Keresés

Részletes keresés

barefootBushman Creative Commons License 2017.03.02 0 0 52451

Frankó sár lesz, de a mai szeles idő épp olyan megtartó sarat szárít belőle amin tudsz majd iramodni.

Előzmény: allez zserzseli! (52450)
allez zserzseli! Creative Commons License 2017.03.02 -1 0 52450

elég offtopcic :) nem kell túlmagyarázni, csak egy régebbi kedvenc dalszöveg részlet.

 

on-topic: milyen talajviszonyok várhatóak a hétvégén a Bükkben?

 

föld, kő, víz, falavelek?

 

 

Előzmény: barefootBushman (52449)
barefootBushman Creative Commons License 2017.02.25 -1 0 52449

"Es a piti kis buta almokat, ahogy a vilag habzsolja.." Ezt most miért?! -illetve tudom, de nem kérem.

Előzmény: allez zserzseli! (52440)
Ermak Creative Commons License 2017.02.24 0 0 52448

Megtaláltam a 2014-es Magnétoise képeit.

Jól adja vissza az idei hangulatát is, több helyet fel is ismertem. A versenyközpont viszont más volt.

https://get.google.com/albumarchive/100781669258779127803/album/AF1QipMRdYJqdddUVbcKw6IBjio2tbpkfMyQSDMzEPlr

Jó nosztalgiázást!

Előzmény: allez zserzseli! (52446)
Ermak Creative Commons License 2017.02.23 0 0 52447

:-)

Előzmény: allez zserzseli! (52446)
allez zserzseli! Creative Commons License 2017.02.23 0 0 52446

jóóók!!

ilyeneken sétált Tintin Milou kutyájával!! :)

Előzmény: Ermak (52445)
Ermak Creative Commons License 2017.02.23 0 0 52445

A jó pap holtig tanul. Már megtanultam, hogy figyelni kell a frissítésre és a pulzusra, lassan megtanulom azt is, hogy figyeljek a fényképezésre, a lépésszámra, a légzés ritmusára stb. stb. :-)

 

Pár nem saját képet linkeltem illusztrációként az FB-topikban - ott is hiányolták a fotókat:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=142932180&t=9006174

Előzmény: allez zserzseli! (52444)
allez zserzseli! Creative Commons License 2017.02.22 0 0 52444

király! ez jó lehetett. fényképek nem készültek? éltem én is arrafelé 4 évet, jártam arra kirándulni, de akkor még nem futottam sajna..

a Juliper felirat alap :)

Előzmény: Ermak (52443)
Ermak Creative Commons License 2017.02.21 0 1 52443

La Magnétoise 2017 – 65 km/1870 m – Ardennek, Belgium

 

Röviden: Tökéletesen szalagozott, szép útvonalon zajló verseny, az ígértnél több szolgáltatással, barátságos rendezőkkel. Kell ennél több? Akit hosszan is érdekel, részletek alább.

 

A versenyt Philippe szervezi. Elvileg kétévente, gyakorlatilag akkor, amikor kedve van hozzá. Utoljára 2014-ben rendezték meg, és mivel nagyon sokan kérték, idén újra megrendezésre került.

 

A verseny minimalista, mint a honlapja:
http://www.trail-la-magnetoise-17.webself.net/

 

Azért a főbb információkat angolul is megadták:
http://www.trail-la-magnetoise-17.webself.net/file/si91032/download/translation%20Trail%20la%20Magn%c3%a9toise-fi3085603.docx

 

A nevezési díj egészen elképesztő: 5 €, előnevezéssel 3 €.
Ezért cserébe ígérnek szalagozást, 20 és 45 km-es távon 1 illetve 2 helyen vizet, 65 km-es távon 3 helyen vizet, izót, és „szilárd ételt”. Írtam Philippe-nek hogy, mi az a „szilárd étel”? „Püspökkenyér és kréker”, jött a válasz. OK, 5 €-ért még ez is szép, a püspökkenyér nem a kedvencem viszont a kréker jól fog esni, kaja fér a zsákomba, nem kell feltétlenül teli asztalról válogatnom a pontokon. Csak a jelzés legyen jó, mert gpx-fájlt nem adnak, ugyanis az útvonal egy részét csak a verseny idejére nyitották meg.

 

Futás szempontjából a terep átlagos magyar középhegységi terephez hasonlítható, csak a lejtők-emelkedők rövidebbek, mert nagyrészt 200-300 m között hullámzunk végig. A táj már inkább eltér: ahol otthon szántó lenne, itt legelő van; a lombos erdők mellett (telepített) lucosok is vannak, a házak nagy része terméskőből épült és a falvak nagyon kicsik.

 

A versenyközpont a helyi egyházközség közösségi terme. Ez így nagyon szépen hangzik – a valóságban a belső pontosan olyan, mint egy lepattant kultúrház bárhol a magyar vidéken. Kívülről meg elfér rajta a kereszt, Szent Apollinárius szobra és a Jupiler sör logója egyaránt:
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/0f/Magn%C3%A9e_Le_cercle_Ste_Apolline.jpg

 

Felveszem a rajtszámot, és kérdezem, lesz-e még valami eligazítás. Igen, pár perccel rajt előtt. Nem viszik túlzásba: pár nyelven elmondják, hogy a bokrokon narancsszínű szalagot, a fákon ugyanilyen nyilat, a földön fújt pöttyöket keressünk, aztán 3-2-1-rajt.

 

Szárazon vettem fel a pulzusmérő pántot (ekkor még -2°C van, nincs kedvem vizezni), lejtővel kezdünk, előbb-utóbb majd beleizzadok. Az első emelkedőn 160-165-ös pulzussal (80-82%) megyek föl, pedig 150-155-tel szoktam, és érzésre is inkább az utóbbi lehet. Még nyilván száraz az öv. Újra lejtő, a pulzus 150. Mi van itt??? 6-8 km után már tényleg elhiszem, hogy ennyi a pulzusom, de mitől? A versenyláz vagy a hátizsák tehet róla? A tervezett max pulzusom 150 volt. Na jó, eddig pulzusmérés nélkül kocogtam már pár K100/T100-at, ráadásul akkor még azt sem tudtam, mi az a laktátküszöb. 19-re lapot húzok, és megyek tovább ezzel a pulzussal. Az első pont (23 km) előtt kezdek fáradni.

 

A pont választéka meglep: püspökkenyér (illetve a belga, aszalt gyümölcs nélküli változata, a ’pain d’épices’) sehol, van viszont kréker, chips, banán, narancs, csokis energiaszelet (prémium kategóriás Eat Natural) – és mindez a 45 km-en indulóknak is, akiknek csak vizet ígértek. Úgy terveztem, csak felveszek egy kis ételt, és megyek tovább, de NAGYON jólesik 4-5 perc pihenő.

 

Innentől szétválik a 45 és a 65 km-es táv. Bár mindkét távon 200 körüli résztvevő indult, és eddig sokan voltak előttem és mögöttem is, innentől általában csak néhány embert látok egyszerre, vagy egyet sem. A kevés emberrel viszont könnyebb pár szót váltani, amikor éppen egyezik a tempónk. Közben kezdem belátni, hogy a pulzusmérőnek igaza volt, és alighanem a laktátszintem is felment. Na jó, de a laktát amilyen gyorsan képződik, úgy le is bomlik. Pihenés közben legalábbis, de én futok tovább, igaz, már inkább a 140-150-es zónában. Emelkedőn meg felejtős a futás, még jó, hogy elég gyorsan gyaloglok. (Innentől végig jellemző, hogy emelkedőn inkább én fogom be az előttem haladókat, lejtőn meg ők engem.)

 

Az első ponton azt mondták, hogy a következő 10-12 km múlva lesz. Ez volt a szervezés egyetlen komolyabb hibája, mert az bizony inkább 20 km volt. No igen, és közben volt egy olyan elágazás is, amiben nem volt jel, csak párszáz méter után. Botrány, komolyan! :-)

 

Végre elérem a pontot. A lábaim kezdenek rendbe jönni, és a pont ismét felfrissít. A választék, mint az előbb, plusz Amaretto likőr (amit kihagyok). Kérdezem a pontőröket, honnan ez a terüljasztalkám. „A szponzorainktól, főleg pár önkormányzat szállt be.” Ezúton is tiszteltetem őket. Ami a szponzorokból a versenyen látszott, az egy futóbolt logója a rajtszámon és az utat jelző szalagokon, meg a RaidLight célkapu. Más reklám sehol, semmi.

Megyek tovább, és felhívom a lányaimat (a 20 km-es távot sétálták végig), hogy 9 óránál jobb célidővel ne számoljanak (viszont ezt sikerül is betartanom, mint a végén kiderül). Lassan, de biztosan fogyasztom a kilométereket, a laktát alighanem visszament, most már inkább a „sok kilométer utáni fáradtság” érzése van különösen a combomban – szóval a lejtőket sem sietem el.

 

A harmadik pont tovább emeli a lécet: kóla és többféle belga sör színesíti a kínálatot. Ja, és végre megjelenik a püspökkenyér (bár még mindig nem a kedvencem). Iszom egy korty sört, meg több pohár kólát. 53 km-nél vagyunk, közel a cél. Pár kilométer után felszívódik a koffein is, elég jól haladok.

Aztán végre meglátom a templomtornyot, és hívom a nagylányomat, hogy mehetnek célfotót készíteni. Futnék is be a közösségi házba, ahol a nevezés volt (ttúrához vagyok én szokva, nem futóversenyhez), erre kiabálnak utánam, hogy kihagytam a célkaput (csinos kishíd, a tetején keresztben ’Finish’ felirattal). Átfutok, erre, mondják, hogy még egyszer, üssem meg a feliratról lelógó csengőt is. OK, megvan, rögzítik az időmet a gépben (chip nem volt), és sörrel kínálnak, üvegpohárból. Nagyon jólesik. Az időm 9:03 körüli, én pontosan nem mértem, mert a Tomtom ennyit nem bír, a honlapon pedig még nincs fent.

 

 

Jó próba volt a K100 előtt, jólesett, de van még addig bőven edzenivalóm, és annak nem futhatom el az elejét. Ráadásul ott a meleg is nyomja majd fölfelé a pulzust. A felszereléseim tesztje is jól sikerült, pár szóban leírom, hátha jól jön valakinek:

 

Cipő: Saucony Nomad
Nem szokványos terepcipő-talpa van, hanem nagy, lapos gúlákból áll össze a talp. Úgy voltam vele, hogy ez vagy hülyeség, vagy zseniális húzás a Saucony részéről. Az eddigi rövidebb futások is az utóbbi felé mutattak, mostanra pedig már biztos vagyok benne. Átlagos középhegységi terepen (száraz/nedves ösvény, avar, fű) tökéletes, beleértve a közbeeső aszfaltos szakaszokat is. Sárban korrekt teljesítményt nyújt – bár a speciális ’sárcipők’ nyilván még jobbak. Durvább köves, sziklás úton túl puha, de pár kilométeren még ott is elfogadható.

 

Zsák: Camelbak Ultra 10
Masszív anyag, jól pakolható, stabilan áll a háton, és a vállpánton lévő zsebekbe (palack helyett) sok étel fér. Nekem tökéletes.

 

Óra: Tomtom Multisport
Praktikus menürendszer, jól olvasható kijelző, nekem megfelel, de nem igazi ultrafutó-óra. Elvileg 10 órát bír az akku GPS-sel, gyakorlatilag 0 - +5°C mellett 3 óra pulzusmérés és 5 és fél óra GPS+pulzusmérés után lemerült.

kiralysannyi Creative Commons License 2017.02.21 0 0 52442

Sziasztok!!

Nem tudtok esetleg eladó polár v800as órát?

Üdv

imaro Creative Commons License 2017.02.20 0 0 52441

Csak a legkeményebbek maradtak a Hardon.

Azért lesz ott is valami lajbi szaggatás (mondná az öreg székely).

Fönt még van hó, lent lehet sarazni, közte korcsolyázni. Nem tudom, beviszi-e valaki 6 óra alá a győztesidőt.

 

Kiírtunk egy Sprint távot is, de lehet, hogy az a legkeményebb.

 

 

Előzmény: allez zserzseli! (52435)
allez zserzseli! Creative Commons License 2017.02.20 0 0 52440

haha köszi!! :) 

Előzmény: barefootBushman (52439)
barefootBushman Creative Commons License 2017.02.20 0 0 52439

Szia Zserzseli, véletlen ráakadtam a csíki hegyifotódra, sztem eddig az év képe. Köszi!

Előzmény: allez zserzseli! (52432)
CSERMANEK Creative Commons License 2017.02.19 0 0 52438

Március végén lesz egy verseny, amivel felkészülök egy áprilisira, amivel...

 

Na jó: offtopik 4 napos balcsikerülés lesz.

 

Cs

Előzmény: allez zserzseli! (52437)
allez zserzseli! Creative Commons License 2017.02.19 0 0 52437

hellóka, mi van március végén? ne csigázz!

Előzmény: CSERMANEK (52436)
CSERMANEK Creative Commons License 2017.02.18 0 0 52436

A főni aszonta, hogy elég lessz most nekem a rövidke. Három hétre rá lesz komolykodás, és hogy nehogy baj legyen... Sok lemondással jár ez a félév:-)

 

Cs.

Előzmény: allez zserzseli! (52435)
allez zserzseli! Creative Commons License 2017.02.18 0 0 52435

helló rossz távra neveztél!!??

mi ez az őrületes vágyódás a 35-kmre? 

mindenki rosszat ikszelt be, vagy tényleg ide neveztek? olyan mezőny van a rövid távon, hogy ihaj, nagy csata lesz bassszus..

vagy lemaradtam valamiről? és az valami bajnokság?

na mindegy, én a rendes távot választom :), szeretném a bükköt kiélvezni hosszan..

Előzmény: CSERMANEK (52433)
imaro Creative Commons License 2017.02.15 0 0 52434

Szuper!

 

Már jegezzük a pályát, nehogy túl könnyű legyen.

 

Imaro

Előzmény: CSERMANEK (52433)
CSERMANEK Creative Commons License 2017.02.14 0 0 52433

Szia Imaro,

 

Végre nem esik egybe a családi síeléssel így újra el tudok menni hozzátok. Már nagyon várom.

 

Cs.

Előzmény: imaro (52431)
allez zserzseli! Creative Commons License 2017.02.14 0 0 52432

:)) 

ki nem hagynám!!! kösziii!

Előzmény: imaro (52431)
imaro Creative Commons License 2017.02.14 0 0 52431

allez zserzseli!

 

Örömmel látlak ismét a nevezettek között!

A rajtszámod megvan.

 

http://www.egrispartacus.atw.hu/

 

Imaro

Előzmény: allez zserzseli! (52421)
ubalika76 Creative Commons License 2017.02.10 0 0 52430

Hú, nagyon belecsaptak itt sokan az évbe, pörögnek a kilik! Gábor neked különösen. Hát nekem eddig 35jött össze, gyakorlatilag nem futok.

A tervezett felmérőm mint minden évben a MB (sztem idén a túra). Amúgy csak és kizárólag az örömfaktor. Egyébként most be vagyunk nevezve pár túrasí-versenyre, nagyfiam oda ért, hogy 1ó alatti versenyen max. 5p-t adok neki. Jövőre végem. Most ezt élvezem, hogy szorongat a kölyök. Tervem jópár viszont van, ide is írom, hátha valaki akar csatlakozni. Juli közepéig vagyunk Krumplifaluban, utána megint Nógrádon.

 

február: Stenar ÉK-i fal (ismétlés, volt egy eltévedős a viharban majdnemmegdöglős mászás, vissza kell menni 1 friends-ért, meg egy csákányért)

március: Heute route síléccel,

március: Glockner-mayer rampe

március: Ankogelgruppe átszelés: Mallnitz-Ankogel-winkelscharte-Hochalmspitze-Maltatal

április: ugyanez hóolvadás után futva

április: (vagy hóolvadás után): Karawankák gerinctúra Mittagskogel-Hochobir

április: MB

juni: M115

julius: Kals-Stüdlgrat-Glockner futva

julius: Heiligenblut-adlersruhe-Glockner futva

augusztus: Északi khg bicajjal (cyclocross, itt-ott földút) oda-vissza 2 nap alatt. Nógrád-bercel-jobbágyi-galya-kékes-sirok-répáshuta-tokaj-hollóháza---alszunk---rakaca-szilvásvárad-cered-nagybárkány-bokor-romhány-nógrád.

 

 

Előzmény: PapGabor (52429)
PapGabor Creative Commons License 2017.02.06 0 1 52429

Hétvégén Szimandl Anitával teljesítettük a Vérkört. Alapból egy klassz pörgős pálya -most az időjárás miatt ez nem igaz- kevés szinttel, jó jelzettséggel szép útvonalvezetéssel. Bátran ajánlom mindenkinek, aki nem riad vissza az önellátó futásoktól/tud szervezni depóst.
http://kerektura.blogspot.hu/2017/02/verkor-77-20160205.html

bakonyiyeti Creative Commons License 2017.02.06 0 0 52428

Sziasztok!

 

Múlt hét szerdán vásárolt,egyszer használt (kipróbálás,cc.15 kili lehet benne,elmélkedtem azóta,hogy még egyet megyek benne,de valahogy mindig másik jött fel a lábamra) Hoka Mafate 4;43 1/3 eladó.Árban,felteszem,megegyezünk.

Tinca tinca Creative Commons License 2017.02.02 0 0 52427

Nem is tudom. Két héttel később Swiss Irontrail. Elvileg lehet. Majd kereslek!

Előzmény: PapGabor (52426)
PapGabor Creative Commons License 2017.02.01 0 0 52426

Jó volna újra közösen lenyomni, a 2015-ös nagyon beleégett az agytekervényeimbe, meg most nagyon rákattantam a hosszúakra. 

Maraton 7500? Ha jól emlékszem július közepén van. Ha a tervek szerint érkezik a baba, akkor esetleg ki tudnám bulizni.

Előzmény: Tinca tinca (52424)
barefootBushman Creative Commons License 2017.01.31 0 0 52425

sajnos éccakás leszek :-(

Előzmény: allez zserzseli! (52418)
Tinca tinca Creative Commons License 2017.01.31 0 1 52424

Már megint egyedül kell felfordulnom a Kazinczyn? 

 

Előzmény: PapGabor (52422)
PapGabor Creative Commons License 2017.01.30 0 0 52423

Húú, ez nagyon jó volt!

Nálam is hasonló hullámzása van az évnek, annyi különbséggel, hogy a nyarakat most már jobban bírom.

Előzmény: allez zserzseli! (52421)
PapGabor Creative Commons License 2017.01.30 0 1 52422

Nem szabad elaprózni :) Még nem 100% a dolog, de jó célnak tűnik. 

 

Hogy mire készülök? Az első gyerekre :D

De tényleg! Szerettem volna visszatérni Kazinczyra, de rá 1 hétre van kiírva a feleségem, így nem hagyhatom magára. Talán Vadrózsa 160-al már kárpótolhatom magam.

Az idei cél (ha annak lehet nevezni) a minimalista futások továbbfejlesztése, minden téren (technika, kitartás, sebesség). Vannak nehézségek, főleg hosszú távon, de pont ezeknek a megoldása, vagy a helyes válasz keresése (magyarul a rutinszerzés) ami nagyon izgalmassá teszi ezt az évet.    

 

Korábban minden évben az volt a célom, hogy gyorsabb legyek, mint előző évben. Most ez hátrébb sorolódott, az élvezeti faktor került előtérbe. Azért megyek ki futni, mert jó. Minden más ez után jön.

 

 

 

 

Előzmény: allez zserzseli! (52420)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!