Keresés

Részletes keresés

ÁtlagFf_1963 Creative Commons License 2010.08.23 0 0 194

Itt viszont van valami az ellenérdekekben. Egy akkora bizniszt, mint az olaj, kiütni a piacról... kevesebbért is öltek már meg családokat.

 

Ha csak ennyi lenne a gond ...

Előzmény: Törölt nick (181)
KrEdEnC Creative Commons License 2010.08.23 0 0 192
szerintem csak viccelnek, es nemsokara elougik valaki egy tortabol. ez tuti hogy vicc.

Mindenesetre ha a budakeszin lakok megszavazzak, meg is erdemlik es lebegjen a kutyajuk 20 centire az antigravitacios orokmozgo uzemanyagtermelos tiltott talalmanytol
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.23 0 0 191

 

 

Tudomásom szerint Egely NEM fizikus.

 

 

Előzmény: Törölt nick (187)
ÁtlagFf_1963 Creative Commons License 2010.08.23 0 0 190

longitudinális elektromágneses hullámok feltételezésével

 

Újabb érdekesség. Mi ez?

 

 

Ha meg tudnak építeni valamennyire működő eszközöket, nem tudom, miért kéne áltudományos sarlatánnak beállítani őket. Ha meg nem tudnak, akkor a kudarc önmagában elég bünti rájuk nézve, akkor is minek ekézni.

 

Azért, mert valahol egy közösség vagyunk. Azért kell megmutatni az adott területen kevésbé gyakorlottaknak, hogy mi az igaz és mi a sarlatánaság, mert ha elhiszik a sarlatánok szövegét azzal kárt okoznak maguknak, és a közösségen keresztül mindnyájunknak.

 

Ha lehetőségem lenne az Egely-féle módszerekben és találmányokban hívőket úgy eltávolítani magamtól, hogy a Mester káros hatásai engem már ne érintsenek a közösségen keresztül, akkor az is járható út lenne. Erre azonban nincs lehetőség. Így nem marad más, mint a területen járatlanokat felvilágosítani és ezzel elkerülni a veszteségeket.

 

Előzmény: Callie (170)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.23 0 0 187
Most komolyan, az itt az "ügy", hogy jelöltek egy fizikust, aki nem is akkora szám, mint amekkorának gondolja magát? Lehet, hogy jó irányba tart az ország, hogy ma már ezek jelentik az "ügyet"?
Callie Creative Commons License 2010.08.23 0 0 186
Akkor sürgősen továbbképzésre kéne küldeni azokat az oktatókat, akik kihagyják. 1958 óta kísérletileg is kimutatott tény.
Előzmény: cc (180)
cc Creative Commons License 2010.08.23 0 0 185
nem volt átgondolt lépés.
Előzmény: Törölt nick (183)
dvhr Creative Commons License 2010.08.23 0 0 184
Ez elvileg nem nonszensz, vákuumenergia van, az, hogy kinyerhető-e gyakorlati célra, valóban nyílt kérdés.

Lasd itt.
Előzmény: Callie (170)
Callie Creative Commons License 2010.08.23 0 0 182

Hát ez igen hasonlít a tekintélyelvű-dogmatikus elutasítás szokásos reakciójára.

 

A nívós tudományos folyóiratokban egyébként sok olyan cikk jelenik meg, amiknek újdonságértékük infinitezimálisan kicsiny. Viszont kellenek, mert a tudományos kutatás is egyfajta iparág, aminek egyík fő terméke a leközölt paper.

Évica versa, attól, hogy valamit nem hoz le a Phys Rev. egyik kötetete sem, és nem ír belőle csillogó cikket  Nature, még lehet fontos tudományos innováció.

Ezek nem tartalmi érvek.

 

Ráadásul Egely nem elméleti kutató, hanem gyakorlati feltaláló-fejlesztő-féle. Az ő munkájuk igazolását nem paperök, hanem elfogadott szabadalmak és működő eszközök jelentenék.

 

Előzmény: Törölt nick (174)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.23 0 0 181
"Mint azt többen elmondták már előttem, ha energiaforrással működne a találmány, akkor nem arra kellene fordítani az energiáját, hogy CO2-t alkotórészeire bontson, hanem azzal kellene hajtani az autót! Így gazdaságosabb lenne."

Itt viszont van valami az ellenérdekekben. Egy akkora bizniszt, mint az olaj, kiütni a piacról... kevesebbért is öltek már meg családokat.
Előzmény: ÁtlagFf_1963 (160)
cc Creative Commons License 2010.08.23 0 0 180
valami miatt nem esik róla szó, ha természettudományokat oktatnak
Előzmény: Callie (177)
titkom Creative Commons License 2010.08.23 0 0 179
Köszönöm az összefoglalódat!
Előzmény: Derek (169)
titkom Creative Commons License 2010.08.23 0 0 178
"Szimpatizálok az LMP új politikai irányzatával, de azért egy Egely túl sok a jóból."

...szinte pontosan ezért indítottam ezt a témát...
...bár 20-22 éve szimpatizáltam, úgy 10-12 évig, az akkori Fidesz szándékaival is :-((
Előzmény: Törölt nick (141)
Callie Creative Commons License 2010.08.23 0 0 177
Nincs?
Előzmény: cc (173)
Callie Creative Commons License 2010.08.23 0 0 176
Nemigen mondtál újat. Te se tudod, én se tudom, hogy konkrétan miről van szó. Te hosszan ecseteled, hogy az ismert technológiákkal miért nem lehetne értelmesen-gazdaságosan ilyesmit csinálni. OK. De hát itt valami találmányról volna szó, és amíg nem tudjuk, mi benne az újdonság, addig nem érdemes ilyenfajta kritikával illetni -szerintem.
Előzmény: Törölt nick (165)
cc Creative Commons License 2010.08.23 0 0 175
erre írtam azt, hogy megosztó személyiséget nem érdemes képviselőjelöltnek indítani.
Előzmény: Törölt nick (171)
cc Creative Commons License 2010.08.23 0 0 173
mondjuk, úgy kezdődik, hogy nincs olyan, hogy vákumenergia.
így könnyű vele foglalkozni.
Előzmény: Callie (170)
Derek Creative Commons License 2010.08.23 0 0 172
Bocsanat:acetilen
Előzmény: Derek (169)
Callie Creative Commons License 2010.08.23 0 0 170

Szét kéne választani azt, ami esetleg rögeszmés-túlzóan mond a világ ellenségességéről, és a munkáinak szorosan vett tartalmát. A rögeszmés gondolatmenetekért kár, de azért a közelébe se jön az ő túlzó szövege annak, amiket rá szórnak szidalmakként.

 

Én úgy tudom - de nem követtem tüzetesen a dolgait - hogy a csoportjának  fő kutatási iránya a vákuumenergia gyakorlati hasznosítása. Ez elvileg nem nonszensz, vákuumenergia van, az, hogy kinyerhető-e gyakorlati célra, valóban nyílt kérdés. Ezek mellett igyekeznek, ha jól tudom, az elektrodinamika kiegészítésével, mint elméleti háttérrel (longitudinális elektromágneses hullámok feltételezésével) valamiféle új jelenséget is kimutatni, amit mintha szintén a vákuumenergiával hoznának összefüggésbe.

Ha meg tudnak építeni valamennyire működő eszközöket, nem tudom, miért kéne áltudományos sarlatánnak beállítani őket. Ha meg nem tudnak, akkor a kudarc önmagában elég bünti rájuk nézve, akkor is minek ekézni.

Előzmény: Törölt nick (157)
Derek Creative Commons License 2010.08.23 0 0 169

""ha az organikus keletkezeset fogadjuk el" - elég bizonyíték támasztja alá, vagy szerinted nem?"

 

Igen ,de a geokemia nem zarja ki a koolaj nem organikus keletkezeset sem ezzel nem tagadja az organikust,hanem hogy mindketto elfogadhato egymas mellett,a Nem organikus az magas homersekleten femkarbidokbol keletkezest valoszinusiti ,hasonloan ahhoz ami a kalciumkarbid es viz reakcioja amikor ugye etilen keletkezik amit helyben fejlesztve hegesztesre hasznaltak valaha. Mivel a koolajak tobbsegeben talaltak olyan anyagokat is amelyek csak organikus eredetunek tekinthetok, ezert inkabb az organikuas eredet az elfogadottabb,de vannak olajok amelyekben nem talaltak ilyeneket

Előzmény: titkom (156)
cc Creative Commons License 2010.08.23 0 0 168
mint igen jól megfogalmaztad, némelyik használható is.
ezen is rajta van sok adat. éppen az előbb linkelték be a honlapját, tehát ismert. hogy a csomagolást elolvasva neked nem az jut eszedbe, hogy meg kellene venni, hát ez a te bajod.

a mindenesetre ismert embert keressünk, mert könnyebben eladható, itt visszaütött.
Előzmény: Törölt nick (166)
ÁtlagFf_1963 Creative Commons License 2010.08.23 0 0 167

Mutass rá, mikor voltam személyeskedő!

Nem fog menni.

Előzmény: Callie (164)
Callie Creative Commons License 2010.08.23 0 0 164
Személyeskedő hozzászólásaid színvonala elmarad attól, ahol én beszélgetni szoktam; sajnálom.
Előzmény: ÁtlagFf_1963 (154)
titkom Creative Commons License 2010.08.23 0 0 163
Előzmény: titkom (161)
titkom Creative Commons License 2010.08.23 0 0 161
...hmm...

Nem ismerem ezt az új elképzelését, hát gondoltam egyet, s megkérdezem mélben E.Gy.-től... végül is itt az esély a bizonyításra...
Előzmény: ÁtlagFf_1963 (160)
ÁtlagFf_1963 Creative Commons License 2010.08.23 0 0 160

Miért? Egely nem mondott olyasmit, hogy ne lenne a kütyünek független energiaforrása.

Mondom, hogy oylasmiről próbáltok beszélni -kategorikusan - aminek nem ismeritek a részleteit.

 

Nem tudom hova lehet még fokozni a hülyeséget, amit képviselsz.

 

Mint azt többen elmondták már előttem, ha energiaforrással működne a találmány, akkor nem arra kellene fordítani az energiáját, hogy CO2-t alkotórészeire bontson, hanem azzal kellene hajtani az autót! Így gazdaságosabb lenne.

Ha így készül mégis, akkor az csak még fokozottab hozzánemértést feltételez.

 

 

Az energiaforrással rendelkező CO2 bontót soka itt akkora baromságnak láttuk, hogy automatikusan még a Mesterből sem néztük ki. Persze lehet, hogy lebecsültük a Mestert és képes ilyen piramidális ostobaságra.

Ha ő nem is, Te már bizonyítottad, hogy igen.

 

Előzmény: Callie (155)
cc Creative Commons License 2010.08.23 0 0 159
viszont, ha belegondolsz, a népnek teljesen jó választás EGy. gond nélkül bekajálják, afféle tescogazdaságos képviselőjelölt.
Előzmény: Törölt nick (157)
titkom Creative Commons License 2010.08.23 0 0 158
...hmm... épp elégszer sült már fel...
...persze ha ő bizonyítana valamit, amit nem lehet cáfolni, akkor ki lenne, aki becsületességét kétségbe vonná?
Előzmény: Callie (155)
titkom Creative Commons License 2010.08.23 0 0 156
"ha az organikus keletkezeset fogadjuk el" - elég bizonyíték támasztja alá, vagy szerinted nem?
Előzmény: Derek (152)
Callie Creative Commons License 2010.08.23 0 0 155

Itt konkrétan az az ellenérv, hogy a főfolyamat során termelt energiát kell ahhoz visszatermelni, hogy a CO2 bontható legyen.

 

Miért? Egely nem mondott olyasmit, hogy ne lenne a kütyünek független energiaforrása.

Mondom, hogy oylasmiről próbáltok beszélni -kategorikusan - aminek nem ismeritek a részleteit.

Azt se tudjuk, hogy ez egy szabadalmaztatott találmány, vagy csak fejlesztés alatt lévő valami.

Előzmény: Törölt nick (126)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!