Keresés

Részletes keresés

Mirdad Creative Commons License 2011.09.25 0 0 180

 

  Kedves szamona!

 

  Nagyon szívesen a topikot :) 

 

  A legbiztosabb kapcsolat Bracohoz - szerintem - a saját teamjével felvenni a kapcsolatot.

 

  Anno, mikor előkészítették az első magyarországi bemutatkozását, és itthon még senki nem ismerte, a tiszta spiritualitás iránt lelkesedőként , már online marketinggel segítettem a munkájukat :)

 

  A Facebook-os Braco-csoportban, bár nem az ő hivatalos oldala, de sok kérdést megválaszolnak. Érdemes ott tájékodni.

 

  https://www.facebook.com/braco.ivica

 

  Üdv!

 

Előzmény: Törölt nick (179)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.24 0 0 179

Mirdad ! Köszönöm a topikot amit nyitottál. Nagyon érdekelne a magyarországi segítő e-maile. Vagy öt külömböző e-mal cim kering az internetten. De szerintem nem valós. Igaz nem dobja vissza a levelet, de semmi válasz nem érkezik. Valahogy segítsetek felvenni a kapcsolatot vele, csak ez a reménységem.Utazni nem tudok. Nemtudom e-mailt fogad e Braco?

Üdvözlettel

szamona

Előzmény: Mirdad (161)
ghepard Creative Commons License 2011.09.23 0 0 178

Azt egy szóval se vitatom, hogy van energetikai minőségünk. Csak azt, hogy ez az energia bennünk van és még a legérzékenyebb műszerekkel se mutatható ki pár méteres távolságból. Az hogy valaki a fényképről is képes információt szerezni az egyénről az rendben van. Azt én is tudok, szájról is tudok olvasni, pedig nem hallom a hangokat. De a száj mozgásából és a belém érkező hanghullámokból valahogy összerakja az agyam, hogy mit s mond az illető. A képről nem az energia jön felém (szerintem), hanem az alakzat. Ha letakarnád az illető szemét és elé tennél egy fényképet, akkor nem mondana sokat. Az alakzatokat viszont felismerjük. Az ember arcára, tekintetére rá van írva egypár dolog. Ezt értelmezni lehet és a sejtek évmilliók során megtanulták ezt. Gyakorlással, tanulással ez fokozható és sokkal többet fogunk tudni mondani, érezni egy emberről. Ezek a dolgok sokat segítenek és segítettek, hogy újra jól lássak szemüveg nélkül. Sokat kisérletezek ezekkel a dolgokkal is, hogy megjavítsam látásom. Már a 200%-ot is megütöttem, persze speciális körülmények között. Nem is nagyon örültem neki, az jött akkor az eszembe, hogy hol van még a 300%...............

 

Ez segített nekem 2009-ben, mikor rámszállt egy profi zsebtolvaj. Tudtam, mit akar, meg is mondtam neki, mikor mellémült és szóba állt velem az elhagyatott peronon (vonatra vártam és ez nem várható el egy vadidegentől). De kitartó volt. 17 percig dumáltunk, már fel akartam pofozni, hogy menjen a fenébe. Egy dolog bánt csak, hogy mikor a dülekedésben kinyitotta a zipcet és kivette a pénztárcámat, nem vettem észre - csak 4-6 mp után, mikor mondta, hogy jóvan na, megyek. A mozdulat már bennem volt és a kéz automaikusan a zseb felé ment. Nem menekült el, még csak 6 lépésre volt tőlem, de nem futottam utána. Kicsesztem vele és úgy vettem el tőle, hogy nem is tudta, hogy mellette vagyok és elveszem tőle az enyémet. Aztán megint beszélgettünk...........

Előzmény: Mirdad (177)
Mirdad Creative Commons License 2011.09.22 0 0 177

 

 "Ha az embernek lekötnék a szemét (hogy ne lásson), betömnék a fülét (hogy ne halljon) - akkor nem hiszem, hogy valaki meg tudná mondani, hogy Braco van a pódiumon, vagy más ember, vagy egy kődarab"

 

 

  Óriási a különbség még így látatlanban is (szószerint), ui. teljesen más az egyes emberek ENERGETIKÁJA! 

 

  Neked ezt nem kell magyarázni: a saját hanggal való gyógyítást kikísérletezted; az elv ugyanez: a hang is rezgés, de hang nélkül is 

rendelkezünk egy csak ránk jellemző energetikai minőséggel. 

 

  A "gyógyítók", de majdhogynem minden ember bírhat azzal a képességgel, hogy belső tisztasága, ereje folytán felhívhat gyógyító erőket, pozitív energiákat.

 

  A pódiumra sem kell figyelni, elég csak a fényképüket nézni és érezhető az energiájuk! 

 

  Mint tudjuk, egyes médiális képességű (látó) emberek szintén képesek csak fotó alapján információkat szerezni. Az elv ugyanez:

az adott személy energetikáját érzékelik a képről.

 

  Vagyis nagyon is megkülönböztethetőek az emberek a kisugárzásuk alapján. Így az is érezhető, hogy Braco áll a pódiumon, vagy a fényképen, vagy a szomszéd kéményseprő :) 

Előzmény: ghepard (174)
ghepard Creative Commons License 2011.09.22 0 0 176

Hát ez valóban nem jó példa. A hatás biztos nem ugyanaz volna. Hisz az ember lát, hall, szimatol, ízlel, tapint. De mit érezhetsz mondjuk Braconal, úgy 5-10 méterről, ha be volna csukva a szemed, le volna takarva a füled, nem tapogatna, nem ízlelhetnéd meg, nem tudom onnan éreznéd-e a szagát. De lehet hogy több érzékszervünk, de nem tudunk róla, legalábbis én nem tudok igen mást érzékelni........

Előzmény: Törölt nick (175)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.22 0 0 175

Nos lehet hogy nem igazán ideillő példa de ha például egy randira nem a szerelmed jönne el hanem a neked kevésbé szimpatikus barátnője akkor ő hiába mondaná azt neked hogy vele is ugyanúgy mindent megtehetsz te mégsem éreznéd vele ugyanazt.Tehát jóval kisebb lenne a hatása.

Előzmény: ghepard (174)
ghepard Creative Commons License 2011.09.22 0 0 174

Nos, akkor mi a frászt sugároznak? Ha az embernek lekötnék a szemét (hogy ne lásson), betömnék a fülét (hogy ne halljon) - akkor nem hiszem, hogy valaki meg tudná mondani, hogy Braco van a pódiumon, vagy más ember, vagy egy kődarab, vagy egy nyúl, vagy egy autó stb........ Ha az emberke csendben lesz 1 órát, akkor kb ugyanaz a hatás érné mindegyik esetben.

 

Ez a hit már jóval a találkozás előtt beindul (tehát nemcsak utána), mikor az ember megtudja, hogy elmegy oda és tudja az időpontot. Akkor már kezd gondolkodni, mi lesz ott, hogy néz ki, hogyan fog hatni az a csend, elmúlik-e a bajom stb - és a szervezet kezd ráállni ezekre a dolgokra és már megmozdul valami ebbe az irányba az embernél. Elérkezik a találkozás, egy kis ideig ott lesz a csendben és ott is fog ezeken a dolgokon gondolkodni. Az az idő, amit a társaságában tölt el, szinte elhanyagolható az illető előtte és utána való létézésével szemben. Az meg se közelíti a 0.1%-ot, lehet még a 0.01%-ot sem..........

Előzmény: Törölt nick (173)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.21 0 0 173

A hit.Azok az emberek a megfelelő hozzááálllásukkal tehát a pozitív kisugárzásukkal szinte hitet öntenek az emberekbe.

Előzmény: ghepard (172)
ghepard Creative Commons License 2011.09.20 0 0 172

 Azonban kellenek lények, akik segítenek - ha mást nem is - ezt az erőt magunkban felszabadítani.

 

Hát igen, vannak is egypáran. De mint már valahol párszor írtam, bárki megtehetné. Csak azt kell csinálni, egy kicsit dumálni, elmélkedni, vagy éppen nem dumálni. A másik is azt fogja és megnyugszik ezáltal. És aztán otthon ismételget amennyit akar. Nem az a néhány perc segít, amikor ott van az ember, hanem az, amit aztán fog sokszor ismételni. Hogy nem jön ezekből az emberekből semmi a másik emberbe, az az is bizonyít, hogy megy ez a TV-n keresztül is. Tehát a gyógyító a Föld másik oldalán van, de az ember nézi, hogy mit csinál, vagy mit mond, hogy mit csináljak és ha szót fogad az ember, akkor hat. De ha nem akkor nem fog hatni. Mert mi is hat?............

Előzmény: Mirdad (171)
Mirdad Creative Commons License 2011.09.17 0 0 171

 

  "Én még mindig azt hiszem, hogy nem Ő gyógyított (meg Braco sem), hanem az ember saját maga. A nyugalom a lelki béke nagyon jó irányba tudja serkenteni a test működését."

 

 

  Ez igaz, magunk tehetjük sajátmagunkért, a gyógyulásunkért a legtöbbet.

 

  Azonban kellenek lények, akik segítenek - ha mást nem is - ezt az erőt magunkban felszabadítani.

Előzmény: ghepard (166)
Mirdad Creative Commons License 2011.09.17 0 0 170

 

  "Eszerint Gröning valójában nem hitt?"

 

 

  Ha nem hitt volna nem tudott volna gyógyítani. Márpedig az ő Heilstrom-jának ("Gyógyáram") is a hit volt a kulcsa.

 

  A betegségének inkább az lehetett az oka, amit korábban írtam: mintegy karmaként magára vállalta a bajokat. És ilyen nagy "dózisban" ez még őt is legyengítette.

Előzmény: Törölt nick (167)
ghepard Creative Commons License 2011.09.07 0 0 169

Hogy hitt vagy nem hitt, vagy kevésbé hitt, vagy ki tudja miben hitt - az nem is annyira fontos szerintem. A lényeg az, hogy az ember nyugodt legyen, sztresszmentes, természetesen éljen, kihasználva a természet adta lehetőségeket és alkalmazkodjon ehhez. Az erő a nyugalomban, békében van - a belső békében. Ettől feléled minden az emberben, mert semmi se gátolja. Ezt nem tartotta be, mert olyan gondolatokat engedett be magába, ami nem belé való és ez sztresszelte. Ha mi a francnak kell a másik baját magamba gyömöszölni. Egy orvos se teszi, lesz*rják a pácienseket magasról, másképp 40 évet se élnének. Arra koncentrálnak csak, hogy megcsinálják a vágást, varrást, felírják a tablettát stb - a többit úgy is a páciens teste, lelke (főleg) végzi - vagyis a természet.......

 

Biztos láttál sündisznót. Ha megtámadja valami, vagy fél  - összekuporodik és így védve van. Se ki se be nem megy semmi. De ez az állapot nem tarthat sokáig, mert az lenne a végzete. Ha elmúlik a veszély, feléled és elmegy máshová, táplálék után, megnyugszik stb. Míg összekuporodva van, addig sztresszes, mert fél. Na, bennünk kb 75 miliárd kicsi sündisznó van (sejtek) - félelemre, sztresszre ezek is összekuporodnak..........

Előzmény: Törölt nick (167)
e.n.c.i.t.i.m.e Creative Commons License 2011.09.06 0 0 168

Jó kérdés! ;)

Előzmény: Törölt nick (167)
ghepard Creative Commons License 2011.09.06 0 0 166

 ilyen szellemi-lelki gyógyítók esetén lehetséges, hogy magára vállalta, átvállalt (mintegy karmát) betegségeket és ez okozott nála ilyen súlyos elváltozást. Vagyis "megbetegítette magát".

 

Na ez az. Ha az ember rosszul gondolkodik, akkor az sztresszeli Őt és így belborult a belső békéje. Én még mindig azt hiszem, hogy nem Ő gyógyított (meg Braco sem), hanem az ember saját maga. A nyugalom a lelki béke nagyon jó irányba tudja serkenteni a test működését. Igaz, ezt beindították az embereknél, mert maguk nem tudták, nem hittek magukban, nem tudtak megnyugodni, ellazulni. El lehet mondani az embernek ezerszer, hogy lassan lélegezzen, az erre meg erre lesz jó. Nem hiszi. Elmegy máshova, ott meg drága pénzért megmondják neki ugyanazt és már elhiszi. Valakik elhiszik, hogy a homeo hat, pedig nincs benne semmi hatóanyag. Elmegy, megveszi, elhiszi - és hat. Sokszor hat és azt hiszi, hogy az hat.  Pedig az erő mindenkiben bennt van, csak használni kell........

Előzmény: Mirdad (164)
enuma elis Creative Commons License 2011.08.18 0 0 165

Érdekes egy manusz, tényleg magnetikus személyiség (a szemén látszik).

Előzmény: Mirdad (163)
Mirdad Creative Commons License 2011.08.01 0 0 164

 

  Karizmatikus, nagyon tiszta lény volt Gröning.

 

  Nemrég akadtam rá és azonnal megvettem az Aranycsillag Ezoterikus Könyvesbolt-és Antikváriumban (Bartók Béla út) egy német kiadású, de magyar nyelvű kis könyvecskét: Bevezetés Bruno Gröning tanításaiba. (Grete Hausler-Verlag)

 

  A betegségével kapcsolatban, mintegy megválaszolva korábbi kérdésemet:

 

 ilyen szellemi-lelki gyógyítók esetén lehetséges, hogy magára vállalta, átvállalt (mintegy karmát) betegségeket és ez okozott nála ilyen súlyos elváltozást. Vagyis "megbetegítette magát".

Előzmény: Mirdad (163)
Mirdad Creative Commons License 2011.08.01 0 0 163

 

"BRUNO GRÖNINGről hallottatok?

 

http://www.bruno-groening.org/magyar/brunogroening/defaultbrunogroening.htm"

 

 

   Bruno Gröning, a látnok, gyógyító? :) Kössz, hogy emlékeztetsz rá Kedves enuma elis!

 

  Az oldal, amit linkeltél, az a Bruno Gröning Baráti Kör nemzetközi oldala.

 

  Érdekes ember volt, valóban bírt gyógyító erővel, melyet ő gyógyáramnak (Heilstrom-nak) nevezett.

 

 

  Viszont érdemes megfigyelni a képeken a nyakán lévő súlyos elváltozást...! A nagy gyógyító maga is nagy beteg volt.

 

  Hogyan lehetséges ez? Mindenkin tudott segíteni, csak sajátmagán nem?

 

  

 

 

  

Előzmény: enuma elis (162)
enuma elis Creative Commons License 2011.08.01 0 0 162
Mirdad Creative Commons License 2011.05.28 0 0 161

 

 Korábban már említettem

 

 Drago Plecko: BRACO - A csend mögötti erő c. könyvét, mely az első átfogó irodalom Bracoról.

 

  Plecko a Zágrábi Egyetemen doktorált biokémiából, 3 évtizede a legjelentősebb parakutató az egykori Jugoszláviában, '86-ban a Pszichotronika 6. világkongresszusát vezette, a leghíresebb kutatókkal dolgozott együtt, stb. Személyesen tanulmányozta a legnevesebb jógikat, keleti mestereket (ír is róluk bőven), próbálva megfejteni a "titkaikat" (persze mindhiába). 

 

  Feltöltöttem a könyvét :)

 

  http://www.scribd.com/doc/56507793/Drago-Plecko-BRACO-A-csend-mogotti-er%C5%91

 

 

celtic rain Creative Commons License 2011.01.12 0 0 160

Örömmel olvasom az írásaidat Kedves Mirdad! Ez a topik is a leginformatívabb, legérdekesebb a témában. Köszönettel: Róbert

Mirdad Creative Commons License 2010.11.09 0 0 159

 

  "A (túl sokat) gondolkodó ember"

 

 Mindig csak vízszintesen... :)

 

 

Mirdad Creative Commons License 2010.11.09 0 0 158

 

  (... írtam jó sokat, csak elúszott... majd máskor.)

Előzmény: Mirdad (157)
Mirdad Creative Commons License 2010.11.08 0 0 157

 

  "Találtunk is néhányat, ahol semmi nyoma nincs a szentélynek, nincsenek romok, de az erő annál inkább érezhető :)"

 

"Budapesten hol találtatok ilyent?"

 

 

 Mennél megízlelni az erőhelyet, mi? :) Levélben szívesebben beszélgetek erről.  Kíváncsi vagyok ui. a hatásra, hogy az illető mit érez, érzi-e az erőhelyet :) 

 

  A lényeg, hogy képről is érezni ezeket az energiákat, ehhez persze elég érzékenynek kell lenni. A filmen láható salona-i 4.szd-i ókeresztény sírok ugyanolyan erővel bírnak, mint a hasonló korú hazai emlékek! :) Az egyik hazai gnosztikus erőhely tehát már ki lett mondva :)

 

  a Pécsi Ókeresztény Mauzóleum (UNESCO Világörökség része). (Most, a kultúrális főváros kapcsán úgy volt, hogy tartunk a mauzóleumról egy gnosztikus-hermetikus szempontú előadást, de nem lett belőle semmi.)

 

  A pécsi is olyan erős, hogy képről is érezni! :)

 

 ...

Előzmény: menroting (155)
Mirdad Creative Commons License 2010.11.08 0 0 156

 

  Igen, "próbálgat mélyülgetni", de hát látszik a filmen :)

 

  Egyébként fantasztikus, mennyire megtalálta ezeket az ókeresztény erőhelyeket, nem is véletlen, hisz Bosznia anno a bogumilok (Isten barátai)

hazája volt. A Dél-Francia katárokhoz hasonló gnosztikus belső-keresztények voltak. Bulgáriában is léteztek.

 

  Braco és egykori mestere, Ivica jelképe, a 13 sugarú Nap egyébként egy bogumil őskeresztény szimbólumból származik.

 

 

Előzmény: menroting (155)
menroting Creative Commons License 2010.11.08 0 0 155

"Találtunk is néhányat, ahol semmi nyoma nincs a szentélynek, nincsenek romok, de az erő annál inkább érezhető :)"

 

Budapesten hol találtatok ilyent ?

 

"ebben a friss német filmben Braco egy ókeresztény (és római kori) szent helyen mélyülget - Split (Salone)"

 "látható rajta, hogy kissé nehéz már neki, hogy ennyit filmezik... :)"

 

Akkor viszont azt nem hinném hogy akkor ott éppen valóban eltudott volna mélyülni.

Előzmény: Mirdad (153)
Mirdad Creative Commons License 2010.11.08 0 0 154

 

  (És, - ahogyan menroting kolegánk olyan jól észrevette,- látható rajta, hogy kissé nehéz már neki, hogy ennyit filmezik... :)

Kb. mindenki ilyen arcot vágna, ha szeretne egyedül lenni, vagy a kedvenc tevékenységét folytatni átszellemülten, de közben mások figyelik :)

Előzmény: Mirdad (153)
Mirdad Creative Commons License 2010.11.08 0 0 153

 

  Szívet melengető látvány, tiszta érzés:

 

ebben a friss német filmben Braco egy ókeresztény (és római kori) szent helyen mélyülget - Split (Salone).

 

  Az ilyen tiszta atmoszféra a legjobb hely a kontemplációra. Egy barátommal nekünk is kedvencünk a gnosztikus-ókeresztény erőhelyek

(az egykori misztérium-vallások szent helyei Mithrász, Izisz, stb.). Találtunk is néhányat, ahol semmi nyoma nincs a szentélynek, nincsenek romok, de az erő annál inkább érezhető :) (Budapest, Pécs)

 

 A filmrészlet érdekessége, hogy Braco budapesti útja előtt készült, a film végén már hazai képek vannak:

 

 

Mirdad Creative Commons License 2010.11.03 0 0 152

 

  "100 ezrek ismerik már és eredménnyel tevékenykedik."

 

  Igen, valóban "működik", bár, most már, hogy zágrábi otthonából kilépett "a nagyvilág színpadára" (USA, Ausztrália, stb.) monstre-misszióra vállalkozott (vagy kényszerült) a team-je és népszerűsége jóvoltából. 

 

  Ez remélhetőleg nem hátráltatja a munkában.

 

  Hogy "hogyan működik Braco", arról már röviden írtunk itt régebben:

 

  saját felismerései szerint is egy bizonyos szimbólumnak, a 13-sugarú Napnak, nagyon fontos szerep jut ebben a folyamatban és számomra is egyértelmű, hogy egy jelkép energiájával dolgozik!

 

  Ezt így még sehol máshol nem hangsúlyozták ki, hát akkor itt az idő, hogy erre ráirányítsuk a figyelmet :)

 

  Ez az egész téma egyébként nem egy emberről, egy horvát gyógyítóról szól (csupán), hanem a szimbólumok energetikájáról, a jelképek spirituális működésről!

 

  Most már bevallhatom a témanyitás eme szellemi szándékát :)  

Előzmény: enuma elis (147)
Mirdad Creative Commons License 2010.11.03 0 0 151

 

  "Nézegettem a weblapon a nyári képeit s az jött le nekem a tekintetéből hogy valamilyen személyes ok miatt elege van az egészből.Persze ez csak saját megérzés"

 

 

  Zseniális megérzés, mint máskor is Kedves menroting! :)

 

  Az ilyen megérzések nagyon sokat jelentenek a spiritualitásban, a tudományban meg különösen :)

 

  Ez a szörfölő Braco-kép is azt mutatja, hogy vagy istenítik, vagy "emberközelivé akarják tenni" a gyógyítót, de sajnos mindkét igyekezet következménye a hiteltelenség!

 

  Majdhogynem mindegy, hogy az emberből bohócot csinálnak, vagy maga csinál sajátmagából bohócot, az eredmény ugyanaz :)

Előzmény: menroting (148)
menroting Creative Commons License 2010.11.03 0 0 150
Tehát az egyik személyes ok az az hogy bohócot csinálnak belőle...
Előzmény: Shi Yan Ming (149)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!