogy hányas széria, milyen típus? Vennék hozzá egy új tokot.

Caipi Creative Commons License 2019.11.10 0 1 8004

Sziasztok, csak arra az esetre, ha valaki (majd) ugyanezzel a problémával küzdene:

 

a 2012-ben vásárolt, elsőgenerációs Paperwhite-omra egyre nehezebb volt új könyvet juttatni, és ráadásul nem csak zsinórozva a Calibre-ből, hanem wi-fi-vel magáról az Amazonról is.

Mindig a legfrissebb szoftver volt rajta, és messze voltam a megadott tárolási kapacitásától, és mégis. Nem tudom hányszor kellett a küldésekkel próbálkoznom, mire egyszer végre megjelent az adott könyv. 

Végül a gyári beállításokra visszaállítás oldotta meg, de ezt ugye utolsónak hagytam, mert mindent (beállítást, okmányt, könyvet) eltüntet az olvasóról. De most ugyanolyan gyors mindenben, mint újkorában volt. :)

És végülis nem volt gond a minden-eltűnt-dolog se, mert regényeket úgysem olvasok újra, azokat a nonfiction könyveket meg, amikbe szeretek újra belenézni, visszatettem a Calibre-ből ill. újraküldtem az Amazon-felhőről.

 

 

Yngling Creative Commons License 2019.10.22 0 0 8003

 

Köszönöm. Végül az segített, h. az USB drive-ot újratelepítettük.

Degeczi Creative Commons License 2019.10.21 0 0 8002

Próbálj másik USB portot (különösen az előlapi kivezetéseknél fordul elő, h nem ideálisak erre), vagy kábelt.

 

Ha van, inkább AZW3. A MOBI is a Kindle által használt formátum, az is jó lesz, de sokkal butább, egyszerűbb formázási lehetőségekkel.

Előzmény: Yngling (8001)
Yngling Creative Commons License 2019.10.21 0 0 8001

Ajándékba kaptam egy Paperwhite 4 olvasót. Amikor a PC-mhez csatlakoztatom, nem érzékeli, nem jelenik meg a Kindle ikon. Másik PC-n uyganez működik. Mi lehet az oka, tudtok segíteni? Másimk kérdésem: booklineon vásárolt ekönyvet miylen formátumban töktsek le ahhoz, h. majkd Kindle-re áttehessem? Mobi vagy epub? ? Köszönöm.

Törölt nick Creative Commons License 2019.10.02 0 0 7987

Mint olvasóval, én is szemeztem, de csak most láttam, hogy ehhez is van hasonló program - de ezt csak az írásod után fedeztem fel - köszönöm a tanácsot!

Előzmény: Kövezett (7986)
Kövezett Creative Commons License 2019.10.02 0 0 7986

A Pocketbook nagyon jó választás, ha ilyesmire van igényed. És akkor is, ha nem… ☺

Előzmény: Törölt nick (7985)
Törölt nick Creative Commons License 2019.10.02 0 0 7985

Sziasztok!

 

Sajnos jó öreg Kindle3 keyboard-om elhagyott :(

 

Nézegetem az olvasókat, és válogatok, de van egy nagy kérdésem.

 

A Kindle egyik legjobb alkalmazása a Send to Kindle volt, amivel a cikkeket közvetlenül átküldhettem az olvasóra. Nyilván ha nem Kindle a választásom, ez ugrott. 

 

Vagyis: ugrott?

 

Tud valaki olyan programot ami hasonlóan kezel oldalakat, ahonnan mondjuk gyorsan le akarok menteni egy cikket?

Úgy is jó lenne, ha a pc-re egy könyvtárban mondjuk mobi formátumba tenné, és este csak egy usb-vel másolnám, ha wifi menteset veszek...

 

Bocs, ha bonyolult voltam.

hoho55 Creative Commons License 2019.09.13 0 1 7997

Szia!

A probléma megoldva.

Nevetségesnek tűnik, de a bajt én okoztam és a történet a következő:

Kb. fél éve cseréltem routert, mert nagyon gyenge volt annak, a Wifi jel átviteli sebessége és akkoriban szigorítottam is a hozzáférést az új routere-n, ami annyit tesz, hogy csak 2 MAC címnek engedélyeztem a hozzáférést, ugyanis ezen a router-en, van vendég hálózat is, és azt pedig jó a vendégeknek, ha kell nekik.

Nos ezt a tényt felejtettem én el. Lehet, hogy másnak is hasznára válhat, egy ilyen pitiáner hiba leírása.

Amúgy nagyon köszönöm a segítő készséget.

Előzmény: Saughassy (7996)
Saughassy Creative Commons License 2019.09.13 0 0 7996

Vannak meg kulonbozo titkositasi eljarasok WPA, WEP, WPA2, lehet valami ott nem stimmel. De az igazat megvallva en meg nem hallottam ilyen jellegu Kindle gondokrol. Mondjuk siman lehet, hogy csak a routerrel nem szeretik egymast. 

Előzmény: hoho55 (7995)
hoho55 Creative Commons License 2019.09.13 0 0 7995

Elnézést, egy válasz kimaradt. Az ebook látja a hotspot-ot, de a jelszó megadása után, a csatlakozás beállítása végén error-t dob fel. A laptoppal fel tudok kapcsolódni a hálózatra.

Előzmény: Saughassy (7993)
hoho55 Creative Commons License 2019.09.13 0 0 7994

Szia!

Én is gondoltam rá. A routerem támogatja a 2.4 GHz és az 5 GHz-t. Eddig úgy volt megoldva, hogy mind a kettő azonos SSID alatt volt, és most bontottam kétfelé. Sajnos így sem működik. Nem marad más hátra, mint visszaküldeni az ebook-t, hogy hibás. Azért kérdeztem volna a fórum társakat, hogy ne égessem le feleslegesen magam.

Előzmény: Saughassy (7993)
Saughassy Creative Commons License 2019.09.13 0 0 7993

Nem vagom fejbol a PW specifikacioit, de nem lehet, hogy csak 2.4gHzes a wifije? Ha neked csak 5-on megy a router, siman okozhatja ez is. Vagy latja a hotspotot, csak a jelszot nem fogadja el?

 

Előzmény: hoho55 (7992)
hoho55 Creative Commons License 2019.09.13 0 0 7992

Sziasztok!

Vettem egy Kindle Paperwhite 4. olvasót, pár napja, és mindjárt gondban vagyok vele, ugyanis nem tudok a Wifi-re csatlakozni vele. Már cseréltem Wifi jelszót is, de hiába. Csináltam rajta egy gyári visszaállítást is de ez sem oldotta meg a problémát. Tudnátok javaslatot adni, mielőtt szóba kerül a készülék visszaküldése.

Előre is köszönöm.

Tralfamador Zog Creative Commons License 2019.08.31 0 0 7991

amúgy klassz  a PW! :)

Előzmény: 3x_ (7990)
3x_ Creative Commons License 2019.08.31 0 1 7990

(Kínából rendelhető hozzá akku, kis kézügyességgel cserélhető, 100 YouTube videó van róla hogyan)

Előzmény: Tralfamador Zog (7989)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!