Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2008.06.19 0 0 319
A bünbak nem hitbéli,hanem emberi kategória.

Ennek mai pregnás példája pl. egy hidetés:
Igyál több kakaót és fogd a nyuszira!

Ilyen az ember. Mohó és háritó,mármint mindent felfal de ráfogja a másikra,nyjuszira,stb-re.

Nehéz ebből a szarból kimászni akár istenel,vagy isten nélkül.
Előzmény: prophet1 (306)
prophet1 Creative Commons License 2008.06.19 0 0 318
Na látod. A keresztyének nem saját maguk választják hitüket, hanem kapják a kiválasztás alapján. Ez a különbség a más vallásúakhoz viszonyítva...
Előzmény: szenyor Lakatos (313)
prophet1 Creative Commons License 2008.06.19 0 0 317
Úgy látom, 30 éves "keresztény" múltad alatt semmi teológiai ismeret nem ragadt rád. Akkor mit csináltál ott 30 évig? Csak nézelődtél jobbra-balra?
Előzmény: Paleokrites (314)
Adamkertesz Creative Commons License 2008.06.19 0 0 316
Te soha nem szeretted Jézust igaz? Úgy értem, soha nem érezted még a hálát felé a szívedben, ami egy hívőt kereszténnyé tesz, igaz?
Paleokrites Creative Commons License 2008.06.19 0 0 315
Jaaaa...., emberek......, az általuk ateistáknak megbélyegzettek nem azok?
Küzdenek gyarlóságaik ellen, ne mond már, te ugratsz?! Hisz mindegyik azt hangoztatja, hogy Jézus él bennük és a szentlélek vezeti őket, akkor hogyan is hantézatolaban van ez?

" A FORRÁST vizsgáld, az eredetnél."

Ja és mi az eredet és a forrás?

" Amennyire a te saját gyarlóságaid megengedik."

nem hinném, hogy a gyarlóságom korlátozva van, avagy engedélyköteles..... :)

" De belepisilni a patakba utánna meg fintorogni ???"

Hát nem hinném, hogy az ember saját piszka után fintorogna......., deha igen, akkor valami lelkiismereti tényezők már megmuzdulni kátszanak a delikvensél...
Előzmény: Kogitano (312)
Paleokrites Creative Commons License 2008.06.19 0 0 314
Én nem űztem senki nevében ideált ördögöket, démonokat, sátánokat, senkinek a nevében, de gyógyító hókulárákat sem gyakoróltam beteheknél nemlétező istenek nevében....., mert a név mit sem számat, hiába jézusálnak sokan....., nem jelent semmit! Mert Jézus nem úr, mint istenség, sem nem istenség, mint úr!

A keresztények nevesítik Jézust és urammantráznak, nemde?
Mindenki azt mondja ismeri Jézust, de még eleddig senki nem bizonyította ezt be....
Itt a lehetőség, ha megtennéd, hogy bemutatnád uraidat, avagy egyet közülük......., akkor legalább megismernénk, kinek szolgálsz!
Előzmény: prophet1 (311)
szenyor Lakatos Creative Commons License 2008.06.19 0 0 313
Én azér tértem át más vallásra hogy ne cikizzenek már annyit vele. Azóta békét hagynak mert nem értenek hozzá és aszt se tudják mi az. Néha a haverok kérdezik hogy mit hiszek, de én mondom nekik hogy úgyse értenétek mert ojan bonyolult és intelektuális dolog az. A kereszténységhez meg mindenki ért magyarországon és cikizik is. Dehát eszt vállalták szegény keresztények.
Előzmény: prophet1 (306)
Kogitano Creative Commons License 2008.06.19 0 0 312

A keresztények is emberek, és küzdenek a gyarlóságaik ellen.

Ne a gyarlóságok alapján itélj, hanem a cél, a szándék alapján.

Nem a vallások állapota, mégcsak nem is a dogmák állapota vagy szintje a döntő.

A FORRÁST vizsgáld, az eredetnél.

Amennyire a te saját gyarlóságaid megengedik.

De belepisilni a patakba utánna meg fintorogni ???

Előzmény: Paleokrites (308)
prophet1 Creative Commons License 2008.06.19 0 0 311
Akik most azt mondják, hogy "Uram, Uram", de nem ismerik Őt, azok számára sem "Úr" a Jézus. Így aztán majd annakidején Te is mondhatod, hogy: "nem a Te nevedben...?"
Előzmény: Paleokrites (310)
Paleokrites Creative Commons License 2008.06.19 0 0 310
Ne beszélj, mikor álltam ilyennel elő és mikor mondottam, hogy számomtra Jézus ÚR?

Mondj egy nem keresztény vallást, ajhol a tagságolt hívek Jézust Úrnak szólítja?
Előzmény: prophet1 (309)
prophet1 Creative Commons License 2008.06.19 0 0 309
Én pl. rád ismerek....mert biztos, hogy majd Te is azzal fogsz előállni, hogy az Ő nevében igyekeztél "jobbítani"...
Előzmény: Paleokrites (308)
Paleokrites Creative Commons License 2008.06.19 0 0 308
Úgy gondolod?

Érdekes, mert én sem a búzát, sem a konkolyt nem tartom meg, főleg magamnak nem!

Maga a kereszténység a konkoly...., ha észrevetted volna, az antikriszusi vonal, hisz ismered a történetet, amikor is Jézushoz mennek a keresztények és mondják neki, hogy Uram!, Uram!, hát nem a te nevedben prófétáltunk, ördögöket űztünk, gyógyítottunk....
Hitelesebben.....
" Sokan mondják majd nékem ama napon: Uram! Uram! nem a te nevedben prófétáltunk-é, és nem a te nevedben űztünk-é ördögöket, és nem cselekedtünk-é sok hatalmas dolgot a te nevedben?
És akkor vallást teszek majd nékik: Sohasem ismertelek titeket; távozzatok tőlem, ti gonosztevők."
No nem ismersz rá a keresztény szektákra, mint konkolyra?
Előzmény: Kogitano (305)
prophet1 Creative Commons License 2008.06.19 0 0 307
Mert Zagyva(rékasról) jött....:)
Előzmény: Kogitano (305)
prophet1 Creative Commons License 2008.06.19 0 0 306
"Nehéz igy bármilyen, igy a keresztény vallás "égőségéről" vitatkozni.

Nincs más lehetőség,mint az ember "égőségéről "vitatkozni, ezen belül,szükebben mi magyarhoni honfitársak saját "égőség"-ünkről vitatkozni."

Ugyan, minek? Bűnbak mindig kell, és annak kiváló a keresztyénség....
Előzmény: Törölt nick (304)
Kogitano Creative Commons License 2008.06.19 0 0 305
Teljesen rendben van a szelektálás, de miért a konkolyt tartod meg ?  :)
Előzmény: Paleokrites (303)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.19 0 0 304
Az ember annyira félt és annyira magányos volt - sőt mivel büneit sem tudta-tudhatta önmagának megbocsátani - ,hogy ezért kitalálta istent,a fennvalót.
(Nem én találtam ki. Ettől persze lehet igaz,vagy nem.)

Kulturánkat merőben hiányos pusztán judeo-keresztény kul,turának nevezni,mert beletartozik az iszlám is (ha tetszik hanem ők is Ábrahám gyermekei).

A többi vallás,vagy ahhoz hasonló teóriák talán még régbbiek.

Talán minden vallás egy,vagy több , eltünt és ulraéledt civilizáció rcionális tapasztalatait gyüjti esszenciális gondolatokká,amelyek a periodikus, alul- majd felüldifferenciált -+ fejlődési zürzavarában egyszerüsödve/ bonyolódva, dogmává szelidültek,vagy vadultak.

No persze minden dogma lényegéből fakad,hogy bármikor ráronthat éppen azokra,kiket ezzel táplál, hivén,hogy ez lenne az ember túlélésének egyetlen lehetősége.

Egyik fennvalóban,nirvánában, vagy kutyafülében való hitvilág sem tökéletes,mert olyan mint maga az ember, a maga esendőségével,erőszakosságával,rosszúl felfogott reményeivel, amiszerint a tulélés egyetlen lehetőségét más emberek leigázásában,megsemmisitésében látja.

Nehéz igy bármilyen, igy a keresztény vallás "égőségéről" vitatkozni.

Nincs más lehetőség,mint az ember "égőségéről "vitatkozni, ezen belül,szükebben mi magyarhoni honfitársak saját "égőség"-ünkről vitatkozni.

Paleokrites Creative Commons License 2008.06.19 0 0 303
Az ateista fogalmakkal ne vagdalódzál, hisz anno az is ateista volt a katolikusok számára, aki áttért reformátusnak!

Itt nem az Isten megtagadása a lényeg, hanem az, hogy eleddig senki nem tudott hívőségének zálogaként sem egyetlen isteni személyt sem felmutatni, ígéretek mellett sem, majd 2000 éve!
Itt nem hit ellen megy az ateista, ami számára értelmezhetetlen, hiszha Isten él, akkor az nem hit kérdése, deha ez egyházi, vallási spekuláció, akkor már hitről beszélhetünk!

Egy ateista nem akar délibábokba hinni, sem szellemi tamagucsikba, így megtérni ilyen irányú gyülevészetbe számára értelmetlen időpocsékolás!
Isten, a bibliai Jézus kijelentette, hogy meg kell ítélni mi igaz és mi nem az, a konkolyt el kell választani a búzától! Az ateitsta ezt teszi..., én szintén!
Előzmény: Adamkertesz (290)
Paleokrites Creative Commons License 2008.06.19 0 0 302
" Istenképmásnak tartja magát és ezért megpróbál értelmesen viselkedni, magáért és a közösségéért"

Ki tartja magát Isten képmásának? Csak nem a hívők? Isten a saját képmására teremtette az embert, akkor az ember már isten is?

Isten nem szexel, akkor az ember se tegye?
Isten azt mondotta az embereknek, "sokasodjatok, szaporodjatok és tőltsétek be a földet"....... Ebbe nincsennek egyházi, szektás álerkölcsi kitételek....a szexről....

" Neked egy önfeláldozó, aszexuális Isten-képed van"

Nekem nincsennek istenképeim, sem isten képzeteim sem!

Mi a normális szerinted? Az és úgy, ahogyan a keresztény szekták írott és íratlan szabályzatai kimondják, az általuk soha nem tapasztalt, sem nem ismert istennek nevében?

" Az én Istenem az Élet Istene"...., " vígan él, míg meg nem hal" mesés életszemlélet....

" Neked egy önfeláldozó, aszexuális Isten-képed van "

Istennek nem sok köze van az emberek szexualitásához...., még akkor sem, ha ő teremtette volna! Isten nemtelen......, képtelen testi kielégülésre, extázisra, euforikus kéjre...., azt sem tzdja mi fán terem az élvezet! Akkor hogyan jössz azzal, hogy nekem olyan istenképem van, aki elnyomja a nőiséget? Minek teremtette meg Évát Ádám részére? Mert azzal tud szexelni és éppen hozzáillő társ is egyben, deha férfit teremtett volna csak....., akkor mi van?
Én a nőket tisztelem, a női test lenyűgöz, szeretem nézni, simogatno és kényeztetni, ha engedi,,,,,
Vannak akik saját nemükhöz vonzódnak, egy érzéshullám, ami ellen nem tudnak semmit tenni.... és ha ez kölcsönös, akkor meg mit írígykedsz?
Előzmény: FriendlyFire (281)
Adamkertesz Creative Commons License 2008.06.19 0 0 301
A vallás tulajdonképpen megöli, mindenesetre ledermeszti a hitet. A bűnös emberek sokszor sokkal természetesebbek, egyszerűbbek a hívő, vagy vallásos embernél. Nem vonnak felelőségre ha rágyujtasz, ha iszol egy korty alkoholt, ha érdeklődéssel megfordulsz egy nő után. Szóval egyszerűbb megfelelni, bár néha, aki visszahúzódó annak meg épp nehezebb, hiszen kevéssé produkálja magát. Mindenesetre a bűnös ember nem gonosz. Illetve a szónak nem az embertelen értelmében..
Előzmény: Dam-Ba (297)
Adamkertesz Creative Commons License 2008.06.19 0 0 300
Nem hülyeség valami amit dokumentáltak. Csak számodra furcsa.
Előzmény: Törölt nick (298)
Kogitano Creative Commons License 2008.06.19 0 0 299

Ez már kétezeréves állapot.

"Megkérgesedett e népnek a szíve. Nehezen hallanak a fülükre, a szemüket meg behunyták, hogy szemükkel ne lássanak, fülükkel ne halljanak, s szívükkel ne értsenek, nehogy bűnbánatot tartsanak, és meggyógyítsam őket."

Előzmény: Adamkertesz (293)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.19 0 0 298
"Az ateisták képtelenek a megtérésre, ezért harcolnak a hit ellen"

Szegények a hülyeség ellen igyekeznének harcolni, aztán idővel mind belátjuk, hogy fölösleges; erre is szükség van, létjogosult... "Boldogok a lelki szegények" ugyebár... 8)
Dam-Ba Creative Commons License 2008.06.19 0 0 297

Azé az elgondolkodtató, hogy Jézus sem a farizeusokkal diskurált szívesen, hanem a kurvákkal, stricikkel, vámszedőkkel meg a sima bűnösökkel. Még a végén kiderül, hogy az öntelt vallásosok miatt nem akartak hinni, és Jézus valójában velük szerette eltölteni az idejét.

Ezek után nehéz elhinni, hogy a másvilágon másképp lenne.

Előzmény: Adamkertesz (295)
Adamkertesz Creative Commons License 2008.06.19 0 0 296

Ez egyébként nekem is furcsa.

Édesapám pl gyerekkorában még hitt, amikor még éltek a szülei. Elárvult szegény, és ott volt a nagybetűs életben. Megtapasztalta hogy milyen a világ, és elfelejtette a hitet. Mégis sokszor adtak neki útmutatást a Biblia szavai: "bocsáss meg nekünk, miképpen mi is megbocsátunk az ellenünk vétkezőknek". az életben sokszor volt megaláztatott helyzetben. Senki volt. Mégis most üzletember. Megfordult a szerencséje. Mindig úgy tett másokkal ahogyan a szíve vezette, nem pedig úgy ahogyan a világi érdekek diktálták volna.

Jó ember, mégis néha meghazudtolja a Bibliát.

Szerintem aki nem csalódik az életben az Istenben sem csalódik. szerintem az élet ajándék. A legnagyobb ajándék a szerelem. Aki megismeri az igazi szerelmet az Istentől sincs távol. szerintem az ateizmus néha egy talajvesztett élet bosszúja.

Én voltam már keserű a szívemben, de sose kentem Istenre azt, amit az embereknek köszönhettem, vagy amit magamnak köszönhettem, legalábbis igyekeztem, hogy ne tegyem ezt. Legyen minden ember gonosz, Isten akkor is jó. Szerintem. És inkább nekem van igazam, mint az egész világnak, mert a világban mi a reménység, ha mindenki lázadna?

Előzmény: prophet1 (294)
Adamkertesz Creative Commons License 2008.06.19 0 0 295
Hát, nem tudom. Tudod, egy ateistánál idővel elvi kérdés a tagadás. Egy átlagos embernél aki nem foglalkozik a hittel, megmozdulhat a szív, ha valami olyasmi éri ami pozitív és Istennel kapcsolatos. Pl ha Isten meggyógyítaná egy ateista lányát. Talán ez lehetne ok a hívésre. Mást nem nagyon tudok. Nem akarnak egy menyországban élni. Nem akarnak megalkudni Istennel, lemondani a fizikai létezésről, megérteni hogy Isten is szerethet, épp úgy mint egy ember szeret valakit akit félt. Elveszítenék a bűnt, elveszítenék az első helyet a saját életükben. Ahol mindig az ő akaratuk valósul meg, ahol mindig az ő vágyuk teljesül. Ezért lázadnak. Nem rosszak ők, csak szeretik a bűnt, és eltűrik a Sátánt.
Előzmény: msmks (292)
prophet1 Creative Commons License 2008.06.19 0 0 294
Ismerjük a "menetrendet" a Biblia alapján. Általában véve igaz, amit írsz. De én most inkább azon csodálkozom, hogy Paleokrites hogy lehet ennyire elfogult és elvakult, hiszen ő azt állítja, hogy 30 évig keresztény volt....
Én meg 34 éve vagyok keresztyén, és eszem ágában sincs "abbahagyni", sőt - úgy tapasztalom - egyre jobban "belejövök", és nagy távlatok állnak előttem....mivel lenne érdemes ezt elcserélni? - Bizony, semmivel....
Előzmény: Adamkertesz (293)
Adamkertesz Creative Commons License 2008.06.19 0 0 293
Tudod mi a durva Prophet? Hogy elvették maguktól az esélyt. Mintha gyógyszert vinnél egy écesnek, és a szemedbenevet. Még el is mosolyodsz, hátha megkedvel, de valójában... Ők nem lesznek ott ahol mi. Nem merném borítékolni, de sajnos kicsi az esélye annak hogy tévedjek. Bízom a kitartásukban. Erősek, állhatatosak, tulajdonképpen menthetetlenek. Mintha törhetetlen plexi mögül röhögnének a terjedő tűzben. Eszméletlen. Élvezik hogy nem töröd be!
Előzmény: prophet1 (291)
msmks Creative Commons License 2008.06.19 0 0 292
jó gondolat!

de egyébként nem képtelenek a megtérésre. ezt számos példa bizonyítja.
prophet1 Creative Commons License 2008.06.19 0 0 291
Azt mondta az Úr Jeremiásnak: "Ők térjenek tehozzád, ne te térj őhozzájuk."

A keresztények között van egy ú.n. "kánanáni nyelv", amelyet használnak, de olykor - ha annyira "messziről jött" az illető - körül is írják, más, rokonértelmű szavakkal próbálják magyarázni, hogy érthető legyen a hitetlennek is....

És ha még így is a falnak rohannak, hát őszinte részvétem..:))
Előzmény: Dam-Ba (288)
Adamkertesz Creative Commons License 2008.06.19 0 0 290

Úgy érzem számos ateistának a hit egy "személyes" ügy. Olyasmi amivel foglalkozni kell, amit le kell járatni.

Az ateisták képtelenek a megtérésre, ezért harcolnak a hit ellen. Ha elfogadnák, hogy a Biblia igaz, a bűn ellen kellene harcolniuk. Az embernek magát a legnehezebb legyőznie.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!