Keresés

Részletes keresés

oliveer2053 Creative Commons License 2017.04.19 0 0 226

A PermetezoShop.hu webáruházban első sorban kis és közepes nyomással (15-40 bar) üzemelő permetező szivattyúk és ezekkel szerelt telepíthető permetezőgépek vannak jelen.

kavicsos64 Creative Commons License 2017.03.27 0 0 225

Én mondom nem rossz permetezők csak nem kell túlnyomni ,kerámia golyók kellenek bele ,leragadás ellen fejjel lefelé kell tárolni ! Kezelő szárakat meg adoptálni kell ahogy te is csináltad!

Előzmény: Topacsenkó (224)
Topacsenkó Creative Commons License 2017.03.26 0 0 224

Az enyemen is olyan van, tegnap eltorott a kinai karja a vegyepszeresrol meg hianyzott a szorofej. Igy házasságot kötöttek. Amugy minden elismeresem a vegyepszeres tervezoknek. 5 év allas utan egybol tette a dolgát.

Előzmény: kavicsos64 (213)
masterflash Creative Commons License 2017.03.25 0 0 223

Nem rossz, de találtam 6bar hidraulikus szivattyút, 4,5l/min 5000Ft, elgondolkoztam rajta, hogy az üzemképtelen háti permetezőt átalakíthatnám vele elég egyszerűen, kell még egy kapcsoló, meg egy akku pakk, ez utóbbit litium cellákból össze is tudom rakni, behalt laptop aksikból.

Előzmény: Ali-bá (221)
kavicsos64 Creative Commons License 2017.03.25 0 0 222

Ali bácsi megelőzött ! De ugyanezt írtam volna !

Előzmény: masterflash (220)
Ali-bá Creative Commons License 2017.03.25 0 0 221

"a háti permetezőben mekkora nyomás van, a kézi pumpálással!?" 

 

3-6 bar, attól függ, hogy mennyire nyomod.    (Ezt is nézd: http://agrokeraruhaz.hu/product/view/permetezo_hati_akkumulatoros_sx15_d__050502_-37958  Ennél 4-4,5. )

Előzmény: masterflash (220)
masterflash Creative Commons License 2017.03.25 0 0 220

Ezt én nem így látom. A lemosónál valóban nem jó a túl apró csepp, de az apróbb permetcseppek sokkal jobban megmaradnak a levelek felületén, mint a nagyobbak, amik összeállnak, és lefolynak a levél felületéről, így kárba vész a vegyszer. A finom permet szépen ott marad a leveleken, és sokkal kevesebb hatóanyag kell, mert nem a földön végzi az anyag. Én tettem egy kis szalagot a permetező csövére, és ezzel mindig látom a szélirányt, és ha jelentős, akkor úgy permetezek, hogy a fára vigye, és inkább lentről felfelé permetezve benyúlok a köröna közepébe, így a másik oldalra is kiviszi a szél.

Gondolkozom, hogy az egyik permetezőt megcsinálom elektromosra, csak kellene tudnom, hogy a háti permetezőben mekkora nyomás van, a kézi pumpálással!?

Előzmény: kavicsos64 (219)
kavicsos64 Creative Commons License 2017.03.25 0 0 219

Az már ott nem porlaszt, csak nagy nyomáson de akkor meg csökken a hatótáv ,felére ,harmadára ! De a cél az hogy a magasabb helyeket is elérje a vegyszer ! A tavaszi lemosóknál nem is olyan jó a finom porlasztás ,inkább a bő locsolás szerű a jó ! Én még nyáron sem szeretem a túl finom cseppeket azt elfúja a szellő is és mindenhol van csak a levélen nincs ! A motoros permetezőket sem igazán szeretem sok ködöt fúj ami száll mindenfelé és jórészt csak a levegőt szennyezi !

Előzmény: masterflash (218)
masterflash Creative Commons License 2017.03.24 0 0 218

Elég drágák egybe, 12000Ft ért láttam futólag. Mennyire porlaszt, ha olyan sugárba lövöd, hogy felmenjen olyan magasra? Nekem a hosszú szárral is a max nyomáson tűnik csak jónak a porlasztás, a nagy cseppek nem hatékonyak.

Előzmény: kavicsos64 (216)
masterflash Creative Commons License 2017.03.24 0 0 217

Hány bar nyomást tud ez a permetező?

Előzmény: szines22 (208)
kavicsos64 Creative Commons License 2017.03.24 0 0 216

Csak a pisztolyt nem tudod ,csak a sugár csővel együtt kompletten ! Van ilyen réz állítható szórófej, én azzal szoktam akkor elég a rövid szár is ,mert átállítom a fúvókát és a villanydrótig felhord !

Előzmény: masterflash (215)
masterflash Creative Commons License 2017.03.24 0 0 215

A pisztolyon kívül mást nem akarok ki serélni, mert ilyen 2m körülit nem láttam, emberi áron meg főleg, max 2500- lenne, amit adnék egy pisztolyért. A kis gardena 5l-hez már szártöréskor beruháztam alu csöre és kicseréltem, mert a gyári csöveket hullarablásnak érzem. Viszont lemosózni ez kicsi, ezért kell a nagy is, de mindig történik vele valami, lehet hogy kéne valami jobbat venni, akár elektromosat!? Viszont házi kertbe nem tudom, hogy van e értelme ennyit költeni rá?

Előzmény: kavicsos64 (213)
kavicsos64 Creative Commons License 2017.03.23 0 0 214

Nekem tömlőt kéne cserélnem valami jóra hát ma nem tudtam venni ,csak slagot tudtak volna adni ,vegyszer tömlőt nem !

Előzmény: masterflash (212)
kavicsos64 Creative Commons License 2017.03.23 0 0 213

Annak az olcsóbb kinainak van komplett csöve azt láttam már én hogy át van arra cserélve ,az szokott lenni a mezőgazdasági boltokban ! Vagy van más fajta is a SOLO-nak is vannak ilyen komplett szórói ! Körbe kell nézni mit érdemes megvenni a neten !

Előzmény: masterflash (212)
masterflash Creative Commons License 2017.03.23 0 0 212

Üdv!

 

Nekem a külső pumpás változat van ebből a permetezőből, két darab hulladékot kaptam, az egyiket már sikerült életképessé tennem, de nálam a pisztoly markolat kiveri a biztosítékot, ezt az ezer éves elavult hulladék megoldást, nem lehet egyszerűen valami normális pisztolyra kicserélni, amire felmegy a szár átalakítás nélkül?

Az egy dolog, hogy a kar kiengedett állásban van nyitva, nyilván így volt egyszerű megoldani a szelepet, de hogy az a kis biztosító fül, állandóan a legrosszabbkor nyeklik vissza, és nem teljesen, hanem csak pont 90°-ban, ezzel megakadályozva a szelep elzárását, ez kikészít! Aki ezt tervezte, az nem permetezett vele, abban biztos vagyok!

Kis kertben kell használnom, és sok akadály van, ezért időnként nem tudok odafigyelni, hogy a kart tartsam benyomva, mert épp az elesést kell megelőznöm, ilyenkor is van, hogy a földre megy az anyag.

Alakítgatásnak nem nagyon látom értelmét, mert az alap konstrukció nem jó, nyomásra nyitnia, elengedve zárnia kellene, ezt nem lehet megoldani, ezért kellene valamilyen csere alternatíva. Tud valaki esetleg olyan típust, amit hozzá lehet illeszteni egyszerűen?

Előzmény: szines22 (208)
kavicsos64 Creative Commons License 2017.03.18 0 0 211

Én megismételném ! Champion 50 WP-t jobb szeretem lehet jobb az esőállósága !

Előzmény: xukac1 (209)
Imperator23 Creative Commons License 2017.03.18 0 0 210

Tedd fel a kérdést a Növényvédelem topicban is.

Azt többen látogatják - gyorsabban kapsz választ.

Előzmény: xukac1 (209)
xukac1 Creative Commons License 2017.03.18 0 0 209

Tegnap lemosóztam, aztán kb. 3-4 óra múlva kezdett esni az eső. Közben kicsit szeles volt az idő, úgyhogy meg tudott száradni a bordóilé. Szerintetek ismételjem majd meg szárazabb időben, vagy így is eredményes????

szines22 Creative Commons License 2017.03.16 0 0 208

Sziasztok!

Elkészültem a  vegyépszer permetező felújítással, szerdán le is permeteztem a fákat.Tökéletesen működik,mindenhol jól tömít,messze lövi a permetlevet!

45  év szolgálat után,még nem engedem nyugdíjba! :)

 

 

      

Ali-bá Creative Commons License 2017.03.16 0 0 207

Addig jó is , amíg az akkumulátor bírja. Nekem 3 évig működött (igaz más tipusú), azóta a garázsban áll. Neked adom ingyen.

Előzmény: ..janos.. (206)
..janos.. Creative Commons License 2017.03.16 0 0 206

Konkretan az agrimotor 20e koruli, illetve fuxtec 25-ert kaphato gepere gondoltam. Hasznal vki ilyeneket?

Előzmény: Silvan (205)
Silvan Creative Commons License 2017.03.15 0 0 205

Típusa válogatja.A műszaki leírásában benne van,hogy mit tud.

Előzmény: ..janos.. (204)
..janos.. Creative Commons License 2017.03.15 0 0 204

Sziasztok. 

 

Egy akkumulatoros permetezo hozza azt teljesitmenyben, mint egy regi tipusu hagyomanyos permetezo? Konkretan arra gondolok, hogy tud-e olyan erosen permetezni mint a hagyomanyos?

szines22 Creative Commons License 2017.03.05 0 0 203

Köszönöm szépen,és a segítséget is!Majd beszámolok róla milyen volt az első használat után!

 

 

Előzmény: Kapa bácsi (202)
Kapa bácsi Creative Commons License 2017.03.05 0 0 202

Még a múltszázad utolsó harmadában egy Vermorell gépre emlékeztem,és azt írtam le,a golyót elhiszem,ja felejt az ember....Jó munkát!

Előzmény: szines22 (201)
szines22 Creative Commons License 2017.03.05 0 0 201

Elkezdtem a gép felújítását ,és azt kell mondjam ebben is van egy gumigolyó a nyomó oldalon a gumimembrán fölött,ez akadályozza meg,hogy a nyomás elszökjön a légüstből.A szívó oldalon volt az elzáró gumikarika teljesen elporladva,ezért lehetett,hogy a tartályba nyomta vissza a levegőt és nem a légüstbe.Mindent kitakarítottam,fém alkatrészeket lefestettem,csavarokat újra cseréltem.Egy gumimembrán kell hozzá,és a szívóoldali gumikarika,és lehet összerakni. (ha nem fémiparban dolgoznék,már a szétszedésnél megbuktam volna.Sok csavar berohadva,menet megsérülve)

Előzmény: Kapa bácsi (196)
szines22 Creative Commons License 2017.03.05 0 0 200

igazából nem tudom! Majd kiderül!Szeretem a régi,masszív dolgokat és kihívásnak éreztem felújítani. :)

 

Előzmény: Flanell (193)
kavicsos64 Creative Commons License 2017.03.03 0 0 199

Természetesen, meg áthordják a levéltetveket a legjobb helyekre, és gondozzák ,óvják ! Jutalmuk a mézharmat ! Meg kell nézni néhány természetfilmet ! Jön néhány a szomszédból ,vagy felszáll a fűből  ,vagy a hangya megleli a fűben és átviszi a fára ! Mert nem jön az a kis lepke szerű 5km-ről az is biztos !

Előzmény: juhosttt (198)
juhosttt Creative Commons License 2017.03.03 0 0 198

A levéltetvet nem a hangya hordja fel. A hangyák a mézharmat miatt mennek a levéltetvekhez.

Előzmény: kavicsos64 (191)
Kapa bácsi Creative Commons License 2017.03.02 0 0 197

A kontakt szerek nem mind biók,az azért más kategória.

Előzmény: kavicsos64 (195)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!