Keresés

Részletes keresés

treefa Creative Commons License 2022.01.23 0 0 2046

Végtelen jel; Ankh kereszt; Fatima keze/Hamsa Mária keze; jin-jang.

De ez részemről inkább csak vonzódás, nem erős ez a közel állás, nincs mögötte vallási-ideológiai kötődés.

Mennyire van, lehet szerepe ilyen szimbólumoknak az életünkben, életvezetésünkben?




Előzmény: Jávorfácska (2040)
füegy Creative Commons License 2022.01.23 0 0 2045

Jó.😊

Előzmény: treefa (2043)
füegy Creative Commons License 2022.01.23 0 0 2044

Megvan. 😊

Lehet, hogy ez egy hasonló élmény, ming a megvilágosodás?

Előzmény: füegy (2042)
treefa Creative Commons License 2022.01.23 0 0 2043

Átviszem a teázóba, jó?

Előzmény: füegy (2042)
füegy Creative Commons License 2022.01.23 0 0 2042

Nem, de máris utánanézek.

Az illetőről lehet tudni valamit ? 😊

Előzmény: treefa (2041)
treefa Creative Commons License 2022.01.23 0 0 2041

'Van-e valami konkrét dolog, ami a spirituális érdeklődésedet kiváltotta ?'

Leginkább egy konkrét ember.
És azt hiszem, valami olyasmit éltem meg, mint egy Subud megnyitás lehet, csak kicsiben. Nem is tudtam hova tenni.:-)

Hallottál/olvastál már a Subudról?

Előzmény: füegy (2039)
Jávorfácska Creative Commons License 2022.01.23 0 0 2040

Rájöttem, hogy a spiritualitás is kincsesbánya. Így is tekintek rá. A talált kincsek győztek meg a spiritualitás fontosságáról. 

 

Milyen vallási szimbólum áll Hozzátok közel?

Előzmény: füegy (2039)
füegy Creative Commons License 2022.01.22 0 0 2039

"Te milyen gyakran jársz élő előadásra? Hova/kihez?"

 

Régebben gyakrabban jártam, most, hogy hétvégén dolgozom, már sehová, mert az összes szinte ekkor van.

Váradi Tibire elmennék megint, Bíró Déneshez,( az ő előadásaik inkább tanfolyamok) , vagy megnézném AJ. Christiant, hogy csinálja mostanság. :)

 

(csak halkan írom le, nehogy más is meghallja, TM-et is elvégeztem, igaz, ez csak most jutott eszembe, hogy más topikban áll a bál az ilyesmiért. :D  :D )

 

Mintha szeretnék tanulni, ismereteket szerezni, de nem csak olvasás által.

Egy agykontroll is szóba jöhetne, ez nem a tudás, hanem inkább a hangulat miatt.

Állítólag Domján László úgy tartja, hogy sírnak a résztvevők, olyan jó.

Csak hozzá mennék, ha.... :)

 

Van-e valami konkrét dolog, ami a spirituális érdeklődésedet kiváltotta ?

Előzmény: treefa (2038)
treefa Creative Commons License 2022.01.22 0 0 2038

Egyáltalán nem járok előadásokra, neten hallgatok ilyesmit. 

Balogh Bélát, Szabó Péter pszichológus beszélgetőtársait, Chong An Sunimot, Őrlős Gábort hallgattam az utóbbi fél évben, mármint tőlük ezt-azt, meg az általatok ajánlott Tollét, Neville Goddard-t.

Egyelőre nincs tervben élő előadás.

Te milyen gyakran jársz élő előadásra? Hova/kihez?

Előzmény: füegy (2037)
füegy Creative Commons License 2022.01.22 0 0 2037

Hasonlóan vagyok vele, mint te :), szerintem (is) az álmaim a legjobb utazások .

Volt nem régen egy, nagyon megijedtem tőle, gyorsan kértem tanácsot, mert bár én is találtam megfejtést, azonban a segítőm szerint az álom  még túl is szárnyalta az én elképzeléseimet.

Nem jó álom volt, és nem, nem árulom el, mi volt az. ;)

 

Kötöttem sokáig, elég jól ment, gondolok rá gyakran, magáért az élményért, nem is a végeredményért kellene elkezdeni újból .

De hát most inkább olvasok.:)

 

Ki volt (van) az a most élő személy, akinek az előadásait szívesen látogattad ?

Van-e  e tervbe véve ilyesmi ?

Előzmény: treefa (2036)
treefa Creative Commons License 2022.01.22 0 0 2036

'Érdekel a reinkarnációs utazás?'

Hasonlóan vagyok vele, mint te.

Általánosságban, nagyon nem esek hasra az igyekezettől, hogy visszapillantgassak.

Nyilván benne van, hogy nem is mozgok ilyen közegben, ilyen emberek vagy lehetőségek között, de ha szembejönne és rámtukmálná magát, azt hiszem, nem állnék ellen, ez is egy tapasztalat. De gyanítom, előbb (és többször) utazom álmomban, vagy valami hasonló (természetes) állapotban, mint ilyen 'szervezett' reinkarnációs utazásban.

Van olyan művészi jellegű tevékenység, amit szívesen csinálsz (akár csak amatőr szinten) és segít az itt és mostban lenni, illetve a tudatalattidból felhozni dolgokat?

Előzmény: füegy (1987)
IaaLae Creative Commons License 2022.01.22 0 0 2035

démonok

Előzmény: Törölt nick (2033)
treefa Creative Commons License 2022.01.22 0 0 2034

Ja. És ha nincs remény, akkor is van remény.:-)

Előzmény: justNick (2032)
Törölt nick Creative Commons License 2022.01.21 0 0 2033

Hangosan nevetek. Nagyon jó! 

Köszönöm! ;-)

Előzmény: szőrinszálán (2031)
justNick Creative Commons License 2022.01.21 0 1 2032

Horgász lévén teljesen világos számomra.

 

Igazi zen hozzállás, ha nincs remény, az is le van sz@rva :)

Előzmény: szőrinszálán (2031)
szőrinszálán Creative Commons License 2022.01.21 0 0 2031

A tóparton két horgász beszélget. Te Jocó itt kidöglött a Reményhal? Nem baj van elég Baszunkrája. Érti ezt valaki? :-/

szőrinszálán Creative Commons License 2022.01.20 0 0 2030

„Eltér-e a te sejtésed a tudomány jelenlegi sejtésétől?”

 

A tudománynak több verziós sejtése van a világegyetem jövőjéről. /tudod, kell egy B terv/

Az egyik befutó, a végtelen tágulással járó hő halál. A másik, a B terv, a ciklikus „reinkarnáció”, vagyis a BUMM sorozatok. 

Magam részéről meg elégszem azzal, hogy egy végtelen téridőben végtelen sok lehetőség vár megvalósulásra. Ha ÉN is közöttük leszek, már nem éltem hiába. Az optimisták generálják a jövőt. :))

Előzmény: justNick (2029)
justNick Creative Commons License 2022.01.20 0 0 2029

Nincs, csak arra lettem volna kíváncsi, hogy milyen sejtést hámoztál ki a jövőre nézve abból az értelmezésből.

 

Eltér-e a te sejtésed a tudomány jelenlegi sejtésétől?

Előzmény: szőrinszálán (2028)
szőrinszálán Creative Commons License 2022.01.20 0 0 2028

Az nyilvánvaló, hogy az embereknek ideológiáktól függően sejtéseik vannak a jövőről. De ez nem tudás! Amit hiszek, az nem biztos, hogy igaz. Amit tudok, az nem biztos, hogy jól tudom, vagyis hogy igaz. Mindent az IDŐ igazol. Mi csak úgy „benne vagyunk a krédóban”. Ezért találtuk fel Istent igazodási pontként.

Van jobb ötleted?

Előzmény: justNick (2027)
justNick Creative Commons License 2022.01.20 0 0 2027

Nem kell konkrét eseményt jósolni, csak nagy vonalakban mi vár ez alapján az emberre, az emberiségre, az univerzumra.

 

A vallásoknak van ilyesféle forgatókönyvük, a materialisták is sejtik, hogy mi vár az univerzumra.

Előzmény: szőrinszálán (2026)
szőrinszálán Creative Commons License 2022.01.20 0 0 2026

Ha meg tudnám magyarázni a jövőt, én lennék a Földre szállt Isten. De kihinné el amit mondok?

Előzmény: justNick (2025)
justNick Creative Commons License 2022.01.20 0 0 2025

Nem rossz. Lényeg, hogy meg tudj vele mindent magyarázni. A múltban és a jövőre vonatkozóan is.

Előzmény: szőrinszálán (2024)
szőrinszálán Creative Commons License 2022.01.20 0 0 2024

„Az egyiptomi teremtéstörténet nem tudom, hogy hogy jött ide, de ha Ra miatt gondoltál rá, akkor még inkább meg kellene nézned azokat a könyveket.”

 

„Kezdetben nem volt sem ég, sem föld, sem élők, sem holtak nem voltak, az alkotó és romboló elemek is dermedt tétlenségben nyugodtak Nun isten örvénylő mélyén. Nun volt az őselem, az ősvíz formájában létező istenlény. Az ő alkotórészeiből keletkezett a mindenség. Az ősvíz tükrét sűrű sötétség borította, mert a fény szent forrása is Nun keblében pihent. És az istenek létrehozója, a hatalmas Nun megteremtette a napvilágot.”

 

Az én értelmezésem szerint, az őselem, az ősvíz, nem más, minta dinamikus téridő-struktúra, az energia első „sötét”, anyagtalan megnyilvánulási formája. Amikor az istenek létrehozója, a hatalmas Nun megteremtette a napvilágot, vagyis az anyag tömeg nélküli formáját, megjelent a fény, (Nefertum felnyitotta szemét.) Majd előhívta az őshalmot, a gravitáló szilárd anyagot, (megteremtette Maatot, a mindenség törvényét, az igazság istennőjét) a fizika törvényeit. A többi, már az evolúcióra lett bízva. Most itt tartok az agyalásban. Mi erről a véleményed?

Előzmény: justNick (2023)
justNick Creative Commons License 2022.01.20 0 0 2023

Valamiért úgy értettem, hogy te már állást foglaltál.

 

Viszont az mégis csak valamiféle burkolt állásfoglalás, ha a tudományhoz kötöd a véleményedet.

 

Az egyiptomi teremtéstörténet nem tudom, hogy hogy jött ide, de ha Ra miatt gondoltál rá, akkor még inkább meg kellene nézned azokat a könyveket.

Előzmény: szőrinszálán (2022)
szőrinszálán Creative Commons License 2022.01.20 0 0 2022

Kedves justNick!  Bizonyára nem vagyok annyira olvasott, mint Te. Azonban az Egyiptomi teremtéstörténetről is olvastam. Az ismert teremtéstörténeteknek van egy közös nevezőjük, mégpedig az, hogy más okokra vezethetők vissza. Nehéz a választás az okok közül. Szimpátia, vagy előítélet kérdése. A metafizika azonban túl van a tudomány illetőségi körén, ezért nem tudok egyértelműen nézőpontot, vagy állást foglalni. Megint az a fránya bizonytalansági reláció.

Előzmény: justNick (2021)
justNick Creative Commons License 2022.01.20 0 0 2021

Kicsit olvass utána, hogyan keletkeztek ezek a könyvek (Ré az egység törvénye), mindjárt többet tudsz meg a forrásról és a módszerről, ahogyan keletkezett.

 

Nyilván nem ugrasz minden ajánlásra, de akkor hogyan akarsz képben lenni, hogy miről beszél a másik? Vagy úgy gondolod, hogy ezen a területen már teljesen képben vagy és nincs szükséged egyéb forrásra?

Előzmény: szőrinszálán (2020)
szőrinszálán Creative Commons License 2022.01.20 0 0 2020

Lehet, hogy a KÖNYVEK íróinak a saját elmeállapota diktált, ami ugye elég változatos lehet térben és időben elhelyezve, mivel ők is magukból indulnak ki. Ha tudnák, hogy KI az aki diktál, akkor arról is tájékoztatnák a „nagyérdeműt”, hogy a diktáló hol van, és mikor. De erről csak annyit mondanak, hogy az öröklétben, a végtelenségben, amihez mi nem tudunk viszonyítani. Megint az átkozott relativitás.:(

Előzmény: justNick (2017)
szőrinszálán Creative Commons License 2022.01.20 0 0 2019

Magam is ezt tartom a legvalószínűbbnek. :)

Előzmény: ketni (2018)
ketni Creative Commons License 2022.01.20 0 0 2018

"...vagyis a közös tudatok halmaza. Van ilyen? Tud valaki róla mondani valamit?"

Van ilyen, csak kezdeti stádiumban.

A kultúra vagy civilizáció az, amibe minden egyén visszatáplál bizonyos tudást, és részesül is a közös tudásból.

Csányi Vilmos a kultúrát, mint egyfajta szuperorganizmust evolúcióra képes létezőnek tekinti.

Előzmény: szőrinszálán (2013)
justNick Creative Commons License 2022.01.20 0 0 2017

Azt meg honnan veszed, hogy egy adott tudatkomplexumról nem tud minden egysége?

 

Magadból indultál ki? Talán mert nem vagy része egy olyanfajta tudatkomplexumnak, mint ami a könyveket lediktálta.

Előzmény: szőrinszálán (2015)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!