Keresés

Részletes keresés

mozibusz Creative Commons License 2011.10.12 0 0 3030

Igen? Éspedig mit?

Előzmény: Bóbita Bóbita János (3029)
Bóbita Bóbita János Creative Commons License 2011.10.11 0 0 3029

Ööö... Nem csak írni kéne, hanem olvasni is...

Előzmény: mozibusz (3028)
mozibusz Creative Commons License 2011.10.11 0 0 3028

Kedves Tompox!

 

Egy videoklipet nem töröl csak úgy a YouTube. Pláne hármat.

Ha így tettek, annak oka volt.

Vajon miért hallgatsz erről az okról?

Előzmény: Tompoxx (3025)
Tompoxx Creative Commons License 2011.10.10 0 0 3027

Lilla és Napoleon Boulevard rajongóknak is:

 

Solaris Tribute Band (Tompox) klub !!!
2011. október 14. (péntek) 20 óra, az óbudai harisnyagyár területén (Bogdáni út 1.).

Vadonat új 8 perces szám bemutatója (Tower Bridge a címe, rajta lesz a cd-n).
Vendégünk is lesz: Cselenyák Imre (róla hamarosan bővebben) .

Elöljáróban annyit, hogy kiváló író (több sikerkönyve is megjelent Jean-Pierre Montcassen néven),

zenész-énekes. Állítólag be is száll az egyik számba szájharmonikával.


Támogatás: 500 Ft.


Tompoxx Creative Commons License 2011.10.09 0 0 3026

Ja és én vagyok az egyik alapító tag Robival, mert a többiek akkor még a Solarist akarták tovább csinálni.

Előzmény: Tompoxx (3025)
Tompoxx Creative Commons License 2011.10.09 0 0 3025

Nem.

Szerdán lesz helyreigazítás.

Koncertek lesznek.

Robi vetette le, de máshol látható.

Nem.

Nincs így.

Előzmény: neumbla (3024)
neumbla Creative Commons License 2011.10.09 0 0 3024

Csak jelzem, hogy helyreigazítás továbbra sem történt a Lilla szólóban folytatja ügyben. Netán mégis ez az igazság?

 

Nagyon nagy a csönd. Se újabb koncert, se esemény, se helyreigazítás. Az új klipek pedig egyszerűen lekerültek a youtube-ról.

 

Lehet, hogy a háttérben megindult a kiegyezés az alapító tagokkal?

 

Drukkolok, hogy így legyen.

poeta-79 Creative Commons License 2011.10.08 0 0 3023

HÁROMÉVES AZ ÉJVARÁZS!

 

2011. október 26-án tölti be harmadik életévét a rajongói újság. Ennek örömére rövidesen elkészül az Éjvarázs 13. száma, melyben sok érdekes írás és fotó mellett néhány kulisszatitokra is fény derül. Derüljünk mi is, és ünnepeljünk együtt! Várjuk az ötleteket és javaslatokat az összes létező fórumon!

ntomtb Creative Commons License 2011.10.04 0 0 3022

A mai napig kapható, én is tavaly vettem, egy Best of I. Napoleon cd-n amin rajta van a Júlia számai is.

De arra próbáltam rávilágítani, hogy egy EMA vagy Fogd meg a kezem-Napoleon Boulevard kis bakelit nagyobb ritkaság. Szerintem.

Előzmény: Bóbita Bóbita János (3017)
ntomtb Creative Commons License 2011.10.04 0 0 3021

Csak itt pedig azt a verziót lehet megvásárolni, ami a nagylemezen is hallható. Tehát ugyanazt a verziót fellöktél erre az albumra is. Kár.

Előzmény: neumbla (3016)
Bosi1 Creative Commons License 2011.10.04 0 0 3020

Bocsi, úgy tűnik tévedtem. :( Mozilla alatt valóban nem viseli el a frissebb verziókat. 

Én a Mac-en a Chrome-ot használom és a Firefoxom elég régi. Most hogy frissítettem, már nálam sem megy FF alatt. :( Érdekes, hogy azt írják, Firefox 3.5, vagy annál újabb verzió. Hát ezek szerint nem nálad van a hiba, hanem mégiscsak náluk. Még egyszer bocsi a félrevezetésért.

Előzmény: peppop (3009)
Bóbita Bóbita János Creative Commons License 2011.10.04 0 0 3019

Érdekes, hogy annak idején a kazetta milyen menő dolognak számított az ósdi bakelithez képest. A nyolcvanas évek közepétől már csak a lúzerek vettek bakelitet. Én nem tudom, annak idején ennyire leszarta a hangminőséget a vásárlóközönség? Mondjuk a kazetta használata sokkal egyszerűbb, ez igaz, de akkor is...

Előzmény: Bóbita Bóbita János (3018)
Bóbita Bóbita János Creative Commons License 2011.10.04 0 0 3018

Szerencsére nekem az összes megvan bakeliten, a második lemez kivételével. Az csak műsoros kazin van meg sajnos.

Előzmény: Bóbita Bóbita János (3017)
Bóbita Bóbita János Creative Commons License 2011.10.04 0 0 3017

Egy kérdés, a Júlia nem akar a földön járni mióta ritkaság?

 

Gondolom azóta, amióta nem kapható.

Előzmény: ntomtb (3015)
neumbla Creative Commons License 2011.10.03 0 0 3016

".... nem más a hangszerelése a Kérlek, ne félj című számnak?"

 

Dehogynem. A honlapon lévő story szerint csak a fesztivál után kezdték fölvenni a lemezt, vagyis az interpopos felvétel nyilvánvalóan másik, nem azonos az egyes NB album felvételével.

 

Előzmény: ntomtb (3015)
ntomtb Creative Commons License 2011.10.03 0 0 3015

Nekem még néha úgy szokta (IE alatt), hogy az oldalon található összes dalt elkezdi lejátszani... na, az maga a mámor!

Egy kérdés, a Júlia nem akar a földön járni mióta ritkaság? Na mindegy...

Meg mégegy. A '86-os Interpop fesztiválos kis bakeliten nem más a hangszerelése a Kérlek, ne félj című számnak? De lehet mással keverem...

neumbla Creative Commons License 2011.10.01 0 0 3014

Azt írja az oldal, hogy összesen:12 dal, 00:46:00, 85 MB.

Ha ez 16bites, 44.1KHz-es wav lenne, 85 MB-nál sokkal nagyobbnak kéne lennie 12 dalnak. Vagyis ezek a letölthető file-ok feltehetően mp3-ak, amik csak szeretnének úgy szólni, mint egy CD.

 

Vagyis nemhogy a bakelit-lemez, de a CD hangzását sem közelítik meg.

 

Sajnos, a mai trend nem a az audiofil felhasználóknak kedvez. A youtube, a facebook, a myspace, az iPad, iPod stb. eszközök elterjedése a minőség folyamatos lerontásában érdekelt, mert csak így lesz olyan kicsi egy-egy audio vagy video file mérete, hogy átlagos internet eléréssel, átlagos sebességű gépeken is zavarmentesen működjön.

 

Már ha azt nem tekintjük zavarnak, hogy a kép szar minőségű, a hang meg rosszul szól.

 

És nemcsak a bakelit-lemezekhez képest.

Előzmény: Bóbita Bóbita János (3011)
cirrocumulus Creative Commons License 2011.09.30 0 0 3013

Áh, ilyen hangzásra ne számíts.........

Előzmény: Bóbita Bóbita János (3011)
peppop Creative Commons License 2011.09.30 0 0 3012

valahol meg van a Szily Nórás Lilla riport? tud valaki erről valamit?:)

Bóbita Bóbita János Creative Commons License 2011.09.30 0 0 3011

Én arra lennék kiváncsi, hogy egy ilyen digitalizált valaminek vajon van-e a bakelitet megközelítő hangminősége, vagy ez is csak úgy szól, mintha CD lenne.

Előzmény: cirrocumulus (3006)
clavicula Creative Commons License 2011.09.30 0 0 3010

Ez nagyon sokba fog nekem kerülni.... de végre van miért felavatni a web-folyószámlámat!

Előzmény: cirrocumulus (3006)
peppop Creative Commons License 2011.09.30 0 0 3009

köszi, próbálkozom..próbálkozom, pedig ma frissítette magát .. de még azt sem írja ki hogy valami bővítmény nincs meg.  na mindegy, nem fogok emiatt sírni:D

 

Előzmény: Bosi1 (3008)
Bosi1 Creative Commons License 2011.09.30 0 0 3008

Meg tudja nyitni. Cirrocumulus windowsos Mozillával nézi, én Mac-essel. Nálad van valami probléma.

Előzmény: peppop (3007)
peppop Creative Commons License 2011.09.30 0 0 3007

csak kár hogy a mozilla nem tudja megnyitni...:)) fura oldal:))))))))))

Előzmény: cirrocumulus (3006)
cirrocumulus Creative Commons License 2011.09.30 0 0 3006

Azt jelenti, amit elsőként írtál :o)

A régi LP-ket nem fogják kiadni CD-n, hanem letölthetők lesznek!

Amit már bedigiztek, az már most is elérhető :o)

 

 

" Ritka, CD-n kereskedelmi forgalomban nem elérhető, csak online megvásárolható album."

Kattints a linkre és azon belül pl. erre: http://www.hungarotonmusic.com/pop/julia-nem-akar-p4959.html 

 

 

A kézzel foghatóság így elmarad, de mégis egy halom kincs válik végre elérhetővé !!!

 

Az Ős-Metál is fent van már :o)))

Előzmény: clavicula (3005)
clavicula Creative Commons License 2011.09.30 0 0 3005

Ez pontosan mit jelent? Azt hogy a neten keresztül megvásárolhatom a digitalizált dalokat, vagy megjelenik rendesen cd-n és besétálok a hungaroton boltjába és kézzel foghatóan vásorolom meg a digitalizált lemezt?

Ez nagyon jó hír!!!!

Előzmény: cirrocumulus (3004)
cirrocumulus Creative Commons License 2011.09.30 0 0 3004

 

Folyamatosan digitalizálja a csak LP-n és kazettán megjelent kiadványait a HUNGAROTON :o) Jövőre minden kiadványuk elérhető lesz digitálisan!!!

 

 

A régi Napoleon Boulevard és Lilla lemezek is:

http://www.hungarotonmusic.com/napoleon-boulevard-a108.html

 

 

 

 

 

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.09.28 0 0 3003
Na akkor eddig tartott a szégyen korszakom! Annyi következtetést már le tudok vonni,hogy nem nekem kellett szégyenlenem magamat,annak ellenére hogy egy kicsit primitív,és közönséges volt az az ominózus régebbi hozzászólásom. Egyáltalán nem bántam meg, amit csak spontán hülyeségből írtam. Igyekeztek drappsapiék nagyon hogy eltávolittassák kevés sikerrel. Ellenben őt szépen kihajították innen,mindenki legnagyobb örömére!
Írtam hogy primitív,és közönséges voltam! Meglehet! Ők viszont "szépen" írtak,de azért mint mosolygós gyilkosok,az álszép szavaikkal csúnyán megforgatták a tőrt mindenkiben,akinek egy kicsit is eltérő,vagy ellenvéleménye volt!
A fenyegetéseket a törvény paragrafusokkal még nem is említettem!
Ja és drappsapi,meg tomposka nem csak saját véleményét osztotta meg velűnk olyan bőszen,hanem amit ők mondtak,írtak azt Lilla űzente így meg!
Valahogy mindig azok támadnak,és reagálnak arrogánsan, minden,még a pozitív kritikákra,észrevételekre is akiknek vaj van a fülük mögött.
Ezért csak ennyit írok zárszóként hogy szánalmasak vagytok!
burgerbalázs Creative Commons License 2011.09.28 0 0 3002

Kedves clavicula!

 

Tudod, Lilla azoknak is fontos volt, akikkel ilyen méltatlanul és elfogadhatatlanul elbánt.

 

Hiába magyarázzátok bárhogy, mindennek a vége Tompox és ntomb papagájként ismételgetett, cinikus végkövetkeztetése:

 

bárki bármit mond, Lilla úgyis megteszi, amit zenésztársai kifogásolnak, mert megteheti. Senkinek az érzései, jogai, a zenekarért végzett munkája nem számít. Egy dolog fontos: a rajongók Lillával azonosítják a zenekart, és ő gátlástalanul ki is használja ezt a félreértést. 

 

Az ismertetőben leírt topic-mottód utolsó jelzője: elveihez mindig hű.

 

Na, pont ezzel van a probléma.

 

Milyen elvek azok, amik megengedik a zenésztársak ok és jogalap nélküli kizárását, ügyvéddel történő fenyegetését, a szerzeményeikkel való gátlástalan visszaélést?

 

Tévedsz, amikor azt állítod, hogy az utóbbi időkben nem arról szól a topic, amiért létrehoztad. Sajnos, pont arról szól.

Előzmény: clavicula (3000)
ntomtb Creative Commons License 2011.09.27 0 0 3001

Hú tényleg 3 éves(ek vagyunk). Meglepő egybeesés... meg az Éjvarázs is.
3 az egy csuda szám, meg az 1 is.

Még egyszer...

Előzmény: clavicula (3000)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!